Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Δελτίο απογραφής στρατευσίμων (περιοδεύων)

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1234 22>
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος

gesso08 Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση gesso08 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: Δελτίο απογραφής στρατευσίμων (περιοδεύων)
    Αποστολή: 21/Μαΐου/2008 ώρα 15:07
εγώ δεν είχα περάσει περιοδεύον.. και με βάλανε ναυτικό(κολοφαρδία)
Επιστροφή στην κορυφή
ΝΕΟΣ Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση ΝΕΟΣ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 22/Μαΐου/2008 ώρα 15:01

gesso δηστυχως θα σε απογοητευσω. για να πας ναυτικο πρεπει να 'χεις χοντρο μεσο

Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 22/Μαΐου/2008 ώρα 15:08
πέρσι μου είχε έρθει χαρτί κατάταξης και έλεγε πολεμικό ναυτικό.. ΚΕ ΠΑΛΑΣΚΑΣ.. όταν πήγα να πάρω αναβολή μου είπανε πως αυτό δεν αλλάζει...
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 19/Οκτωβρίου/2008 ώρα 16:29
Ρε παιδια ειμαι γεννιμενος 1/1/1991 ξερει κανενας ποτε περναω περιοδευων;
Επιστροφή στην κορυφή
tzikass Δες τη Λίστα
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός

Μέλος από: 30/Ιουλίου/2008
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση tzikass Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 19/Οκτωβρίου/2008 ώρα 17:46
Ακτυπη λογικα το καινουριο ετος περνας. Εγω οταν περασα περιοδευων μας ειδοποιησαν απο το σχολειο και μαλιστα με δικαιολογημενες απουσιες και ηταν πολυ ευκολο το εκανα στο κεπ
Επιστροφή στην κορυφή
Kwstantinos Δες τη Λίστα
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος

Μέλος από: 19/Νοεμβρίου/2008
  Παράθεση Kwstantinos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 25/Νοεμβρίου/2008 ώρα 14:09
Καλημερα... Παιδια εχω προβλημα βοηθηστε σας παρακαλω.
Από 2 Ιανουαρίου 2008 έως 29 Φεβρουαρίου 2008 Υποχρεούνται να Καταθέ Σ Ουν Δελτίο Απογραφής όλοι οι άρρενες, που έχουν γεννηθεί το έτος 1990 (Στρατολογική Κλάση 2011).
* εγω τοσο καιρο που το εβλεπα νομιζα ηταν ετος 2009 * Απο το σχολειο δεν θυμαμαι να μας ειπαν κατι ρε παιδια. Δεν περασα περιοδευον! Λιποτακτης τωρα; Τι μπορω να κανω; Ενας φιλος μ μ ειπε πως αφου εκανα τα χαρτια για εποπ δεν υπαρχει προβλημα. Θα παω κανονικα. Ισχυει αυτο ρε παιδια; Πειτε σας παρακαλω γιατι θα τρελαθω!
Επιστροφή στην κορυφή
illy Δες τη Λίστα
Στρατηγός
Στρατηγός

Μέλος από: 13/Σεπτεμβρίου/2008
  Παράθεση illy Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 25/Νοεμβρίου/2008 ώρα 14:22

Κωνσταντινε μου το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι να παρεις τηλ στο στρατολογικο γραφειο που ανηκεις και να τους ρωτησεις

Επιστροφή στην κορυφή
Kwstantinos Δες τη Λίστα
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος

Παράθεση Kwstantinos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 25/Νοεμβρίου/2008 ώρα 14:25
Ενταξει θα παρω σε λιγο! Πο θα σκασω!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Kwstantinos Δες τη Λίστα
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος

Παράθεση Kwstantinos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 25/Νοεμβρίου/2008 ώρα 15:09
Ενταξει... Μου ειπαν να περασω αυριο να κανω τα χαριτα! Ξαλαφρωσα!
Επιστροφή στην κορυφή
illy Δες τη Λίστα
Στρατηγός
Στρατηγός

