Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Όμαδες Πρόληψης και Καταστολής Εγκλήματος (ΟΠΚΕ)

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1234 14>
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
EKI Δες τη Λίστα
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος

Μέλος από: 21/Μαρτίου/2013
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση EKI Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: Όμαδες Πρόληψης και Καταστολής Εγκλήματος (ΟΠΚΕ)
    Αποστολή: 04/Απριλίου/2013 ώρα 00:50
Ευχαριστω φιλε. Βαρύ οπλο...
Επιστροφή στην κορυφή
μαεσστρος Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 10/Απριλίου/2013
  Παράθεση μαεσστρος Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 10/Απριλίου/2013 ώρα 19:47
Καλημέρα, τι επιδόματα εχει η ΟΠΚΕ;

Εχει ε. Φ στην οπκε στην Αθηνα, γιατι στην επαρχια έχει πολλους
Επιστροφή στην κορυφή
DELTA Δες τη Λίστα
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Λοχίας - ΕΠΟΠ

Μέλος από: 15/Απριλίου/2013
  Παράθεση DELTA Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 02/Ιουνίου/2013 ώρα 19:44
Επιστροφή στην κορυφή
toro Δες τη Λίστα
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης

Μέλος από: 07/Απριλίου/2011
  Παράθεση toro Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 02/Ιουνίου/2013 ώρα 20:52
Αναμενομενο...
Επιστροφή στην κορυφή
SANDA Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 05/Ιουνίου/2013
  Παράθεση SANDA Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 05/Ιουνίου/2013 ώρα 21:02
Επειδή διαβάζω αρκετές ανακρίβειες για την ΟΠΚΕ διευκρινίζω:
1) Στην Ο. Π. Κ. Ε μέχρι στιγμής δεν υπηρετεί κανένας ειδικός φρουρός ούτε επίσημα ούτε με βύσμα. Ο φίλος που έκανε πρακτική στο Α. Τ Κολωνού ή είδε πρώην ειδικό φρουρό που έγινε αστυφύλακας ή βλέπει φαντάσματα.
2) Η Ο. Π. Κ. Ε δεν έχει κανένα επίδομα.
3) Μέχρι στιγμής η Ο. Π. Κ. Ε δεν χρησιμοποιεί G3A3 και εάν χρησιμοποιήσει στο μέλλον πιο πιθανό είναι να χρησιμοποιήσει το G3A4.
4) Αν και έχω υπηρετήσει στον Ελληνικό Σρατό και είμαι και λίγο στρατό... Λος το ειδικές δυνάμεις ΔΕΑ κλπ δεν μου λέει και πολλά... Έχω δει αστυφύλακα πρώην ειδικό φρουρό που υπηρέτησε στις ειδικές δυνάμεις που δεν μπορούσε να βγει από το περιπολικό. Επίσης έχω δει καλούς αστυφύλακες όπως και κακούς, έχω δει επίσης καλούς ειδικούς φρουρούς όπως γκάο στο μυαλό και ας είχαν περάσει από τις ειδικές δυνάμεις. Σημασία έχει να κόβει το μάτι και το μυαλό, όσα σχολεία και να βγάλεις όταν δεν κόβει το μυαλό δεν κάνεις τίποτα.
5) Η Ο. Π. Κ. Ε μέχρι τώρα είναι επιτυχημένη υπηρεσία χωρίς ειδικούς φρουρούς και ανθρώπους με πουλάδες αλλά με αρκετά έμπειρους αστυνομικούς.

Επιστροφή στην κορυφή
DELTA Δες τη Λίστα
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Λοχίας - ΕΠΟΠ

Παράθεση DELTA Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 08/Ιουνίου/2013 ώρα 00:17
Η οπκε φιλε θα παρει περιπου 50 φρουρους
Επιστροφή στην κορυφή
SANDA Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Παράθεση SANDA Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 08/Ιουνίου/2013 ώρα 19:08
’λλο "θα πάρει" και άλλο ότι έχει φρουρούς νομίζω!

