Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις  Ψάξε στο Forum    Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Προβλήματα στα μάτια και Ειδικές Δυνάμεις

Απάντηση Απάντηση Σελ.  < 1 11 1213
Συγγραφέας
Μήνυμα
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
Fsasa Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Fsasa Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Αυγούστου/2021 ώρα 16:57
Όχι.

Επιστροφή στην κορυφή
Νιόνιος Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 03/Αυγούστου/2021
Θέση: Πάτρα
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
Πόντοι: 7
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Νιόνιος Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 23/Αυγούστου/2021 ώρα 02:25
Καλησπέρα σε όλους. Παρουσιάζομαι τον Μάρτιο του 2022 στον Στρατό Ξηράς οπου εκεί θα δηλώσω να υπηρετήσω στα αλεξίπτωτα. Έχω 1,25 πόντους μυωπία στο δεξί μάτι και 1 πόντο στο αριστερό. Δηλαδή συνολικά 2.25 πόντους. Κόβομαι; Έχω ακούσει ότι το όριο είναι 2,5 που σε αυτή την περίπτωση είμαι κομπλέ. Όμως έχω επίσης ακούσει ότι το όριο για αλεξίπτωτα είναι 1 πόντος συνολικά (Και ότι υποτίθεται 1 πόντος συνολικά αντιστοιχεί σε 8/10 οπτική οξύτητα)

Ποιο απο τα δύο ισχύει; Είναι όνειρο μου να υπηρετήσω στα αλεξίπτωτα και θα καταστραφώ ψυχολογικά αν με κόψουν...

Επεξεργάστηκε από Νιόνιος - 25/Αυγούστου/2021 ώρα 07:38
Πανουργιάς και Λαναράς για Υπουργός και Προθυπουργός!
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  < 1 11 1213

??af?΅?ste?te st?? d??t?a?? t?p? Ellinikos-stratos.com