Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Έγγαμοι στο στρατό

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
amo la Biblia Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση amo la Biblia Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: Έγγαμοι στο στρατό
    Αποστολή: 10/Μαΐου/2012 ώρα 18:30
Φιλοι μου καλησπερα σας. Θα θελα να κανω την εξης ερωτηση για οποιον ξερει να απαντησει να μου πει τι προβλεπεται για την θητεια καποιου ο οποιος ειναι παντρεμενοσ... Δικαιουται να κανει λιγοτερες υπηρεσιες να χει εξεοδους την εβδομαδα κλπ σας ερωτω για τον λογο που καθενας στην θεση αντιπετωπιζει τις απαιτησεις ενος γαμου θελει να μαθει τι προβλεπεται για τετοιες περιπτωσεις. Σας ευχαριστω πολυ
Επιστροφή στην κορυφή
wrccc Δες τη Λίστα
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος

Μέλος από: 04/Φεβρουαρίου/2011
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση wrccc Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 12/Μαΐου/2012 ώρα 03:02
Αρχικά αποστάλθηκε από amo la Biblia

Φιλοι μου καλησπερα σας. Θα θελα να κανω την εξης ερωτηση για οποιον ξερει να απαντησει να μου πει τι προβλεπεται για την θητεια καποιου ο οποιος ειναι παντρεμενοσ... Δικαιουται να κανει λιγοτερες υπηρεσιες να χει εξεοδους την εβδομαδα κλπ σας ερωτω για τον λογο που καθενας στην θεση αντιπετωπιζει τις απαιτησεις ενος γαμου θελει να μαθει τι προβλεπεται για τετοιες περιπτωσεις. Σας ευχαριστω πολυ

Αν εχεις παιδια δικαιουσε μειωμενη θητεια. Υπηρεσιες θα κανεις οπως ολοι και επισης θα πληρωνεσαι
35,22 ευρώ οι παντρεμένοι,88,04 ευρώ οι παντρεμένοι με ένα παιδί,140,87 ευρώ οι παντρεμένοι με δύο παιδιά
Επιστροφή στην κορυφή
χρηστος Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση χρηστος Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Μαΐου/2012 ώρα 20:25
Καλησπερα ειμαι πολυτεκνος με αλλα 3 αδερφες η μια σπουδαζει κ ειμαι κ παντρεμενος με ενα παιδι ποσο θα υπερετισω?
Επιστροφή στην κορυφή
Greek_Army Δες τη Λίστα
Γενικός Επιθεωρητής Στρατού

Μέλος από: 12/Οκτωβρίου/2009
  Παράθεση Greek_Army Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Μαΐου/2012 ώρα 20:27

8 μήνες και δεν είσαι πολύτεκνος, αφού έχεις δικιά σου οικογένεια!  

Μειωμένη θητεία και μεταθέσεις

Επιστροφή στην κορυφή
ninavlg Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση ninavlg Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 23/Αυγούστου/2016 ώρα 12:28
Γειά σας.

Ο άντρας μου παρουσιάζεται στις 12 Σεπτεμβρίου στην Θήβα. Θα ήθελα να μάθω πως είναι η κατάσταση εκεί απο θέμα εξόδων και επισκεπτηρίου. Επίσης θα ήθελα γενικά να μάθω πως είναι να είσαι παντρεμένος και να μπαίνεις στον στρατό από κάθε άποψη. Έχω πολλές φοβίες τώρα που φεύγει και δεν θέλω να του τις μεταδώσω ούτε να του δείξω τις ανασφαλειές μου. Κατα πάσα πιθανότητα θα έρθει κοντά στον τόπο διαμονής μας και θα έχει διανυκτέρευση. Δεν ξέρω πως να το αντιμετωπίσω καθόλου γιατι θα μείνω πίσω με πολλές υποχρεώσεις με ένα παιδάκι και πολλές ανασφάλειες. Βοηθήστε με πλέασε.
Επιστροφή στην κορυφή
ερρικοσ Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση ερρικοσ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 28/Νοεμβρίου/2016 ώρα 14:53
Για σας ειμαι πατερας 2 παιδιον και ζουμε στο εξοτερικο εδο και 2 χρονια θα ηθελα να ξερο αν θα μπορουσα να κανο την θητεια μου καθε χρονο απο 2 μηνεσ
Επιστροφή στην κορυφή
Gr_Ar Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Gr_Ar Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 28/Νοεμβρίου/2016 ώρα 18:34
Αρχικά αποστάλθηκε από ερρικοσ

