Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Ειδικές κατηγορίες Στρατιωτικών Σχολών

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1234 20>
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
peny Δες τη Λίστα
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος

Μέλος από: 15/Ιανουαρίου/2009
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση peny Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: Ειδικές κατηγορίες Στρατιωτικών Σχολών
    Αποστολή: 13/Φεβρουαρίου/2009 ώρα 18:05
Γιατι απο φετος μονο για τους πολυτεκνους; Αφου και οι 3τεκνοι ανηκουν στις ειδικες κατηγοριες
Επιστροφή στην κορυφή
Jimmy Δες τη Λίστα
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός

Μέλος από: 24/Ιανουαρίου/2009
  Παράθεση Jimmy Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 13/Φεβρουαρίου/2009 ώρα 19:38
Απο φετος ανηκουνε μονο οι τριτεκνες οικογενειες στις οποιες και τα 3 παιδια ειναι κατω απο 24 χρονων αν δεν κανω λαθος. Αλλιως δεν μπορουν να μπουν στην ειδικη κατηγορια. Σορρυ εγραψα λαθος παραπανω. Απλα απο φετος οι τριτεκνοι εχουν αυτο τον περιορισμο
Επιστροφή στην κορυφή
HellenicEagle Δες τη Λίστα
Λοχίας
Λοχίας

Μέλος από: 04/Σεπτεμβρίου/2008
  Παράθεση HellenicEagle Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Φεβρουαρίου/2009 ώρα 16:47
Φίλε kallitexni... Είμαι προστάτης και είμαι ένας διότι έχω μία αδερφή. Δεν παίζει να είμαι δηλαδή Ε. Κ;
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 20/Μαρτίου/2009 ώρα 18:47
Παιδια παω 3η λυκειου... Και θελω να μαθω για τα ορια των αγωνισματων και για το αν ισχυει η τριτεκνια στην ευελπιδων... Ευχαριστω
Επιστροφή στην κορυφή
Π_α_Ν_ο_Σ Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 08/Φεβρουαρίου/2009
  Παράθεση Π_α_Ν_ο_Σ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 27/Μαρτίου/2009 ώρα 22:08
Για το 10%; Υπαρχουν καποιες πληροφοριες;
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 05/Απριλίου/2009 ώρα 00:12

Τι χαρτια χρειαζονται και ποιες διαδικασιες για να δηλωσει κανεις ειδ κατ τριτεκνων;

Επιστροφή στην κορυφή
Velerefontis Δες τη Λίστα
Κυανόκρανος
Κυανόκρανος

Μέλος από: 26/Ιανουαρίου/2009
  Παράθεση Velerefontis Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 05/Απριλίου/2009 ώρα 02:59
Θα το δηλωσεις στην αιτηση που θα κανεις για στρατιωτικες σχολες και θα συμπεριλαβεις και ενα πιστοποιητικο οικογενειακης καταστασεως, οπου θα αναγραφεται η τριτεκνια. Επισης εαν ειστε εγγγραμενοι στην Ανωτατη Συνομοσπονδια Πολυτεκνων Ελλαδος θα παρεις και απο εκει επικυρωμενη βεβαιωση
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 06/Απριλίου/2009 ώρα 19:54

Εγώ έχω 17800 μόρια και είμαι απο πολύτεκνη οικογένεια. σήμερα έκανα τα χαρτια μου για την σχολή ναυτικών δοκιμων με το 10%. λέτε να τα καταφέρω

Επιστροφή στην κορυφή
D.Y.K Δες τη Λίστα
Γενικός Επιθεωρητής Στρατού

Μέλος από: 03/Φεβρουαρίου/2009
  Παράθεση D.Y.K Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 06/Απριλίου/2009 ώρα 20:02
Αρχικά αποστάλθηκε από γιαννης

Εγώ έχω 17800 μόρια και είμαι απο πολύτεκνη οικογένεια. Σήμερα έκανα τα χαρτια μου για την σχολή ναυτικών δοκιμων με το 10%. Λέτε να τα καταφέρω

Πολυ πιθανον φιλε.

