Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Μοριοδότηση όσων υπηρέτησαν στις Ειδικές Δυνάμεις

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  123 16>
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος

Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: Μοριοδότηση όσων υπηρέτησαν στις Ειδικές Δυνάμεις
    Αποστολή: 16/Σεπτεμβρίου/2004 ώρα 17:23
Λοιπον παληκαρια σιγουρα εχεις μορια για το δημοσιο αν εχεις υπηρετησει ειδικες δυναμεις, και ακομα μορια εχεις αν εισουν δοκιμος
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 19/Σεπτεμβρίου/2005 ώρα 19:00

Ρε μην ψαρώνετε. Τι μόρια για το δημόσιο ψάχνετε από το στρατό;

Το πολύ πολύ να πληρώσετε για να αναγνωριστεί η θητεία σας σαν συντάξιμος χρόνος και τίποτα άλλο.

Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 12/Απριλίου/2006 ώρα 15:54

Λοιπον Παλικαρια για σας εχω αρκετες αποριουλες για το στρατο. Καταρχην ενδιαφερομαι για τη σχολη αστυφυλακων μετα το στρατο. Εχω ακουσει οτι υπαρχει μοριοδοτηση σε οσους υπηρετησαν στις Ειδικες Δυναμεις. Αυτη η μοριοδοτηση που υπαρχει; Στις πανελληνιες; Εαν ειναι να κατσω παλι με τα πιτσιρικια ξεχαστε το. Επισης εαν παω ΔΕΑ θα εχω την ιδια μοριοδοτηση για τα σωματα ασφαλειας μετα τη θητεια με καποιον που εχει κανει ειδικες Δυναμεις; Επισης ποσο δυσκολα ειναι να γινεις ΔΕΑ ειδικων δυναμεων στους πεζοναυτες; εχει Γαμηση; σασ ευχαριστω επειγον απαντηση αν γινετα.

Επιστροφή στην κορυφή
yandr Δες τη Λίστα
Στρατάρχης
Στρατάρχης

Μέλος από: 02/Οκτωβρίου/2003
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση yandr Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 07/Ιουλίου/2006 ώρα 19:37
Αρχικά αποστάλθηκε από NLX

Υ. Γ Φίλε yard συγχαρητήρια για την καλή δουλειά στο site.

Σε ευχαρστώ πολύ. Δυστυχώς, δεν μπορώ να απαντήσω στις ερωτήσεις σου, όμως υπάρχουν μερικοί χρήστες του forum που ςεξειδικεύονται σε θέματα ειδικών δυνάμεων και πιστεύω σύντομα να σε βοηθήσουν.

Επιστροφή στην κορυφή
ΜΟΙΚΑΝ Δες τη Λίστα
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος

Μέλος από: 26/Ιουλίου/2006
  Παράθεση ΜΟΙΚΑΝ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 06/Αυγούστου/2006 ώρα 19:48
ΣΤΡΑΤΑΡΧΑ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ Μ ΠΕΙΣ ΑΝ ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΠΑΩ ΔΕΑ ΕΙΔΙΚΩΝ ΔΥΝΑΜΕΩΝ ΑΠΟ ΑΠΟΨΗ ΜΟΡΙΩΝ ΣΕ ΡΩΤΑΩ ΓΙΑΤΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΑΙ ΓΙΑ ΕΠΟΠ ΑΕΡΟΠΟΡΙΑΣ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ ΚΟΠΩ ΥΕΑ ΕΙΔΙΚΩΝ ΔΥΝΑ ΝΑ ΠΑΡΑΜΕΙΝΩ ΩΣ ΛΟΧΙΑΣ Η ΝΑ ΔΕΧΤΩ ΑΜΑ Μ ΠΟΥΝ ΟΤΙ ΠΕΡΑΣΑ ΔΕΑ ΠΕΖΙΚΟΥ ΝΑ ΠΑΩ ΑΠΟ ΑΠΟΨΗ ΜΟΡΙΩΝ ΣΕΡΩΤΩ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΑΠΑΝΤΗΣΕ ΟΣΟ ΣΥΝΤΟΜΑ ΓΙΑΤΙ ΜΠΑΙΝΩ ΤΕΤΑΡΤΗ ΠΕΥΚΟ
Επιστροφή στην κορυφή
yandr Δες τη Λίστα
Στρατάρχης
Στρατάρχης

Παράθεση yandr Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 07/Αυγούστου/2006 ώρα 17:47
Αρχικά αποστάλθηκε από ΜΟΙΚΑΝ

