Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις  Ψάξε στο Forum    Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Πεζοναύτες: Γενικές Πληροφορίες

Απάντηση Απάντηση Σελ.  < 1 23 4 5 8>
Συγγραφέας
Μήνυμα
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
@xristos@ Δες τη Λίστα
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας

Μέλος από: 23/Ιουνίου/2010
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
Πόντοι: 127
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση @xristos@ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 08/Οκτωβρίου/2010 ώρα 05:26
Να σαι καλα ρε 297! Δεν ζηταω κατι τρελο μια θητεια πιο ενδιαφερουσα απο τα τζιτζικια περιμενω τωρα αν αξιζει η οχι αν ειναι οπως το σκεφτομαι η οχι θα το ξερω του χρονου τον αυγουστο οταν με το καλο θα απολυθω...
Επιστροφή στην κορυφή
GiorgosK Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση GiorgosK Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 19/Νοεμβρίου/2010 ώρα 00:59
Παιδια ειμαι στα 18 μου και προς το παρον εχω παρει αναβολη γιατι σπουδαζω, αλλα σκεφτομαι πολυ να δηλωσω για πεζοναυτες. Θελω να ρωτησω τα εξης και συγνωμη εαν εχουν απαντηθει, απλως παραπεμψτε με στις σχετικες σελιδες :
- Υπαρχει περιπτωση οπως εχω ακουσει απο απλους στρατιωτες, εαν εχεις πτυχιο ανωτατης εκπαιδευσης π. Χ. Απο Καποδιστριακο ή απο το Μετσοβειο, Ιατρική κλπ να πάρεις ευνοικότερη ειδικότητα και αυξημενες ευθυνες ;
- Γενικά μπορείτε να με παραπέμψετε σε καποια κομματια του φορουμ ή να τα μαζεψει ολα καποιος σε ενα ποστ σχετικα με τις συνθηκες στο στρατοπεδο, καψωνια, ασκησιολογιο κλπ ;
Επιστροφή στην κορυφή
PAUL Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση PAUL Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 01/Δεκεμβρίου/2010 ώρα 12:07
Αρχικά αποστάλθηκε από dn24 dn24 Έγραψε:

Παιζει ρολο μονο εαν εχεις συμφεροντα σε παραμεθοριες περιοχες. Αν το σπρωξετε με βοηθεια εννοω, ναι μπορει να τον στειλουν κατευθειαν Αυλωνα. Το πιθανοτερο emily για τον αδερφο σου, ειναι να τον στειλουν τωρα Βολο, κ μετα να του δωσουν μεταθεση για τον Αυλωνα.
Πως τα παει ο αδελφο σοτυ εκει; Νοιωθει οτι μπορει να συνεχισει; Σε αλλους δειχνει δυσκολη η εκπεδευση γιαυτο ρωταω. Εχεις κανενα νεο για μεταθεση; Ποτε θα ορκιστει?
Επιστροφή στην κορυφή
γκ Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση γκ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 15/Δεκεμβρίου/2010 ώρα 22:53
Παιδες...sos πειτε αν πεζοναυτης πέρνεις πρασσινο μπερε, και αν περνεις μόρια... Σας παρακαλω οποιος γνωριζει να απαντισει σύντωμα.
ευχαριστώ
Επιστροφή στην κορυφή
Greek_Army Δες τη Λίστα
Γενικός Επιθεωρητής Στρατού

Μέλος από: 12/Οκτωβρίου/2009
Πόντοι: 15159
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Greek_Army Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 16/Δεκεμβρίου/2010 ώρα 00:30
Αρχικά αποστάλθηκε από γκ γκ Έγραψε:

Παιδες...sos πειτε αν πεζοναυτης πέρνεις πρασσινο μπερε, και αν περνεις μόρια... Σας παρακαλω οποιος γνωριζει να απαντισει σύντωμα.
ευχαριστώ

για κάθε σου ερώτηση υπάρχει και ένα θέμα
1.Μοριοδότηση όσων υπηρέτησαν στις ειδικές δυνάμεις
2.Πεζοναύτες: Μπλέ ή πράσινος μπερές;
...
Επιστροφή στην κορυφή
ΒΑΓΓΕΛΗΣ Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση ΒΑΓΓΕΛΗΣ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 30/Δεκεμβρίου/2010 ώρα 18:54

Γινεται να κανω θητεια και οταν τελειωσω να καθησω μονιμος

Επιστροφή στην κορυφή
Greek_Army Δες τη Λίστα

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Greek_Army Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 30/Δεκεμβρίου/2010 ώρα 19:35
Αρχικά αποστάλθηκε από ΒΑΓΓΕΛΗΣ ΒΑΓΓΕΛΗΣ Έγραψε:

Γινεται να κανω θητεια και οταν τελειωσω να καθησω μονιμος

όχι.
Επιστροφή στην κορυφή
297ΙΜΑΚ Δες τη Λίστα
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης

Μέλος από: 28/Ιουνίου/2010
Θέση: Front Line Srg
Πόντοι: 1269
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση 297ΙΜΑΚ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 30/Δεκεμβρίου/2010 ώρα 19:39
Γινεται σαν επιστρατος να περασω Σχολη Εφ. Αξ. ΜΧ και μετα να γινω Εφ. Αξ. ΜΧ - Κ/Δ;
Επιστροφή στην κορυφή
Μάνος Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Μάνος Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 06/Ιανουαρίου/2011 ώρα 16:50
Καλησπέρα σε όλους και καλή χρονιά, γνωρίζει κάποιος να μου πει ποιος/α είναι ο/η προστάτης/ις άγιος/α των πεζοναυτών, γιατί το έχω ψάξει αρκετά και δεν βρίσκω κάτι.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Επιστροφή στην κορυφή
297ΙΜΑΚ Δες τη Λίστα
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση 297ΙΜΑΚ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 13/Ιανουαρίου/2011 ώρα 18:52
Αρχικά αποστάλθηκε από Μάνος Μάνος Έγραψε:

