Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Εθελοντική κατάταξη στο Στρατό (πρότακτος)

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  123 31>
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
SAVVAS Δες τη Λίστα
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος

Μέλος από: 24/Ιανουαρίου/2008
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση SAVVAS Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: Εθελοντική κατάταξη στο Στρατό (πρότακτος)
    Αποστολή: 24/Ιανουαρίου/2008 ώρα 23:12

Είμαι παιδί από μητέρα ελληνίδα και πατερα Κύπριο. Εδώ στην Κύπρο μας λένε ότι πρέπει αναγκαστικά να υπηρετήσουμε στην Εθνική Φρουρά. Έτσι έχουν τα πραγματα:

Εγώ προτιμώ να υπηρετίσω στον Ελληνικό Στρατό. Εάν ναί, τότε μπορώ να καταταγώ εθελοντικά στα 17.5 χρόνια:

Επιστροφή στην κορυφή
yandr Δες τη Λίστα
Στρατάρχης
Στρατάρχης

Μέλος από: 02/Οκτωβρίου/2003
  Παράθεση yandr Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 25/Ιανουαρίου/2008 ώρα 00:46
Τι υπηκοότητα έχεις;

Πριν τα 18 χρόνια αποκλείεται να καταταγείς στον ελληνικό στρατό.
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 25/Ιανουαρίου/2008 ώρα 13:51

Έχω διπλή υπηκοότητα. Κυπριακή και ελληνική. Έχω γεννηθεί Ελλάδα και διατειρώ ενεργή οικογενειακή μερίδα στην Θεσ/κη.

Επιστροφή στην κορυφή
yandr Δες τη Λίστα
Στρατάρχης
Στρατάρχης

Παράθεση yandr Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 26/Ιανουαρίου/2008 ώρα 12:32
Προφανώς θες να υπηρετήσεις στην Ελλάδα για να έχεις μικρότερη διάρκεια θητείας και θες να καταταγείς στα 17,5 χρόνια για να μην σε προλάβει η ΕΦ στα 18.

Δύσκολα τα πράγματα. Καλύτερα να ρωτήσειςσε στρατολογικό γραφείο γιατί είναι εξειδικευμένη η πληροφορία.

Μάλλον για Κύπρο σε βλέπω πάντως.
Επιστροφή στην κορυφή
yandr Δες τη Λίστα
Στρατάρχης
Στρατάρχης

Παράθεση yandr Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 27/Ιανουαρίου/2008 ώρα 01:40
Αρχικά αποστάλθηκε από yandr

Τι υπηκοότητα έχεις;

Πριν τα 18 χρόνια αποκλείεται να καταταγείς στον ελληνικό στρατό.

Γράψε λάθος. Ίσως να μπορείς να καταταχθείς εθελοντικά από τα 17 σου.

Κάνε ένα τηλέφωνο σε ελληνικό στρατολογικό γραφείο, αλλά εξασφάλισε επίσης ότι υπηρετώντας στον ελληνικό στρατό απαλάσσεσαι από την Ε. Φ.
Επιστροφή στην κορυφή
theend Δες τη Λίστα
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος

Μέλος από: 26/Ιανουαρίου/2008
  Παράθεση theend Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 28/Ιανουαρίου/2008 ώρα 03:27
Ελληνικη υπηκοοτητα εχω. θα με παρουν στους καταδρομεις; ειμαι 1,84 75 κιλα. κανω αθλητισμο χρονια και ασχολουμαι με αυτονομη και ελευθερη καταδυση. μετραν αυτα στους αμφιβιους;
Επιστροφή στην κορυφή
kotsos Δες τη Λίστα
Λοχίας
Λοχίας

Μέλος από: 18/Δεκεμβρίου/2007
  Παράθεση kotsos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 28/Ιανουαρίου/2008 ώρα 03:33
oxiidiaitera...mono an tous peis oti dn exeis xsanampei sto nero 8a metrhsoun(gia na kopsoun :P )alla peran ths plakas metraei alla oxi k para polu...
Επιστροφή στην κορυφή
yandr Δες τη Λίστα
Στρατάρχης
Στρατάρχης

Παράθεση yandr Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 28/Ιανουαρίου/2008 ώρα 13:03
Αρχικά αποστάλθηκε από theend

Ελληνικη υπηκοοτητα εχω. θα με παρουν στους καταδρομεις; ειμαι 1,84 75 κιλα. κανω αθλητισμο χρονια και ασχολουμαι με αυτονομη και ελευθερη καταδυση. μετραν αυτα στους αμφιβιους;