ΣΤΡΑΤΑΡΧΑ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ Μ ΠΕΙΣ ΑΝ ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΠΑΩ ΔΕΑ ΕΙΔΙΚΩΝ ΔΥΝΑΜΕΩΝ ΑΠΟ ΑΠΟΨΗ ΜΟΡΙΩΝ ΣΕ ΡΩΤΑΩ ΓΙΑΤΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΑΙ ΓΙΑ ΕΠΟΠ ΑΕΡΟΠΟΡΙΑΣ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ ΚΟΠΩ ΥΕΑ ΕΙΔΙΚΩΝ ΔΥΝΑ ΝΑ ΠΑΡΑΜΕΙΝΩ ΩΣ ΛΟΧΙΑΣ Η ΝΑ ΔΕΧΤΩ ΑΜΑ Μ ΠΟΥΝ ΟΤΙ ΠΕΡΑΣΑ ΔΕΑ ΠΕΖΙΚΟΥ ΝΑ ΠΑΩ ΑΠΟ ΑΠΟΨΗ ΜΟΡΙΩΝ ΣΕΡΩΤΩ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΑΠΑΝΤΗΣΕ ΟΣΟ ΣΥΝΤΟΜΑ ΓΙΑΤΙ ΜΠΑΙΝΩ ΤΕΤΑΡΤΗ ΠΕΥΚΟ

Δυστυχώς φίλε μου δεν μπορώ να σε βοηθήσω.

Δεν γνωρίζω καν τι εννοείς με τα μόρια (για την επιλογή σου ως ΕΠΟΠ;)
Επιστροφή στην κορυφή
ΜΟΙΚΑΝ Δες τη Λίστα
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος

Μέλος από: 26/Ιουλίου/2006
  Παράθεση ΜΟΙΚΑΝ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 07/Αυγούστου/2006 ώρα 20:14
Εννοω οτι σαν μοριοδοτηση ειναι υψηλοτερα τα μορια απο ενα απλο οπλιτη στραταρχα αυριο θα καταθεσω τα χαρτια για εποπ ειδικων δυναμεων σα πολιτης την τεταρτη ομως παρουσιαζοναι μεγαλο πευκο τι γινεται θα καταθεσω τα χαρτια σα πολιτης αλλα στην επιτροπη σα στρτευσιμος μπερδεμα δηλαδη τα μονα μορια που θα εχω θα ειναι απο το ΤΕΙ κ οτι παρω στην συνεντευξη κ λιγο μεσο εχω ελπιδες σε ειδικοτητα με 25 θεσεις συμβουλη θελω
Επιστροφή στην κορυφή
gioalex Δες τη Λίστα
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας

Μέλος από: 13/Νοεμβρίου/2007
  Παράθεση gioalex Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 07/Ιανουαρίου/2008 ώρα 16:43
Υπάρχει μοριοδότηση αν έχεις υπηρετήσει ειδ. δυν. και είναι περισσότερα τα μόρια αν ήσουν δόκιμος ή αλεξιπτωτιστής. Δεν αναφέρεται σε Πανελλήνιες, είναι για προσλήψεις μέσω προκυρήξεων. Για σώματα ασφαλείας έχεις τρομερά αυξημένες πιθανότητες να προσληφθείς ύσταρε από υπηρεσία στις ειδ. δυν.
Επιστροφή στην κορυφή
φανταρος 2010 Δες τη Λίστα
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος

Μέλος από: 23/Ιανουαρίου/2008
  Παράθεση φανταρος 2010 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 23/Ιανουαρίου/2008 ώρα 19:53
Καλησπερα. Εχω ακουσει οτι μετα την ολοκληρωση των στρατιωτικων υποχρεωσεων στις Ειδικες Δυναμεις εχεις καποια προνομια. ΜΙλωντας συγκεκριμενα, θα ηθελα να μαθω αν μπορεις να μπεις σε καποια σχολη χωρις πανελληνιες. αν ναι, ποσα μορια σου δινουν;
Επιστροφή στην κορυφή
drams Δες τη Λίστα
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος

Μέλος από: 13/Ιανουαρίου/2008
  Παράθεση drams Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 23/Ιανουαρίου/2008 ώρα 21:01
Δεν θέλω να σε απογοητεύσω κιόλας αλλά δεν είμαι σίγουρος αν ισχύει κάτι τέτοιο..
Πολλοί βέβαια πέρασαν στο δημόσιο πχ. Συνοριακοί, Πυροσβεστική, Ναυτικό κτλ έχοντας κάποια μόρια σαν Υπαξιωματικοί στις Ε. Δ
σε συνδυασμό όμως και με τα υπόλοιπα μόρια που μάζεψαν από πτυχία.
Επιστροφή στην κορυφή
yandr Δες τη Λίστα
Στρατάρχης
Στρατάρχης

Παράθεση yandr Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 24/Ιανουαρίου/2008 ώρα 12:54
Αρχικά αποστάλθηκε από φανταρος 2010

Καλησπερα. Εχω ακουσει οτι μετα την ολοκληρωση των στρατιωτικων υποχρεωσεων στις Ειδικες Δυναμεις εχεις καποια προνομια. ΜΙλωντας συγκεκριμενα, θα ηθελα να μαθω αν μπορεις να μπεις σε καποια σχολη χωρις πανελληνιες. αν ναι, ποσα μορια σου δινουν;

Όπως σου απάντησα ξανά, δεν υπάρχει τέτοιο θέμα για πανελλήνιες.

