Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις  Ψάξε στο Forum    Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Βασική εκπαίδευση για ΕΠΟΠ

Απάντηση Απάντηση Σελ.  < 1 2 34 5 6 9>
Συγγραφέας
Μήνυμα
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
illy Δες τη Λίστα
Στρατηγός
Στρατηγός

Μέλος από: 13/Σεπτεμβρίου/2008
Θέση: Greece
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
Πόντοι: 3997
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση illy Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 30/Μαρτίου/2009 ώρα 03:41
Λιονταρακι μου συγνωμη που καταλαβα λαθος... Εσυ εννοουσες τωρα με τους επιλαχοντες που περασαν ή γενικα; Αν εννοεις γενικα τοτε οκ, ειμαι ετσι οπως τα ειπα! Μετα την ορκωμοσια θα εχεις εξοδους οποτε θα μπορεις τους επισκεπτεσαι συχνα... Τωρα τα παιδια που ορκιστηκαν θα φυγουν ομαδικα την Μ. Τεταρτη! Σημερα μιλησα με φιλη μου που ηταν εξοδουχος... Ιολη μου που εισαι κοριτσι μου; Θα ξαναδωσεις ετσι; Παμε γερα και δυνατα!
Επιστροφή στην κορυφή
Lion Δες τη Λίστα
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός

Μέλος από: 26/Μαρτίου/2009
Πόντοι: 177
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Lion Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 30/Μαρτίου/2009 ώρα 03:47
Γενικα μιλουσα καλη μου... Αλλα κατσε να καταλαβω... Στην Προκηρυξη του ΣΞ 2009, εχουν περασει ηδη διαφορα ατομα; Και γιατι λεει οτι η Προκηρυξη ισχυει μεχρι τις 22 Μαϊου; Τοτε δεν θα επρεπε να μπουν ολοι; Πωπω... Ποσο "νεος" αισθανομαι με τις ερωτησεις μου
Επιστροφή στην κορυφή
illy Δες τη Λίστα
Στρατηγός
Στρατηγός

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση illy Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 30/Μαρτίου/2009 ώρα 03:58
Για γενικα αφου μιλουσες τοτε ειμαστε οκ, ισχυουν αυτα που σου ειπα! Μεχρι την ορκωμοσια καθολου εξοδο, μετα την ορκωμοσια εχεις εξοδους και απομακρυνσεις μακρας διαρκειας και τις αναλογες αδειες φυσικα... Λοιπον μετα το 6μηνο θα πας στην μοναδα που θα ειναι η τοποθετηση σου-εδω θα ισχυει "πιανω δουλεια το πρωι και κοιμαμαι σπιτι" εκτος οταν θα εχεις υπηρεσια που ολη μερα θα εισαι στην μοναδα κ το βραδυ θα κοιμασαι εκει-για οσα χρονια σε κρατησουν εκει μεχρι να ερθει η επομενη μεταθεση σου... Τωρα τον Αυγ. ειχε βγει προκηρυξη του 2008, ορκιστηκαν στις 13 Μαρτιου 2009 και τωρα πηραν σειρα επιλαχοντων κ παρουσιαζονται 1 Απριλιου! Τη Δευτερα 23 Μαρτιου 2009 βγηκε η προκηρυξη του 2009, οι αιτησεις γινονται δεκτες μεχρι στις 22 Μαιου και μερα καταταξης 15 Νοεμβριου... Ελπιζω να σε καλυψα
Επιστροφή στην κορυφή
Lion Δες τη Λίστα

Μέλος από: 26/Μαρτίου/2009
Πόντοι: 177
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Lion Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 30/Μαρτίου/2009 ώρα 04:03
Τολμω να πω πως ησουν εξαιρετικα λεπτομερης και με καλυψες πληρως... Τι αλλο να πω; Σου βγαζω το καπελο.
Επιστροφή στην κορυφή
illy Δες τη Λίστα
Στρατηγός
Στρατηγός

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση illy Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 30/Μαρτίου/2009 ώρα 04:26

Επιστροφή στην κορυφή
tzovana18 Δες τη Λίστα
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης

Μέλος από: 30/Οκτωβρίου/2008
Πόντοι: 647
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση tzovana18 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 30/Μαρτίου/2009 ώρα 15:48
Εχουμε πολυ καιρο μπροστα μας τι να πω υγεια υπομονη και κουραγιο παιδια θα Τα χρειαστουμε!και ειναι πολυ ψυχοφορα ολα αυτα να εχεις σκιστει να μαθαινεις οτι εισαι εκτος!
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 30/Μαρτίου/2009 ώρα 21:08
Αρχικά αποστάλθηκε από illy illy Έγραψε:

