Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Δελτίο απογραφής στρατευσίμων (περιοδεύων)

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 202122
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος

Falletro Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 07/Ιανουαρίου/2019
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση Falletro Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: Δελτίο απογραφής στρατευσίμων (περιοδεύων)
    Αποστολή: 07/Ιανουαρίου/2019 ώρα 12:28
Καλησπέρα, θα ήθελα να ρωτήσω εάν παίζει κάποιο ρόλο η περίοδος που θα κατατεθεί το δελτίο απογραφής, στην ΕΣΣΟ που θα προσκληθεί ο εκάστοτε στρατεύσιμος. Αν δηλαδή το δελτίο απογραφής κατατεθεί κατά τις πρώτες μέρες του Ιανουαρίου, υπάρχει μεγαλύτερη πιθανότητα να κληθεί τον Ιανουάριο της επόμενης χρονιάς;
Στρατεύσιμος κλάσεως 2022.
Επιστροφή στην κορυφή
Falletro Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 07/Ιανουαρίου/2019
  Παράθεση Falletro Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 07/Ιανουαρίου/2019 ώρα 20:33
Καλησπέρα, θα ήθελα να ρωτήσω εάν παίζει κάποιο ρόλο η περίοδος που θα κατατεθεί το δελτίο απογραφής, στην ΕΣΣΟ που θα προσκληθεί ο εκάστοτε στρατεύσιμος. Αν δηλαδή το δελτίο απογραφής κατατεθεί κατά τις πρώτες μέρες του Ιανουαρίου, υπάρχει μεγαλύτερη πιθανότητα να κληθεί τον Ιανουάριο της επόμενης χρονιάς;
Στρατεύσιμος κλάσεως 2022.
Επιστροφή στην κορυφή
Νεκταριος Δες τη Λίστα
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Μέλος από: 04/Ιουνίου/2018
  Παράθεση Νεκταριος Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 11/Ιανουαρίου/2019 ώρα 03:28
Καλημερα. Δυστυχως εχω σταματησει το σχολειο δεν παω πλεον, μεγαλη ιστορια.2020; Τοτε θα ειμαι 19 στα 19 θα μπω; Το εχω ακουσει βασικα αλλα ειναι και πολλες φορες που ερχεται στα 18. Αυτο σκεφτομαι τον Ιουνιο να παω και να δηλωσω να μπω νωριτερα.
Επιστροφή στην κορυφή
lmagkoutas Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 30/Ιανουαρίου/2019
  Παράθεση lmagkoutas Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 30/Ιανουαρίου/2019 ώρα 23:37
Γεια σας είμαι του 2001 και πήγα προχθες στο ΚΕΠ και κατέθεσα το δελτίο απογραφής αλλά σήμερα σκέφτομαι ότι θα ήθελα να δηλώσω ειδικές δυναμεις.
Ξέρετε αν γίνεται να αλλάξω το δελτίο απογραφής ή αν μπορώ να δηλώσω ειδικές δυνάμεις πιο μετά;
Επιστροφή στην κορυφή
ΙΩΝ Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση ΙΩΝ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 19/Φεβρουαρίου/2019 ώρα 09:23
Εχω γεννηθει το 2003 κλαση 2024 ποτε περναω περιοδευον?
Επιστροφή στην κορυφή
Nassos Δες τη Λίστα
Γενικός Επιθεωρητής Στρατού

Μέλος από: 12/Νοεμβρίου/2005
  Παράθεση Nassos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 19/Φεβρουαρίου/2019 ώρα 10:56
Το 2020, στα 17 σου. Θα σας ενημερώσουν από τι διεύθυνση του σχολείου.
Επιστροφή στην κορυφή
Jim51 Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 23/Φεβρουαρίου/2019
  Παράθεση Jim51 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 23/Φεβρουαρίου/2019 ώρα 00:13
Καλησπέρα σας δεν ξέρω αν γράφω την ερώτηση μου στο σωστό πεδιο Σήμερα ο γιος μου πέρασε στα ΚΕΠ περιοδεύων δήλωσε ειδικές δυνάμεις. Μπωρει να το αλλάξει γιατί άλλαξε γνώμη ; Ευχαριστώ
Επιστροφή στην κορυφή
Nassos Δες τη Λίστα

Μέλος από: 12/Νοεμβρίου/2005
  Παράθεση Nassos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 23/Φεβρουαρίου/2019 ώρα 11:35
Το ότι το δήλωσε δεν σημαίνει ότι θα πάει Ειδικές Δυνάμεις.