Για σας ειμαι πατερας 2 παιδιον και ζουμε στο εξοτερικο εδο και 2 χρονια θα ηθελα να ξερο αν θα μπορουσα να κανο την θητεια μου καθε χρονο απο 2 μηνες

Όχι, για να έχεις τέτοια προνόμια θα πρέπει να είσαι μόνιμος κάτοικος εξωτερικού.

Επιστροφή στην κορυφή
Ορεστης Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Ορεστης Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Σεπτεμβρίου/2018 ώρα 12:44
Καλημερα, εχω αναβολη μεχρι 23/5/19.
Αυτο που ηθελα να ρωτησω ειναι εαν θα καταταχθω με την Δ ΕΣΣΟ (ΙΟΥΛΙΟΣ) 'η με την Ε ΕΣΣΟ (ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΣ). Ειμαι 28 χρονων εγγαμος με ανηλικο τεκνο, εαν δικαιουμε εστω μερικη μειωμενη θητεια, που θα το δικαιολογησω, φανταζομαι με ενα πιστοποιητικο οικογενειακης κατασταση. Ευχαριστω προκαταβολικα.
Επιστροφή στην κορυφή
Nassos Δες τη Λίστα

Μέλος από: 12/Νοεμβρίου/2005
  Παράθεση Nassos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Σεπτεμβρίου/2018 ώρα 17:25
Δικαιούσαι 8μηνη θητεία ως πατέρας ενός τέκνου

Θα χρειαστεί να δώσεις και αντίγραφο ληξιαρχικής πράξης γεννήσεως του ανήλικου τέκνου γιατί ως έγγαμος και πατέρας θα λαμβάνεις περί τα 88,4 Ευρώ μισθό.
Επιστροφή στην κορυφή
marios2019 Δες τη Λίστα
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Μέλος από: 12/Δεκεμβρίου/2018
  Παράθεση marios2019 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 12/Ιουλίου/2019 ώρα 05:44
Αν και έχει ξαναερωτηθεί, φίλος μου είπε ότι στη μονάδα του ο έγγαμος κάνει λιγότερες υπηρεσίες. Ισχύει κάτι τέτοιο; υπάρχει κάποιος κανονισμός;
Επιστροφή στην κορυφή
victor Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση victor Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 17/Ιουλίου/2019 ώρα 21:16
Ο έγγαμος με παιδί, δεν κάνει απαραίτητα λιγότερες υπήρεσιες (ειδικά αν η μονάδα έχει εμπλοκή... ). Ωστόσο, υπάρχει μεγαλύτερη κατανόηση από τα στελέχη σε θέματα αδειών. Επίσης, προβλέπεται και 5ημερη γονική άδεια αν έχεις 1 τέκνο.

Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση
Τα Greeklish απαγορεύονται και τα μηνύματα διαγράφονται αμέσως και χωρίς προειδοποίηση (βλέπε Σωστά ελληνικά ή διαγραφή)

Γρήγορη Απάντηση
Όνομα:

Μήνυμα:
Κωδικός Ασφαλείας:
Code Image - Please contact webmaster if you have problems seeing this image code Φόρτωση νέου Κώδικα
Παρακαλώ εισάγετε τον Κωδικό Ασφαλείας που φαίνεται παραπάνω σαν γραφικό.
Θα πρέπει να ενεργοποιήσετε τα Cookies στον browser.