Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις  Ψάξε στο Forum    Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Πότε να κόψω την αναβολή;

Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 2 3 18>
Συγγραφέας
Μήνυμα
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
cartman13 Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση cartman13 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: Πότε να κόψω την αναβολή;
    Αποστολή: 02/Ιουλίου/2008 ώρα 01:17
καλησπέρα. διέκοψα εκπρόθεσμα την αναβολη μου για να μπω τον αυγουστο. ο υπέυθηνος μου είπε πως αυτοματα κανω αιτηση για να μπω έστω και εκπρόθεσμα τον αυγουστο και μαλλον θα γίνει δεκτή. Μετά απο μια εβδομάδα πήρα πιστοποιητικο τύπου Α το οποίο λέει οτι παρουσιάζομαι νοέμβρη. Τί ισχύει; ευχαριστώ
Επιστροφή στην κορυφή
yandr Δες τη Λίστα
Στρατάρχης
Στρατάρχης

Μέλος από: 02/Οκτωβρίου/2003
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
Πόντοι: 10711
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση yandr Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 02/Ιουλίου/2008 ώρα 13:16
Για Νοέμβριο σε βλέπω.

Αν δεν θες, επικοινώνησε με την στρατολογία μπας και σε βολέψουν.
Επιστροφή στην κορυφή
nikitas Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 07/Ιουλίου/2008
Πόντοι: 1
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση nikitas Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 07/Ιουλίου/2008 ώρα 20:21
Γειά χαρά παιδία και καλώς σας βρήκα..
Θα ήθελα να ρωτήσω το εξής:
Λοιπόν, έχω πάρει αναβολή και θέλω να τη κόψω.. το πρόβλημά μου είναι πως αν την κόψω τώρα μου είπαν πως θα μπώ τον Νοέμβρη.
Υπάρχει κάποιος τρόπος να μπώ νωρίτερα; Αύγουστο π. χ.
Επιστροφή στην κορυφή
yandr Δες τη Λίστα
Στρατάρχης
Στρατάρχης

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση yandr Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 08/Ιουλίου/2008 ώρα 12:10
Για Αύγουστο προλαβαίνεις μόνο με βύσμα.

Πέρασαν οι προθεσμίες...
Επιστροφή στην κορυφή
ikaros Δες τη Λίστα
Επιλοχίας
Επιλοχίας

Μέλος από: 24/Αυγούστου/2008
Θέση: Greece
Πόντοι: 124
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση ikaros Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 24/Αυγούστου/2008 ώρα 20:54
Επειδη θελω να μπω φανταρος τον Μαιο του 2009 ποτε πρεπει να κοψω την αναβολη μου;
Οποιος ξερει ας απαντησει.
Επιστροφή στην κορυφή
Wiseco2000 Δες τη Λίστα
Επιλοχίας
Επιλοχίας

Μέλος από: 28/Μαρτίου/2008
Πόντοι: 125
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Wiseco2000 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 25/Αυγούστου/2008 ώρα 00:12
Χωρις να ειμαι απολυτα σιγουρος νομιζω οτι πρεπει να την κοψεις στις αρχες του Φεβρουαριου
Επιστροφή στην κορυφή
DM90 Δες τη Λίστα
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός

Μέλος από: 23/Μαρτίου/2008
Πόντοι: 160
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση DM90 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 25/Αυγούστου/2008 ώρα 00:53
σίγουρα μετά τις αρχές του φλεβάρη... ίσως να μπορείς να δηλώσεις και τώρα ότι θέλεις να φύγεις τον Μάιο δεν ξέρω ρώτα στην στρατολογία.. πάντος "επισήμος" πρέπει να δηλώσεις 4 μήνες πιο πριν
Επιστροφή στην κορυφή
tzikass Δες τη Λίστα

Μέλος από: 30/Ιουλίου/2008
Πόντοι: 189
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση tzikass Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 27/Αυγούστου/2008 ώρα 04:50
σημερα εκοψα αναβολη και ειδα οτι εγραψε στο χαρτι οτι ειμαι Α'ΕΣΣΟ 2009 ειναι για φεβρουαριο; υπαρχει περιπτωση να παω με την σειρα νοεμβριου 2008; δηλωσα για λοκ τι πιθανοτητες εχω να με παρουν;
Επιστροφή στην κορυφή
yandr Δες τη Λίστα
Στρατάρχης
Στρατάρχης