Μέλος από: 13/Σεπτεμβρίου/2008
  Παράθεση illy Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 25/Νοεμβρίου/2008 ώρα 15:17
Είδες; Δεν ήταν τιποτα... σε τετοιες περιπτωσεις καλο ειναι να απευθυνεσαι σε αρμοδιους που ξερουν καλυτερα απο εμας εδω
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 09/Ιανουαρίου/2009 ώρα 00:03
Γεια σας παιδια... |

Μπορειτε να μου πειτε τι σου κανουν οταν περνας περιοδευων; ;

Θα περασει ο φιλος μου και ανησυχω γιατι δνε εχω ιδεα τι ειναι...

Ευχαριστω πολυ (αγγελικη)
Επιστροφή στην κορυφή
πειραιωτης Δες τη Λίστα
Λοχαγός
Λοχαγός

Μέλος από: 28/Ιουλίου/2008
  Παράθεση πειραιωτης Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 09/Ιανουαρίου/2009 ώρα 04:28
Αγγελικη ο φιλος σου θα ειδοποιηθει απο το σχολειο ή την αστυνομια! Περιοδευων δεν ειναι τιποτα τρομακτικο! Δε παει φανταρος ακομα! Απλα παει στα κεπ ή στο στρατολογικο γραφειο που ανηκει και δηλωνει την προτιμηση του για το ποιο σωμα θελεις να υπηρετησει! Τελειως εικονικο!
Επιστροφή στην κορυφή
yandr Δες τη Λίστα
Στρατάρχης
Στρατάρχης

Μέλος από: 02/Οκτωβρίου/2003
  Παράθεση yandr Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 09/Ιανουαρίου/2009 ώρα 11:34
Αρχικά αποστάλθηκε από ΑΓΓΕΛΙΚΗ

Γεια σας παιδια... |

Μπορειτε να μου πειτε τι σου κανουν οταν περνας περιοδευων; ;

Θα περασει ο φιλος μου και ανησυχω γιατι δνε εχω ιδεα τι ειναι...

Απολύτως τίποτα δεν είναι.

Θα συμπληρώσει μερικά έντυπα και τελείωσε.

Καταγραφή γίνεται και τίποτα περισσότερο.

Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 09/Ιανουαρίου/2009 ώρα 22:43
Να'στε καλά!
Ηρέμησα...
Γιατί η παραπληροφόρηση δίνει και παίρνει και δεν ήξερα τιποτα απολύτως...

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ!
Συνεχίστε το έργο σας παιδία... !
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 11/Ιανουαρίου/2009 ώρα 04:00
Ρε παιδια ειμαι γεννημενος το 1991, τ επιθετο μου αρχιζει απο 'μ' και μενω βυρωνα αττικης... μηπως μπορειτε να μου πειτε ημερομηνια και τ χαρτια θα πρεπει να εχω πανω μου οταν θα παω
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 11/Ιανουαρίου/2009 ώρα 04:04

Γεια. Περναω περιοδευων σε δεκα μερες. Επισης τελιωνω φετος την γ λυκειου και καλα να ειμαστε καπου ελπιζω θα περασω. Το θεμα ειναι οτι θελω να παω πρώτα φαντάρος. Και θελω να σας ρωτησω τα εξης:

1)ποτε θα μου ερθει χαρτι να μπω; Εξαρταται απο το σωμα;
2)για να πας το συντομοτερο δυνατο δν μπορεις να δηλωσεις εθελοντης; Σε τετοια περιπτωση μπορεις να πας σε ολα τα σωματα η μονο πεζικο;
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Ιανουαρίου/2009 ώρα 13:24
Πως θα μαθω τι ακριβως ειναι το πεζικο το ναυτικο και η αεροπορια; Ρωταω για τον φιλο μου
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 15/Ιανουαρίου/2009 ώρα 17:50
Παιδια περασα περιοδευον και δηλωσα πεζικο... Γινεται να αλλαξω και να παω ειδικες δυναμεις;
Επιστροφή στην κορυφή

Απάντηση Απάντηση Σελ.  1234 22>