Δεν μπορεί να σου απαντήσει κανείς με βεβαιότητα, αλλα γνώμη μου είναι ότι οι Ειδικές Δυνάμεις έλλειψη έχουν και επομένως δεν βλέπω το λόγο να σε κόψουν.
Επιστροφή στην κορυφή
theend Δες τη Λίστα
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος

Παράθεση theend Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 01/Φεβρουαρίου/2008 ώρα 15:20
ΑΝ ΠΑΩ ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΝΑ ΔΗΛΩΣΩ ΕΘΕΛΟΝΤΗΣ ΠΟΤΕ ΘΑ ΜΕ ΠΑΡΟΥΝ;
Επιστροφή στην κορυφή
police Δες τη Λίστα
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος

Μέλος από: 17/Οκτωβρίου/2007
  Παράθεση police Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 19/Φεβρουαρίου/2008 ώρα 22:54
Μαιο εγω πηγα χθες στη στρατολογια ειμαι 18 χρονον και με ειπανε μαιο μπαινω το χαρτι θα μου το φερει η αστυνομια με ειπαν.
Επιστροφή στην κορυφή
theend Δες τη Λίστα
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος

Παράθεση theend Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 22/Φεβρουαρίου/2008 ώρα 01:53
ΜΑΙΟ; ΕΙΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ; ΤΟΣΟ ΣΥΝΤΟΜΑ;
Επιστροφή στην κορυφή
police Δες τη Λίστα
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος

Μέλος από: 17/Οκτωβρίου/2007
  Παράθεση police Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 22/Φεβρουαρίου/2008 ώρα 18:03
Ειμαι σιγουρος γιατι οπως σε λεω πηγα στη στρατολογια και με ειπαν οτι το μαιο φευγω Β ΕΣΣΟ τωρα αν θες μπορεις να δηλωσεις μετα το μαιο και να πας αυγουστο αν δεν κανω λαθος που ειναι η Γ ΕΣΣΟ αναλογα πως βολευει εσενα
Επιστροφή στην κορυφή
theend Δες τη Λίστα
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος

Παράθεση theend Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 23/Φεβρουαρίου/2008 ώρα 22:32
οκ. ευχαριστω πολυ. θα παω να δηλωσω για αυγουστο
Επιστροφή στην κορυφή
jordan Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση jordan Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 25/Ιουνίου/2008 ώρα 00:15

ΤΕΛΕΙΩΣΑ ΤΟ ΛΥΚΕΙΟ. ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΤΑΓΩ ΑΜΕΣΩΣ ΤΩΡΑ ΣΤΟ ΣΤΡΑΤΟ. ΕΙΜΑΙ 17,5 ΕΤΩΝ

Επιστροφή στην κορυφή
geo-vtec Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 27/Ιουνίου/2008
  Παράθεση geo-vtec Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 27/Ιουνίου/2008 ώρα 15:44

Καλησπέρα. Σε ενα μήνα κλείνω τα 18 και θέλω να πάω σαν εθελοντής φαντάρος. Πού πρέπει να πάω να το δηλώσω και τι χρειάζεται; Θα προλάβω να πάω τον Νοέμβριο; Τι πιστεύετε;

Επιστροφή στην κορυφή
yandr Δες τη Λίστα
Στρατάρχης
Στρατάρχης

Παράθεση yandr Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 27/Ιουνίου/2008 ώρα 16:21
Όχι ακριβώς εθελοντής φαντάρος.

Εάν δεν έχεις αναβολή θα σε καλέσουν κανονικότατα.

Εάν έχεις, τότε μπορείς να την διακόψεις.

Επιστροφή στην κορυφή
dopas Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 27/Ιουνίου/2008
  Παράθεση dopas Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 28/Ιουνίου/2008 ώρα 03:18

Εγο βρε παιδια θελω να παω πρην τα 18 στο στρατο!

και ιδικα ιδικες διναμεισ
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 29/Ιουνίου/2008 ώρα 13:52

Ενας γνωστός μου ειχε παει σαν εθελοντήσ στα 17 του γιατι παρατησε το σχολείο, δεν είχε πάρει καμία αναβολή όμως. Δήλαδη εγώ τώρα δεν μπορώ να πάω σαν εθελοντής αν κατάλαβα καλά, εε; Πρέπει να περιμένω το χαρτί σωστά;

Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  123 31>