Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις  Ψάξε στο Forum    Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Πότε να κόψω την αναβολή;

Απάντηση Απάντηση Σελ.  < 1 15 1617 18>
Συγγραφέας
Μήνυμα
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
wolver Δες τη Λίστα
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης

Μέλος από: 25/Ιουλίου/2016
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
Πόντοι: 1104
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση wolver Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 17/Αυγούστου/2017 ώρα 12:31
Για να καταταγείς με συγκεκριμένη ΕΣΣΟ θα πρέπει να διακόψεις την αναβολή σου μέσα στα παρακάτω χρονικά διαστήματα:

α. Με την Α'/ΕΣΣΟ (Ιανουάριος) -> Από 1 Σεπτεμβρίου μέχρι 31 Οκτωβρίου του προηγούμενου της κατατάξεως έτους.
β. Με τη Β'/ΕΣΣΟ (Μάρτιος) -> Από 1 Νοεμβρίου του προηγούμενου της κατάταξης έτους μέχρι 1 Iανουαρίου του έτους κατάταξης.
ΟΜΑΔΑ ~ΔΙΑΣ~
Επιστροφή στην κορυφή
steve0 Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 16/Ιουνίου/2017
Πόντοι: 23
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση steve0 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 18/Αυγούστου/2017 ώρα 02:28
Στα κεπ απ'οτι ειδα εχουν βαλει ανακοινωση οτι οσοι κοβουν την αναβολη απο 04 αυγουστου και μετα θα μπαινουν εκτακτως με την Α' ΕΣΣΟ 2018 αντι για την ΣΤ' 2017.
Επιστροφή στην κορυφή
Στονεοπου Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Στονεοπου Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 18/Αυγούστου/2017 ώρα 14:26
Αρχικά αποστάλθηκε από steve0 steve0 Έγραψε:

Στα κεπ απ'οτι ειδα εχουν βαλει ανακοινωση οτι οσοι κοβουν την αναβολη απο 04 αυγουστου και μετα θα μπαινουν εκτακτως με την Α' ΕΣΣΟ 2018 αντι για την ΣΤ' 2017.

Μπορεί να γέμισε η ΣΤ ΕΣΣΟ γι αυτό να λέει τέτοια ανακοίνωση.
Επιστροφή στην κορυφή
lambros27 Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 01/Οκτωβρίου/2017
Πόντοι: 2
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση lambros27 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 01/Οκτωβρίου/2017 ώρα 15:48
Καλησπέρα σε όλους και συγχαρητήρια για την εξαιρετική δουλειά που κάνετε στο φόρουμ.

Έχω μια απορία σχετικά με την κατάταξή μου.

Έχω αναβολή λόγω σπουδών έως 31/12/2017. Αν την εξαντλήσω χωρίς να τη διακόψω νωρίτερα, με ποιά ΕΣΣΟ θα μπώ; Μάρτιο ή Μάιο 2018;

Σας ευχαριστώ

Λάμπρος
Επιστροφή στην κορυφή
PRODEATOR Δες τη Λίστα
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας

Μέλος από: 23/Μαΐου/2011
Πόντοι: 136
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση PRODEATOR Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 01/Οκτωβρίου/2017 ώρα 16:15
Αρχικά αποστάλθηκε από lambros27 lambros27 Έγραψε:

Καλησπέρα σε όλους και συγχαρητήρια για την εξαιρετική δουλειά που κάνετε στο φόρουμ.

Έχω μια απορία σχετικά με την κατάταξή μου.

