Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

ΕΤΑ - Ειδικό Τμήμα Αλεξιπτωτιστών

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 141516
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
taf Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση taf Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: ΕΤΑ - Ειδικό Τμήμα Αλεξιπτωτιστών
    Αποστολή: 10/Οκτωβρίου/2012 ώρα 09:35
ΔΙΚΙΟ εχεις φιλε μου για πολλα παιδια η συντηρηση ηταν η ζωη τους. Τα περισσοτερα παιδια ηταν φτωχα
Επιστροφή στην κορυφή
κωστας Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση κωστας Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 16/Ιανουαρίου/2013 ώρα 13:37
Τον Θωμα τον Τσακαλο τυον ψαχνω και γω! Τον ειχα λοχαγο στην Χιο Γ Μακ σειρα 58 1982-84! Σωστος και ντομπρος διοικητης. Οσοι υπηρετησαν τοτε λαγκαδα θαχουν να θυμουνται τις ατελειωτες ωρες γυμναστικης. Αν καποιος ξερει ας μας πει
Επιστροφή στην κορυφή
ΤΡΙΚΑΛΙΝΟΣ Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση ΤΡΙΚΑΛΙΝΟΣ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 17/Φεβρουαρίου/2013 ώρα 17:26
Φίλε μου θέλω να μου πεις αν θυμάσαι τον τρικαλινό τον Γιώργο Πανά... Μεγάλο πρόσωπο, με μεγάλη τρέλα!81 ΕΣΣΟ ητανε Β νομιζω...
Επιστροφή στην κορυφή
ΣΤΡΤΗΣ 70ΓΕΣΣΟ Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 23/Μαρτίου/2014
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση ΣΤΡΤΗΣ 70ΓΕΣΣΟ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 23/Μαρτίου/2014 ώρα 05:09
Ο λιναρας αρχ/χιας σε μας 70γεσςο ειχε σπασει το ποδι του σε αλμα ακι την επομενη εκανε αλμα με σπασμενο ποδι. Απο τα μεγαλυτερα κομαντα
Θα πρεπει ανα διετια τουλαχιστον από 1970 να βρεθουμε οσοι υπηρετησαμε στο ετα της σχ. Αλ. Τραχανατζης, γλενζες, ανδριτσος. Ανθρωποι και μεγαλα κομαντα. Επιλοχιες και αρχιλοχιες μονιμοι λιναρα, καφαντατης, γιαννιτσιτσοπουλος.

Επιστροφή στην κορυφή
George 79ΣΤ Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση George 79ΣΤ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 04/Νοεμβρίου/2014 ώρα 06:14
Δεν ηταν καταδρομεας το παιδι που σκοτωθηκε στη στην 1η [τοτε] ΜΑΛ.
Βατραχι ηταν σε αλμα συντηρησης και επειδη ειχε πολυ αερα φοβηθηκε [λογω το οτι απολυοταν σε λιγο καιρο] μην τον παει στα βραχια και λυθηκε για να πεσει στο νερο που ουτως ή αλλος θα επεφτε.
Λογω του αερα δυστυχως το κομμαντο επεσε με τα πλευρα.
Αμεσως ηρθε ελικοπτερο και τον πηγε 401 αλλα ηταν ηδη αργα.
Ευχαριστω για την φιλοξενια
Επιστροφή στην κορυφή
Bak Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Bak Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 30/Νοεμβρίου/2014 ώρα 16:47
Καλησπέρα σας, θα ήθελα να ρωτήσω αν αξιωματικός του Λ. Σ μπορεί να τελειώσει σχολείο σαν τα ΕΤΑ.
ευχαριστώ εκ των προτέρων
Επιστροφή στην κορυφή
D.Y.K Δες τη Λίστα
Γενικός Επιθεωρητής Στρατού
Γενικός Επιθεωρητής Στρατού

Μέλος από: 03/Φεβρουαρίου/2009
  Παράθεση D.Y.K Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 30/Νοεμβρίου/2014 ώρα 19:31
Αρχικά αποστάλθηκε από Bak

Καλησπέρα σας, θα ήθελα να ρωτήσω αν αξιωματικός του Λ. Σ μπορεί να τελειώσει σχολείο σαν τα ΕΤΑ.

Η ερώτηση σου είναι πολύ γενική.

