Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Επαγγελματίας οπλίτης στην Αεροπορία

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  123 11>
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
petros Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση petros Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: Επαγγελματίας οπλίτης στην Αεροπορία
    Αποστολή: 20/Μαρτίου/2008 ώρα 03:53
eimai anthipoloxagos apo dokimos exw teleiwsei iek ti pithanotites exw na me paroun sthn aeropria xwris bisma;
Επιστροφή στην κορυφή
yandr Δες τη Λίστα
Στρατάρχης
Στρατάρχης

Μέλος από: 02/Οκτωβρίου/2003
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση yandr Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 20/Μαρτίου/2008 ώρα 13:51
Σε παρακαλώ γράφε ελληνικά και όχι Greeklish.

Θα πρέπει να συμμετάσχεις στην επόμενη προκύρηξη για ΕΠΟΠ Αεροπορίας.

ΤΟ βύσμα υποθέτω μετρά στην προσωπική συνέντευξη.
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 20/Μαρτίου/2008 ώρα 15:38

Η γνωστη κατάληξη των Δοκιμων... επ. οπ.

Επιστροφή στην κορυφή
yandr Δες τη Λίστα
Στρατάρχης
Στρατάρχης

Μέλος από: 02/Οκτωβρίου/2003
  Παράθεση yandr Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 20/Μαρτίου/2008 ώρα 18:29
Γνωστή κατάληξη; Εγώ πάντως δεν έγινα ΕΠΟΠ.
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 08/Μαΐου/2008 ώρα 19:34
παιδεια ειμαι νεος...
γεια σε ολους...
τι χαρτια πρεπει να κανω για εποπ αεροπορια και που.
μεχρι τον ιουνιο;
Επιστροφή στην κορυφή
eleni sti Δες τη Λίστα
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας

Μέλος από: 31/Μαΐου/2007
  Παράθεση eleni sti Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 09/Μαΐου/2008 ώρα 00:03
Αρχικά αποστάλθηκε από IKO

παιδεια ειμαι νεος... γεια σε ολους... τι χαρτια πρεπει να κανω για εποπ αεροπορια και που. μεχρι τον ιουνιο;

Iko οταν βγει η προκυρηξη για την αεροπορια που θες θα ειναι μεσα ολες οι πληροφοριες που χρειαζεσαι για να καταθεσεις τα χαρτια σου.
Επιστροφή στην κορυφή
TASSOS Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 09/Μαΐου/2008
  Παράθεση TASSOS Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 09/Μαΐου/2008 ώρα 23:36
Ρε παιδιά ξέρετε αν παίζει μέσον για να μπείς ΕΠ. ΟΠ Αεροπορίας; ποιο πολύ τι μετράει τα χαρτιά που έχεις ή το μέσον;

Επιστροφή στην κορυφή
Γιάννα Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 10/Φεβρουαρίου/2008
  Παράθεση Γιάννα Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 11/Μαΐου/2008 ώρα 03:44
ΜΗ ΞΕΧΝΑΣ ΟΤΙ ΖΕΙΣ ΣΤΗ ΕΛΛΑΔΑ ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΜΠΑΡΜΠΑ ΟΛΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ. ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΑΞΙΟΚΡΑΤΙΚΑ.
Επιστροφή στην κορυφή
Χρήστος Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Χρήστος Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 11/Μαΐου/2008 ώρα 08:36
ΠΑΙΔΙΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΠΩ ΕΠ. ΟΠ. ΑΕΡΟΠΟΡΙΑΣ ΑΛΛΑ ΑΚΟΥΣΑ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ ΧΟΝΤΡΟ ΒΙΣΜΑ. ΜΠΩΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΠΑΡΑΛΛΗΛΑ ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΟΝ ΣΤΡΑΤΟ ΞΗΡΑΣ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΩ ΠΙΟ ΠΟΛΛΕΣ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΜΕΣΑ; ΕΠΙΣΗΣ ΑΠΟ ΜΙΣΘΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑΘΕΣΕΙΣ ΤΙ ΠΑΙΖΕΙ ΣΤΗΝ ΑΕΡΟΠΟΡΙΑ; ΑΝ ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ...
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 22/Μαΐου/2008 ώρα 21:07
ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΟΥ POST ΣΤΟ FORUM.
ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΜΟΥ ΣΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΠΡΟΚΥΡΙΞΗ ΓΙΑ ΕΠΟΠ.
ΕΙΜΑΙ 27 ΑΠΟ ΠΑΡΑΜΕΘΩΡΙΑ ΠΕΡΙΟΧΗ.
ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΘΕΤΙΚΑ Κ ΠΟΙΑ ΤΑ ΑΡΝΗΤΙΚΑ ΜΙΑΣ ΤΕΤΟΙΑΣ ΑΠΟΦΑΣΗΣ, ΤΙ ΘΑ ΗΤΑΝ ΚΑΛΗΤΕΡΟ ΠΕΖ Η ΑΕΡΟΠΟΡΙΑ;
Κ ΙΣΩΣ Κ ΠΟΙΑ ΕΙΔΗΚΟΤΗΤΑ;

