Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Θεωρητική Κατεύθυνση και Στρατιωτικές Σχολές

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 25262728>
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
Rea asmkpl Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Rea asmkpl Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: Θεωρητική Κατεύθυνση και Στρατιωτικές Σχολές
    Αποστολή: 23/Ιανουαρίου/2017 ώρα 16:50
Παιδια εγω θελω να περασω ΣΜΥ απο θεωρητικη ενταξει εχω χρονο βεβαια μπροστα μ αλλα μαρεσει πολυ ο στρατος, αλλα με τα μαθηματικα δεν το εχω καθολου. Γινεται;
Επιστροφή στην κορυφή
Andreww Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Andreww Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 01/Μαρτίου/2017 ώρα 23:02
Ego tha dialexo mathimatika genikis GiA euelpidon
Επιστροφή στην κορυφή
marsupilami Δες τη Λίστα
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης

Μέλος από: 26/Σεπτεμβρίου/2015
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση marsupilami Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 01/Μαρτίου/2017 ώρα 23:55
Δεν γινεται με μαθ γεν μονο παιδαγωγικα πλεον
Επιστροφή στην κορυφή
Uknown Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Uknown Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 10/Ιουνίου/2017 ώρα 22:39
Ξερουμε αν υπαρχει περιπτωση να αλλαξει στο μελλον ο νεος περιορισμος των θεωρητικων για τις στρατιωτικες;

Επιστροφή στην κορυφή
Nnnn Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Nnnn Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 23/Οκτωβρίου/2017 ώρα 14:47
Καλησπέρα κι από εμένα! Θέλω να περάσω πολεμικό ναυτικό από την θεωρητική κατεύθυνση με τα μαθηματικά γενικής παιδείας, μου αφερουν μόρια Επειδή θα πάω από θεωρητικη;
Επιστροφή στην κορυφή
Bill Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Bill Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 25/Οκτωβρίου/2017 ώρα 11:24
MΌνο από θετική
Επιστροφή στην κορυφή
johnny13 Δες τη Λίστα
Λοχαγός
Λοχαγός

Μέλος από: 13/Αυγούστου/2016
  Παράθεση johnny13 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 25/Νοεμβρίου/2017 ώρα 18:36
Σεβομαι το γεγονος οτι οι Στρατιωτικες Σχολες ειναι μονο απο Θετικη Κατευθυνση αλλα με την ιδια λογικη και οι Αστυνομικες Σχολες θα επρεπε να ειναι μονο απο Θεωρητικη. Αυτο θα ηταν το δικαιο.
Επιστροφή στην κορυφή
Γιωργος Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Γιωργος Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 29/Ιουλίου/2018 ώρα 01:53
Θέλω να μπω στο στρατο και εχω επιλεξει θεωρητική κατεύθυνση. Δεν έχει ξεκινήσει ακόμα το τετράμηνο, καλύτερα να αλλάξω πορεία; Επίσης μπορώ να αλλάξω πορεία;
Επιστροφή στην κορυφή
marsupilami Δες τη Λίστα
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης

Μέλος από: 26/Σεπτεμβρίου/2015
  Παράθεση marsupilami Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 29/Ιουλίου/2018 ώρα 14:07
Αρχικά αποστάλθηκε από Γιωργος

Θέλω να μπω στο στρατο και εχω επιλεξει θεωρητική κατεύθυνση. Δεν έχει ξεκινήσει ακόμα το τετράμηνο, καλύτερα να αλλάξω πορεία; Επίσης μπορώ να αλλάξω πορεία;

Δν μπορεις να περασεις στρατιωτικες σχολες απο θεωρητικηη μονο σσας ψυχολογια και σσας στρατολογικο. αν εισαι δευτερα λυκειου μπορεις ν ρωτησεις τ διευθυντη σ ποια ειναιι η διαδικασια ν αλλαξεις κατευθυνση κ αν γινεταιι. εχω τν εντυπωσηη πως μπορει ν γινειι ομως
Επιστροφή στην κορυφή
Kostas12345 Δες τη Λίστα
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός

Μέλος από: 15/Ιουνίου/2018
  Παράθεση Kostas12345 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 01/Αυγούστου/2018 ώρα 12:51
Ωραία λογική , η αστυνομία μονο από θεωρητική και τα παιδιά που είναι στην κατευθκατε οικονομίας και πληροφορικης θα πάρουν τον...
Ωραία λογική αυτή , οι στρατιωτικες σχολες βρίσκονται μόνο από την θετική κατεύθυνση διότι το ακαδημαϊκό πρόγραμμα περιλαμβάνει , μαθηματικά φυσική χημεία και άλλα μαθήματα που μπορουν να ανταποκριθιυν άτομα από την συγκεκριμένη κατεύθυνση. Αν έμπαιναν άτομα από την θεωρητική στις στρατιωτικές σχολές δεν θα μπορούσαν να περάσουν κανένα μάθημα θετικού προσανατολισμού
Επιστροφή στην κορυφή
Μανος Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Μανος Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 07/Αυγούστου/2018 ώρα 20:33
Γινετε να παω απο τεχνολογικη κατευθινση στρατιοτικες σχολες?
Επιστροφή στην κορυφή
Terminator Δες τη Λίστα
Γενικός Επιθεωρητής Στρατού

