Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Δελτίο απογραφής στρατευσίμων (περιοδεύων)

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  123 21>
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
dimitris Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση dimitris Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: Δελτίο απογραφής στρατευσίμων (περιοδεύων)
    Αποστολή: 15/Ιανουαρίου/2008 ώρα 00:21
mipos mporeite na mou peite pos tha enimerotho gia to pote pernao perodeuon ;
Επιστροφή στην κορυφή
yandr Δες τη Λίστα
Στρατάρχης
Στρατάρχης

Μέλος από: 02/Οκτωβρίου/2003
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση yandr Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 15/Ιανουαρίου/2008 ώρα 14:57
Θα σου έρθει χαρτί...
Επιστροφή στην κορυφή
xampos Δες τη Λίστα
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος

Μέλος από: 12/Ιανουαρίου/2008
  Παράθεση xampos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 15/Ιανουαρίου/2008 ώρα 15:31
χαρτι δεν ερχεται

φετος περνανε οι γενηθεις του 1990

πρεπει να περασουν απο αρχες ιανουαριου νομιζω μεχρι τελη φλεβαρη
Επιστροφή στην κορυφή
yandr Δες τη Λίστα
Στρατάρχης
Στρατάρχης

Παράθεση yandr Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 15/Ιανουαρίου/2008 ώρα 17:01
Η αλήθεια είναι ότι έχω ξεχάσει την διαδικασία (έχουν περάσει πολλά χρόνια), αλλά με κάποιον τρόπο δεν ειδοποιούνται οι μελλοντικοί στρατεύσιμοι;
Επιστροφή στην κορυφή
kotsos Δες τη Λίστα
Λοχίας
Λοχίας

Μέλος από: 18/Δεκεμβρίου/2007
  Παράθεση kotsos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 15/Ιανουαρίου/2008 ώρα 19:34
Αρχικά αποστάλθηκε από yandr

Η αλήθεια είναι ότι έχω ξεχάσει την διαδικασία (έχουν περάσει πολλά χρόνια), αλλά με κάποιον τρόπο δεν ειδοποιούνται οι μελλοντικοί στρατεύσιμοι;

mesw astunomias k sxoleiwn
Επιστροφή στην κορυφή
πετρος Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση πετρος Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 23/Ιανουαρίου/2008 ώρα 20:53
Θα συμφωνησω με τα παιδια. Σημερα περασα περιοδευον στο στρατολογικο γραφειο της Θεσ/νικης στην Γ. Λαμπρακη.
Επιστροφή στην κορυφή
Σταύρος Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Σταύρος Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 24/Ιανουαρίου/2008 ώρα 18:53
Γεία σας. εγώ έχω γεννηθεί 28/10/1991 πότε περνάω μήπως ξέρει κάποιος ρε παιδία; ευχαριστώ
Επιστροφή στην κορυφή
yandr Δες τη Λίστα
Στρατάρχης
Στρατάρχης

Παράθεση yandr Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 27/Ιανουαρίου/2008 ώρα 16:30
Το δελτίο απογραφής (περιοδεύων) θα πρέπει να συμπληρωθεί τον Ιανουάριο / Φεβρουάριο του έτους που ο στρατεύσιμος φθάνει στο 18ο έτος της ηλικίας του.

Η κατάθεση γίνεται στο στρατολογικό γραφεία που ανήκει ή στα Κέντρα Εξυπηρέτησης Πολιτών.

Αν κάποιος 'παραλείψει' να συμπληρώσει το δελτίο απογραφής επιβάλλεται πρόσθετη στρατιωτική θητεία (εξαγοράσιμη).
Επιστροφή στην κορυφή
NTSTD Δες τη Λίστα
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος

Μέλος από: 27/Ιανουαρίου/2008
  Παράθεση NTSTD Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 27/Ιανουαρίου/2008 ώρα 19:49
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ ΕΧΩ ΓΕΝΝΗΘΕΙ ΣΤΟΙΣ 22 ΦΕΥΡΟΥΑΡΙΟΥ Τ0Υ 1990 ΑΛΛΑ ΤΕΛΕΙΩΣΑ ΤΟ ΣΧΩΛΕΙΟ ΠΕΡΙΣΥ , ΕΓΩ ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ ΣΧΟΛΗ , ΑΛΛΑ ΧΑΡΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ , ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΓΙΑ ΝΑ ΔΩ ΠΟΥ ΘΑ ΠΕΡΑΣΩ , ΜΗΠΩΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΡΗΘΜΟΣ ΝΑ ΠΑΡΩ.
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 27/Ιανουαρίου/2008 ώρα 23:30

xriazome tautotita sto periodevon;

pernao k den exo bgali akomi mipos mporo na pao me kapio alo xarti;
p.x pistopitiko tautoprosopias;
Επιστροφή στην κορυφή
yandr Δες τη Λίστα
Στρατάρχης
Στρατάρχης