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ
Επιστροφή στην κορυφή
sakalom Δες τη Λίστα
Επιλοχίας
Επιλοχίας

Μέλος από: 15/Ιανουαρίου/2008
  Παράθεση sakalom Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 23/Μαΐου/2008 ώρα 05:46

ΑΝ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΟΝΟ ΤΟ ΜΕΣΟΝ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΤΑ 200 ΜΟΡΙΑ ΣΤΗΝ ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΕΠΙΠΛΕΩΝ ΜΟΡΙΑ ΑΠΟ ΑΠΟΛΥΤΗΡΙΟ ΚΑΙ ΠΤΥΧΙΟ ΑΕΙ-ΤΕΙ. ΠΟΣΣΕΣ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ ΠΙΣΤΕΥΕΤΕ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΕΙ ΕΠΟΠ ΑΕΡΟΠΟΡΙΑ;

Επιστροφή στην κορυφή
giorgos4 Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 26/Αυγούστου/2008
  Παράθεση giorgos4 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 26/Αυγούστου/2008 ώρα 19:35
στην αεροπορια περνουν γυναικες εποπ;

Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 10/Σεπτεμβρίου/2008 ώρα 13:20
γεια σας. Είμαι 20 χρονών και είμαι στο τρίτο έτος του Πανεπιστημίου Αιγαίου, τμήματος Γεωγραφίας. Παράλληλα έχω πτυχίο Lower(στα Αγγλικά),Zertificat(στα Γερμανικά) και το ECDL. Θέλω να κάνω τα χαρτιά μου για ΕΠΟΠ αεροπορίας ενώ συγχρόνως τα κάνω και για ΕΠΟΠ ξηράς. Πιστεύετε πως είναι σωστή η απόφασή μου;
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 17/Σεπτεμβρίου/2008 ώρα 00:06
ΟΧΙ ΕΙΜΑΙ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΗ. ΣΟΥ ΜΙΛΑΩ ΠΟΥ ΤΑ ΠΑΡΑΤΗΣΑ ΜΕ ΤΗΝ ΣΧΟΛΗ ΜΟΥ. ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΚΥΝΗΓΑΩ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΕΣ ΠΡΟΚΗΡΥΞΕΙΣ ΚΑΙ ΠΑΡΑΚΑΛΑΩ ΤΟΝ ΚΑΘΕ ΒΟΥΛΕΥΤΗ. ΣΑΝ ''Δ. Ε'' ΔΕΝ ΣΟΥ ΔΙΝΟΥΝ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΣΙΑ ΤΑ ΒΙΣΜΑΤΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ. ΚΑΤΣΕ ΠΑΡΕ ΤΟ ΠΤΥΧΙΟ ΣΟΥ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΨΑΞΟΥ. ΑΚΟΥΣΕ ΜΕ ΕΓΩ ΧΤΥΠΑΩ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΜΟΥ. ΟΣΟ ΔΥΣΚΟΛΗ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ Η ΣΧΟΛΗ ΣΟΥ ΚΑΤΣΕ ΝΑ ΤΗΝ ΒΓΑΛΕΙΣ...
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 18/Σεπτεμβρίου/2008 ώρα 21:27

χαιρετω ολο τα παιδια εδω... ρε παιδια ειναι καλυ λυση η αεροπορια; σκεφτομαι να μπω!! αν εχω μονο απολυτηριο λυκειου...12.5 συγκεκριμενα και ecdl ειναι απιτηανο να μπω; παντωσ γενικα ασ μοθ πει καποιοσ αν ειναι καλη λυση η αεροπορια!!

Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 18/Σεπτεμβρίου/2008 ώρα 22:33
Tελειωσε πρωτα τη σχολή σου και μετα. Επιβάλλεται να εχεις ενα πτυχίο στις μερες μας.
Επιστροφή στην κορυφή
dionisis7 Δες τη Λίστα
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος

Μέλος από: 08/Σεπτεμβρίου/2008
  Παράθεση dionisis7 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 19/Σεπτεμβρίου/2008 ώρα 00:54
Αρχικά αποστάλθηκε από tolis

χαιρετω ολο τα παιδια εδω... ρε παιδια ειναι καλυ λυση η αεροπορια; σκεφτομαι να μπω!! αν εχω μονο απολυτηριο λυκειου...12.5 συγκεκριμενα και ecdl ειναι απιτηανο να μπω; παντωσ γενικα ασ μοθ πει καποιοσ αν ειναι καλη λυση η αεροπορια!!

καταρχήν να ξέρεις ότι χωρίς βύσμα δεν έχεις και πολλές ελπίδες να μπείς εποπ... η αεροπορία απ'ότι έχω ακούσει είναι η καλύτερη λύση σε θέμα επόπ από ναυτικό και στρατό ξηράς..
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 20/Σεπτεμβρίου/2008 ώρα 16:21
επιβαλεται απο ποια αποψη ομως; αν μπω μια φορα σαν εποπ τι να το κανω; απλα δεν ξερω πολλα σχετικα με τις ειδικοτητες εκει μεσα... δηλαδη... αυτες που ειναι με απολυτηριο λυκειου και μονο ειναι καλες; απο ολες τις αποψεις καλες!
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  123 11>