Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις  Ψάξε στο Forum    Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Προεδρική Φρουρά - Γενικά

Απάντηση Απάντηση Σελ.  < 1 18 1920
Συγγραφέας
Μήνυμα
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
anonymous Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση anonymous Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 25/Φεβρουαρίου/2019 ώρα 15:46
Λοιπον για αυτους που ενδιαφερονται. Ναι απο οποιοδηποτε σωμα και εαν πας σαν νεοσυλλεκτος μπορεις να πας ΠΦ και σε αλλαζουν σε πεζικο. Επισης εαν θελετε να πατε ΠΦ σκεφτειτε το πολυ καλα γιατι η εκπαιδευση ειναι 40μερες και ειναι αρκετα δυσκολη ειδικα τις πρωτες 2 βδομαδες οπου ενα μεγαλο ποσοστο τα παραταει κιολας. Ακομα και οταν ανεβειτε στον λοχο σας αφου εχετε ορκιστει να μην νομιζετε οτι η ζωη σας θα ειναι λελα και καφεδακι στο κψμ, ειδικα μεχρι να γινετε οι "παλιοι" εκει δεν θα περασετε αυτο που η πεζικαριοι κανουν η ακομα και ειδικικοδυναμιτες μετα την βασικη τους εκπαιδευση. Αυτα ειναι κατι λιγα γιατι οποιος το επιλεξει θα περασει πολλα αλλα σιγουρα θα του μεινουν καλες αναμνησεις απο μια τετοια θητεια.354 Α εσσο Μια φορα Ευζων για παντα Ευζων
Επιστροφή στην κορυφή
enad Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση enad Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 28/Φεβρουαρίου/2019 ώρα 16:09
Ξερει καποιος ποσα παιρνει καθε μηνα καποιος ευζωνας στη θητεια του?
Επιστροφή στην κορυφή
anonymous Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση anonymous Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 28/Φεβρουαρίου/2019 ώρα 20:32
Το κανονικο 3.82 αχαχαχαχα τι νομιζεις τους πληρωνουν μισθο?
Επιστροφή στην κορυφή
axilleas1 Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 09/Μαρτίου/2019
Θέση: λοχίας
Status: Αποσυνδεδεμένος/η
Πόντοι: 1
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση axilleas1 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 09/Μαρτίου/2019 ώρα 00:37
Παιδια καλησπερα 2 ερωτησεις. Ειμαι 19 παρουσιαζομαι λογικα νοεμβριο κοβομαι επειδη ειμαι κατω απο 21; Και κατι ακομα, εχω ενα τατουαζ που με ενα κοινο κοντομανικο δεν φαινεται. Δε θα κοπω ετσι?
Επιστροφή στην κορυφή
nikos Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση nikos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 26/Σεπτεμβρίου/2019 ώρα 23:04
Καλησπερα, ειμαι 1.91,77 κιλα αλλα εχω ενα τατουαζ στον καρπο στο υψος που φοραμε το ρολοι χειρος και λιγο πιο πανω. Επιπλεον εχω μεγαλη μυωπια που απο οτι εχω διαβασει ειμαι Ι3. Μπορω να μιλησω με καποιον γιατρο την ημερα που θα μπαινω για να του πω να με βγαλει Ι1; Επιπλεον το τατουαζ σε αυτο το σημειο ειναι απαγορευτικο κριτηριο για την ΠΦ; Ευχαριστω εκ των προτερων
Επιστροφή στην κορυφή
oldie158 Δες τη Λίστα
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ

Μέλος από: 23/Αυγούστου/2010
Status: Αποσυνδεδεμένος/η
Πόντοι: 68
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση oldie158 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 23/Ιουνίου/2020 ώρα 14:48
Αρχικά αποστάλθηκε από ΕΥΖΩΝ ΕΥΖΩΝ Έγραψε:

παντως μεχρι το 2017 σιγουρα αμα πηγαινες ΠΦ δεν περναγες ΣΠΕΝ. Τωρα πλεον δεν ξερω τι γινεται φιλε μου.
Αρχικά αποστάλθηκε από ΕΥΖΩΝ ΕΥΖΩΝ Έγραψε:

αυτο σε εξαιρετικες σπανιες περιπτωσεις. Μονο αμα τυχει και εχει τοσους πολλους ψηλους μια σειρα. Αμα εισαι 1.90 ευκολα πας ΜΑΣ.
στέρηση ΣΠΕΝ και διαχωρισμός ΜΑΣ / Πρόεδρο είναι δύο από τα (αρκετά) φάουλ της ΠΦ
Επιστροφή στην κορυφή
Στέλιος Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Στέλιος Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 16/Σεπτεμβρίου/2020 ώρα 14:23
Μπορω να παω προεδρική φρουρα ενω έχω μυωπία;
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  < 1 18 1920