Καλη επιτυχια να εχεις
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 06/Απριλίου/2009 ώρα 23:35

Δεν καταλαβαινω την λογικη του ποσοστου. Δλδ στους 100 γενικους εισακτεους οι 20 θα μπουν με ειδ κατ. Μ αυτη τη λογικη αυτους που περισευουν τους κατατασσουν στη γενικη κατ; Αν ειναι δλδ παραπανω τριτεκνοι δεν εχουν προσβαση στην ειδ κατ;

Επιστροφή στην κορυφή
peny Δες τη Λίστα
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος

Μέλος από: 15/Ιανουαρίου/2009
  Παράθεση peny Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 07/Απριλίου/2009 ώρα 00:44
Αυτο το εχω και εγω απορια...
Επιστροφή στην κορυφή
D.Y.K Δες τη Λίστα

Μέλος από: 03/Φεβρουαρίου/2009
  Παράθεση D.Y.K Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 08/Απριλίου/2009 ώρα 23:36
Αρχικά αποστάλθηκε από nikosss

Δεν καταλαβαινω την λογικη του ποσοστου. Δλδ στους 100 γενικους εισακτεους οι 20 θα μπουν με ειδ κατ. Μ αυτη τη λογικη αυτους που περισευουν τους κατατασσουν στη γενικη κατ; Αν ειναι δλδ παραπανω τριτεκνοι δεν εχουν προσβαση στην ειδ κατ;

Στην ειδικη κατηγορια εφοσον πληρουν τις προυποθεσεις εχουν προσβαση ετσι κ αλλιως.

Απλως εχω την εντυπωση πως μετα εχει να κανει καθαρα με τα μορια που πιανει στις εξετασεις ο καθενας.

Δηλαδη εαν ας πουμε εγω ειμαι 20ος σε βαθμολογια με 18.000 μορια και εσυ εχεις γραψει 18.001 τοτε περνας εσυ αφου συγκεντρωνεις περισσοτερα μορια.

Ειναι καθαρος ανταγωνισμος.
Επιστροφή στην κορυφή
kallitexnis Δες τη Λίστα
Στρατοπεδάρχης
Στρατοπεδάρχης

Μέλος από: 23/Ιουνίου/2008
  Παράθεση kallitexnis Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 09/Απριλίου/2009 ώρα 01:55
Το 20% ισχύει για τους Μ. Υπαξιωματικούς. Μην μπερδεύεστε. Ισχύει μόνο για τα όπλα νομίζω.
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 15/Απριλίου/2009 ώρα 00:01

Δλδ κανω τα χαρτια για ειδ κατηγορια και η στρατολογια κρινει αν θα εχω προσβαση. Και ο βαθμος προσβασης της ειδ κατ ειναι ιδιος καθε σεζον;

Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 22/Απριλίου/2009 ώρα 00:16
Ρε παιδια να ρωτισω κατι το οποιο δεν ανηκει στο συγκεκριμενο τοπικ. Για να αποκτησεις προσβαση στην ειδ/κατ τριτεκνων πρεπει ολα τα παιδια της οικογενειας να ειναι κατω των 24;
Επιστροφή στην κορυφή
kallitexnis Δες τη Λίστα
Στρατοπεδάρχης
Στρατοπεδάρχης

Μέλος από: 23/Ιουνίου/2008
  Παράθεση kallitexnis Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 22/Απριλίου/2009 ώρα 01:09
Αρχικά αποστάλθηκε από nikosss

Ρε παιδια να ρωτισω κατι το οποιο δεν ανηκει στο συγκεκριμενο τοπικ. Για να αποκτησεις προσβαση στην ειδ/κατ τριτεκνων πρεπει ολα τα παιδια της οικογενειας να ειναι κατω των 24;
Απ'όσα γράφει η προκύρηξη χρειάζεται απλά πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης ότι είναι τρία τέκνα. Δεν αναφέρονται για ηλικία των τριών τέκνων.
Επιστροφή στην κορυφή
Γιαννηςς Δες τη Λίστα
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος

Μέλος από: 23/Απριλίου/2009
  Παράθεση Γιαννηςς Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 27/Απριλίου/2009 ώρα 16:59

Γεια, γνωριζει καποιος αν πραγματι ισχυει οτι οσοι μπαινουν με 10% μπαινουν τευλευταιοι απο αποψη σειρας στη σχολη;

Επιστροφή στην κορυφή
ratatoulis Δες τη Λίστα
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης

Διαγραμμένο μέλος

Μέλος από: 16/Απριλίου/2008
  Παράθεση ratatoulis Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 27/Απριλίου/2009 ώρα 17:02
Ε ναι ρε φιλε τι περιμενεις με 14000 μορια που μπαινει ενας με το 10% να γινει και αρχηγος σειρας;
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1234 20>