Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις  Ψάξε στο Forum    Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Διακοπή αναβολής

Απάντηση Απάντηση Σελ.  < 1 38 3940
Συγγραφέας
Μήνυμα
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
Manos Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Manos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 28/Αυγούστου/2019 ώρα 15:55
Αρχικά αποστάλθηκε από Jimmy1 Jimmy1 Έγραψε:

Μπορεις να κοψεις αναβολη και να κανεις αιτηση να σε καταταξουν με την επομενη ΕΣΣΟ που θα καλεστει και αυτη ειναι του Νοεμβρη. Δοκιμασε το δεν εχεις να χασεις κατι.

Με αυτή την αίτηση υπάρχουν πιθανότητες να πας όντως νωρίτερα; Φαντάζομαι παίζει ρόλο και ο λόγος. Γιατί μαλλον θα κάνω 10% του χρόνου για να μπω σε άλλη σχολή και σκεφτόμουν να μπω με α εσσο και να απολυθώ Οκτώβρη-Νοέμβρη (αν δεν αυξήσουν τη θητεία). Και επειδή σκέφτομαι ΑΕΝ θα προτιμούσα να μην ξεκινήσω ενώ είμαι ακόμα φαντάρος.
Επιστροφή στην κορυφή
Lefteris 2αμαλ Δες τη Λίστα
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης

Μέλος από: 11/Ιουλίου/2019
Status: Online
Πόντοι: 730
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Lefteris 2αμαλ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 28/Αυγούστου/2019 ώρα 17:37
Οπως ακριβως το ειπε ο Jimmy1 !
Επιστροφή στην κορυφή
mike23 Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση mike23 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 01/Οκτωβρίου/2019 ώρα 09:37
Καλημέρα έκοψα αναβολή για να μπώ στην Δ εσσο αλλα με πήραν στην Α'. Θέλω να ξαναπάρω αναβολή λογο του οτι βρηκα καλη δουλεια και δεν θελω να μπω στην Α. Εφόσον είμαι ακόμα φοιτητής 5ου ετους. Γίνετε να ξαναπάρω αναβολή;
Επιστροφή στην κορυφή
Βασίλης Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Βασίλης Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 26/Νοεμβρίου/2019 ώρα 02:57
Η αναβολή μου λόγω σπουδών λήγει 31-12-2019 αν δεν την κόψω και την αφήσω να λήξει, με καλουνε τον Φεβρουάριο η τον Μάιο; Για στρατό ξηράς
Επιστροφή στην κορυφή
Αλεξης Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Αλεξης Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 04/Ιουνίου/2020 ώρα 00:14
EΝτός της εβδομάδας πρόκειται να κόψω την αναβολή μου για να καταταγώ με την Ε'ΕΣΣΟ.
Έχω όμως μια απορία:
Στην αίτηση θα ήταν χρήσιμο να γράψω σε ποιο σώμα επιθυμώ να καταταγώ; Προσωπικά επιθυμώ στρατό ξηράς και από ότι θυμάμαι, αυτό είχα δηλώσει πριν χρόνια στο περιοδεύον.

Επιστροφή στην κορυφή
Loukas Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 06/Σεπτεμβρίου/2020
Θέση: Πολίτης
Status: Αποσυνδεδεμένος/η
Πόντοι: 4
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Loukas Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 11/Σεπτεμβρίου/2020 ώρα 22:00
Καλησπέρα τον Ιούνιο δίνω πανελλήνιες αλλά θέλω να μπω στρατό πριν αρχίσω τη σχολή μου. Ξέρει κανείς να μου πει αν γίνεται να πάρω άδεια από τη σχολή μου για να μπω πρώτα φαντάρος;
Επιστροφή στην κορυφή
Δερμάτινος Δες τη Λίστα
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Μέλος από: 14/Σεπτεμβρίου/2020
Πόντοι: 10
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Δερμάτινος Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 18/Σεπτεμβρίου/2020 ώρα 16:59
Έχω πάρει το πτυχίο/πιστοποιητικό αποφοίτησης από αρχές του 20 περίπου (περιμένω την ορκωμοσία) αλλά δεν έχω διακόψει την αναβολή ακόμα. Έχω το δικαίωμα να το κάνω αυτό; Να κρατάω δηλαδή την αναβολή ή πρέπει να την διακόψω;
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκέπτης Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (1) Thanks(1)   Παράθεση Επισκέπτης Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 18/Σεπτεμβρίου/2020 ώρα 17:58
Έχεις δικαίωμα να την κρατήσεις όσο θέλεις, μπορείς ακόμα και να έχεις τελειώσει τα πάντα σχετικά με την σχολή να την κρατήσεις μέχρι να λήξει.
Επιστροφή στην κορυφή
Ανδρέας Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Ανδρέας Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 30/Σεπτεμβρίου/2020 ώρα 19:50
Καλησπέρα. Σκοπεύω να κόψω την αναβολή μου τις επόμενες μερες (αρχές Οκτωβρίου) Για να καταταγώ Ιανουάριο. Ηθελα να ρωτήσω : Γενικα οι περίοδοι που αναφέρονται στο site της στρατολογιας για το πότε θα κόψεις την αναβολή και πότε θα μπεις τηρούνται ή οχι; Ρωτάω γιατί φοβάμαι μήπως και γίνει καμια στραβή και δεν με πάρουν Ιανουάριο αλλα Μάρτιο
Επιστροφή στην κορυφή
Periklis1232 Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 24/Σεπτεμβρίου/2020
Πόντοι: 4
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Periklis1232 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 30/Σεπτεμβρίου/2020 ώρα 20:51
Για τη αναβολη π ιελω να κοψω μεχρι τελη οκτωβρη, τι πρεπει να προσκομισω στα κεπ;
Πτυχιο σχολης και τι αλλο;
Επιστροφή στην κορυφή
George_Trls Δες τη Λίστα
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής

Μέλος από: 08/Αυγούστου/2020
Status: Online
Πόντοι: 207
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση George_Trls Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 07/Οκτωβρίου/2020 ώρα 02:33
Οποιος θέλει να κόψει αναβολή, περνάει από ΚΕΠ και δίνει πιστοποιητικό σπουδών και ταυτότητα. Υπάρχει η εναλλακτική η οποία προτίμησα. Εγω, να παω στο Ρουφ και να μου δώσουν ενα έντυπο το οποίο συμπληρωνω, σκαναρω μαζι με ταυτότητα κ πιστοποιητικό και τα Στέλνω μεσω email στην στρατολογία του τόπου σου.
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  < 1 38 3940