Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Δυσχρωματοψία και Στρατιωτικές Σχολές

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 234
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
TZITZIKAKOS Δες τη Λίστα
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός

Μέλος από: 10/Σεπτεμβρίου/2012
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση TZITZIKAKOS Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: Δυσχρωματοψία και Στρατιωτικές Σχολές
    Αποστολή: 25/Μαΐου/2018 ώρα 17:08
Αρχικά αποστάλθηκε από Κωστας

Πηγα στον οφθαλμιατρο και εκανα ενα τεστ που λεγεται Ishilara... Μπορειτε να το βρειτε στο ιντερνετ οσοι θελετε. Απετυχα στο τεστ... Ξερετε αν κοβομαι στην σχολη ικαρων... ; Μυοπεια δεν εχω...
Δεν θέλω να σε στεναχωρήσω αλλά το συγκεκριμένο τεστ αν δεν το περνάς είναι αιτία να κοπείς από όλες τις σχολές και όχι μόνο για την ικάρων καθώς και για σώματα ασφαλείας.
Επιστροφή στην κορυφή
Pantelkon Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 20/Μαΐου/2018
  Παράθεση Pantelkon Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 16/Ιουνίου/2018 ώρα 18:23
Καλησπερα σας. Διαβασα την τροποποιηση σχετικα με τα νοσηματα π αποκλειουν απο τις στρατιωτικες σχολες και οι εχοντες δυσχρωματοψια χαρακτηριζονται ως Ι1-Ι2 σε αντιθεση με την αρχικη προκυρηξη που χαρακτηριζονταν ως Ι2. Γνωριζει καποιος τι συνεπαγεται αυτο ; Μηπως εξαρταται απο το βαθμο; Υπενθυμιζω οτι ενδιαφερομαι για ΣΜΑ και ΣΝΔ μηχανικοι
Επιστροφή στην κορυφή
giannismar Δες τη Λίστα
Επιλοχίας
Επιλοχίας

Μέλος από: 28/Οκτωβρίου/2015
Κατάσταση: Online
  Παράθεση giannismar Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 16/Ιουνίου/2018 ώρα 19:41
Ενδοιαμεσο δεν υπαρχει αν εννοεις αυτο.I1-I2 σημαινει οτι θα βγεις ειτε Ι1 ειτε Ι2 αναλογα τη βαρυτηα της καταστασης και την εκτιμηση του γιατρου.
Επιστροφή στην κορυφή
Pantelkon Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Παράθεση Pantelkon Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 17/Ιουνίου/2018 ώρα 01:15
Υπαρχει καποιος συγκεκριμενος αριθμος σωστων απαντησεων που πρεπει να δωσω στο τεστ Isihara που θα κρινει αν ειμαι Ι1 η Ι2;
Επιστροφή στην κορυφή
Terminator Δες τη Λίστα
Στρατοπεδάρχης
Στρατοπεδάρχης

Μέλος από: 11/Ιουλίου/2011
  Παράθεση Terminator Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 17/Ιουνίου/2018 ώρα 01:36
Απο την στιγμή που κοπείς στο τέστ (θα σου πούν οι γιατροί πότε κόβεσαι) δεν περνάς στρατιωτικές σχολές. Για περισσότερες πληροφορίες ρώτα και Ένα στρατιωτικό νοσοκομείο.
Επιστροφή στην κορυφή
TZITZIKAKOS Δες τη Λίστα
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός

Παράθεση TZITZIKAKOS Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 17/Ιουνίου/2018 ώρα 17:22
Αρχικά αποστάλθηκε από Pantelkon

Υπαρχει καποιος συγκεκριμενος αριθμος σωστων απαντησεων που πρεπει να δωσω στο τεστ Isihara που θα κρινει αν ειμαι Ι1 η Ι2;
Λάθος μέχρι ένα μπορείς να κάνεις. Στο δεύτερο έπαιξες και έχασες κόβεσαι.
Επιστροφή στην κορυφή
Pantelkon Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Παράθεση Pantelkon Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 17/Ιουνίου/2018 ώρα 17:34
Αναφερεται στην προκυρηξη ; Επειδη μαλλον μου διεφυγε
Επιστροφή στην κορυφή
TZITZIKAKOS Δες τη Λίστα
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός

Παράθεση TZITZIKAKOS Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 09/Ιουλίου/2018 ώρα 13:17
Αρχικά αποστάλθηκε από Pantelkon

Αναφερεται στην προκυρηξη ; Επειδη μαλλον μου διεφυγε
Όχι είναι το κριτήριο των γιατρών που βάζουν για αν θα κόψουν η να περάσουν κάποιον. Το κανονικό είναι να μην κάνεις κανένα λάθος.
Επιστροφή στην κορυφή
TZITZIKAKOS Δες τη Λίστα
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός

Παράθεση TZITZIKAKOS Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 09/Ιουλίου/2018 ώρα 13:24
Επειδή υπάρχει από ότι βλέπω μία συγχιση των υποψηφιων θα σας πω από την δική μου εμπειρία ότι τα σος για να κοπεί κάποιος από γιατρους είναι ο δείκτης μάζας σώματος, το ύψος, η δυσχρωματωψία, η μυωπία και το 1000αρι καθώς και η σφαίρα στα αθλητικά. Εκεί αντιμετωπίζετε το μεγάλο πρόβλημα των υποψηφίων που κόβονται και στα αθλητικά ιδιαίτερα οι γυναίκες.
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 234
Τα Greeklish απαγορεύονται και τα μηνύματα διαγράφονται αμέσως και χωρίς προειδοποίηση (βλέπε Σωστά ελληνικά ή διαγραφή)

Γρήγορη Απάντηση
Όνομα:

Μήνυμα:
Κωδικός Ασφαλείας:
Code Image - Please contact webmaster if you have problems seeing this image code Φόρτωση νέου Κώδικα
Παρακαλώ εισάγετε τον Κωδικό Ασφαλείας που φαίνεται παραπάνω σαν γραφικό.
Θα πρέπει να ενεργοποιήσετε τα Cookies στον browser.