Καλησπέρα σε όλους και καλή χρονιά, γνωρίζει κάποιος να μου πει ποιος/α είναι ο/η προστάτης/ις άγιος/α των πεζοναυτών, γιατί το έχω ψάξει αρκετά και δεν βρίσκω κάτι.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Aγ. Γεωργιος
Επιστροφή στην κορυφή
Digar Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 06/Απριλίου/2011
Πόντοι: 25
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Digar Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 21/Μαΐου/2011 ώρα 16:33
Παίδες, στο κέντρο, ο τύπος που ήρθε να διαλέξει άτομα για ΕΔ, μας είπε ότι όποιος δηλώνει πεζοναύτες και είναι από Αθήνα θα πάει στάνταρ αυλώνα αμετάθετο. Ισχύει αυτό?
Επιστροφή στην κορυφή
Greek_Army Δες τη Λίστα

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Greek_Army Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 21/Μαΐου/2011 ώρα 16:34
Αρχικά αποστάλθηκε από Digar Digar Έγραψε:

Παίδες, στο κέντρο, ο τύπος που ήρθε να διαλέξει άτομα για ΕΔ, μας είπε ότι όποιος δηλώνει πεζοναύτες και είναι από Αθήνα θα πάει στάνταρ αυλώνα αμετάθετο. Ισχύει αυτό;

Μα έτσι κι'αλλιώς στο 9μηνο δεν παίρνεις άλλη μετάθεση
Επιστροφή στην κορυφή
sintoma lokatzis Δες τη Λίστα
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός

Μέλος από: 14/Ιανουαρίου/2010
Θέση: Επιθετικός χαφ
Πόντοι: 340
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση sintoma lokatzis Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 21/Μαΐου/2011 ώρα 23:27
greek army τι ακριβως εννοεις οταν λες οτι στο εννιαμηνο δε παιρνεις αλλη μεταθεση; Ενας φιλος μου ηταν λεσβο (Η'ΜΑΚ) και κανα μηνα πριν τελειωσει τη θητεια του βρηκε ενα βυσμα κι ηρθε ΓΕΣ
Επιστροφή στην κορυφή
Greek_Army Δες τη Λίστα

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Greek_Army Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 21/Μαΐου/2011 ώρα 23:31
Αρχικά αποστάλθηκε από sintoma lokatzis sintoma lokatzis Έγραψε:

greek army τι ακριβως εννοεις οταν λες οτι στο εννιαμηνο δε παιρνεις αλλη μεταθεση; Ενας φιλος μου ηταν λεσβο (Η'ΜΑΚ) και κανα μηνα πριν τελειωσει τη θητεια του βρηκε ενα βυσμα κι ηρθε ΓΕΣ

E ρε μεγάλε με βύσμα μπορείς να πάρεις και 9 μεταθέσεις κάθε μήνα και μετάθεση
Επιστροφή στην κορυφή
297ΙΜΑΚ Δες τη Λίστα
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση 297ΙΜΑΚ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 23/Μαΐου/2011 ώρα 15:56
Αρχικά αποστάλθηκε από Alexandros Alexandros Έγραψε:

Καλημερα παιδια,
Μπηκα με την Β εσσο στην κορινθο, και πλεον περιμενω μεταθεση, μετα την ορκομωσια της Πεμπτης. Ειχα δηλωσει στο κλιμακιο που ηρθε για Ε. Δ για Πεζοναυτες. Το θεμα ειναι οτι και λογω αγυμνασιας (28 ετων 1,90 αλλα 2 χρονια δουλεια τωρα με χει καταστρεψει) δεν καταφερα να βγαλω τα τεστ. Στο μιλι ειμουν τελειως στο οριο, κοιλιακους με τα ζορια 30αρι, ελξης @@ρια, καμψεις κουτσα κουτσα βγηκαν.
Ο λοχαγος που ειχε ερθει ηθελε να με γραψει, παρα την αρνηση μου λογω τρομακτικης απογοητευσης για την φυσικη κατασταση μου, λεγοντας μου οτι υπαρχουν και πολυ χειροτερη σε φυσικη κατασταση αλλα με ηθικο στα ουρανια και αγαπη προς το σωμα τα καταφερνουν. Με αυτα τα λογια ειπα οκ, αλλα για τις ασκησεις του ειπα να μην μαγειρεψει τα νουμερα και να γραψει ΟΧΙ σε ολες τις δοκιμασιες.
Το θεμα ειναι οτι παιζει τελικα να παρω μεταθεση για Πεζοναυτες; Πραγματικα εχω τρελο ηθικο, αλλα το σωμα δε βοηθαει. Δεν ειμαι υπερβαρος φυσικα, απλα αγυμναστος 2-3 χρονια.
Οχι τπτ αλλο δε μπορω να νιωθω σαν ο γιωτας του λοχου.
Κανεις δεν θα σε πει γιωτα εαν βλεπουν οτι προσπαθεις, το παλευεις αλλα δεν τα καταφερνεις! θα πουνε μπορει να μην το εχει, αλλα τουλαχιστον σταζει!
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  < 1 23 4 5 8>

??af?µ?ste?te st?? d??t?a?? t?p? Ellinikos-stratos.com