Για γενικα αφου μιλουσες τοτε ειμαστε οκ, ισχυουν αυτα που σου ειπα! Μεχρι την ορκωμοσια καθολου εξοδο, μετα την ορκωμοσια εχεις εξοδους και απομακρυνσεις μακρας διαρκειας και τις αναλογες αδειες φυσικα... Λοιπον μετα το 6μηνο θα πας στην μοναδα που θα ειναι η τοποθετηση σου-εδω θα ισχυει "πιανω δουλεια το πρωι και κοιμαμαι σπιτι" εκτος οταν θα εχεις υπηρεσια που ολη μερα θα εισαι στην μοναδα κ το βραδυ θα κοιμασαι εκει-για οσα χρονια σε κρατησουν εκει μεχρι να ερθει η επομενη μεταθεση σου... Τωρα τον Αυγ. ειχε βγει προκηρυξη του 2008, ορκιστηκαν στις 13 Μαρτιου 2009 και τωρα πηραν σειρα επιλαχοντων κ ορκιζονται 1 Απριλιου! Τη Δευτερα 23 Μαρτιου 2009 βγηκε η προκηρυξη του 2009, οι αιτησεις γινονται δεκτες μεχρι στις 22 Μαιου και μερα καταταξης 15 Νοεμβριου... Ελπιζω να σε καλυψα
στη 1 του μηνα παρουσιαζονται δεν ορκιζονται οι επιλαχωντες illy μου... Αλλα να σε ξαναρωτησω ξερεις ποσο καιρο θα καθησουν οι επιλαχωντες 3μηνο ή 6μηνο
Επιστροφή στην κορυφή
illy Δες τη Λίστα
Στρατηγός
Στρατηγός

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση illy Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 31/Μαρτίου/2009 ώρα 00:42

Ναι αυτο ηθελα να γραψω, οτι ειναι η μερα καταταξης Δεν γνωριζω ποσο καιρο θα ειναι των επιλαχοντων

Επιστροφή στην κορυφή
kalabakacity Δες τη Λίστα
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος

Μέλος από: 19/Ιανουαρίου/2009
Πόντοι: 10
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση kalabakacity Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Απριλίου/2009 ώρα 17:56
Μηπως γνωριζει κανενας ποσο διαρκει η ειδικοτητα για τους εποπ;
Επιστροφή στην κορυφή
ApOsToLoS Δες τη Λίστα

Μέλος από: 03/Φεβρουαρίου/2009
Πόντοι: 164
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση ApOsToLoS Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 15/Απριλίου/2009 ώρα 13:46
Αρχικά αποστάλθηκε από kalabakacity kalabakacity Έγραψε:

Μηπως γνωριζει κανενας ποσο διαρκει η ειδικοτητα για τους εποπ;
εαν εννοεις ποσο διαρκει η εκπαιδευση, αυτο εξαρταται απο την ειδικοτητα. Δεν εχουν ολλες το ιδιο διαστημα εκπαιδευσης.
Επιστροφή στην κορυφή
kalabakacity Δες τη Λίστα
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος

Μέλος από: 19/Ιανουαρίου/2009
Πόντοι: 10
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση kalabakacity Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 15/Απριλίου/2009 ώρα 15:13
Ειδικοτητα μαγειρας εχω φιλε μου. ξερεις ποσο διαρκει η εκπαιδευση της ειδικοτητας;
Επιστροφή στην κορυφή
GENERAL Δες τη Λίστα
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος

Μέλος από: 11/Σεπτεμβρίου/2008
Πόντοι: 31
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση GENERAL Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 17/Απριλίου/2009 ώρα 05:09
Απο την ημερα που θα παρουσιαστεις μετρας 7 εβδομαδες μεχρι να ορκιστεις οπου ολο αυτο το διαστημα κανεις γενικα πραγματα και δεν βγαινεις εξοδο. μετα ειναι 8 εβδομαδες σχολειο μαχητου και μετα 12 εβδομαδες ειδικοτητα. συνολο 7 μηνες μαζι με τις αδειες. ολο αυτο το διαστημα μενεις αναγκαστικα μεσα στο στρατοπεδο.
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 21/Απριλίου/2009 ώρα 18:29
Φιλε general οταν πας για ειδικότητα ειναι θέμα διοικητη για το αν μείνεις μέσα. Παντω τα αλλα όπως ταπες βασικη και σχολειο μαχητη μεσα
Επιστροφή στην κορυφή
sOFIA_111 Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 18/Μαΐου/2009
Πόντοι: 2
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση sOFIA_111 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 18/Μαΐου/2009 ώρα 14:20
Γεια σας να ρωτησω και εγω κατι αν μπορει καποιος να μου απαντησει για τους εποπ που μπηκαν τον ιανουαριο και παρουσιαστηκαν μεσσολογγι καποιες ειδικοτητες πηγαν μετα απο 4 μηνες στη αθηνα για ειδικοτητα ειναι αληθεια οτι δεν υπαρχουν εγκαταστασεις και τους αναγκασαν να μεινουν εξω; ευχαριστω εκ των προτερων!
Επιστροφή στην κορυφή
annoulini19 Δες τη Λίστα
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος

Μέλος από: 15/Ιουνίου/2009
Πόντοι: 15
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση annoulini19 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 17/Ιουνίου/2009 ώρα 15:55
Ειδικοτητα επιμελητης χρηματικου ξερετε τιποτα; Που παρουσιαζονται; Βασικη εκπαιδευση κτλ;
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  < 1 2 34 5 6 9>