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση yandr Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 27/Αυγούστου/2008 ώρα 11:58
Αρχικά αποστάλθηκε από tzikass tzikass Έγραψε:

σημερα εκοψα αναβολη και ειδα οτι εγραψε στο χαρτι οτι ειμαι Α'ΕΣΣΟ 2009 ειναι για φεβρουαριο; υπαρχει περιπτωση να παω με την σειρα νοεμβριου 2008; δηλωσα για λοκ τι πιθανοτητες εχω να με παρουν;

Όπως έχουμε ήδη αναφέρει, πρέπει να κόβεις την αναβολή 4 μήνες νωρίτερα.

Μόνο με βύσμα μπορείς να το αλλάξεις.

Φυσικά μπορεί να σε πάρουν στα ΛΟΚ, αλλά ακόμη και αν δεν σε πάρουν θα το ξαναδηλώσεις στο Κέντρο Εκπαίδευσης

Επιστροφή στην κορυφή
tombobandil Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 31/Αυγούστου/2008
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση tombobandil Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 31/Αυγούστου/2008 ώρα 19:33

πριν παρω αναβολη για σπουδες με ειχαν καλεσει αεροπορια...

αλλαζει αυτο; χωρις να το θελω...
ποτε πρεπει να κοψω την αναβολη για να μπω τον ιανουάριο;
ευχαριστω
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 31/Αυγούστου/2008 ώρα 19:49
ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΕΙ ΤΟ ΧΑΡΤΙ ΣΟΥ.. ΑΕΡΟΠΟΡΙΑ ΘΑ ΣΕ ΚΑΛΕΣΟΥΝΕ ΞΑΝΑ..
ΣΕΙΡΑ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ.. ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟ ΜΠΑΙΝΕΙ.. ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΕΙΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΨΕΙΣ ΜΕΧΡΙ 31ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ..
Επιστροφή στην κορυφή
ikaros Δες τη Λίστα
Επιλοχίας
Επιλοχίας

Μέλος από: 24/Αυγούστου/2008
Πόντοι: 124
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση ikaros Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 27/Σεπτεμβρίου/2008 ώρα 20:11
Θελω να παρουσιαστω Μαιο του 2009, την αναβολη μου πρεπει να την διακοψω μεσα στον Γεναρη του 2008; Τοτε ειναι 4 μηνες πριν.
Επιστροφή στην κορυφή
yandr Δες τη Λίστα
Στρατάρχης
Στρατάρχης

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση yandr Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 28/Σεπτεμβρίου/2008 ώρα 15:36
Λογικά ναι, τότε θα πρέπει να την διακόψεις.
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Νοεμβρίου/2008 ώρα 14:42
Γεια!

Θέλω να φύγω μάϊο , ποια ειναι τα χρονικα περιθωρια για να διακοψω την αναβολή μου; ισχύουν για όλες τις πόλεις;

Επιστροφή στην κορυφή
koutalianos Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 14/Νοεμβρίου/2008
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση koutalianos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Νοεμβρίου/2008 ώρα 17:06
Παιδες χαιρεται ! μπορει καποιος να μου απαντησει με σιγουρια στο εξης προβλημα:
Εχω παρει αναβολη μεχρι το 2011 κ τη σχολη μου την τελειωσα φετος το καλοκαιρι και εχω σκοπο να κοψω την αναβολη και να μπω Στον στρατο αλλα Για πολυ Προσωπικους λογους θα με βολευε να με περναν το μηνα αυγουστο η καλυτερα Νοεμβριο του 2009 πλεον.
Το ξερω οτι δεν μπορω να κανονισω εγω το ποτε θα με παρουν ακριβως αλλα αμα κοψω για παραδειγμα τον φεβρουαριο την αναβολη δεν υπαρχει μεγαλη περιπτωση να με παρουν τον αυγουστο που με βολευει; ;
Οποιος γνωριζει ας μου απαντησει ευχαριστω εκ τον προτερων...
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 2 3 18>

??af?µ?ste?te st?? d??t?a?? t?p? Ellinikos-stratos.com