Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις  Ψάξε στο Forum    Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Διανυκτέρευση μονάδας

Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 2 3 8>
Συγγραφέας
Μήνυμα
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
my_number_one Δες τη Λίστα
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος

Μέλος από: 27/Ιουνίου/2008
Θέση: Greece
Status: Αποσυνδεδεμένος/η
Πόντοι: 26
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση my_number_one Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: Διανυκτέρευση μονάδας
    Αποστολή: 23/Σεπτεμβρίου/2008 ώρα 22:45
Γειά σας παιδιά. Θέλω να κάνω μια ερώτηση. Μπορεί να σας φανεί κουτή αλλά σας παρακαλώ αν γνωρίζετε δώστε μου μια απάντηση. Το Φεβρουάριο παρουσιάζομαι. Απο τώρα γνωρίζω πως θα βγώ Ι4. Γνωρίζω πως στην κατηγορία αυτή έχω το δικαίωμα μετά την ορκομοσία να με τοποθετήσουν σε στρατόπεδο κοντά στη περιοχή μου. Κάπου άκουσα πως όσοι φαντάροι βρίσκονται σε στρατόπεδο της περιοχής τους, πολλές φορές μπορούν να πάρουν διανυκτέρευση στο σπίτι τους. Γνωρίζετε αν ισχύει κάτι τέτοιο; Γνωρίζω ότι η ερώτηση είναι κουτή, αλλά σας παρακαλώ με ενδιαφέρει να μάθω την απάντηση. Ευχαριστώ πολύ !
Επιστροφή στην κορυφή
yandr Δες τη Λίστα
Στρατάρχης
Στρατάρχης

Μέλος από: 02/Οκτωβρίου/2003
Status: Online
Πόντοι: 10214
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση yandr Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 23/Σεπτεμβρίου/2008 ώρα 23:21
Ανεξάρτητα από την σωματική κατηγορία, όταν οι στρατεύσιμοι έχουν συγγενείς 1ου βαθμού (μπορεί και 2ου, δεν θυμάμαι) στην έδρα της μονάδας τους, μπορούν να πάρουν διανυκτέρευση. Άρα ισχύει...
Επιστροφή στην κορυφή
Nassos Δες τη Λίστα
Γενικός Επιθεωρητής Στρατού

Μέλος από: 12/Νοεμβρίου/2005
Πόντοι: 10458
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Nassos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 23/Σεπτεμβρίου/2008 ώρα 23:24
Εξαρτάται από τη χιλιομετρική απόσταση.

εάν π. χ. πας αυλώνα και μένεις αθήνα ή χαλκίδα ή θηβα τότε μπορείς να πάρει διανυχτέρευση.

Απλά θα πρέπει συγγενής α' βαθμού (γονείς ή αδέλφια) να συμπληρώσουν υπεύθυνη δήλωση είτε στο κεπ είτε στο αστυνομικό τμήμα και να τη παραδώσεις στη μονάδα σου. Δεν ξέρω εάν και τώρα υπάρχει ανοχή για 2ου βαθμού συγγένεια.

Πάντως το ότι είσαι Ι4 δεν σημαίνει ότι δεν θα υπηρετήσεις παραμεθόριο, εκτός και είναι σοβαρό πρόβλημα υγείας.
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 25/Σεπτεμβρίου/2008 ώρα 02:58
Αρχικά αποστάλθηκε από Nassos Nassos Έγραψε:

Εξαρτάται από τη χιλιομετρική απόσταση.

εάν π. χ. πας αυλώνα και μένεις αθήνα ή χαλκίδα ή θηβα τότε μπορείς να πάρει διανυχτέρευση.

Απλά θα πρέπει συγγενής α' βαθμού (γονείς ή αδέλφια) να συμπληρώσουν υπεύθυνη δήλωση είτε στο κεπ είτε στο αστυνομικό τμήμα και να τη παραδώσεις στη μονάδα σου. Δεν ξέρω εάν και τώρα υπάρχει ανοχή για 2ου βαθμού συγγένεια.

Πάντως το ότι είσαι Ι4 δεν σημαίνει ότι δεν θα υπηρετήσεις παραμεθόριο, εκτός και είναι σοβαρό πρόβλημα υγείας.

