Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Τι να πάρω μαζί μου στη κατάταξη;

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 121314
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
arnold13 Δες τη Λίστα
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος

Μέλος από: 19/Νοεμβρίου/2015
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση arnold13 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: Τι να πάρω μαζί μου στη κατάταξη;
    Αποστολή: 27/Φεβρουαρίου/2016 ώρα 03:24
Ποσες εξοδους και αδειες θα εχουμε σε ολη τη θητεια; Για να ξερω ποσα πολιτικα ρουχα να παρω... Επισης αμα παμε κυπρο να παρουμε και μαγιο ε?
Επιστροφή στην κορυφή
ziaba Δες τη Λίστα
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος

Μέλος από: 22/Νοεμβρίου/2014
  Παράθεση ziaba Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 01/Μαρτίου/2016 ώρα 16:00
Στη αδεια πας στο σπιτι σου ειναι ενας μηνας με ταπ + αλλες τιμητικες αναλογα τον διοικητη... Και σενα (ποσο σωστος και μαγκας εισαι) ειχα πετυχει φανταρους οι οποιο εχουν παρει 70 μερες αδεια + προαναχωρησεις σε 9 μηνες... Εξοδους θα χεις Τουλαχιστον μια φορα στις 3 μερες εστω και με υπηρεσιακο... Στην κυπρο συμφερει να πας και να παρεις ολες τις αδιες εκει μην τις κρατισεις για το τελος γιατι τον τελευταιο μηνα κανεις κοντα στο σπιτι
Πολίτης !!!336 !!!
Επιστροφή στην κορυφή
PetrosV Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση PetrosV Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 02/Μαρτίου/2016 ώρα 14:19
Καλησπέρα καλή θητεία να έχουμε παίδες! Στο χαρτί κατάταξης λέει Φ/Α απο βιβλιάριο στο οποίο να Είναι 1ο όνομα δικαιούχου το δικό μου. Στον μόνο λογαριασμό που έχω είμαι συνδικαιούχος μαζί με τον αδερφό μου και δεν είναι το δικό μου το πρώτο όνομα. Υπάρχει πρόβλημα; Επίσης όταν έβγαλα Α. Μ. Α. Στο ΙΚΑ μου έδωσαν ένα χαρτί που φαίνεται ΑΦΜ και ΑΜΚΑ. Φωτοτυπία απο αυτό μου για το ΑΦΜ που ζητάνε ή πρέπει να πάρω βεβαίωση απο ΚΕΠ?
Επιστροφή στην κορυφή
Μένελ Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Μένελ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 06/Σεπτεμβρίου/2016 ώρα 18:27
Ισχύει ότι στα μεγάλα κέντρα μπορεί κάποιος να βρει στρατιωτικά είδη στο ΚΨΜ σε καλύτερες τιμές από τα μαγαζιά με στρατιωτικά; Αν ναι να το ξέρω ώστε μερικά στρατιωτικά (όπως tshirt) να τα αγοράσω από εκεί.
Επιστροφή στην κορυφή
D.Y.K Δες τη Λίστα
Γενικός Επιθεωρητής Στρατού

Μέλος από: 03/Φεβρουαρίου/2009
  Παράθεση D.Y.K Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 07/Σεπτεμβρίου/2016 ώρα 09:53
Ανάλογα.
Η προσωπική μου άποψη είναι ότι μπορείς να ψάξεις περισσότερο στην ελεύθερα αγορά, να συγκρίνεις τιμές και να αγοράσεις αυτά που θες.
Επιστροφή στην κορυφή
SleepLesS Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 10/Αυγούστου/2016
  Παράθεση SleepLesS Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 24/Οκτωβρίου/2016 ώρα 18:55
Καλησπέρα σε όλους. Παρουσιάζομαι 8/11/2016 στο ΚΕΕΔ και θέλω να κάνω μία ερώτηση προς τους παλιούς εκτός από ρουχισμό τι άλλο θα ήταν καλό και χρήσιμο Να έχουμε μαζί μας πριν και καθ`όλη την διάρκεια της θητείας μας?
Επιστροφή στην κορυφή
Νικολας Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Νικολας Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 10/Ιανουαρίου/2017 ώρα 19:29
Ρε παιδια επειδη παρουσιαζομαι κεεδ κ δεν επιτρεπονται οι υπνοσακοι, ποσα σεντονια να παρω απο το σπιτι;
Επιστροφή στην κορυφή
Psarakas Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Psarakas Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 10/Ιανουαρίου/2017 ώρα 23:59
Παιδιά είδα το FAQ, και θέλω κάποιες διευκρινίσεις:
  • 5 μπλούζες μακρυμάνικες χειμερινές
  • 5 ζευγάρια μάλλινες κάλτσες (χειμώνας) και 5 ζευγάρια βαμβακερές (καλοκαιρινές)
Αυτά εννοείται παραλλαγή ή πολιτικά;
Επιστροφή στην κορυφή
Nassos Δες τη Λίστα

