Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις  Ψάξε στο Forum    Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Προκήρυξη για ΟΒΑ (2021)

Απάντηση Απάντηση Σελ.  < 1 22 2324
Συγγραφέας
Μήνυμα
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
eirini k Δες τη Λίστα
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος

Μέλος από: 05/Απριλίου/2021
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
Πόντοι: 79
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση eirini k Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 29/Σεπτεμβρίου/2021 ώρα 13:13
Αρχικά αποστάλθηκε από alexmpss alexmpss Έγραψε:

Καλημερα σε ολους ειμαι επιτυχων επποπ απο 4ος επιλαχων
αλλα ειμαι και στους οβα
δεν ειναι καλυτερο να μπω πρωτα οβα ετσι να δω αν ειναι για μενα και μετα να δεσμεστω για 5 χρονια που ειναι οι εποπ;/
7 χρονιαδεν ειναι οι εποπ;
Επιστροφή στην κορυφή
alexmpss Δες τη Λίστα
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας

Μέλος από: 03/Νοεμβρίου/2020
Πόντοι: 135
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση alexmpss Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 29/Σεπτεμβρίου/2021 ώρα 13:19
5 νομιζω
Επιστροφή στην κορυφή
tethoras355 Δες τη Λίστα
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός

Μέλος από: 08/Σεπτεμβρίου/2020
Πόντοι: 186
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση tethoras355 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 29/Σεπτεμβρίου/2021 ώρα 13:32
7 χρόνια είναι οι εποπ αλλά νομίζω (χωρίς να είμαι σίγουρος) ότι σε παίρνει να παραιτηθείς και νωρίτερα. Τώρα τι θα κάνεις δική σου απόφαση αλλά μην το έχεις 100% σίγουρο ότι θα βγει και το 22 προκήρυξη για εποπ. Λογικά θα βγει ναι αλλά Ελλάδα είμαστε οπότε κράτα πισινές.
Επιστροφή στην κορυφή
alexmpss Δες τη Λίστα
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση alexmpss Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 29/Σεπτεμβρίου/2021 ώρα 13:34
Οβα φευγεις οποτε θες ομως δεν σε δεσμευει

Επιστροφή στην κορυφή
anonymous19970 Δες τη Λίστα
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης

Μέλος από: 08/Δεκεμβρίου/2020
Πόντοι: 686
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση anonymous19970 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 29/Σεπτεμβρίου/2021 ώρα 14:01

Καλημερα σε ολους ειμαι επιτυχων επποπ απο 4ος επιλαχων
αλλα ειμαι και στους οβα
δεν ειναι καλυτερο να μπω πρωτα οβα ετσι να δω αν ειναι για μενα και μετα να δεσμεστω για 5 χρονια που ειναι οι εποπ;/
Oβα υποτιθεται μπαινεις για να γινεις καποια στιγμη εποπ τωρα αν θες να ρισκαρεις να μπεις οβα ενω εχεις μια θεση εποπ εγω προσωπικα δεν θα το εκανα γιατι δεν ξερεις αν και ποτε θα ξαναβγει προκηρυξη εποπ. Επισης οβα δεν σημαινει οτι φευγεις οποτε θελεις μπορεις να φυγεις στα 3 χρονια αλλα πιο νωρις θα εχεις καποιες ποινες νομιζω
Επιστροφή στην κορυφή
alexmpss Δες τη Λίστα
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση alexmpss Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 29/Σεπτεμβρίου/2021 ώρα 14:06
Στους 3 μηνες ειναι
Επιστροφή στην κορυφή
anonymous19970 Δες τη Λίστα
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης

Μέλος από: 08/Δεκεμβρίου/2020
Πόντοι: 686
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση anonymous19970 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 29/Σεπτεμβρίου/2021 ώρα 14:14

Στους 3 μηνες ειναι
Eχω την εντυπωση οτι υπογραφεις συμβαση 3 χρονια και μετα μπορεις να φυγεις ή να ανανεωθεις για αλλα 3
Επιστροφή στην κορυφή
Γερόλυκος Δες τη Λίστα
Επιλοχίας
Επιλοχίας

Μέλος από: 15/Ιανουαρίου/2018
Πόντοι: 116
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Γερόλυκος Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 29/Σεπτεμβρίου/2021 ώρα 14:34
Εφόσον είσαι επιτυχών και ΟΒΑ σημαίνει ότι έχεις υπηρετήσει όποτε ποιο το ερώτημα ; Έχεις εικόνα, ξέρεις πως είναι.
Επιστροφή στην κορυφή
alexmpss Δες τη Λίστα
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση alexmpss Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 29/Σεπτεμβρίου/2021 ώρα 16:45
Σε περίπτωση που δεν καταταγω ενώ μου έχει ερθει το χαρτί κατάταξης για εποπ πρέπει να κάνω κάποια διαδικασία ; Η απλά δεν πάω ;
Επιστροφή στην κορυφή
Unlimited Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 06/Οκτωβρίου/2021
Πόντοι: 3
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Unlimited Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 06/Οκτωβρίου/2021 ώρα 20:50
Παιδια ξερει κανεις αν μπορεις να μην πας για οβα απο την στιγμη που σε παιρνουν τηλεφωνω και σου ζητανε να κλεισεις ραντεβου; Διοτι εκλεισα. Δεν μου αφησαν την επιλογη και επρεπε να απαντησω αμεσα.
και αλλη μια απορια, της εξετασεις της κανεις στο μερος που εισαι, αλλα μετα που πας; Σε στελνουν εκει που εχεις δηλωσει;
Π.Χ
Επιστροφή στην κορυφή
ΕΛΔΥΚ 16 Δες τη Λίστα
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης

Μέλος από: 04/Δεκεμβρίου/2020
Πόντοι: 661
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση ΕΛΔΥΚ 16 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 06/Οκτωβρίου/2021 ώρα 22:51
ΦΊΛΕ ΚΑΛΗΣΠΈΡΑ ΜΠΟΡΕΊΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΣ. Καλύτερα να μην παρουσιαστείς γιατί αν πας και το μετανιώσεις έχεις σημαντικές επιπτώσεις στς μετέπειτα προκυριξης... Τώρα για το πού θα σε στείλουν είναι σίγουρο ότι θα πάμε όλοι παραμεθόριο είναι υπογεγραμμένο από τό υπουργείο και από ότι έμαθα είδη τα φυλάκια στς ακριτικές περιοχές περιμένουν την άφιξη μας για υπηρεσίες είδη πόλοι ΕΠΟΠ παραιτούνται για αυτό το σκοπό...
Επιστροφή στην κορυφή
Unlimited Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 06/Οκτωβρίου/2021
Πόντοι: 3
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Unlimited Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 07/Οκτωβρίου/2021 ώρα 00:43
Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι οτι πας κανεις εξετασεις, μετα τι κανεις; Δεν εχω ιδεα πχ εγω ειμαι χανια. Δλδ σε στελνουν απευθειας σε φυλακιο η περνας μερικες ημερες σε κανενα αλλο μερος?
Π.Χ
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  < 1 22 2324

??af?µ?ste?te st?? d??t?a?? t?p? Ellinikos-stratos.com