Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Σημείωμα κατάταξης

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  123 46>
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: Σημείωμα κατάταξης
    Αποστολή: 28/Απριλίου/2003 ώρα 21:12
Είχα κόψει αναβολή τον Δεκέμβρη του 2002. Μου είπαν ότι μάλλον θα παρουσιαστώ Μάιο 2003. Πότε όμως θα μου έρθει το χαρτί;3 μέρες πριν;
Επιστροφή στην κορυφή
yandr Δες τη Λίστα
Στρατάρχης
Στρατάρχης

Μέλος από: 02/Οκτωβρίου/2003
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση yandr Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 29/Απριλίου/2003 ώρα 12:28

Αν ρωτήσεις 10 άτομα θα λάβεις 10 διαφορετικές απαντήσεις. Περίμενε μέχρι την τελευταία εβδομάδα κατάταξης και εάν δεν έχει έρθει ακόμη, τότε καλό θα ήταν να επικοινωνήσεις με το στρατολογικό σου γραφείο.

Σε προσωπικό επίπεδο το σημείωμα κατάταξης ήρθε 4 ημέρες πριν την κατάταξη, όμως από τότε (1999) τα πράγματα μπορεί να έχουν βελτιωθεί σημαντικά.

Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 29/Απριλίου/2003 ώρα 18:15

Εμένα πάντως σήμερα μου ήρθε το χαρτί για το Κέντρο Μηχανικού στο Ναύπλιο. Ελπίζω να μην αργήσει ούτε σένα φίλε μου!

Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 03/Μαΐου/2003 ώρα 21:01

Παίδες, δεν μου έχει έρθει ακόμα κανένα χαρτί! Να ανησυχώ;

Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 05/Μαΐου/2003 ώρα 14:30

Ακόμα τίποτα, κανένα χαρτί. Μήπως υπάρχει κανένα τηλέφωνο στρατολογίας να πάρω να ρωτήσω; Ξέρετε;

yandr: Πήγαινε στο άρθρο για το σημείωμα κατάταξης και δες τα links. Υπάρχει ένα με τα στρατολογικά γραφεία.

Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 06/Μαΐου/2003 ώρα 00:38
emena simera ematha apo startologia oti uparxei to xarti kai piga kai to pira monos mou apo astunomia.
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 06/Μαΐου/2003 ώρα 14:08
Quote: Αρχικά από τον Guest σε 05 Μαϊου 2003
emena simera ematha apo startologia oti uparxei to xarti kai piga kai to pira monos mou apo astunomia.
χωρίς να σε ειδοποιήσουν δηλαδή ε; Πήρες τηλ και στο είπαν;
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 06/Μαΐου/2003 ώρα 14:33

Πήρα τηλ στην αστυνομία σήμερα και δεν έχουν κανένα χαρτί για μένα ακόμα. Λετε να με ξεχάσανε; Λέτε να κάνω καλοκαίρι σπίτι μου;

yandr: Καλύτερα να συμβουλευθείς το αρμόδιο Στρατολογικό Γραφείο, έτσι ώστε να μάθεις από πρώτο χέρι που θα περάσεις το καλοκαιράκι σου. Δες το άρθρο για την κατάταξη που έχει τα email και τηλέφωνα.

Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 06/Μαΐου/2003 ώρα 15:46

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. Παίρνω στα τηλ των στρατολογικών γραφείων και ή δεν απαντάνε ή μιλάει. Θα πάω την Παρασκευή αναγκαστικά από εκεί. Να δούμε τι θα γίνει...

Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 07/Μαΐου/2003 ώρα 14:27

Τελικά τους βρήκα στο τηλέφωνο και μου είπανε κατηγορηματικά ότι αν το χαρτί δεν μου έρθει μέχρι τις 16 του μηνός, τότε να πάω στις 17 από εκεί να μου το δώσουν οι ίδιοι!!!

Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 08/Μαΐου/2003 ώρα 13:27

Ακόμα τίποτα φίλοι μου. Μόνο άγχος!!!

Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Μαΐου/2003 ώρα 17:44

Δεν είχα και δεν έχω κανένα βίσμα και πριν μια βδομάδα πάω στο συνεργείο να φτιάξω το αμάξι μου. Με ρωτάει ο μηχανικός μου τα νέα μου, του λέω ότι παρουσιάζομαι και μου ανακοινώνει ότι η γυναίκα του δουλεύει κάπου σχετικά. Με ρωτάει πού θα ήθελα να πάω και απαντάω ΣΕΠ. Δυστυχώς όμως εκεί και αν είναι για δυνατά βίσματα, επομένως μόνο διαβιβάσεις, που φυσικά το δέχτηκα.

Λες να μην πάω ΥΕΑ; Πού είναι η εκπαίδευση του τετραμήνου;

Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 25/Ιανουαρίου/2008 ώρα 21:29
Ρε παιδια δεν μου χει ερθει το χαρτι για την καταταξη ακομα. Εχω ακουσει οτι μπορει να το παρεις κ λιγες μερες πριν την ημερομηνια που "μπαινεις", υ παρχει περιπτωση να μην μπω τωρα κ να μπω μαιο; οταν διεκοψα την αναβολη ο τυπος εκει με διαβεβαιωσε πως θα μπω φλεβαρη, υπαρχει περιπτωση να εχουν κανει καμια πατατα στο στρατολογικο κ να περιμενω τζαμπα;
Επιστροφή στην κορυφή
eleni sti Δες τη Λίστα
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας

Μέλος από: 31/Μαΐου/2007
  Παράθεση eleni sti Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 25/Ιανουαρίου/2008 ώρα 21:35
Μην ανυσηχεις το χαρτι μπορει να σου ερθει και μια βδομαδα πριν μπεις. Αφου εκανες τα χαρτια σου για να μπεις φλεβαρη δεν υπαρχει προβλημα. Για να εισαι σιγουρος ομως ξαναπαρε τηλ στο στρατολογικο σου γραφειο.
Επιστροφή στην κορυφή
Leukopyrgitis Δες τη Λίστα
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ

Μέλος από: 13/Ιουλίου/2007
  Παράθεση Leukopyrgitis Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 26/Ιανουαρίου/2008 ώρα 14:03
Το χαρτί το παραλαβαίνεις από το τοπικό σου αστυνομικό τμήμα. Οπότε, καλού κακού πάρ'τους ένα τηλέφωνο, να δεις αν έχει ερθει.
Επιστροφή στην κορυφή
Prince_23 Δες τη Λίστα
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός

Μέλος από: 08/Απριλίου/2008
  Παράθεση Prince_23 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 08/Απριλίου/2008 ώρα 23:28
Σε μερικούς το χαρτι έρχεται νωρίς (εγω το πήρα 3 μηνες πρίν) άλλοι το πέρνουν λίγο πρίν παρουσιαστούνε. ελληνικό δημόσιο ποτέ δεν ξέρεις τι σου επιφυλάσει το μέλλον!!!
Επιστροφή στην κορυφή
dodos Δες τη Λίστα
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος

Μέλος από: 26/Μαρτίου/2008
  Παράθεση dodos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 10/Απριλίου/2008 ώρα 00:32
υπαρχει κανεις που να παρουσιαζεται μαιο και να του εχει ερθει το χαρτι;
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 11/Απριλίου/2008 ώρα 17:17
Καλησπερα εμενα σημερα με ειδοποιησαν για να παω να παρω το χαρτι, και θα παω αυριο.
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  123 46>