Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις  Ψάξε στο Forum    Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Πότε να κόψω την αναβολή;

Απάντηση Απάντηση Σελ.  < 12 3 4 18>
Συγγραφέας
Μήνυμα
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
yandr Δες τη Λίστα
Στρατάρχης
Στρατάρχης

Μέλος από: 02/Οκτωβρίου/2003
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
Πόντοι: 10711
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση yandr Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Νοεμβρίου/2008 ώρα 17:26
Τα έχουμε ξαναπει αυτά και αναφέρονται και στο άρθρο Περί Κατάταξης .
Επιστροφή στην κορυφή
jorz Δες τη Λίστα
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Λοχίας - ΕΠΟΠ

Μέλος από: 02/Δεκεμβρίου/2008
Πόντοι: 85
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση jorz Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 02/Δεκεμβρίου/2008 ώρα 14:45
Δν μ λετε κατι που το διαβασα και θελω να μ πειτε αν ισχυει, για να κοψω την αναβολη πρεπει να γινει 4 μηνες πριν; ή οσω νοριτερα τοσο το καλητερο για μενα;
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 02/Δεκεμβρίου/2008 ώρα 17:02
Jorz ναι πρεπει να κοψεις την αναβολη τουλαχιστον 4 μηνες πριν. Και εγω για να μπω τον φεβρουαριο εκοψα την αναβολη τον οκτωβριο.
Επιστροφή στην κορυφή
jorz Δες τη Λίστα
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Λοχίας - ΕΠΟΠ

Μέλος από: 02/Δεκεμβρίου/2008
Πόντοι: 85
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση jorz Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 02/Δεκεμβρίου/2008 ώρα 17:04
Αχαα οκ μεγαλε ευχαριστο και παλι.
Λοιπον με αυτο το φορουμ βρηκα την ισηχεια μ ρε σεις.
Μπορω να μιλαω για τον στρατο. ολεε χεχε
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 10/Δεκεμβρίου/2008 ώρα 00:38
Παιδια καλησπερα! Ειμαι 4ο ετος φοιτητης και σκεφτομαι να διακοψω την αναβολη. Απο τη μερα της διακοπης ποσος χρονος θα περασει για να μπω στρατο π(περιπου)... Μου ειπαν ενα 6μηνο ισχυει; ευχαριστω εκ των προτερων
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 10/Δεκεμβρίου/2008 ώρα 05:55
Αν την διακοψεις τωρα θα μπεις τον Μαιο...
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 10/Δεκεμβρίου/2008 ώρα 15:32
Οποτε μιλαμε για εξαμηνο; Και ισχυει και για ναυτικο, αεροπορια; ... Γτ καποιοι μ ειπαν και για φλεβαρη αν τη διακοψω τωρα...
Επιστροφή στην κορυφή
yandr Δες τη Λίστα
Στρατάρχης
Στρατάρχης

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση yandr Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 10/Δεκεμβρίου/2008 ώρα 16:59
Τετράμηνο...
Επιστροφή στην κορυφή
Σταύρος Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 10/Νοεμβρίου/2008
Θέση: Greece
Πόντοι: 1
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Σταύρος Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 19/Ιανουαρίου/2009 ώρα 16:51
Καλησπέρα παιδιά, έχω το εξής πρόβλημα και κάθομαι σε αναμένα κάρβουνα... Έκοψα την αναβολή εσπευσμένα αρχές Δεκεμβρίου για κάποιο προσωπικό πρόβλημα με σκοπό να φύγω Φεβρουάριο. Στην στρατολογία κάναμε κάτι σαν αίτηση για επείγουσα κατάταξη αλλά ακόμα δεν με έχουν ειδοποιήσει και δεν έχω πάρει κανένα χαρτί... Μπορώ να ελπίζω ότι θα φύγω Φεβρουάριο; Μέχρι ποιές ημερομηνίες στέλνουν σημείωμα κατάταξης για αυτούς που θα παρουσιαστούν Φεβρουάριο; Σόρρυ αν σας κούρασα και ευχαριστώ προκαταβολικά.
Επιστροφή στην κορυφή
yandr Δες τη Λίστα
Στρατάρχης
Στρατάρχης

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση yandr Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 19/Ιανουαρίου/2009 ώρα 18:55
Μέχρι τελευταία στιγμή μπορεί να λάβεις το σημείωμα κατάταξης.

Σου είπαν ότι έγινε δεκτό το αίτημά σου;
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 19/Ιανουαρίου/2009 ώρα 20:54
Όταν έκανα διακοπή της αναβολής μου είπαν απλά ότι δεν είναι σίγουρο αν θα με πάρουν Φεβρουάριο ή αν τελικά θα φύγω Μάιο... Και απο τότε δεν εχω καμία ειδοποίηση. Όταν λες τελευταια στιγμή... ; Μπορεί και 2-3 μέρες πριν παρουσιαστώ για παράδειγμα;
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 19/Ιανουαρίου/2009 ώρα 22:24
Εγω εκοψα την αναβολη μου τον αυγουστο για να μπω Φεβρουαριο και ακομα περιμενω το χαρτι... Πηρα στην αστυνομια 3 φορες τηλ κ μου ειπαν το ιδιο πραγμα πως ακομα τους εχουν ερθει 2-3 χαρτια μονο... Δε μπηκαν καν στον κοπο να κοιταξουν μηπως ειναι το δικο μου αναμεσα στα 2-3... Και επειδη μου την εσπασαν αυριο θα παω στη στρατολογια να το παρω μονος... Αντε γιατι με τους ανικανους δε βγαζεις ακρη!
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 19/Ιανουαρίου/2009 ώρα 22:29
Και ειχε ενα εκνευριστικο στυλακι σημερα ο μπατσος "ε αφου 2-3 μας ηρθαν μονο τι θες να κανουμε; " "μολις ερθουν θα σας τα στειλουμε" ... ναι ε; Ε τοτε γιατι τα 2-3 ειναι ακομα εκει ρε; :@
Επιστροφή στην κορυφή
yandr Δες τη Λίστα
Στρατάρχης
Στρατάρχης

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση yandr Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 19/Ιανουαρίου/2009 ώρα 22:30
Εμένα μου ήρθε μία εβδομάδα νωρίτερα.

Για την ακρίβεια, πήρα τηλέφωνο στη στρατολογία και μου είπαν να επικοινωνήσω με το αστυνομικό τμήμα όπου και βρέθηκε.

Πάντως για Μάρτιο σε βλέπω.
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 19/Ιανουαρίου/2009 ώρα 22:34
Μάιο θέλεις να πείς... ωχ ωχ άντε να δούμε... θα πάρω αύριο στην στρατολογία και ο θεός βοηθός!
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  < 12 3 4 18>

??af?µ?ste?te st?? d??t?a?? t?p? Ellinikos-stratos.com