Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

ΑΕΝ Ασπροπύργου (Π - Μ) - Γενικές Πληροφορίες

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  12>
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος

lina Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 03/Σεπτεμβρίου/2008
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση lina Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: ΑΕΝ Ασπροπύργου (Π - Μ) - Γενικές Πληροφορίες
    Αποστολή: 02/Ιουλίου/2009 ώρα 01:16
Καλησπερα παιδια, φέτος έδωσα πανελληνιες και πέρασα ΑΕΝ μάλλον ασπροπυργο. Υπάρχει κάποιος ο οποίος βρίσκετε στην σχολή απο πέρσι ή παλιοτερα ; Επειδη δεν γνωριζω κανεναν και θα ήθελα να βρω κάποιον να με κατατοπισει. Ευχαριστω πολυ. Καληνυχτα και ονειρα γλυκα.
Επιστροφή στην κορυφή
Γιάννης Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Γιάννης Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 12/Οκτωβρίου/2014 ώρα 18:16
Παιδιά ξέρετε αν αύριο περνουμε απουσίες στην αεν ασπροπυργου και ποσες ώρες έχουμε μαθήματα;
Επιστροφή στην κορυφή
oldpsy Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση oldpsy Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 13/Οκτωβρίου/2014 ώρα 13:41
Έχει κάτι Συγκεκριμένο η αυριανή μέρα; Αν όχι, τότε ναι παίρνουμε όπως και κάθε μέρα.
Οι ώρες των μαθημάτων Είναι διαφορετικές για κάθε τμήμα, έτος και ειδικότητα.
Επιστροφή στην κορυφή
alex1996 Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 07/Απριλίου/2014
  Παράθεση alex1996 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 20/Οκτωβρίου/2014 ώρα 13:57
Εχουν ερθει καθηγητες στον ασπροπυργο σημερα ποσες ωρες μαθημα ειχατε; Συνεχιζουμε να εχουμε δυο με τρεις ωρες την μερα οι πρωτοετης?
Επιστροφή στην κορυφή
oldpsy Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση oldpsy Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 20/Οκτωβρίου/2014 ώρα 17:34
Ναι, από όσο γνωρίζω.
Επιστροφή στην κορυφή
dn24 Δες τη Λίστα
Στρατηγός
Στρατηγός

Μέλος από: 15/Νοεμβρίου/2010
  Παράθεση dn24 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 28/Οκτωβρίου/2014 ώρα 16:14
Αρχικά αποστάλθηκε από alex1996

Εχουν ερθει καθηγητες στον ασπροπυργο σημερα ποσες ωρες μαθημα ειχατε; Συνεχιζουμε να εχουμε δυο με τρεις ωρες την μερα οι πρωτοετης;
Το ίδιο και οι 2ο ετείς. Μόλις έρθουν θα αναρτηθεί στην γραμματεία σας το νεο πρόγραμμα με τις επιπλέον ώρες. Αναρωτιέμαι αν είστε σπουδαστές της σχολής που ρωτάτε εδω μέσα ερώτηση σαν κ αυτή. Ευχαριστούμε για τον χρόνο που αφιέρωσες στο φόρουμ.
Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επιστροφή στην κορυφή
ΒαγγεληςΝτουφεξιαδης Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση ΒαγγεληςΝτουφεξιαδης Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 04/Ιανουαρίου/2016 ώρα 18:12
Μπορει καποιος να μου πει τη βαση 2015 για αεν ασπροπυργου;
Επιστροφή στην κορυφή
dn24 Δες τη Λίστα
Στρατηγός
Στρατηγός

Παράθεση dn24 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 05/Ιανουαρίου/2016 ώρα 01:25
Αρχικά αποστάλθηκε από ΒαγγεληςΝτουφεξιαδης

Μπορει καποιος να μου πει τη βαση 2015 για αεν ασπροπυργου;
10,278.
Επιστροφή στην κορυφή
ΒαγγεληςΝτουφεξιαδης Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση ΒαγγεληςΝτουφεξιαδης Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 05/Ιανουαρίου/2016 ώρα 13:04
Ευχαριστω πολυ για τη γρηγορη απαντηση και μια ακομα ερωτηση αντικειμενικα ποια σχολη ειναι καλυτερη του ασπροπυργου ή της συρου (απο καθηγητες ποιοτητα μαθηματος κτλπ)
Επιστροφή στην κορυφή
dn24 Δες τη Λίστα
Στρατηγός
Στρατηγός

Παράθεση dn24 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 09/Ιανουαρίου/2016 ώρα 18:21
Αρχικά αποστάλθηκε από ΒαγγεληςΝτουφεξιαδης

Ευχαριστω πολυ για τη γρηγορη απαντηση και μια ακομα ερωτηση αντικειμενικα ποια σχολη ειναι καλυτερη του ασπροπυργου ή της συρου (απο καθηγητες ποιοτητα μαθηματος κτλπ)

Μην περιμμένεις να μάθεις πολλά απο την σχολή Βαγγέλη. Οπότε σε οποια και να πάς, ολα στο καράβι κρινονται. Η της Συρου, έχει καλύτερο όνομα για τους πλοιάρχους, όμως ολα σχετικά ειναι, καθότι ειναι αποκλειστικά στο χέρι σου. Αν θες να συζητήσουμε δια τις κτιριακές εγκαταστάσεις, τότε αλλάζει.
Επιστροφή στην κορυφή
Anthi.K Δες τη Λίστα
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Μέλος από: 11/Ιανουαρίου/2016
  Παράθεση Anthi.K Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 11/Ιανουαρίου/2016 ώρα 13:23
Καλήσπερα και απο μένα, θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κάποιος σχετικά με την εισαγωγή στις ΑΕΝ με την δεύτερη γενική κατηγορία. Υπάρχει βάση (πχ 19.000 μόρια) ;
Και αν βγάλεις τόσα περνάς στην πρώτη σου επιλογή (ως τοποθεσία) ;
Επιστροφή στην κορυφή
dn24 Δες τη Λίστα
Στρατηγός
Στρατηγός

