Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Τι να πάρω μαζί μου στη κατάταξη;

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 131415
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
gimitrop Δες τη Λίστα
Επιλοχίας
Επιλοχίας

Μέλος από: 21/Φεβρουαρίου/2016
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση gimitrop Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: Τι να πάρω μαζί μου στη κατάταξη;
    Αποστολή: 08/Φεβρουαρίου/2017 ώρα 11:17
Αρχικά αποστάλθηκε από Ntontotis

Καλησπέρα στην παρέα,

Ερώτηση, σαν πολιτικό σάκο μπορώ να πάρω ένα σακίδιο terra χακί χρώματος σαν αυτό εδώ;http://www.getitnow.gr/prod/eidi-taksidioy/sakoi-sakidia/sakidio-terra-breeze-75lt-mayro-haki/prod1270138pp/

Το είχα απο τότε που πήγαινα κατασκήνωση και πιστεύω θα ήταν πιο εύχρηστο από ένα απλό πολιτικό σάκο, διότι είναι πιο βολικό στη μεταφορά.

Πολύ καλή επιλογή γιατί πηγαίνει και στην πλάτη. Κι εγώ τέτοιο είχα αλλά λίγο πιο μεγάλο και καθαρά παραλλαγής.
Στρ (ΠΖ) Τ/Φ 2016 Β´ ΕΣΣΟ 343 Καλαμάτα --> Καστελόριζο --> Πύργος
Επιστροφή στην κορυφή
ΣτέφανοςΝ Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση ΣτέφανοςΝ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 30/Ιουνίου/2017 ώρα 13:28
Καλησπέρα σας,

θα ήθελα να ρωτήσω, για την αγορά ρουχισμού για τον στρατό (μπλουζάκια, φούτερ, κάλτσες κτλ.) πόσα περίπου χρήματα θα χρειαστώ;

Οι τιμές κυμαίνονται παντού στα ίδια επίπεδα ή υπάρχουν περιοχές που μπορώ να βρω ρούχα σε χαμηλότερες τιμές;
’κουσα ότι υπάρχουν κάποια πρατήρια στρατού όπου οι τιμές είναι χαμηλότερες. Ισχύει κάτι τέτοιο;

Ευχαριστώ
Επιστροφή στην κορυφή
tonythex Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 03/Ιουλίου/2017
  Παράθεση tonythex Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 10/Ιουλίου/2017 ώρα 16:31
Κριμα που δεν ειδα το μηνυμα σου και δεν μπορεσα να σου απαντησω και εγω εγκαιρα.
Εγω που παρουσιαζομαι αυριο, ξοδεψα περιπου 180-200€ σε ρουχα, εσωρουχα, τσαντα, αξεσουαρ, πατους, φαρμακα κλπ.
Εμεις εδω Θεσσαλονικη εχουμε την Αμερικανικη αγορα, οπου εχει παρα πολλα μικρα μαγαζια που πουλανε στρατιωτικα ειδη.
Εκει, οπως εκανα και εγω, μπορεις να παζαρεψεις με τον μαγαζατορα, για να κατεβασει λιγο τις τιμες.

Επιστροφή στην κορυφή
gimitrop Δες τη Λίστα
Επιλοχίας
Επιλοχίας

Μέλος από: 21/Φεβρουαρίου/2016
  Παράθεση gimitrop Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 10/Ιουλίου/2017 ώρα 17:54
Αρχικά αποστάλθηκε από tonythex

Κριμα που δεν ειδα το μηνυμα σου και δεν μπορεσα να σου απαντησω και εγω εγκαιρα.
Εγω που παρουσιαζομαι αυριο, ξοδεψα περιπου 180-200€ σε ρουχα, εσωρουχα, τσαντα, αξεσουαρ, πατους, φαρμακα κλπ.
Εμεις εδω Θεσσαλονικη εχουμε την Αμερικανικη αγορα, οπου εχει παρα πολλα μικρα μαγαζια που πουλανε στρατιωτικα ειδη.
Εκει, οπως εκανα και εγω, μπορεις να παζαρεψεις με τον μαγαζατορα, για να κατεβασει λιγο τις τιμες.

Φίλε μου, έχω την εντύπωση ότι ξόδεψες πολλά. Ρούχα δεν χρειάζεσαι, ειδικά στο κέντρο θα βγεις μόνο 2 φορές, εκτός και αν έδωσες πολλά για μπλουζάκια στρατιωτικά. Εσώρουχα γιατί καινούργια, πήρες παραλλαγής; Δεν χρειαζόταν :D, αξεσουάρ δεν ξέρω τι ακριβώς εννοείς, πάτους σιλικονάτους βρίσκεις με 20 ευρώ, φάρμακα δεν επιτρέπονται εκτός αν έχεις συνταγή γιατρού για κάποιο συγκεκριμένο. Αν θες, εξήγησέ το λίγο πού ξόδεψες τόσα λεφτά. Πάντως, να έχεις μια καλή θητεία!:)
Στρ (ΠΖ) Τ/Φ 2016 Β´ ΕΣΣΟ 343 Καλαμάτα --> Καστελόριζο --> Πύργος
Επιστροφή στην κορυφή
GIANNIS1995GR Δες τη Λίστα
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Μέλος από: 29/Μαΐου/2017
  Παράθεση GIANNIS1995GR Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 16/Ιουλίου/2017 ώρα 04:37
Καλησπέρα παιδιά,

για ΠΝ ξέρει κάποιος τι χρειάζεται να πάρεις.
οκ έχω άσπρες φανέλες/εσωρουχα/καλτσες όπως νομιζω έχει ο καθένας μας, αυτό που δεν ξέρω είναι αν χρειάζεται να αγοράσω κάτι συγκεκριμένο που δεν θα μου παρέχεται από εκεί.
Επιστροφή στην κορυφή
Nassos Δες τη Λίστα
Γενικός Επιθεωρητής Στρατού
Γενικός Επιθεωρητής Στρατού

Μέλος από: 12/Νοεμβρίου/2005
  Παράθεση Nassos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 16/Ιουλίου/2017 ώρα 10:45
Επιστροφή στην κορυφή
GIANNIS1995GR Δες τη Λίστα
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Μέλος από: 29/Μαΐου/2017
  Παράθεση GIANNIS1995GR Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 16/Ιουλίου/2017 ώρα 15:31
Σε ευχαριστω !
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 131415
Τα Greeklish απαγορεύονται και τα μηνύματα διαγράφονται αμέσως και χωρίς προειδοποίηση (βλέπε Σωστά ελληνικά ή διαγραφή)

Γρήγορη Απάντηση
Όνομα:

Μήνυμα:
Κωδικός Ασφαλείας:
Code Image - Please contact webmaster if you have problems seeing this image code Φόρτωση νέου Κώδικα
Παρακαλώ εισάγετε τον Κωδικό Ασφαλείας που φαίνεται παραπάνω σαν γραφικό.
Θα πρέπει να ενεργοποιήσετε τα Cookies στον browser.