Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις  Ψάξε στο Forum    Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Ελεύθεροι σκοπευτές

Απάντηση Απάντηση Σελ.  < 1 12 1314
Συγγραφέας
Μήνυμα
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
Vessty Δες τη Λίστα
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής

Μέλος από: 03/Μαΐου/2011
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
Πόντοι: 213
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Vessty Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 25/Σεπτεμβρίου/2017 ώρα 18:36
Αρχικά αποστάλθηκε από Janfos0 Janfos0 Έγραψε:

Θα 'θελα να κάνω θητεία ως ελεύθερος σκοπευτής. Τι χρειάζομαι;

Να μπεις σε Ε ΕΣΣΟ να πας πας Μ. Πευκο να δηλωσεις ΟΥΚ να βγαλεις το σχολειο του Π. Ν να περασεις την εκπαιδευση και μετα να βγαλεις σχολειο ελευθερων σκοπευτων (αα πρωτα ομως αφου γινεις βατραχι θα δηλωσεις να μεινεις σαν μονιμος του Π. Ν).
Καλη τυχη
Επιστροφή στην κορυφή
Markos Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Markos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 27/Φεβρουαρίου/2018 ώρα 13:10
Θελω να υπιρετίσω ελευθερος σκοπευτης σαν μονιμος τι πρεπει να εχω και τι πρεπει να δηλώσω; ευχαριστω εκ τον προτερων
Επιστροφή στην κορυφή
Sniper Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Sniper Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 22/Ιουλίου/2018 ώρα 20:01
Μαρκο μου πρέπει να γράψεις Πανελλήνιες και να μπεις στο Ευελπίδων-Οπλα είναι 15.800 μόρια... Όταν τελειώσεις τις σπουδές σου θα είσαι Ανθυπολοχαγός(Μόνιμος) θα δηλώσεις να πας πεζικο 9μηνο στην Χαλκίδα αφού τελειώσεις θα πας ΚΕΑΠ (Κεντρο Εκπαίδευσης Ανορθοδοξου πολεμου) Αφού τελειώσεις εκεί θα πας ΣΒΕΕΣΕΑ που είναι σχολη Ελεύθερων σκοπευτών... Αν θέλεις να γίνεις κορυφαίος σε αυτό το όπλο θα πας μεταπτυχιακό στην Αμερική ... Επίσης σου προτείνω να πάρεις το βιβλίο του Πέτρου "ΣΝΙΠΕΡ ο Απόλυτος οδηγος" Ειναι ένας από τους ΚΟΡΥΦΑΊΟΥΣ ελεύθερους σκοπευτές όχι μόνο Ελλάδας αλλα παγκόσμιος... Δες το βιογραφικό του συγγραφέα έχει περάσει κι αυτός από ΕΥΕΛΠΙΔΩΝ..

Επιστροφή στην κορυφή
Κυριάκος ντινου Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Κυριάκος ντινου Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 06/Δεκεμβρίου/2018 ώρα 16:06
Καλησπέρα σας κύριε !! Είμαι 15 χρονων και θέλω να μάθω κάτι για τους ελευθερους σκοπευτές που πιστεύω είναι ενα επικυνδινο επαγγελμα και επίσης δύσκολο!! Θέλω να μάθω ποτε πιάνει δουλεια ο ελεύθερος σκοπευτής και γιατί ; Ευχαριστώ!

Επιστροφή στην κορυφή
TheloNaPaoSnd Δες τη Λίστα
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης

Μέλος από: 24/Νοεμβρίου/2018
Θέση: Πολιτης
Πόντοι: 486
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση TheloNaPaoSnd Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 02/Ιανουαρίου/2019 ώρα 17:55
Οι ελεθυεροι σκποπευτες των μοναδων των ειδικων δυναμεων δεν εχουν ωραριο, οποτε τους καλεσει το καθηκον.
Οτι θελεις ρωτα.
Επιστροφή στην κορυφή
Τάριος Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Τάριος Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 20/Οκτωβρίου/2019 ώρα 12:06
Καλησπέρα, διάβασα την συζήτηση που έχει προηγηθεί αλλά παρ' όλα αυτά δεν κατάλαβα κάτι. Πώς μπορεί κάποιος να γίνει ελεύθερος σκοπευτής; Χρειάζεται η φοίτηση σε κάποια σχολή πριν το σβεεσεα; Γενικά ποια διαδικασία χρειάζεται για έναν μαθητή ακόμα. Ευχαριστώ!
Επιστροφή στην κορυφή
Βασίλειος Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Βασίλειος Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 20/Δεκεμβρίου/2019 ώρα 18:52
Καλησπέρα, είμαι φοιτητής και θα ήθελα να ρωτήσω εάν γίνεται κάποιος να επαναλάβει τη στρατιωτική θητεία σε διαφορετικό σώμα αφού την έχει ολοκληρώσει αλλού. Εγώ μετά απο πείσμα των γονέων δήλωσα αεροπορία αλλά θα ήθελα μετά να κάνω θητεία σε είδικες δυνάμεις ή αν γίνεται να αλλάξω την θητεία μου και να μπώ στις ειδικές δυνάμεις, που με ενδιεαφέρει να γίνω ελεύθερος σκοπευτής.
Επιστροφή στην κορυφή
Nassos Δες τη Λίστα
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ

Μέλος από: 12/Νοεμβρίου/2005
Πόντοι: 10951
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Nassos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 21/Δεκεμβρίου/2019 ώρα 10:58
1) Όχι δεν μπορείς να υπηρετήσεις ξανά και
2) Μόνο οι μόνιμοι γίνονται ελεύθεροι σκοπευτές.

Επιστροφή στην κορυφή
WannabeSniper Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 21/Απριλίου/2020
Πόντοι: 1
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση WannabeSniper Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 21/Απριλίου/2020 ώρα 22:18
Ξέρω ότι την ιδία ερώτηση έχουν κάνει πολλοί, αλλά θα ήθελα μια ολοκληρωμένη και δομημένη απάντηση. Δίνω πανελληνίες φέτος και έχω στόχο να περάσω στην Ευελπίδων, αν πρώτα ο Θεός τα καταφέρω θα ήθελα να εκπαιδευτώ ως ελεύθερος σκοπεύτης. Είναι αυτό εφικτό με τον βαθμό του Ανθυπολοχαγού και αν ναι πως μπορώ να το επιδιώξω; Σας παρακαλώ απαντήστε μου. Ευχαρίστω.
Επιστροφή στην κορυφή
Pitsiou Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
Επιλογές μηνύματος Επιλογές μηνύματος   Thanks (0) Thanks(0)   Παράθεση Pitsiou Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 29/Νοεμβρίου/2020 ώρα 17:53
Μια ερώτηση για να πάω από ειδικές δυνάμεις ελεύθερος σκοπευτής τι πρέπει να περάσω και σε ποιο στρατόπεδο γίνεται εκπεδευση

Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  < 1 12 1314

??af?µ?ste?te st?? d??t?a?? t?p? Ellinikos-stratos.com