Μόρια σε διαγωνισμούς για σώματα ασφαλείας παίζουν, αλλά δεν ξέρω πόσα.
Επιστροφή στην κορυφή
... Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση ... Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 17/Απριλίου/2008 ώρα 03:26

Οχι δεν θελει βυσμα. ΔΙΑΒΑΣΜΑ για τις πανελληνιες θελει! Για ειδικος φρουρος
παιρνεις εξτρα μορια.Googlaρισε το και θα βρεις λεπτομερειες.
Επιστροφή στην κορυφή
chemical war Δες τη Λίστα
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος

Μέλος από: 12/Μαΐου/2008
  Παράθεση chemical war Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 18/Μαΐου/2008 ώρα 18:52
Παιδια ξερει κανεις που μπορουμε να βρουμε πληροφοριες για τα μορια αυτων που υπηρετησαν στις ειδικες δυναμεις και αν ισχυουν για προκυρηξεις της αστυνομιας;
Επιστροφή στην κορυφή
Στρατός Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 14/Δεκεμβρίου/2008
  Παράθεση Στρατός Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Δεκεμβρίου/2008 ώρα 19:09

Γεια σας παιδιά... Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση... Έχω ακούσει οτι οταν τελειώνεις τις ειδικες δυναμείς σου δίνουν χαρτί με το οποίο μπορείς να γίνεις αστυνομικός ή οτιδήποτε έχει σχέχη με την εθνική ασφάλεια... Ειναι αλήθεια;

Παρακαλώ απαντήστε μου...
Επιστροφή στην κορυφή
sniper Δες τη Λίστα
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ

Μέλος από: 16/Νοεμβρίου/2008
  Παράθεση sniper Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Δεκεμβρίου/2008 ώρα 21:23
Αμα εχεις τελειωσει ειδικες απλος εχεις μορια για να μπεις αλλου... Δεν σημενει οτι σε περνουν με την μια...
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Δεκεμβρίου/2008 ώρα 22:50

Ρε παιδια μπορει καποιος να μου πει αν οι δοκιμοι πεζοναυτων παίρνουν τα μορια των ε/δ ; Και αν μετα το κεαπ υπαρχουν πιθανοτητες για μεταθεση στον Αυλώνα;

Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 22/Δεκεμβρίου/2008 ώρα 04:20
Να ρωτησο μορια ποιοι περνουν; (μονο ειδηκες δυναμεις); Αν θελω να μπω τσολιας τι πρεπει να κανω; Εχω 1,85 υψος... (Περιοδεβον δηλωσα πεζοναυτες)...
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 08/Ιανουαρίου/2009 ώρα 01:50

Ξεχασα επισης να τονισω τα εξης... Οι Πεζοναυτες και γενικα οι Ειδικες Δυναμεις (ΠΖ - ΚΔ - ΑΛ) ειναι αμεταθετα σωματα και δεν κανουν παραμεθωριο. Οι ΠΝ πανε κεντρο 505 Τ/ΠΝ στο Βολο κ μετα Βολο η Χαλκιδα που εδω κ μισο χρονο εχουν μεταφερθει στην Αυλωνα. Οι καταδρομεις (αφου περασουν κεντρο στο Πευκο η Ρεντινα) οι αμφιβιοι πανε στα ΕΤΕΘ στα νησια... ροδος, κως κτλ και οι ορεινοι στις βορειες μοιρες Δραμα, Ναουσα. Οι Αλεξιπτωτιστες πανε κεντρο στο Πευκο κ μετα ΣΧΑΛ για ΣΒΕΑ κ μετα απεναντι στην 2α ΜΑΛ στον Ασπροπυργο.

Οι Πεζοναυτες οι Δοκιμοι περνουν μορια για δημοσιο εφοσον κ πανε στο ΚΕΑΠ για το ΣΒΕΚ κ γινουνε Καταδρομεις στην ουσια... Οι οπλιτες παβουν να περνουν μορια με το νεο ετος (δλδ 2009).
Αυτα πιστευω να σας κατατοπισαν...
Καλο πηξημο!
Επιστροφή στην κορυφή

Απάντηση Απάντηση Σελ.  123 16>