Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Επιτρέπονται τατουάζ και body piercing;

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 5678>
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
D.Y.K Δες τη Λίστα
Γενικός Επιθεωρητής Στρατού

Μέλος από: 03/Φεβρουαρίου/2009
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση D.Y.K Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: Επιτρέπονται τατουάζ και body piercing;
    Αποστολή: 15/Σεπτεμβρίου/2010 ώρα 22:28
Δεν θα έχετε πρόβλημα παιδιά , μην αγχώνεστε!
Επιστροφή στην κορυφή
ΜΠΕΡΔΕΜΕΝΗ Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση ΜΠΕΡΔΕΜΕΝΗ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 05/Φεβρουαρίου/2011 ώρα 03:20

Καλησπερα ειμαι κοπελα κ εχω ενα τατου μικρο στο ενα οπισθιο που φαινεται λιγακι. λετε να εχω προβλημα; παρακαλω απαντηστε μου. ευχαριστω.

Επιστροφή στην κορυφή
Greek_Army Δες τη Λίστα

Μέλος από: 12/Οκτωβρίου/2009
  Παράθεση Greek_Army Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 05/Φεβρουαρίου/2011 ώρα 03:23
Αρχικά αποστάλθηκε από ΜΠΕΡΔΕΜΕΝΗ

Καλησπερα ειμαι κοπελα κ εχω ενα τατου μικρο στο ενα οπισθιο που φαινεται λιγακι. Λετε να εχω προβλημα; Παρακαλω απαντηστε μου. Ευχαριστω.

Δεν θα έχεις πρόβλημα
Επιστροφή στην κορυφή
TS Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση TS Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 05/Φεβρουαρίου/2011 ώρα 04:08

Καλησπερα ειμαι κοπελα κ εχω ενα τατου μικρο στο ενα οπισθιο που φαινεται λιγακι. Λετε να εχω προβλημα; Παρακαλω απαντηστε μου. Ευχαριστω.

Πως φαίνεται δηλαδή; Θα σε ξεβρακώσουν;
Επιστροφή στην κορυφή
Greek_Army Δες τη Λίστα

Παράθεση Greek_Army Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 05/Φεβρουαρίου/2011 ώρα 04:38
Στις υγειονομικές εξετάσεις μένεις με τα εσώρουχα
Επιστροφή στην κορυφή
D.Y.K Δες τη Λίστα

Παράθεση D.Y.K Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 05/Φεβρουαρίου/2011 ώρα 11:12
Αρχικά αποστάλθηκε από Greek_Army

Στις υγειονομικές εξετάσεις μένεις με τα εσώρουχα

Μια μικρή διόρθωση Greek_Army.
Στις υγειονομικές εξετάσεις, μένεις τσιτσίδι.
Σε εξετάζουν τελείως γυμνό.

Επιστροφή στην κορυφή
Greek_Army Δες τη Λίστα

Παράθεση Greek_Army Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 05/Φεβρουαρίου/2011 ώρα 19:35
Εντάξει άνθρωποι είμαστε λάθοι κάνουμε κύριε ΔΥΚ.
Επιστροφή στην κορυφή
ΜΠΕΡΔΕΜΕΝΗ Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση ΜΠΕΡΔΕΜΕΝΗ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 06/Μαρτίου/2011 ώρα 02:18
Αρχικά αποστάλθηκε από greek_army

στις υγειονομικές εξετάσεις μένεις με τα εσώρουχα

Για την ακριβεια ειναι προς την μεση και κατα συνεπεια φαινεται αρκετο απ το ταττοο ακομα κι οταν φορας εσωρουχο... Στην περιπτωση αυτη τι γινεται;
Επιστροφή στην κορυφή
D.Y.K Δες τη Λίστα

Παράθεση D.Y.K Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 06/Μαρτίου/2011 ώρα 16:12

