Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις  Ψάξε στο Forum    Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Φαρμακευτική αγωγή κατά την διάρκεια της θητείας

Απάντηση Απάντηση Σελ.  < 1 2 34 5>
Συγγραφέας
Μήνυμα
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
νεος Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση νεος Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 31/Δεκεμβρίου/2011 ώρα 01:29
Ευχαριστω, το θεμα ειναι οτι η παθηση σαν παθηση δινει ι3-ι4 ομως υπαρχουν και καποια δευτερευον προβλιματακια αποτελεσμα της κυριας παθησης τα οποια ομος ολα αντιμετοπηζοντε με φαρμακα και ολα πανε καλα, αλλα αυτο με εχει προβληματιση, μηπος με ολα κ ολα με φορτοσουν με ι5 και δεν το θελω...
Επιστροφή στην κορυφή
Greek_Army Δες τη Λίστα
Γενικός Επιθεωρητής Στρατού
Γενικός Επιθεωρητής Στρατού

Μέλος από: 12/Οκτωβρίου/2009
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
Πόντοι: 15159
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Greek_Army Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 31/Δεκεμβρίου/2011 ώρα 02:02
I5 δεν θα σου δώσουν...
Επιστροφή στην κορυφή
ΝΕΟΣ Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση ΝΕΟΣ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 31/Δεκεμβρίου/2011 ώρα 10:10
Ευχαριστω το ελπιζο.