Μέλος από: 12/Νοεμβρίου/2005
  Παράθεση Nassos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 11/Ιανουαρίου/2017 ώρα 11:46
Φαιοπράσινες ή παραλλαγής, δεν επιτρέπεται να φοράς πολιτικά ρούχα κάτω από στρατιωτική στολή.
Επιστροφή στην κορυφή
Ψάρακας Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Ψάρακας Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 11/Ιανουαρίου/2017 ώρα 22:27
Τι πάτους να πάρω και από που; Στο φαρμακείο που πήγα μου είπαν 40ευρώ για πάτους σιλικόνης, μου φάνηκαν πάρα πολλά.
Αυτούς πως του βλέπετε, αξίζουν;
http://www.intersport.gr/pd/sof-sole-airr-wm-57106-102960.htm?&path=1418088904&color=2456
Επιστροφή στην κορυφή
Ψάρακας Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Ψάρακας Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 11/Ιανουαρίου/2017 ώρα 22:34
Το sleeping bag μπορεί να είναι ότι χρώμα θέλω;
Αυτό εδώ είναι οκ;
http://www.intersport.gr/pd/mc-kinley-tour-jr-140l-blue-green-171698-l-38297.htm?&path=-1685296307&color=2695
Επιστροφή στην κορυφή
Nassos Δες τη Λίστα

Παράθεση Nassos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 11/Ιανουαρίου/2017 ώρα 23:36
Πήγαινε σε μαγαζί με στρατιωτικά-κυνηγετικά είδη. Θα βρείς κατάλληλους πάτους για άρβυλα, όπως επίσης και λίγο καλύτερους υπνοσάκους χωρίς να δαπανήσεις πολλά λεφτά.

Αν μένεις Αθήνα απέφυγε Μοναστηράκι.
Επιστροφή στην κορυφή
Ψάρακας Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Ψάρακας Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 11/Ιανουαρίου/2017 ώρα 23:59
Αθήνα μένω, σκευτόμουν να πήγαινα Μοναστηράκι - Ομόνοια, εσύ έχεις να προτείνεις πουθενά αλλού;
Γάντια κασκόλ σκούφος, ότι χρώμα θέλω έτσι; Γιατί έχω ήδη σε καφέ και μαυρό
Επιστροφή στην κορυφή
Nassos Δες τη Λίστα

Παράθεση Nassos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 12/Ιανουαρίου/2017 ώρα 09:49
Γάντια-κασκόλ-σκούφο μπορείς να φορέσεις και σε μαύρο.

Καλές τιμές έχουν το Armyland στη Δάφνη κοντά στο Μετρό, το Armycamp δίπλα στη Πύλη του ΚΕΒΟΠ Χαϊδαρίου.

www.armyland.gr
www.armycamp.gr

Μοναστηράκι-Ομόνοι καλές τιμές έχουν τα καταστήματα επί της Αθηνάς όπως βγαίνεις από το Μετρό Μοναστηρακίου, μάλιστα ένα είναι ακριβώς απέναντι από τις σκάλες του Σταθμού. Τα αντίστοιχα επί της Ηφαίστου είναι πανάκριβα.
Επιστροφή στην κορυφή
Ψάρακας Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Ψάρακας Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 12/Ιανουαρίου/2017 ώρα 11:00
Σε ευχαριστώ πολύ Nasso.
Επιστροφή στην κορυφή
Guest Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guest Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Ιανουαρίου/2017 ώρα 23:30
Πρέπει να έχω μαζί μου φωτογραφίες διαβατηρίου (για ταυτότητα οπλίτη) ή οχι;
Επιστροφή στην κορυφή
Nassos Δες τη Λίστα

Παράθεση Nassos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 15/Ιανουαρίου/2017 ώρα 09:46
Θα βγάλετε εκεί επιτόπου.

ΠΡΟΣΟΧΗ, να απαιτήσετε ΜΟΝΟ για τη Στρατιωτική Ταυτότητα, όχι τις αναμνηστικές γιατί αυτές τις πληρώνετε.
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 121314
Τα Greeklish απαγορεύονται και τα μηνύματα διαγράφονται αμέσως και χωρίς προειδοποίηση (βλέπε Σωστά ελληνικά ή διαγραφή)

Γρήγορη Απάντηση
Όνομα:

Μήνυμα:
Κωδικός Ασφαλείας:
Code Image - Please contact webmaster if you have problems seeing this image code Φόρτωση νέου Κώδικα
Παρακαλώ εισάγετε τον Κωδικό Ασφαλείας που φαίνεται παραπάνω σαν γραφικό.
Θα πρέπει να ενεργοποιήσετε τα Cookies στον browser.