Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις  Ψάξε στο Forum    Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Ιστορίες από τη θητεία μας

Απάντηση Απάντηση Σελ.  < 12 3 4 12>
Συγγραφέας
Μήνυμα
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
Su-35 Δες τη Λίστα
Απολυμένος
Απολυμένος

Μέλος από: 26/Απριλίου/2008
Θέση: Alpha Centauri
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
Πόντοι: 3648
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Su-35 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 26/Ιουλίου/2009 ώρα 02:28
Αρχικά αποστάλθηκε από Markos_Hdi Markos_Hdi Έγραψε:

Αιφνιδιαστική επιθεώρηση σε θάλαμο στο ναυτικό από τον διοικητή. Η επιθεώρηση γίνεται την ώρα που ετοιμαζόντουσαν για ατομική καθαριότητα και τους πετυχαίνει με τα σορτσάκια και τις σαγιονάρες. Ένα παιδί με το που γυρνάει και βλέπει τον διοικητή, βαράει προσοχή με την σαγιονάρα και ακούγεται φοβερά το ΣΛΙΑΤΣ! Στο πάτωμα!
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 04/Αυγούστου/2009 ώρα 21:08
Ρε παιδιά όταν ξεμπλέξουν την πολιτική και την
μασονία Απο το Στρατό
σφιριξτε μου κλέφτηκα για να υπηρετήσω και εγώ.
Πάτερ Πα'ι'σιε δεν μπορώ να περιμένω άλλο.
από το κακό στο χειρότερο πάει η κοινωνία.

ΥΓ: Εγώ προσωπικά ότι και αν γίνει
από το φθινόπωρο θα παραμείνω
Ελλάδα για να δω πως θα πληρώνουν
όλα τα κατεστραμμένα τζάκια.
Επιστροφή στην κορυφή
Su-35 Δες τη Λίστα
Απολυμένος
Απολυμένος

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Su-35 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 05/Αυγούστου/2009 ώρα 04:57
Παράξενο, ακόμα δεν έκανε τρομερή ζέστη φέτος!
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 05/Αυγούστου/2009 ώρα 14:36
Μάλλον δεν έχετε ανεβεί σε υψηλές θέσεις.
Επιστροφή στην κορυφή
Su-35 Δες τη Λίστα
Απολυμένος
Απολυμένος

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Su-35 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 05/Αυγούστου/2009 ώρα 15:12

Αρχικά αποστάλθηκε από mauri mera mauri mera Έγραψε:

Μάλλον δεν έχετε ανεβεί σε υψηλές θέσεις.

Βασικά ένας είμαι. Επίσης δεν γνωρίζεις ούτε με τι ασχολούμαι, ούτε αν έχει ιεραρχία η όχι, ούτε που κατατάσσομαι αν τέλικα αυτό που ασχολούμαι έχει ιεραρχία.
Αρχικά αποστάλθηκε από mauri mera mauri mera Έγραψε:

Ρε παιδιά όταν ξεμπλέξουν την πολιτική και την
μασονία Απο το Στρατό
σφιριξτε μου κλέφτηκα για να υπηρετήσω και εγώ.
Πάτερ Πα'ι'σιε δεν μπορώ να περιμένω άλλο.
από το κακό στο χειρότερο πάει η κοινωνία.

ΥΓ: Εγώ προσωπικά ότι και αν γίνει
από το φθινόπωρο θα παραμείνω
Ελλάδα για να δω πως θα πληρώνουν
όλα τα κατεστραμμένα τζάκια.

Και οι άλλοι (υψηλόβαθμοι-κατέχοντες υψηλή θέση) τις ίδιες κοτσάνες λένε;

Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 05/Αυγούστου/2009 ώρα 17:22
Ναι δεν έχει σημασία αν έχεις υψηλή θέση ή όχι, λάθος μου
αφού αλωνίζουν άλλοι στο στρατό. Μακάρι να είχα άδικο
για το παραπάνω μήνυμα, αλλά προσωπική μου άποψη:
αν γίνει κάτι η Ελλαδα κρέμεται σε όσους κάνουν την θητεία
τους και σε ελάχιστους μόνιμους πουθενά αλλού.
Επιστροφή στην κορυφή
Snakeshit Δες τη Λίστα
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης

Μέλος από: 03/Δεκεμβρίου/2008
Θέση: Greece
Πόντοι: 749
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Snakeshit Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 07/Αυγούστου/2009 ώρα 13:03

΄Ξάδερφός μου στις ΔΒ στην Καβάλα, το πρωί στην αναφορά, περνούσε ένας διαβιβαστής/καταδρομέας λοχαγός και πήγαινε σε κάθε φαντάρο ξεχωριστά. Αναφερόταν ο φαντάρος και ο λοχαγός φώναζε "Πιο δυνατά". Πάει και στον ξάδερφό μου ο Οποίος είχε ετοιμαστεί να φωνάξει. Αναφέρεται δυνατά και του λέει ο λοχαγός "Καλά είσαι, πας για τιμητική". Του έλεγξε το όπλο, όλα καλά, του έλεγξε και την εξάρτηση και βλέπει στην θέση μιας γεμιστήρας έναν χυμό.