καλη χρονια σε ολους
Επιστροφή στην κορυφή
ΚΩΣΤΑΣ Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση ΚΩΣΤΑΣ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 05/Ιανουαρίου/2012 ώρα 19:32
Καλησπερα σας. Θα ηθελα να ρωτησω κατι αν ξερει καποιος να μου απαντησει. Πασχω απο χρονιο προβλημα υγειας, εχω βεβαιωση απο κρατικο νοσοκομειο. Παιρνω ομως ενα φαρμακο καθημερινα που ειναι σε ενεσεις και πρεπει να διατηρειται στο ψυγειο. Η τιμη του ειναι ακριβη αλλα χωρις αυτο δεν μπορω να ειμαι. Ειχα παρει 2ετη αναβολη και τωρα παρουσιαζομαι. Τι θα γινει με τα φαρμακα μου στο στρατο. Θα με αφησουν να τα παρω και που θα τα διατηρω που χρειαζονται ψυγειο;
Επιστροφή στην κορυφή
νεος Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση νεος Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 06/Ιανουαρίου/2012 ώρα 13:05
Συμφωμα με τον ΦΕΚ σου δινουν τι Ι; Εχεις βρει την παθηση σου στην λιστα; Και επισης η αναβολη ειναι για το προβλημα υγειας η οχι; Εαν σου εδοσαν 2 χρονια αναβολη για λογο υγειας τοτε νομιζω οτι παιζει να παρεις απαλαγη (Ι5) αυτη την φορα. Δεν ειναι ομος 100% συγουρος ας απαντηση και καποιος αλλος στο παιδι.
Επιστροφή στην κορυφή
ΚΩΣΤΑΣ Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση ΚΩΣΤΑΣ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 06/Ιανουαρίου/2012 ώρα 19:41
Ναι. Τα 2 χρονια απαλλαγη που πηρα ηταν για αυτο το προβλημα υγειας. Η παθηση μου ακριβως δεν υπαρχει στο φεκ. Υπαρχει μια πιο γενικη κατηγορια οπου με εβαλε ο γιατρος και δινει ΔΑ και μετα Ι5 αλλα υπαρχει και μια αλλη κατηγορια που μοιαζει με τη παθηση μου αλλα δεν ειναι ιδια και δινει Ι4. Αυτοανοσο νοσημα ειναι οποτε θα εχω θεμα εκτος απο το φαρμακο και με τα εμβολια καθως δεν πρεπει να κανω και λογω του αυτοανοσου και λογω του φαρμακου.
Επιστροφή στην κορυφή
ΝΕΟΣ Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση ΝΕΟΣ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 07/Ιανουαρίου/2012 ώρα 10:18
Αναβολη σου εδωσε διοτι ειναι αυτοανοσο μηπος και στα 2 χρονια εισαι οκ και μετα μπορεις να υπηρετησης; Αν ειναι ετσι και εφοσον ακομα υπαρχει το προβλημα θα παρεις ι5 κατα την γνωμη μου οριστικο αυτη την φορα. Γιατι απο οσο ξερω δινουν μια αναβολη 2 χρονια οταν προκειτε για ι5 και μετα πας και περνεις την απαλαγη.
Επιστροφή στην κορυφή
ΚΩΣΤΑΣ Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση ΚΩΣΤΑΣ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 07/Ιανουαρίου/2012 ώρα 11:04
Ευχαριστω πολυ φιλε μου. Το αυτοανοσο που εχω ειναι χρονιο, οποτε υπαρχει ακομα, απλως ρυθμιζεται με αυτες τις ενεσεις.
Επιστροφή στην κορυφή
ΝΕΟΣ Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση ΝΕΟΣ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 07/Ιανουαρίου/2012 ώρα 15:18
Σου ειχε πει τιποτα ο γιατρος οτι λογο των ενεσεων αυτων παιζει να βγεις ι5?
Επιστροφή στην κορυφή
ΚΩΣΤΑΣ Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση ΚΩΣΤΑΣ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 07/Ιανουαρίου/2012 ώρα 18:39
Δεν το χαμε συζητησει αυτο τοτε. Μου χε πει οτι αν επιμενει η νοσος θα παρω το Ι5. Τη νοσο τη ρυθμιζω με αυτες τις ενεσεις και δε ξερω καθολου τι παιζει με αυτες στο στρατο. Αν τις υπολογιζουνε δηλαδη που χρειαζονται ψυγειο και δινουν Ι5. Γιατι τις χρειαζομαι καθημερινα.
Επιστροφή στην κορυφή
Ιωάννης Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Ιωάννης Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 08/Ιανουαρίου/2012 ώρα 15:09
Φαντάζομαι δε χρειάζεται να ανησυχείς πολύ. Αρκεί να έχεις όσο το δυνατόν σαφέστερη επίσημη γνωμάτευση από γιατρό γι' αυτά που δηλώνεις και από την πρώτη στιγμή να καταστήσεις σαφή την περίπτωσή σου.
Επιστροφή στην κορυφή
Στέφανος Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Στέφανος Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 25/Ιανουαρίου/2012 ώρα 16:16
Καλησπέρα. Μπαίνω 30/1 ΚΕΠΒ Θήβας. Έχω χρόνια Βρογχίτιδα Και πρέπει να έχω μαζί μου ένα σπρέι/''δίσκο'' κορτιζονούχο (κάτι σαν το αερολίν) για όταν με πιάνουν οι κρίσεις βήχα (γιατί δε σταματάνε μετά με τίποτα - κυρίως τα βράδια). Θα μπορέσω να το πάρω στο στρατό; Κάτι ακόμα, άφτερ σέιβ επιτρέπεται;
Επιστροφή στην κορυφή
ioannis-georgios Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 08/Ιανουαρίου/2012
Πόντοι: 37
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση ioannis-georgios Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 25/Ιανουαρίου/2012 ώρα 18:32
Είναι δυνατόν να σου είναι απαραίτητο το φάρμακο και να μη σου το επιτρέψουν; Αλλά αν έχεις γνωμάτευση γιατρού που να το λέει, θα ταλαιπωρηθείς λιγότερο στο να το εξηγείς σε όποιον ρωτήσει.

After shave επιτρέπεται.
Επιστροφή στην κορυφή
Vangelis100 Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Vangelis100 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 22/Φεβρουαρίου/2012 ώρα 19:06
Καλησπέρα.
Μια ερώτηση: Ακτινογραφία θώρακος θα βγάλω από κρατικό νοοσοκομείο. Ομως τα απαιτούμενα δικαιολογητικά για την πάθηση και τα φάρμακα που πρέπει να λαμβάνω μπορώ να τα πάρω από ιδιώτη Ιατρό;
Επιστροφή στην κορυφή
jannos t. Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 22/Απριλίου/2012
Πόντοι: 1
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση jannos t. Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 22/Απριλίου/2012 ώρα 14:19
Για να παρω μαζι μου φαρμακευτικα σπρει minoxidil target και αλλα χριαζωμαι συνταγη γιατρου και ναι αν πειραζει αν ο γιατρος ειναι ιδιωτικος
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  < 1 2 34 5>

??af?µ?ste?te st?? d??t?a?? t?p? Ellinikos-stratos.com