Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις  Ψάξε στο Forum    Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

2020 ΣΤ ΕΣΣΟ - 221 ΤΕ (Μυτιλήνη)

Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 2>
Συγγραφέας
Μήνυμα
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
Γιώργος Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Γιώργος Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: 2020 ΣΤ ΕΣΣΟ - 221 ΤΕ (Μυτιλήνη)
    Αποστολή: 13/Οκτωβρίου/2020 ώρα 22:45
Καλησπερα, μπαίνω 12/11 Διαβιβάσεις στο στρατόπεδο Μακρή. Θα ήθελα να μάθω πως είναι η φάση στις διαβιβάσεις γιατί αγχώνομαι λίγο. Επίσης στο πλοιο αν φυγω απ τις 11 το βράδυ και φτάσω 12 το πρωί είδα κάπου ότι περιμένουν να παρουν τους νεοσυλλεκτους, ισχυει κάτι τέτοιο;
Σε γενικές βάσεις αυτά. Α και για τα κινητά σε τι φάση είναι, αξίζει να Αγοράσω χωρίς κάμερα;
Επιστροφή στην κορυφή
Mikel Δες τη Λίστα
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Μέλος από: 14/Οκτωβρίου/2020
Θέση: Στρατιώτης
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
Πόντοι: 10
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Mikel Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Οκτωβρίου/2020 ώρα 18:12
Παιδια μπαίνει κάποιος 12-11-20;
Επιστροφή στην κορυφή
Scythe19 Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 15/Οκτωβρίου/2020
Πόντοι: 5
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Scythe19 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 15/Οκτωβρίου/2020 ώρα 20:37
Καλησπέρα μαν! Παρουσιάζομαι και εγω 12/11
Επιστροφή στην κορυφή
Mikel Δες τη Λίστα
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Mikel Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 15/Οκτωβρίου/2020 ώρα 21:08
Αγορινα δεν ξέρω και γώ θέλω ν πάθω πάνω σε αυτά. Αν θες κάμε με
Άντ Mikel ls
Επιστροφή στην κορυφή
Mikel Δες τη Λίστα
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Mikel Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 15/Οκτωβρίου/2020 ώρα 21:09
Αγορινα άμα θες κανε με αντ mikel ls στο Facebook
Επιστροφή στην κορυφή
Scythe19 Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Scythe19 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 16/Οκτωβρίου/2020 ώρα 13:05
Μάγκες εγώ έκλεισα αεροπορικά γιατί την μέρα που ήρθε το χαρτί είχε έκπτωση η AEGEAN θέλετε να τσεκάρετε μήπως σας συμφέρει;

Επεξεργάστηκε από Scythe19 - 16/Οκτωβρίου/2020 ώρα 13:06
Επιστροφή στην κορυφή
Mikel Δες τη Λίστα
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Mikel Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 17/Οκτωβρίου/2020 ώρα 16:00
Αρχικά αποστάλθηκε από Scythe19 Scythe19 Έγραψε:

Μάγκες εγώ έκλεισα αεροπορικά γιατί την μέρα που ήρθε το χαρτί είχε έκπτωση η AEGEAN θέλετε να τσεκάρετε μήπως σας συμφέρει;

Εγώ έκλεισα
Με sky express 46€ 2:30 ξεκινάω
Επιστροφή στην κορυφή
Nassos Δες τη Λίστα
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ

Μέλος από: 12/Νοεμβρίου/2005
Πόντοι: 10567
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Nassos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 17/Οκτωβρίου/2020 ώρα 18:57
Όσοι παρουσιάζονται στο 221 ΤΕ να διαβάσουν τα τελευταία μηνύματα από το αντίστοιχο νήμα, ειδικά όσοι είναι για Τεθωρακισμένα.

221 ΤΕ - Μυτιλήνη
Επιστροφή στην κορυφή
Scythe19 Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Scythe19 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 17/Οκτωβρίου/2020 ώρα 19:57
Σε ευχαριστώ για το link. Τεθωρακισμενα εχω καταταγεί ωστόσο θα δηλώσω ειδικες δυνάμεις. Ξερεις τι παίζει με τα κινητά; Χρειάζεται να τα κρύψουμε;
Επιστροφή στην κορυφή
Scythe19 Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Scythe19 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 17/Οκτωβρίου/2020 ώρα 22:42
Ωραιος ο φίλος
Επιστροφή στην κορυφή
Γιώργος Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Γιώργος Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 19/Οκτωβρίου/2020 ώρα 01:42
Παιδιά επειδή ακόμη δεν έχω καταλήξει, πλοίο αεροπλάνο και γενικά τι πράγματα θα πάρω, καντε με οποίος θέλει add fb : Γιώργος Ιωακείμ (εικόνα από πισίνα) ή insta :giorgos_ioakeim
Για να παρω κάποιες γνώμες. Παρουσιαζομαι 12/11 διαβιβάσεις
Επιστροφή στην κορυφή
petethetethor13 Δες τη Λίστα
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ

Μέλος από: 14/Μαΐου/2020
Πόντοι: 35
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση petethetethor13 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 19/Οκτωβρίου/2020 ώρα 11:16
Αρχικά αποστάλθηκε από Γιώργος Γιώργος Έγραψε:

Παιδιά επειδή ακόμη δεν έχω καταλήξει, πλοίο αεροπλάνο και γενικά τι πράγματα θα πάρω, καντε με οποίος θέλει add fb : Γιώργος Ιωακείμ (εικόνα από πισίνα) ή insta :giorgos_ioakeim
Για να παρω κάποιες γνώμες. Παρουσιαζομαι 12/11 διαβιβάσεις

Κοίτα, το πλοίο κάνει γύρω στο 11ωρο για Μυτιλήνη (κάποιες μέρες υπάρχει το "άγονο" δρομολόγιο που περνάει από πολλά νησιά της παραμεθορίου και καταλήγει Μυτιλήνη μετά από 16 ώρες ταξίδι!) ενώ το αεροπλάνο κάνει γύρω στο 55άλεπτο με 1 ώρα. Βέβαια είναι πιο ακριβό σε σχέση με το πλοίο ενώ εάν θες μπορείς να ταξιδέψεις και εντελώς τσάμπα με το καράβι αρκεί να προμηθευτείς Ένα ειδικό έγγραφο που ονομάζεται κατάσταση επιβίβασης από το Φρουραρχείο της περιοχής σου μετά από σχετική αίτηση.

Για τα πράγματα, υπάρχει αυτό το θέμα που είναι λιγάκι παλιό στο φόρουμ
Τι να πάρω μαζί μου στο στρατό;

Συμβουλή από κάποιον που την πάτησε, ΜΗΝ πάρεις ένα φορτηγό πράγματα μαζί σου! Θα σε δυσκολέψουν πολύ. Δεν τα χρειάζεσαι όλα (ή τουλάχιστον όχι από τις πρώτες μέρες). Μπαίνοντας θα δείς τι έχεις έλλειψη και κάποια πράγματα μπορείς να τα προμηθευτείς είτε από το ΚΨΜ (σε κάποιες μονάδες τα ΚΨΜ έχουν μέχρι και ρούχα όπως t-shirt παραλλαγής ή φούτερ) είτε στην πρώτη έξοδο από κάποιο κατάστημα έξω. Λογικά εάν δεν συντρέξει κάποιος σοβαρός λόγος (κορόνα ή γείτονες) θα πάρετε άδεια ορκομωσίας μετά από κάποιες μέρες οπότε ότι σου λείπει μπορείς να το φέρεις από το σπίτι όταν γυρίσεις από άδεια.

Καλή θητεία!
Armoured reconnaissance
Επιστροφή στην κορυφή
Jim Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Jim Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 29/Οκτωβρίου/2020 ώρα 14:35
Παιδιά παρουσιαζομαι κ στην Μυτιλήνη... Θα πάω Μ το πρώτο πρωινό αεροπλάνο τν 8 είναι εδώ κανένας που θα πάει κ αυτός?
Επιστροφή στην κορυφή
Dg Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Dg Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 05/Νοεμβρίου/2020 ώρα 22:05
Καλησπέρα
Είναι κάποιος από πατρα που θα Ταξιδέψει για Μυτιλήνη την Τρίτη 10/11 με το καράβι;
Επιστροφή στην κορυφή
Scythe19 Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Scythe19 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 06/Νοεμβρίου/2020 ώρα 10:56
Αρχικά αποστάλθηκε από Jim Jim Έγραψε:

Παιδιά παρουσιαζομαι κ στην Μυτιλήνη... Θα πάω Μ το πρώτο πρωινό αεροπλάνο τν 8 είναι εδώ κανένας που θα πάει κ αυτός;

Καλημέρα φίλε μου στο ίδιο αεροπλάνο θα είμαστε
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 2>