Παράθεση yandr Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 28/Ιανουαρίου/2008 ώρα 13:06
Καλύτερα πήγαινε να βγάλεις ταυτότητα και σε περίπτωση που δεν προλάβεις να την παραλάβεις, παρουσιάζεσαι με την βεβαίωση που σου δίνουν από το αστυνομικό τμήμα.
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 28/Ιανουαρίου/2008 ώρα 19:19
ok ευχαριστώ!
Επιστροφή στην κορυφή
iWannaBeLok Δες τη Λίστα
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος

Μέλος από: 19/Φεβρουαρίου/2008
  Παράθεση iWannaBeLok Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 19/Φεβρουαρίου/2008 ώρα 21:35

Παιδια συμπληρωσα σημερα το χαρτι στρατολογησης και δηλωσα για ειδικες δυναμεις ως πεζοναυτης. Δεν το ειχα ψαξει το θεμα και τελικα αυτο που ηθελα ηταν καταδρομεας (λοκατζης δηλαδη). Ξερετε αν αυτο μπορω αργοτερα να το αλλαξω;

Επιστροφή στην κορυφή
yandr Δες τη Λίστα
Στρατάρχης
Στρατάρχης

Παράθεση yandr Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 20/Φεβρουαρίου/2008 ώρα 12:18
Όταν προσκληθείς για κατάταξη και φτάσεις στο Κέντρο Εκπαίδευσης μπορείς να δηλώσεις εκ νέου την προτίμησή σου.

Πάντως δηλώνεις απλά προτίμηση, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι αναγκαστικά θα σε πάρουν εκεί που θέλεις.
Επιστροφή στην κορυφή
iWannaBeLok Δες τη Λίστα
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος

Μέλος από: 19/Φεβρουαρίου/2008
  Παράθεση iWannaBeLok Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 21/Φεβρουαρίου/2008 ώρα 00:10

Δηλαδη υπαρχει περιπτωση να περασω αλεξιπτωτιστης η ΟΙΚΑΣ χωρις να το θελω; Νομιζα οτι εφοσον ειδικες δυναμεις δηλωνεις εθελοντικα μπορεις να διαλεξεις και το σωμα

Επιστροφή στην κορυφή
yandr Δες τη Λίστα
Στρατάρχης
Στρατάρχης

Παράθεση yandr Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 21/Φεβρουαρίου/2008 ώρα 11:03
Τα OYK δεν παίρνουν στρατεύσιμους, υπάρχει σχετική συζήτηση στο forum.

Δηλώνεις την προτίμησή σου, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι θα ικανοποιηθεί 100%.
Επιστροφή στην κορυφή
ΚοStaS Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση ΚοStaS Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 16/Μαρτίου/2008 ώρα 00:51
Ειμαι γεννημενος στις 19/5/1989. Οταν ξεκινησα την 3η Λυκειου δε μου ειχε πει κανεις και δεν ηξερα οτι επρεπε να περασω περιοδευων και ετσι το αφησα. Ξερει κανεις σε πιο σωμα θα με καλεσουν αφου δεν εχω περασει και ποτε. Γιατι και συνομηλικοι μου που ειναι γεννημενοι ιδιο μηνα τους εχουνε καλεσει. Ευχαριστω
Επιστροφή στην κορυφή
yandr Δες τη Λίστα
Στρατάρχης
Στρατάρχης

Παράθεση yandr Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 20/Μαΐου/2008 ώρα 12:30
Όπως γράφω μερικά μηνύματα παραπάνω:

"Αν κάποιος 'παραλείψει' να συμπληρώσει το δελτίο απογραφής επιβάλλεται πρόσθετη στρατιωτική θητεία (εξαγοράσιμη)."

Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  123 21>