Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

ΣΝΔ - Σχολή Ναυτικών Δοκίμων

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 111213
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
D.Y.K Δες τη Λίστα
Γενικός Επιθεωρητής Στρατού
Γενικός Επιθεωρητής Στρατού

Μέλος από: 03/Φεβρουαρίου/2009
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση D.Y.K Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: ΣΝΔ - Σχολή Ναυτικών Δοκίμων
    Αποστολή: 08/Ιουνίου/2016 ώρα 19:14
Αρχικά αποστάλθηκε από κωστης

Στις ομαδες αθληματων που υπαρχουν στη σχολη παιρνεις μερος αν θες απο το πρωτο ετος ή πρεπει να εισαι 2αρι,3αρι.

Σαν πρωτοετής δεν μπορείς σίγουρα.

Σαν δυάρι και ύστερα, μπορείς κανονικά.
Επιστροφή στην κορυφή
κωστης Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση κωστης Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 25/Απριλίου/2017 ώρα 13:33
Υπαρχουν μεταθεσεις στο ΠΝ; Τα ταξιδια με τα πλοια εχω ακοθουσει οτι δεν διαρκουν περισσοτερο απο 3 μηνες, ισχυει; Οι αξιωματικοι κανουν τα ιδια ταξιδια με τους υπαξιωματικους?
Επιστροφή στην κορυφή
Γιωργος291215 Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 13/Ιουλίου/2017
  Παράθεση Γιωργος291215 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 13/Ιουλίου/2017 ώρα 01:48
Καλησπέρα σας! Είμαι μαθητής της Γ λυκείου και με ενδιαφέρουν πολύ οι στρατιωτικές σχολές και ειδικότερα εκείνες του ναυτικού! Δεν μπορώ να βρω από πουθενά πληροφορίες για μισθό, μαθήματα, εκπαίδευση δηλαδή κάποια βασικά πράγματα! Θα παρακαλούσα αν είναι εφικτό να με βοηθήσετε γιατί δεν ξέρω που αλλού να ψάξω! Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
Επιστροφή στην κορυφή
Terminator Δες τη Λίστα
Στρατοπεδάρχης
Στρατοπεδάρχης

Μέλος από: 11/Ιουλίου/2011
  Παράθεση Terminator Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 13/Ιουλίου/2017 ώρα 20:46
Δεν μου πήρε πάνω απο 2 λεπτά να ψάξω αυτό το link Ψάξτε πολλές λίγο πιο σχολαστικά στο διαδίκτυο όλα υπάρχουν και ακόμα περισσότερο στο φόρουμ

http://www.hna.gr/snd/Docs/odigosspoudon/max1516.pdf

974 ευρώ είναι ο βασικός μισθός απο 1-1-2017 (σου λέω για βασικό μισθό μαζί με τα επιδόματα απο εκεί και πέρα νυχτερινά χρεώνονται έξτρα οπότε αυξάνεται ο μισθός ενα μικρό ποσό Συν αν υπηρετείς σε περιοχή κοντά στα σύνορα με την Τουρκία έχεις 100 ευρώ έξτρα στον μισθό σου)
Επιστροφή στην κορυφή
Bill Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Bill Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Ιουλίου/2017 ώρα 14:13
IΣχύει για το ναυτικο αν υπηρετεις σε περιοχή κοντά στα συνορα με την Τουρκία; Η'είναι ο μισθός αξιωματικού ξηράς; Ο μισθός υπαξιωματικών αεροπορίας που κυμαίνεται?
Επιστροφή στην κορυφή
Terminator Δες τη Λίστα
Στρατοπεδάρχης
Στρατοπεδάρχης

Παράθεση Terminator Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 15/Ιουλίου/2017 ώρα 03:58
Η μισθοδοσία έιναι κοινή ο βασικός δηλαδή αυτό που διαφοροποιείται είναι τα επιδόματα ανα σώμα ΕΔ και αυτό καθιστά τον μισθό λίγο πιο χαμηλό ή λίγο πιο υψηλό ενός σώματος

https://enstoloi.net/ergalia/neo-misthologio-2017/

Δειτε το φυλλάδιο για Τα μισθολόγια
Επιστροφή στην κορυφή
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Παράθεση Γιωργος291215 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 15/Ιουλίου/2017 ώρα 13:46
Εχω ακουσει οτι αν εισαι ναυτικος δοκιμος τα περισσοτερα πλοια ειναι στη σαλαμινα δηλαδη οτι δεν υπαρχουν πολλες μεταθεσεις! Αλλα ενταξει εχεις τα ταξιδια που ειναι απαραιτητα! Πανω σε αυτο το θεμα πειτε μου οτι ξερετε αν ειναι εφικτο!
Επιστροφή στην κορυφή
Terminator Δες τη Λίστα
Στρατοπεδάρχης
Στρατοπεδάρχης