Το γεγονός ότι θα καταταγώ σαν Ι4 συμβαίνει λόγω σοβαρού προβλήματος υγιείας. Απο' κει και πέρα ήθελα να μάθω αν ισχύει κάτι τέτοιο, και με καλύψατε. Σας ευχαριστώ πολύ !
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 23/Νοεμβρίου/2008 ώρα 18:51
Παιδια αν καποιοσ ειναι θεσσαλονικιοσ και παει σε μοναδα του κιλκισ δικαουται διανυκτερευση;
Επιστροφή στην κορυφή
yandr Δες τη Λίστα
Στρατάρχης
Στρατάρχης

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση yandr Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 24/Νοεμβρίου/2008 ώρα 12:36
Όχι βέβαια, μόνο για την έδρα της μονάδας του δικαιούται διανυκτεύρεση.
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 28/Νοεμβρίου/2008 ώρα 13:15

Βαση νομου δικαιουσαι διανυχτερευση μεχρι και σε αποσταση 60 χιλιομετρων απο το σπιτι σου... !

Στα λεω γιατι ειμαι φρεσκοαπολυομενος αλλα κ Ετσι ειναι... !
Επιστροφή στην κορυφή
yandr Δες τη Λίστα
Στρατάρχης
Στρατάρχης

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση yandr Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 28/Νοεμβρίου/2008 ώρα 16:28

Ουπς, αν είναι έτσι τότε I stand corrected...

Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 04/Δεκεμβρίου/2008 ώρα 20:15
Αρα μπορει να παρει διανυκτερευση διοτι για παραδειγμα η αργυρουπολη κιλκισ ειναι λιγοτερο απο 60 χιλ απο σαλονικα
Επιστροφή στην κορυφή
argeadas Δες τη Λίστα
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός

Μέλος από: 04/Ιανουαρίου/2009
Πόντοι: 356
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση argeadas Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 05/Ιανουαρίου/2009 ώρα 00:20
Όταν υπηρετούσα στο Πολύκαστρο, όλοι οι στρατιώτες από θεσσαλονίκη είχαν διανυκτέρευση. Όπως πολύ σωστά είπε κάποιος για το όριο των 60χλμ.
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 05/Ιανουαρίου/2009 ώρα 18:05
Πολυκαστρο πως ήταν; πως ηταν οι υπηρεσιες &οι έξοδοι ; θα το εκτιμησω ιδιαιτερα αν μου δωσεις οποαδηποτε πληροφορια. ευχαριστω
Επιστροφή στην κορυφή
argeadas Δες τη Λίστα
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση argeadas Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 07/Ιανουαρίου/2009 ώρα 00:19
Θα σου πω για 525.
Ήταν 180 επ. Οπ και 15 ένοπλοι κληρωτοί συν 120 περίπου ε. Μ. Θ.
Οι κληρωτοί στις 20 μέρες με υπηρεσιακό κάνανε καμιά βόλτα.
Τώρα δεν ξέρω να σου πω.
Στο σουφλί πάντος, στο 640 τους πάει 1-1.
Επιστροφή στην κορυφή
tzikass Δες τη Λίστα
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός

Μέλος από: 30/Ιουλίου/2008
Πόντοι: 179
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση tzikass Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 07/Ιανουαρίου/2009 ώρα 04:06
Αν παρουσιαστω ρεντινα μπορω να μεινω θεσσαλονικη εχω θειο εκει αλλα και δικο μου σπιτι εγω ειμαι απο χαλκιδικη
Επιστροφή στην κορυφή
Nassos Δες τη Λίστα

Μέλος από: 12/Νοεμβρίου/2005
Πόντοι: 10458
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Nassos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 07/Ιανουαρίου/2009 ώρα 14:00
Πρέπει να έχεις Α' Βαθμού συγγενείς (πατέρα, μητέρα, αδελφό ή αδελφή) για να σου δώσουν χαρτί διανυκτέρευσης.

Ίσως κάποιες μονάδες να είναι λίγο χαλαρά σε αυτό το θέμα και να δίνουν και σε Β' βαθμού συγγένειας.
Επιστροφή στην κορυφή
argeadas Δες τη Λίστα
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση argeadas Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 09/Ιανουαρίου/2009 ώρα 01:13
Αν έχεια δικό σου σπίτι, τότε δεν υπάρχη πρόβλημα.
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 2 3 8>