Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις  Ψάξε στο Forum    Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Ξύρισμα στο στρατό

Απάντηση Απάντηση Σελ.  < 12 3 4 17>
Συγγραφέας
Μήνυμα
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
Antonis21 Δες τη Λίστα
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος

Μέλος από: 11/Ιανουαρίου/2009
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
Πόντοι: 294
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Antonis21 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 09/Αυγούστου/2010 ώρα 22:57
Ισχυει οτι ισχυει σε ολοκληρο τον Στρατο Ξηρας. Το ξυρισμα πρεπει να ειναι καθημερινο. Οι μοναδικες περιπτωσεις που υπαρχει ανοχη σε αυτο το θεμα ειναι σε περιοδο επιχειρησεων οταν δεν υπαρχει ο χρονος και η ανεση.

Τα γενια νομιζω επιτρεπονται στο Πολεμικο Ναυτικο, αλλα νομιζω μονο εν πλω. Ας μας πει καποιος του ναυτικου για σιγουρα...
Επιστροφή στην κορυφή
10ALELEGOHOME Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση 10ALELEGOHOME Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 09/Αυγούστου/2010 ώρα 23:02
Τι μας λετε ρε παιδια τωρα; Οτι στο πεζικο ξυριζονται; Θα τρελαθουμε τελειως; Στις ειδικες δυναμεις τουλαχιστον στην μοναδα που υπηρετω εγω αν σε πετυχουν αξυριστο... Καψωνι και αναφορα! Γιαυτο τεντα! Δεν με παιρνει για αλλες μλκιες... Δεν τους χαριζω ουτε λεπτο!
Επιστροφή στην κορυφή
297ΙΜΑΚ Δες τη Λίστα
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης

Μέλος από: 28/Ιουνίου/2010
Θέση: Front Line Srg
Πόντοι: 1269
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση 297ΙΜΑΚ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 09/Αυγούστου/2010 ώρα 23:20
Αρχικά αποστάλθηκε από Antonis21 Antonis21 Έγραψε:

Ισχυει οτι ισχυει σε ολοκληρο τον Στρατο Ξηρας. Το ξυρισμα πρεπει να ειναι καθημερινο. Οι μοναδικες περιπτωσεις που υπαρχει ανοχη σε αυτο το θεμα ειναι σε περιοδο επιχειρησεων οταν δεν υπαρχει ο χρονος και η ανεση.

Τα γενια νομιζω επιτρεπονται στο Πολεμικο Ναυτικο, αλλα νομιζω μονο εν πλω. Ας μας πει καποιος του ναυτικου για σιγουρα...
Σε κανονισμους και εγχειριδια εκστρατειας γραφεται οτι στις ασκησεις δεν πρεπει να ενθαρυνεται το ξυρισμα.
Για το Π. Ν. Το ξυρισμα ακολουθει το Σ. Ξ. Μονο για τους δοκιμους με την προυποθεση οτι δεν θα παιζεις δηλ. Την μια εβδομαδα θα κανεις σχεδια και την αλλη θα εισαι ολος. Μια εμφανηση που αντιστοιχη με τη φωτογραφια ταυτοτητας
Επιστροφή στην κορυφή
dimitris mak Δες τη Λίστα
Απολυμένος
Απολυμένος
Ανεπιθύμητο μέλος

Μέλος από: 21/Αυγούστου/2009
Πόντοι: 1569
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση dimitris mak Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 10/Αυγούστου/2010 ώρα 00:54
Εγω για την ηλικια μου εχω πολλα γενια και γενικα τα αφηνω συνεχεια... Τα περνω με μηχανι συνηθος... Αλλα ολα οκ! Δεν εχω προβληματα και να ξυρηζομαι καθε μερα... Τις τελευταιες μερες το κανω και ολα μια χαρα! Συνηθεια ειναι ολα...
Επιστροφή στην κορυφή
OMEGA Δες τη Λίστα
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης

Μέλος από: 01/Ιανουαρίου/2010
Θέση: Inside Forward
Πόντοι: 1092
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση OMEGA Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 10/Αυγούστου/2010 ώρα 01:11

Οποιος θελει να γλυτωσει το ξυρισμα αυτο μονο μπορει να γινει με διαγνωση απο δερματολογο μετα θα σε στειλουν σε στρατιωτικο νοσοκομειο και θα σου γραψουν το αναλογο χαρτι... Και ετσι θα απαλλαγεις απο το καθημερινο ξυρισμα

"Η Κρήτη έχει διαφορά απο τους άλλους τόπους γιατι έχει αντάρτικη καρδιά και κουζουλούς ανθρώπους"
Επιστροφή στην κορυφή
297ΙΜΑΚ Δες τη Λίστα
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης

Μέλος από: 28/Ιουνίου/2010
Θέση: Front Line Srg
Πόντοι: 1269
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση 297ΙΜΑΚ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 10/Αυγούστου/2010 ώρα 04:19
Αρχικά αποστάλθηκε από ΔΗΜΗΤΡΗΣ Β ΔΗΜΗΤΡΗΣ Β Έγραψε:

Εγω για την ηλικια μου εχω πολλα γενια
Αυτο το ειχε πει ενα γιδι, ενα ζωντανο απο την Κρητη σε ενα Λοχαγο και του απαντησε
"Δηλαδη ρε ταδε, θες να μας πεις οτι εισαι πιο αντρας απο μας; Τσιμπα 5μερουλες για να το ξανασκεφτεις. "
Επιστροφή στην κορυφή
OMEGA Δες τη Λίστα
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση OMEGA Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 10/Αυγούστου/2010 ώρα 13:48
Αρχικά αποστάλθηκε από 297ΙΜΑΚ 297ΙΜΑΚ Έγραψε:

Αρχικά αποστάλθηκε από ΔΗΜΗΤΡΗΣ Β ΔΗΜΗΤΡΗΣ Β Έγραψε:

Εγω για την ηλικια μου εχω πολλα γενια
Αυτο το ειχε πει ενα γιδι, ενα ζωντανο απο την Κρητη σε ενα Λοχαγο και του απαντησε
"Δηλαδη ρε ταδε, θες να μας πεις οτι εισαι πιο αντρας απο μας; Τσιμπα 5μερουλες για να το ξανασκεφτεις. "
"Η Κρήτη έχει διαφορά απο τους άλλους τόπους γιατι έχει αντάρτικη καρδιά και κουζουλούς ανθρώπους"
Επιστροφή στην κορυφή
dimitris mak Δες τη Λίστα
Απολυμένος
Απολυμένος
Ανεπιθύμητο μέλος

Μέλος από: 21/Αυγούστου/2009
Πόντοι: 1569
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση dimitris mak Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 10/Αυγούστου/2010 ώρα 14:33
Παντος εγω δεν λεω αχ τι θα κανω με το δερματακι μου... Και λοιπα... Εγω λεω ενα αληθεινω γεγονος... Εχω πολλα γενια και δεν σκεφτωμαι αχ τι θα πρεπει να ξυριζομαι καθε μερα... Οχι ρε #@^&@! Το... Και βλακειες...
...

Επεξεργάστηκε από ΔΗΜΗΤΡΗΣ Β - 10/Αυγούστου/2010 ώρα 14:33
Επιστροφή στην κορυφή
10ALELEGOHOME Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση 10ALELEGOHOME Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 10/Αυγούστου/2010 ώρα 16:20
Εχω πολλα γενια λεει... να τα ξυρισεις ρε μεγαλε! εμεις #@^&@! ειμασταν δηλαδη; βγαινω εκτος εαυτου με αυτα που βλεπω!9 μηνες ειναι και κανετε λες και ηρθε το τελος του κοσμου πια!
Επιστροφή στην κορυφή
OMEGA Δες τη Λίστα
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση OMEGA Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 10/Αυγούστου/2010 ώρα 23:45
Παιδια το ξυρισμα επιβάλλεται αυστηρα ! Κοπτικες μηχανες κτλ... Ειναι για πεταμα αν δεν θες να τρως καμπανες και φυλακες καθε μερα ξυρισμα Με ξυραφι
Επιστροφή στην κορυφή
Hyper Δες τη Λίστα
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης

Μέλος από: 15/Ιουλίου/2010
Πόντοι: 1064
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Hyper Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 11/Αυγούστου/2010 ώρα 00:09
Ετσι παραδοσιακα πραματα. Ξυραφι κ αγιος ο θεος. Ρε omega εισαι κ κρητικος ετσι; Κουτουλουφαρι εχω παει συντεκνε. Χερσονησσο εμενα πιο μικρος
Επιστροφή στην κορυφή
OMEGA Δες τη Λίστα
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση OMEGA Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 11/Αυγούστου/2010 ώρα 19:03
Παιδια τι προτιματε big η gillette ξυραφακια;
Επιστροφή στην κορυφή
Hyper Δες τη Λίστα
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Hyper Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 11/Αυγούστου/2010 ώρα 19:28

Ομεγκα τζιλετ for the win!

Επιστροφή στην κορυφή
OMEGA Δες τη Λίστα
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση OMEGA Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 11/Αυγούστου/2010 ώρα 19:51
Ειναι λιγο ακριβουτσικα ομως ρε συ...
Επιστροφή στην κορυφή
Hyper Δες τη Λίστα
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Hyper Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 11/Αυγούστου/2010 ώρα 20:21
Αρχικά αποστάλθηκε από OMEGA OMEGA Έγραψε:

Ειναι λιγο ακριβουτσικα ομως ρε συ...
Δεν εχεις αδικο ειναι λιγακι αλλα ξυριζεσαι χωρις κοψιματα. Τα big τα ειχα δοκιμασει μια φορα που ειχα ξεμεινει απο gillete και κατασφαχτηκα!
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  < 12 3 4 17>

??af?µ?ste?te st?? d??t?a?? t?p? Ellinikos-stratos.com