Έχω αναβολή λόγω σπουδών έως 31/12/2017. Αν την εξαντλήσω χωρίς να τη διακόψω νωρίτερα, με ποιά ΕΣΣΟ θα μπώ; Μάρτιο ή Μάιο 2018;

Σας ευχαριστώ

Λάμπρος

Μάρτιο...
Είς οιωνὸ ς άριστος, αμύνεσθαι περὶ πάτρης
Επιστροφή στην κορυφή
lambros27 Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 01/Οκτωβρίου/2017
Πόντοι: 2
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση lambros27 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 01/Οκτωβρίου/2017 ώρα 18:52
Ευχαριστώ.
Επιστροφή στην κορυφή
asd Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση asd Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 09/Οκτωβρίου/2017 ώρα 13:07
Γειας σας εκοψα αναβολη 20 αυγουστο για να μπω με την εσσο νοεμβριου αλλα ακομα στο site της στρατολογιας με βγαζει Για ιανουριου (κανονικα με αυτην θα εμπαινα εαν δεν ειχα κοψει την ανοβολη). Παιζει να μην εχει ενημερωθει ακομα το συστημα η ηρθαν μπροστα οι ημερομηνιες και δεν προλαβα;
Επιστροφή στην κορυφή
Guest Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Guest Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 09/Οκτωβρίου/2017 ώρα 13:33
Δεν πρόλαβες
Επιστροφή στην κορυφή
steve0 Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 16/Ιουνίου/2017
Πόντοι: 23
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση steve0 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 09/Οκτωβρίου/2017 ώρα 17:37
Με τη ΣΤ ΕΣΣΟ κατατάσσονται όσοι διέκοψαν από 24 Ιουνίου 2017 έως 4 Αυγούστου 2017.
Επιστροφή στην κορυφή
giwrgos Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση giwrgos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 19/Νοεμβρίου/2017 ώρα 20:48
Καλησπέρα αμα κόψω την αναβολή αυτό το μήνα μπαίνω τον μάρτιο αεροπορία;
Επιστροφή στην κορυφή
dimitris Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση dimitris Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 24/Νοεμβρίου/2017 ώρα 00:02
Καλησπέρα σας αν κόψω την αναβολή μου στις 30 Νοεμβρίου κατατάσομαι με τη Β ΕΣΣΟ το Μάρτιο σωστά. Επίσης αν δεν έχω τη βεβαίωση σπουδών την ημέρα που θα διακόψω την αναβολή μπορώ να την πάω άλλη μέρα στη στρατολογία. Ευχαριστώ
Επιστροφή στην κορυφή
papagias Δες τη Λίστα
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Μέλος από: 18/Ιανουαρίου/2018
Πόντοι: 11
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση papagias Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 19/Ιανουαρίου/2018 ώρα 00:28
Καλησπέρα παιδιά. Σκέφτομαι να μπω στρατο το 2018. Θέλω όμως να μπω τέλη σεπτεμβρη αρχές Οκτώβρη αμέσως μετά την εξεταστική. Υπάρχει κάποια λύση γι αυτό; Ή εστω κάτι που να μου δινει πιθανότητα να μπω τότε; Διαφορετικά πάω για Νοεμβρη
Επιστροφή στην κορυφή
Guest Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Guest Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 19/Ιανουαρίου/2018 ώρα 15:45
Καλησπέρα σας, έχω κατανεμηθεί στη Πολεμική Αεροπορία.
Γίνεται να αλλάξω σώμα και να παω στρατό ξηράς;
Είμαι σε αναβολή τώρα.
Επιστροφή στην κορυφή
giannismar Δες τη Λίστα
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός

Μέλος από: 28/Οκτωβρίου/2015
Πόντοι: 163
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση giannismar Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 19/Ιανουαρίου/2018 ώρα 16:26
Οχι, δεν γινεται καταταξη τοτε. Θα πας για νοεμβρη (αρχες) με τη ΣΤ εσσο. Κοψε αναβολη τον αυγουστο. Αν μπορεις ομως να τελειωσεις με σχολη και να μπεις σεπτεμβρη αξιζει κατα τη γνωμη μου, γιατι καλοκαιρι θα εισαι εξω.
Επιστροφή στην κορυφή
papagias Δες τη Λίστα
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Μέλος από: 18/Ιανουαρίου/2018
Πόντοι: 11
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση papagias Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 19/Ιανουαρίου/2018 ώρα 16:30
Δύσκολο.8μηνο θα κανω εγω οποτε δε θα χασω το καλοκαιρι
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  < 1 15 1617 18>

??af?µ?ste?te st?? d??t?a?? t?p? Ellinikos-stratos.com