Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις  Ψάξε στο Forum    Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Σχολείο Υποβρύχιων Καταστροφών Στρατού Ξηράς

Απάντηση Απάντηση Σελ.  < 1 2 34
Συγγραφέας
Μήνυμα
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
Apache Δες τη Λίστα
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος

Μέλος από: 19/Αυγούστου/2011
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
Πόντοι: 278
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Apache Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 29/Απριλίου/2013 ώρα 00:21
Σορρυ που δεν το προσεξα.
Σωστος σε ολα ο φιλος, και εγω κατι τετοιο ειχα στο μυαλο μου οταν ακουσα πως αλλαξε το ονομα...
Επειδη ετυχε να ειμαι "στην περιοχη" οταν ξεκινησε το 1ο σχολειο, μπορω να πω οτι ηταν αρκετα καλο και δυσκολο αλλα σε καμια περιπτωση δεν πρεπει να λεγονται αυτοι που το τελειωνουν υποβρυχριοι καταστροφεις...
Επιστροφή στην κορυφή
Λοχαγός
Λοχαγός

Μέλος από: 19/Οκτωβρίου/2011
Πόντοι: 411
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Avatar Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 29/Απριλίου/2013 ώρα 00:43
Αρχικά αποστάλθηκε από Nassos Nassos Έγραψε:

Ναι περίπου ένα 3μηνο είναι το Σχολείο, είναι αντίστοιχο του Combat Diver School του Αμερικανικού Στρατού με μερικές τροποποιήσεις, και σαφώς πιο "soft" από το απαιτητικό Σχολείο Υποβρυχίων Καταστροφών του Πολεμικού Ναυτικού.

Μόνο μόνιμα στελέχη των Ειδικών Δυνάμεων Στρατού Ξηράς πηγαίνουν (ίσως και Σωμάτων Ασφαλείας).

Δηλαδή τα σχολεία που παιρνάνε κάποιοι λιμενικοί και πυρoσβέστες ποια σχολεία είναι ;
Υπάρχει των Υ/Κ που παιρνάνε στελέχη του ΠΝ για να παραμείνουν σε αυτή τη μονάδα (ΜΥΚ) , οι βατραχάνθωποι του λιμενικού παιρνάνε από αυτό ;
Οι πυροσβέστες δεν γίνονται βατραχάνθρωποι αλλά κάπου είχα δει ότι παιρνάνε κάποιο σχολείο των αυτοδυτών νομίζω
Εδώ λέει για τα σχολεία εκτός αυτού των 3μηνών (δεν με άφηνε να το βάλω σαν λινκ... ) -->http://www.hellenicnavy.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=1690&Itemid=850&

Τι παίζει τελικά δεν έχω καταλάβει αν και έχω διαβάσει ότι υπάρχει και σε αυτό το φορουμ αλλά και αλλού και από βιντεο αλλά όλα έχουν γίνει ακταρμας και μαύρα μεσάνυχτα
Επιστροφή στην κορυφή
Apache Δες τη Λίστα
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Apache Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 29/Απριλίου/2013 ώρα 02:18
Αρχικά αποστάλθηκε από Avatar Avatar Έγραψε:

Αρχικά αποστάλθηκε από Nassos Nassos Έγραψε:

Ναι περίπου ένα 3μηνο είναι το Σχολείο, είναι αντίστοιχο του Combat Diver School του Αμερικανικού Στρατού με μερικές τροποποιήσεις, και σαφώς πιο "soft" από το απαιτητικό Σχολείο Υποβρυχίων Καταστροφών του Πολεμικού Ναυτικού.

Μόνο μόνιμα στελέχη των Ειδικών Δυνάμεων Στρατού Ξηράς πηγαίνουν (ίσως και Σωμάτων Ασφαλείας).

Δηλαδή τα σχολεία που παιρνάνε κάποιοι λιμενικοί και πυρoσβέστες ποια σχολεία είναι ;
Υπάρχει των Υ/Κ που παιρνάνε στελέχη του ΠΝ για να παραμείνουν σε αυτή τη μονάδα (ΜΥΚ) , οι βατραχάνθωποι του λιμενικού παιρνάνε από αυτό ;
Οι πυροσβέστες δεν γίνονται βατραχάνθρωποι αλλά κάπου είχα δει ότι παιρνάνε κάποιο σχολείο των αυτοδυτών νομίζω
Εδώ λέει για τα σχολεία εκτός αυτού των 3μηνών (δεν με άφηνε να το βάλω σαν λινκ... ) -->http://www.hellenicnavy.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=1690&Itemid=850&

Τι παίζει τελικά δεν έχω καταλάβει αν και έχω διαβάσει ότι υπάρχει και σε αυτό το φορουμ αλλά και αλλού και από βιντεο αλλά όλα έχουν γίνει ακταρμας και μαύρα μεσάνυχτα

Τα μελη του λιμενικου σωματος περνανε το σχολειο της ΜΥΚ, για να πανε στην ΜΥΑ (μοναδα υποβρυχιων αναγνωρισεων)
Το σχολειο των αυτοδυτων το περνανε στις εγκαταστασεις της ΜΥΚ (τουλαχιστον αυτο γινονταν πριν καποια χρονια, λογικα δεν εχει αλλαξει) αλλα δεν εχει καποια σχεση με το σχολειο των Υ/Κ. Λογικα θα το περνανε καποιοι πυροσβεστες που ανηκουν στις ΕΜΑΚ.
Επιστροφή στην κορυφή
enforcer Δες τη Λίστα
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Μέλος από: 18/Απριλίου/2013
Πόντοι: 12
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση enforcer Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 17/Μαΐου/2013 ώρα 23:37
Μπορεί να περάσει αυτο το σχολείο ένας ΔΕΑ Ειδικών Δυνάμεων?
Επιστροφή στην κορυφή
Apache Δες τη Λίστα
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος

Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Apache Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 17/Μαΐου/2013 ώρα 23:39
Αρχικά αποστάλθηκε από enforcer enforcer Έγραψε:

Μπορεί να περάσει αυτο το σχολείο ένας ΔΕΑ Ειδικών Δυνάμεων;

Οχι βεβαια
Επιστροφή στην κορυφή
enforcer Δες τη Λίστα
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Μέλος από: 18/Απριλίου/2013
Πόντοι: 12
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση enforcer Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 17/Μαΐου/2013 ώρα 23:40
Ευχαριστώ!
Επιστροφή στην κορυφή
ΛΟΚ soldier Δες τη Λίστα
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός

Μέλος από: 11/Σεπτεμβρίου/2009
Πόντοι: 187
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση ΛΟΚ soldier Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 27/Ιανουαρίου/2014 ώρα 13:20
; Πρεπει να πουμε και κατι ακομα... Στο σχολειο δυτων δεν μπορει να εχει ιδια διαρκεια με την ΜΥΚ, γιατι καποιος που θα το παρακολουθησει θα εχει ηδη αρκετη εκπαιδευση γιατι εχει ηδη περασει καταδρομων και ΣΧΑΛ. Ενω καποιος του ναυτικου που παει για ΜΥΚ δεν ειναι εχει καμια εκπαιδευση ειδικων δυναμεων απο πριν. Με λιγα λογια, στον Στρατο η εκπαιδευση για ειδικες δυναμεις ειναι κατακερματισμενη σε διαφορα σχολεια ΚΕΑΠ, ΣΧΑΛ, ΣΥΚ/ΣΞ, ενω στο ναυτικο συμπτηγμενη σε ενα, αυτο της ΜΥΚ.
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  < 1 2 34

??af?µ?ste?te st?? d??t?a?? t?p? Ellinikos-stratos.com