Λοχαγός: Τώρα μας τα γάμησες.
Ξα: Άλλο φρούτο.
Επιστροφή στην κορυφή
Su-35 Δες τη Λίστα
Απολυμένος
Απολυμένος

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Su-35 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 07/Αυγούστου/2009 ώρα 13:08
Πόσα φ έφαγε;
Επιστροφή στην κορυφή
Snakeshit Δες τη Λίστα
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Snakeshit Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 07/Αυγούστου/2009 ώρα 13:09
Τίποτα δεν έφαγε.
Επιστροφή στην κορυφή
Su-35 Δες τη Λίστα
Απολυμένος
Απολυμένος

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Su-35 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 07/Αυγούστου/2009 ώρα 13:10
Κακώς.
Επιστροφή στην κορυφή
D.Y.K Δες τη Λίστα
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ

Μέλος από: 03/Φεβρουαρίου/2009
Πόντοι: 11601
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση D.Y.K Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 07/Αυγούστου/2009 ώρα 13:10
Ηταν ΗΜΙπροβλεπομενος
Επιστροφή στην κορυφή
Snakeshit Δες τη Λίστα
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Snakeshit Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 07/Αυγούστου/2009 ώρα 13:11
Τον συμπαθούσε ο υποδιοικητής, πίνανε μαζί ρετσίνες.
Επιστροφή στην κορυφή
Su-35 Δες τη Λίστα
Απολυμένος
Απολυμένος

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Su-35 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 07/Αυγούστου/2009 ώρα 13:17
Τόσο μαλmp; Υποδιοικητή είχανε;
Με στρατεύσιμους βρήκε να μπεκρουλιάσει;
Επιστροφή στην κορυφή
Nassos Δες τη Λίστα
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ

Μέλος από: 12/Νοεμβρίου/2005
Κατάσταση: Online
Πόντοι: 11012
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Nassos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 07/Αυγούστου/2009 ώρα 14:36
Γιατί ο μοναδικός είναι; Στα σχοινάκια τρώγαμε σουβλάκια και πίναμε κανά κρασάκι μαζί με τον Διοικητή μας καί όλους τους άλλους Υπαξιωματικούς...
Επιστροφή στην κορυφή
TOPOL-M Δες τη Λίστα
Υποστράτηγος
Υποστράτηγος

Μέλος από: 26/Ιουνίου/2009
Πόντοι: 2044
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση TOPOL-M Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 22/Αυγούστου/2009 ώρα 15:43
Σάββατο,22 Αύγουστος 2009 Κακομαθημένο μαμόθρευτο βύσμα έκανε άνω κάτω στρατόπεδο στην Κόρινθο
"Αδελφικος μου φιλος εχει παρουσιαστει στην Κορινθο. Ειναι τρεις μερες που ξεκινησε την θητεια του. Μιλησαμε χτες στο τηλεφωνο και μου μετεφερε το εξης περιστατικο. Μετα απο διαταγη υπολοχαγου ξεκινησε τρεξιμο ο λοχος του για γυμναστικη. Στα 4 λεπτα ενας υπερβαρος στρατιωτης λιποθύμησε. Το περιεργο δεν ειναι οτι λιποθύμησε. Το περιεργο ειναι οτι μετα απο αυτο πηγε στον διοικητη και αφου ειχε...

ενημερωσει και το πολιτικο του βισμα σε εντονο υφος ειπε στον διοικητη. "ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ ΣΤΡΑΤΟΚΑΥΛΟΣ ΑΥΤΟΣ ΕΓΩ ΘΑ ΤΡΕΧΩ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΑΤΙΚΑ". Έλεος παιδια ελεος. Καταργηστε τον στρατο. Έχουν γινει ξεφτυλα ολα. Ποιοι προγονοι και ποια ανδρεια; Μιλαμε οι σημερινοι νεοελληνες ειμαστε απιστευτα κακομαθημενα μαμοθρευτα. Τι γραφετε για παραβιασεις και σκοπιανους. Έχουμε τελειωσει σαν λαος. Της μασας και της ρουφιανιας γιναμε. Το τραγικοτερο ειναι οτι η γυμαναστικη εχει σταματησει στον λοχο του μπουλη μετα απο πιεσεις. ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ ΕΛΛΑΔΑ. ΠΑΡΑΚΑΛΩ

Αναρτήθηκε στο troktiko.
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  < 12 3 4 12>

??af?µ?ste?te st?? d??t?a?? t?p? Ellinikos-stratos.com