Για την ακριβεια ειναι προς την μεση και κατα συνεπεια φαινεται αρκετο απ το ταττοο ακομα κι οταν φορας εσωρουχο... Στην περιπτωση αυτη τι γινεται;
Δεν θα έχεις κανένα απολύτως πρόβλημα.
Επιστροφή στην κορυφή
jorzleo Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 31/Δεκεμβρίου/2011
  Παράθεση jorzleo Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 31/Δεκεμβρίου/2011 ώρα 18:19
Δλδ, για εποπ αμα βγει προκυρηξη, θα εχω προβλημα με το τατου μ; Εχω ενα τυπου μαορι στο αριστερο μ χερι μεχρι τα μεσα του δικεφαλου (το υπολοιπο δν φενεται με τα ρουχα ουτως η αλλος!) ;
ευχαριστω προκαταβολικα!
Επιστροφή στην κορυφή
Γιωργος Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Γιωργος Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 25/Σεπτεμβρίου/2016 ώρα 21:24
Παιδια, θελω πολυ να μπω στην αστυνομια αλλα ισως να υπαρχει προβλημα. Εχω ενα τατουαζ σε ολο μου το στηθος (μια κουκουβαγια) και ενα που καλυπτει ολη την εσωτερικη μερια του δικεφαλου μου (ενα αρχαιοελληνικο αγαλμα που στραγγαλιζει ενα φιδι) που ομως δεν κατεβαινει πιο κατω απο το υψος του αγκωνα. Με αποφαση το ΣτΕ απο το 2014 επιτρεπονται τα τατουαζ στους ενστολους εφοσον καλυπτονται απο την στολη τους και δεν ειναι προκλητικα. Υπαρχει λοιπον περιπτωση στις υγειονομικες εξετασεις να "γυρισει το ματι" σε κανεναν και να με κοψουν λογω τατουαζ; Τι νομιζετε; Εχετε ακουσει παρομοια περιπτωση;
Επιστροφή στην κορυφή
glok Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 02/Μαρτίου/2017
  Παράθεση glok Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 02/Μαρτίου/2017 ώρα 18:28
exW ena tattoo sto xeri kai sugkekrimena stin papia tou xeriou...lete na uparxei provlhma;(signwmh gia ta greeklish den allazei i glwssa tou ypologisti mou)
Επιστροφή στην κορυφή
Διασωστης31 Δες τη Λίστα
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης

Μέλος από: 08/Ιανουαρίου/2015
Κατάσταση: Online
  Παράθεση Διασωστης31 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 02/Μαρτίου/2017 ώρα 19:31
Αρχικά αποστάλθηκε από glok

exW ena tattoo sto xeri kai sugkekrimena stin papia tou xeriou...lete na uparxei provlhma;(signwmh gia ta greeklish den allazei i glwssa tou ypologisti mou)

Στον πήχη εννοείς ;
Ναι φίλε σε κόβουν, το ταττοο δε πρέπει να φαίνεται με την καλοκαιρινή στολή ( κοντομανικο δηλαδή)
Επιστροφή στην κορυφή
glok Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 02/Μαρτίου/2017
  Παράθεση glok Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 02/Μαρτίου/2017 ώρα 20:14
Εφοσον το καλυψω και στην συνεχεια το αφαιρεσω; Δεν μπορρι να γινει κατι ;
Επιστροφή στην κορυφή
BlackKnight Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 22/Ιουλίου/2016
  Παράθεση BlackKnight Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 09/Μαρτίου/2017 ώρα 23:40
Αρχικά αποστάλθηκε από glok

Εφοσον το καλυψω και στην συνεχεια το αφαιρεσω; Δεν μπορρι να γινει κατι ;

δοκιμασε αδιαβροχο body makeup. Αν ρωτησειςμια αισθητικο ξερει σιγουρα. Θα στο κανει να μην φαινεται καν. Για που το θες; Αν θα μπεις φανταρος δεν χρειαζεται να κανεις κατι τετοιο.
Επιστροφή στην κορυφή
TiTou24 Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 31/Μαρτίου/2017
  Παράθεση TiTou24 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 31/Μαρτίου/2017 ώρα 00:26
Ολα επιτρεπονται στον στρατο :) εγω ειχα και τατουαζ και σκουλαρικια ενας μαζικος χαμος! :)
Επειτα της ΣΜΥ με ειχαν στειλει στο λιτοχωρο εκει κυκλοφορουσα με το σκουλαρικι στην μυτη μεσα στο στρατοπαιδο. ποτε δεν ειχα προβλημα!
Επιστροφή στην κορυφή
Γεωργία Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Γεωργία Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 12/Απριλίου/2017 ώρα 17:46
Καλησπερα ηθελα να ρωτησω δυο πραγματα σχετικα με την προκηρυξη που λεβε οτι θα βγει για ναυτικο, αεροπορια κ στρατο ξηρας ποιο ειναι το υψος για τις γυναικες; αλλοι γραφουν 1,60 κ αλλοι 1,65 τι ισχυει;
Επιστροφή στην κορυφή
AntwnisVasileiou Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 29/Ιουλίου/2017
  Παράθεση AntwnisVasileiou Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 29/Οκτωβρίου/2017 ώρα 11:26
1.65
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 5678>