Επιστροφή στην κορυφή
DELTA Δες τη Λίστα
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Λοχίας - ΕΠΟΠ

Παράθεση DELTA Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 08/Ιουνίου/2013 ώρα 20:10
Έχει παρει εδω κ μια εβδομαδα φιλε μου. Εσυ είσαι στο σώμα
Επιστροφή στην κορυφή
SANDA Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Παράθεση SANDA Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 09/Ιουνίου/2013 ώρα 22:39
EΔώ και μία εβδομάδα έχει πάρει συνέντευξη από ειδικούς φρουρούς αλλά το θέμα έχει νομικό κώλυμα.
Επιστροφή στην κορυφή
DELTA Δες τη Λίστα
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Λοχίας - ΕΠΟΠ

Παράθεση DELTA Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 09/Ιουνίου/2013 ώρα 23:39
Φιλε δεν εχω ακουσει τιποτα απο μας παντως δεν μας εχουν ειδοποιήσει ακομα. Που υπηρετεις εσυ;
Επιστροφή στην κορυφή
Dea_Lok Δες τη Λίστα
Λοχαγός
Λοχαγός

Μέλος από: 13/Σεπτεμβρίου/2012
  Παράθεση Dea_Lok Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 10/Ιουνίου/2013 ώρα 16:06
Αρχικά αποστάλθηκε από DELTA

Φιλε δεν εχω ακουσει τιποτα απο μας παντως δεν μας εχουν ειδοποιήσει ακομα. Που υπηρετεις εσυ;

Απο όσο ξέρω, μην περιμένεις διαταγή μετακίνησης. Μέσω προτάσεων θα γίνει η μετακίνηση.
Θελω και μπορώ !
Επιστροφή στην κορυφή
DELTA Δες τη Λίστα
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Λοχίας - ΕΠΟΠ

Παράθεση DELTA Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 10/Ιουνίου/2013 ώρα 16:13
Σημερα το έμαθα και προσπαθω να βρω μια ακρη
Επιστροφή στην κορυφή
Greek_Army Δες τη Λίστα
Γενικός Επιθεωρητής Στρατού

Μέλος από: 12/Οκτωβρίου/2009
  Παράθεση Greek_Army Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 10/Ιουνίου/2013 ώρα 23:50
Αρχικά αποστάλθηκε από Dea_Lok

Αρχικά αποστάλθηκε από DELTA

Απο όσο ξέρω, μην περιμένεις διαταγή μετακίνησης. Μέσω προτάσεων θα γίνει η μετακίνηση.

Iσχύει, όποιος είναι στην ΔΙ. ΑΣ έχει ελπίδες να πάει, οι άλλοι μην περιμένετε εκτός και αν έχετε βυσματάρα
Επιστροφή στην κορυφή
DELTA Δες τη Λίστα
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Λοχίας - ΕΠΟΠ

Παράθεση DELTA Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 11/Ιουνίου/2013 ώρα 02:50
Αυτο μας ειπαν Αρχηγε κ εμας
Επιστροφή στην κορυφή
Dea_Lok Δες τη Λίστα
Λοχαγός
Λοχαγός

Μέλος από: 13/Σεπτεμβρίου/2012
  Παράθεση Dea_Lok Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 11/Ιουνίου/2013 ώρα 05:07
Προσωπικά δε βρίσκω λόγο να φύγει κάποιος απο τη ΔΙ. ΑΣ και να πάει στην ΟΠΚΕ που απο ότι ξέρω είναι κάθε μέρα μια έκπληξη το τι θα κάνεις (Μέτρα, μεταγωγές κλπ) και οι υπηρεσίες δεν είναι σταθερές όπως στη ΔΙΑΣ που ξέρεις 2 μήνες μετά τι είσαι.
Βέβαια προσωπικό θέμα του καθενός...
Θελω και μπορώ !
Επιστροφή στην κορυφή
DELTA Δες τη Λίστα
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Λοχίας - ΕΠΟΠ

Παράθεση DELTA Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 11/Ιουνίου/2013 ώρα 13:24
Αν εισαι στην ΔΙΑΣ θα ηξερες οτι εχει κινδυνους πανω στην μιχανη, με τον καθε μ... Α οδηγο στον δρομο.
Επιστροφή στην κορυφή
Greek_Army Δες τη Λίστα

Μέλος από: 12/Οκτωβρίου/2009
  Παράθεση Greek_Army Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 11/Ιουνίου/2013 ώρα 21:38
Δεν θα αναλύσουμε σε αυτό το θέμα ποια από τις 2 υπηρεσίες έχεις τους πιο πολλούς κινδύνους, αν θέλετε δημιουργείστε θέμα στην σχετική ενότητα.
Επιστροφή στην κορυφή
DELTA Δες τη Λίστα
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Λοχίας - ΕΠΟΠ

Παράθεση DELTA Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 12/Ιουνίου/2013 ώρα 19:01
Καλησπερα. Ξερει κανεις αν εχει ξεκινησει η επιλογη για την ΟΠΚΕ;
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1234 14>