Όταν έρθει η ώρα της κατάταξης, ακόμη και αν παρουσιαστεί Ειδικές Δυνάμεις, μπορεί να αλλάξει Όπλο και να πάει πχ Πεζικό.
Επιστροφή στην κορυφή
Θάνος777 Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 14/Απριλίου/2019
  Παράθεση Θάνος777 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Απριλίου/2019 ώρα 15:51
Καλησπέρα σας παιδιά, έγινε μια παρεξήγηση και δεν πέρασα περιοδεύον μέχρι 1 Απριλίου που ήταν.. μπορώ να το κάνω τώρα; Τι κυρώσεις έχω;
Επιστροφή στην κορυφή
Mitsakis Ilias Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Mitsakis Ilias Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 03/Ιουλίου/2019 ώρα 21:56
Ποτε περνάνε περιοδεύων οι γεννημένοι τον Μαιο του 2003
Επιστροφή στην κορυφή
Νεκταριος Κ Δες τη Λίστα
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος

Μέλος από: 22/Μαρτίου/2019
  Παράθεση Νεκταριος Κ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 03/Ιουλίου/2019 ώρα 23:11
Εχεις ακομα καιρο. Το 2021 νομιζω αν δεν κανω λαθος μπορει και το 2020. Παντως φετος σιγουρα οχι.
Επιστροφή στην κορυφή
Zenzen Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Zenzen Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 11/Ιανουαρίου/2020 ώρα 18:30
Καλησπέρα παιδιά σήμερα πέρασα περιοδεύων στο κεπ. Με ρώτησαν κάποια πράγματα. Αν θα διαλεγα ανάμεσα σε κολύμβηση, μουσική, πολεμικές τέχνες, ναυαγοσώστης κ. α. Εγώ διάλεξα μουσική επιδη ασχολουμε με την μουσική από μικρός. Αλλά τώρα που το σκευτομαι φοβάμαι μήπως με πάρουν ως μουσικό. Γίνεται να το αλλάξω τώρα η είναι σίγουρο ότι θα με πάρουν ως μουσικο. Επισγε με ρώτησαν αν θα διαλεγα ναυτικο, αεροπορία, η στρατό ξηράς εγώ διάλεξα αεροπορία ούτε αυτό γίνεται να το αλλάξω;
Επιστροφή στην κορυφή
Κωνσταντινος Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Κωνσταντινος Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 20/Φεβρουαρίου/2020 ώρα 21:41
Γεια σας παιδιά, λοιπόν εγώ πέρασα περιοδεύων το 2015 και δήλωσα πεζικό έχω αναβολή μέχρι το 2024 αλλά θα τη κόψω γιατί τελειώνω τη σχολή μου 2020 με 2021 μπορώ να πάω ειδικές δυνάμεις όταν παρουσιαστώ και εάν όχι τι πρέπει να κάνω.
Επιστροφή στην κορυφή
Αλέξανδρος_22 Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 01/Απριλίου/2020
  Παράθεση Αλέξανδρος_22 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 02/Απριλίου/2020 ώρα 01:06
Καλησπέρα, ζω στην Αγγλία ενάμιση χρόνο και είναι γεννημένος του 2002 οπότε αυτό το έτος πρέπει να κάνω κατάθεση δελτίου. Εδώ και παραπάνω από ένα μήνα προσπαθώ να κλείσω ένα ραντεβού με την πρεσβεία και με τά κοντινά προξενεία αλλά χωρίς επιτυχία, και σαν να μην έφτανε κι αυτό έκλεισαν τα πάντα λόγο κωροναιου και δεν κατάφερα να κάνω κατάθεση το δελτίο. Το πρόβλημα όμως είναι ότι χθες ήταν η τελευταία μέρα (31 Μαρτιου)για την κατάθεση του δελτίου και τώρα δεν ξέρω πώς να καταθέσω το δελτίο και να δικαιολογήσω την καθυστέρηση μου. Αν μπορεί κάποιος να μου πει τι τιμωρία ισχύει για την καθυστέρηση και τι μπορώ να κάνω για να διορθώσω την κατάσταση αυτήν. Ευχαριστώ.
Επιστροφή στην κορυφή

Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 202122
Τα Greeklish απαγορεύονται και τα μηνύματα διαγράφονται αμέσως και χωρίς προειδοποίηση (βλέπε Σωστά ελληνικά ή διαγραφή)

Γρήγορη Απάντηση
Όνομα:

Μήνυμα:
Κωδικός Ασφαλείας:
Code Image - Please contact webmaster if you have problems seeing this image code Φόρτωση νέου Κώδικα
Παρακαλώ εισάγετε τον Κωδικό Ασφαλείας που φαίνεται παραπάνω σαν γραφικό.
Θα πρέπει να ενεργοποιήσετε τα Cookies στον browser.