Μέλος από: 11/Ιουλίου/2011
  Παράθεση Terminator Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 08/Αυγούστου/2018 ώρα 00:47
Δεν υπάρχει πλέον τεχνολογική κατεύθυνση είναι η θετική κατεύθυνση που είναι το 2ο πεδίο και ναι μπορείς να πάς ΣΣΕ/Σχολή Ικάρων/ΣΜΥΑ/ΣΜΥΝ/ΣΜΥ.
Επιστροφή στην κορυφή
TZITZIKAKOS Δες τη Λίστα
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός

Μέλος από: 10/Σεπτεμβρίου/2012
  Παράθεση TZITZIKAKOS Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 19/Αυγούστου/2018 ώρα 04:00
Υπάρχει σκεψη μετα απο εισηγηση του καμμένου προς το παιδειας να δημιουργηθει ενα νεο πεδιο που θα αφορα αποκλειστικα Ε Δ - Σ Α.
Επιστροφή στην κορυφή
Nassos Δες τη Λίστα

Μέλος από: 12/Νοεμβρίου/2005
  Παράθεση Nassos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 19/Αυγούστου/2018 ώρα 08:09
Τόσα χρόνια ακούω το παραπάνω αλλά ποτέ δεν υλοποιείται.
Επιστροφή στην κορυφή
Αντωνης2018 Δες τη Λίστα
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος

Μέλος από: 10/Απριλίου/2018
  Παράθεση Αντωνης2018 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 19/Αυγούστου/2018 ώρα 09:29
Αν δημιουργηθεί να φανταστώ δεν πιάνει οσους ειναι ήδη γ λυκειου ε
Πειθαρχεία ευπραξιας μήτηρ
Επιστροφή στην κορυφή
Kostas12345 Δες τη Λίστα

Παράθεση Kostas12345 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 19/Αυγούστου/2018 ώρα 14:23
Αυτό ακουγεται από το 15 και είναι μόνο για στρατιωτικές σχολές αλλά δεν υπάρχει περίπτωση να υλοποιηθεί με
Επιστροφή στην κορυφή
_basoulini Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 28/Αυγούστου/2018
  Παράθεση _basoulini Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 28/Αυγούστου/2018 ώρα 04:44
Απανταω λιγο ακυρα εδω αλλα οπως κ να εχει. Ειμαι 16 τωρα παω 1η κ ειμαι κοπελα. Ξερω ειναι νωρις να σκεφτομαι για σχολες κ ποτε δν ειχα σκεφτει στρατιωτικες. Δεν με χαλαει σαν ιδεα κ τελευταια αρχισα να το ψαχνω καθως σου εξασφαλιζει εναν μισθο κ μια θεση εργασιας αργοτερα. Ωστοσο δεν ξερω καν τι κανεις εκει κ απ οτι διαβαζω φαινεται δυσκολο. Ξεκαθαρα δεν θα ειναι και χαλαρα αλλα αν ειναι να μν βγαινεις κ να εχεις συχνα μεταθεσεις δν ειναι για εμενα. Επισης θα παρω θεωρητικη το μονο σιγουρο εκει εχω κλιση κ ειμαι πολυ καλη μαθητρια πηρα απολυτηριο γυμνασιου 19.9( καλα γυμνασιο ειναι θα μ πεις..) απλα αν μπορει καποιος να με κατατοπισει. Αυτες τις ιατρικες κ αυτες τις ξεχναμε καθως η κατευθυνση που θα παρω ειναι ξεκαθαρη και σιγουρη. Ναυτικο δεν με ενδιαφερει τοσο. Κατι διαβαζα για Ευελπιδων και θα ηθελα να μαθω περισσοτερα. Ευχαριστωω πολυ οποιον αφιερωσει λιγο χρονο να με βοηθησει Ξεχασα να πω οτι δεν εχω στο μυαλο μ τι θελω. Παλια ελεγα παιδαγωγικα αλλα δεν γινονται διορισμοι οποτε δεν αξιζει
Επιστροφή στην κορυφή
Kostas12345 Δες τη Λίστα

Παράθεση Kostas12345 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 31/Αυγούστου/2018 ώρα 22:45
Aπο θεωρητική δεν μπορείς να περάσεις σε καμια στρατιωτική σχολή εκτός από εσάς ψυχολογίας και στρατολογικο να ξέρεις
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 25262728>