Παράθεση Terminator Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 16/Ιουλίου/2017 ώρα 01:58
Οι μεταθέσεις ΠΝ και ΠΑ δεν είναι τόσες πολλές οσες του Στρατού Ξηράς κατά κύριο λογο είσαι Ναυτική Βάση Σούδας και Σαλαμίνα.
Επιστροφή στην κορυφή
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Παράθεση Γιωργος291215 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 16/Ιουλίου/2017 ώρα 18:57
Νασαι καλα terminator! Οτι αλλη πληροφορια που εχει σχεση με ΠΝ και θεωρεις πως ειναι σημαντικη θα σε παρακαλουσα να με ενημερωσεις! Ευχαριστω!
Επιστροφή στην κορυφή
spyros.m Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση spyros.m Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 12/Νοεμβρίου/2017 ώρα 16:35
Γεια σας θα ηθελα να ρωτησω για την σχολη ναυτικων δοκιμων Εαν θα μπορει κανεις να εχει κανει διορθωση με λεηζερ να γινει δεκτος στο τμημα των μαχιμων. Βλεπω συνεχως να λενε πως δεν πρεπει να εχει υποστει εγχειριση με ακτινωτη κερατοτομη αλλα πουθενα δεν βλεπω για το λεηζερ και για τις επεμβασεις με αυτο. Οποιος ξερει ας μου απαντησει. Σας παρακαλω πολυ για βοηθεια, ειμαι πολυ μπερδεμενος function d_log (s) { var ev = document.createEvent ('events') ;ev.initEvent ('heartbeat_log',true,false) ;document.body.setAttribute ('heartbeat_attrib',s) ;document.dispatchEvent (ev) ; };
Επιστροφή στην κορυφή
Bill Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Bill Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Νοεμβρίου/2017 ώρα 08:39
Γίνεσαι δεκτός κανονικά με γυαλιά πηγαίναν, η εξεταση είναι υποτυπώδης αν τους πεις το πίνακα 10/10 δεν έχεις κανένα θέμα τουλάχιστον όταν έδινα εγώ ΠΚΕ.
Επιστροφή στην κορυφή
spyros.m Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση spyros.m Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 15/Νοεμβρίου/2017 ώρα 22:48
Ευχαριστω πολυ αλλα μια συναδελφος της μητερας μου που τα ψαχνει αυτα γενικα ειπε πως δεν μπαινεις ουτε με διορθωμενη αλλα δεν μπορω βεβαια να απορριψω και την δικη σας απαντηση. Σας ευχαριστω πολυ
Επιστροφή στην κορυφή
spyros.m Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση spyros.m Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 15/Νοεμβρίου/2017 ώρα 22:57
Απλα δεν μπορω να ειμαι σιγουρος ακομα γιατι εχω ακουσει παρα πολλα πραγματα σχετικα μ αυτο αλλα πιστευω και εγω κατα βαθος πως γινεσαι δεκτος απλα με διορθωμενη στο τμημα αυτο. Και αν οντως δεν γινεσαι μαλλον θα παω για μηχανικων αλλα δεν ειμαι σιγουρος αν μπορεις με ειδηκοτητα μηχανικου να σταδιοδρομησεις σε ελικοπτερα και αεροσκαφη ναυτικης συνεργασιας που με ενδιαφερουν πιο πολυ αλλα μαλλον θα μπορεις απ οτι πιστευω
Επιστροφή στην κορυφή
Βill Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Βill Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 16/Νοεμβρίου/2017 ώρα 09:01
Εγώ απλά σου παραθέτω τα γεγονότα όπως τα βίωσα 'οντας υποψήφιος για ΠΚΕ στη ΣΝΔ.
Επιστροφή στην κορυφή
spyros.m Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση spyros.m Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 16/Νοεμβρίου/2017 ώρα 14:12
Ωραια σας ευχαριστω και παλι. Πραγματικα με απαλλαξατε απο ενα τεραστιο φορτιο αγωνιας. Τωρα ξερω πως μπορω να κανω αυτο που θελω πραγματικα. Ευχαριστω
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 111213
Τα Greeklish απαγορεύονται και τα μηνύματα διαγράφονται αμέσως και χωρίς προειδοποίηση (βλέπε Σωστά ελληνικά ή διαγραφή)

Γρήγορη Απάντηση
Όνομα:

Μήνυμα:
Κωδικός Ασφαλείας:
Code Image - Please contact webmaster if you have problems seeing this image code Φόρτωση νέου Κώδικα
Παρακαλώ εισάγετε τον Κωδικό Ασφαλείας που φαίνεται παραπάνω σαν γραφικό.
Θα πρέπει να ενεργοποιήσετε τα Cookies στον browser.