Παράθεση dn24 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 11/Ιανουαρίου/2016 ώρα 13:43
Αρχικά αποστάλθηκε από Anthi.K

Καλήσπερα και απο μένα, θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κάποιος σχετικά με την εισαγωγή στις ΑΕΝ με την δεύτερη γενική κατηγορία. Υπάρχει βάση (πχ 19.000 μόρια) ;
Και αν βγάλεις τόσα περνάς στην πρώτη σου επιλογή (ως τοποθεσία) ;

Για μηχανικός περνάς σίγουρα στην πρώτη σου επιλογή. Για πλοίαρχος νομίζω πως δεν θα έχεις πρόβλημα να περάσεις στην πρώτη σου επιλογή. Όμως παιδιά, μας δίνετε ελειπεις πληροφορίες. Εγώ πρέπει να μαντέψω αν εισαι πλοίαρχος ή μηχανικός, δεν μας λες επίσης τιωτύπο πτυχίου έχεις, καθότι αν είσαι απο λχ απο ΤΕΕ, η βάση εισαγωγής είναι διαφορετική. Πρέπει να μπώ στο ίντερνετ, να ψάξω την περυσινή προκήρυξη και να βρώ ποιά είναι η δεύτερη γενική κατηγορία που μας λες ώστε να μπορέσω να σε βοηθήσω.
Επιστροφή στην κορυφή
Anthi.K Δες τη Λίστα
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Παράθεση Anthi.K Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 11/Ιανουαρίου/2016 ώρα 13:55
Έχεις απόλυτο και με συγχωρείς.
Είμαι μαθήτρια γ' λυκείου σε γενικό λύκειο και θέλω για πλοίαρχος. Βγάζω απολυτήριο γύρω στο 18,5 και έχω proficiency.Eυελπιστώ να περάσω στον ασπρόπυργο
Επιστροφή στην κορυφή
Anthi.K Δες τη Λίστα
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Παράθεση Anthi.K Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 11/Ιανουαρίου/2016 ώρα 13:59

Έχεις απόλυτο δίκιο και με συγχωρείς.
Είμαι μαθήτρια γ' λυκείου σε γενικό λύκειο και θέλω για πλοίαρχος. Βγάζω απολυτήριο γύρω στο 18,5 και έχω proficiency.Eυελπιστώ να περάσω στον ασπρόπυργο
Επιστροφή στην κορυφή
dn24 Δες τη Λίστα
Στρατηγός
Στρατηγός

Παράθεση dn24 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 11/Ιανουαρίου/2016 ώρα 14:02

Αν βγάλεις τέτοιο απολυτήριο, τι την θες την ΑΕΝ βρε κορίτσι μου?anyway, επιλογές ειναι αυτές, η φιλοσοφία μου σε αυτό το φόρουμ ειναι να βοηθάω με απόλυτο σεβασμό, και οχι να λογοκρίνω. Περνάς σιγουρα πάντως, και εχεις ενα 90% να περάσεις και Ασπρόπυργο.
Επιστροφή στην κορυφή
Anthi.K Δες τη Λίστα
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Παράθεση Anthi.K Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 11/Ιανουαρίου/2016 ώρα 14:06
Αρχικά αποστάλθηκε από dn24

Αν βγάλεις τέτοιο απολυτήριο, τι την θες την ΑΕΝ βρε κορίτσι μου?anyway, επιλογές ειναι αυτές, η φιλοσοφία μου σε αυτό το φόρουμ ειναι να βοηθάω με απόλυτο σεβασμό, και οχι να λογοκρίνω. Περνάς σιγουρα πάντως, και εχεις ενα 90% να περάσεις και Ασπρόπυργο.

Το έχω σκεφτεί πάρα πολύ καλά και είναι αυτό που θέλω. Το έχω ψάξει απο όλες τις απόψεις. Τέλος πάντων, σε ευχαριστώ πάρα πολύ για τη βοήθεια σου !
Επιστροφή στην κορυφή
dn24 Δες τη Λίστα
Στρατηγός
Στρατηγός

Παράθεση dn24 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 11/Ιανουαρίου/2016 ώρα 14:10

Το έχω σκεφτεί πάρα πολύ καλά και είναι αυτό που θέλω. Το έχω ψάξει απο όλες τις απόψεις. Τέλος πάντων, σε ευχαριστώ πάρα πολύ για τη βοήθεια σου !

Εμείς σε ευχαριστούμε, που εμοιστεύθηκες το φόρουμ, οιαδήποτε σου απορία, είμαστε στην διαθεσή σου.
Επιστροφή στην κορυφή
mvspiros Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 07/Ιανουαρίου/2016
  Παράθεση mvspiros Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση Άμεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Ιανουαρίου/2016 ώρα 14:53
dn_24 μου αρεσει που λες για το απολυτηριο... Και επειδη εχει 18.5 τι εγινε χαχα... Θα περασει σε καμια σχολη με το απολυτηριο. Η κοπελα μπορει μονο να το χρησημοποιησει γαι την αεν η καμια αλλη ιδιωτικη σχολη... Και δικαιωμα της σαν γυναικα να επιλεξει αυτον τον κλαδο και καλα κανει!
Επιστροφή στην κορυφή

Απάντηση Απάντηση Σελ.  12>