Σε ποιο σχολείο συγκεκριμένα αναφέρεσαι;

Επιστροφή στην κορυφή
δεκανεας θανασης Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση δεκανεας θανασης Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 17/Δεκεμβρίου/2014 ώρα 23:11
Διοικητης της σχολης ήταν ο Σκουνάκης και διοικητής λόχου ο Παναγιωτάκης, διοικητής της 1ΜΑΛ ο Κοράκης και μετα ο Στήνεις και αν θυμάμαι καλά στο ETA ο Αραμπατζής και μετά ο Αρταβάνης εγώ ήμουν 78Γ ΕΣΟ!
Επιστροφή στην κορυφή
Νικόλαος Μουσιώνης Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Νικόλαος Μουσιώνης Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 18/Μαρτίου/2016 ώρα 21:39
Είμαι ανηψιός του Χρήστου Μουσιώνη... Αν θέλετε τηλέφωνο το φβ μου είναι Νικόλαος Μουσιώνης στα λατινικά ... Στείλτε μου μνμ
Επιστροφή στην κορυφή
kyriakosGr Δες τη Λίστα
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Μέλος από: 18/Μαΐου/2016
  Παράθεση kyriakosGr Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 19/Μαΐου/2016 ώρα 00:34
Μπορει καποιος να μου πει πως μπορεις να μπεις στο ΕΤΑ; Ξέρω οτι μπαίνουν λίγοι και εκλεκτοί αλλα με βάση ποιά κριτήρια μπαίνεις... ! Σε ρωτάνε αν θες να μπεις στο ΕΤΑ ή σε διαλέγουν αυτοι;
Επιστροφή στην κορυφή
ΕΛΛΑΣ Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση ΕΛΛΑΣ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 09/Αυγούστου/2016 ώρα 12:29
Ακριβως την ιδια ερωτηση εχω...
Επιστροφή στην κορυφή
ΔΕΑ_2αμαλ Δες τη Λίστα
Λοχαγός
Λοχαγός

Μέλος από: 15/Φεβρουαρίου/2014
  Παράθεση ΔΕΑ_2αμαλ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 09/Αυγούστου/2016 ώρα 13:40
ΔΕΝ γνωριζω εμπεριστατωμενα, οποτε τα ακολουθα με επιφυλαξη: Η αποδοση στο ΕΤΑ γινεται με προταση του διοικητη του στελεχους προς μεταθεση. Δηλαδη υπηρετω εγω πχ στη 2α ΜΑΛ, για να παω στο ΕΤΑ πρεπει να με προτεινει ο διοικητης μου. Φανταζομαι εκτος απ τη μεταθεση, θα υπαρχουν και καποιες αθλητικες ή αλλες δοκιμασιες προκειμενου να γινεις οργανικο μελος του ΕΤΑ. Προαπαιτουμενα δε ξερω κατα ποσο υπαρχουν, δηλαδη αν οφειλει καποιος να εχει βγαλει συγκεκριμενα σχολεια προτου θεμελιωσει δικαιωμα μεταθεσης σαυτο το τμημα.
Επιστροφή στην κορυφή
messi Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση messi Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 09/Αυγούστου/2016 ώρα 17:25
Αρχικά αποστάλθηκε από kyriakosGr

Μπορει καποιος να μου πει πως μπορεις να μπεις στο ΕΤΑ; Ξέρω οτι μπαίνουν λίγοι και εκλεκτοί αλλα με βάση ποιά κριτήρια μπαίνεις... ! Σε ρωτάνε αν θες να μπεις στο ΕΤΑ ή σε διαλέγουν αυτοι;

αμα εχεις υπηρετησει στα αλεξιπτωτα μπορεις να κανεις χαρτια για οβα και να πας ετα
Επιστροφή στην κορυφή
Soap Δες τη Λίστα
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής

Μέλος από: 11/Μαΐου/2015
  Παράθεση Soap Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 09/Αυγούστου/2016 ώρα 23:12
Αρχικά αποστάλθηκε από messi

Αρχικά αποστάλθηκε από kyriakosGr

αμα εχεις υπηρετησει στα αλεξιπτωτα μπορεις να κανεις χαρτια για οβα και να πας ετα

Κανεις πλακα προφανως.

Μη παραπληροφορείς τον κοσμο σε παρακαλω θερμα.
Πάλι με Φάνη Πετραλιά, πάλι δικια μας θα'ναι...
Επιστροφή στην κορυφή
Triton3 Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 13/Οκτωβρίου/2016
  Παράθεση Triton3 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 17/Οκτωβρίου/2016 ώρα 12:19
Να κάνω και εγώ μία ερώτηση... Μετά από τόση εκπαίδευση και ταλαιπωρία στις Ειδικές Δυνάμεις... Αποκτήσατε κάποιο πρόβλημα υγείας ; Πχ Ορθοπεδικά προβλήματα, Καρδιοαγγειακά, Νευρολογικά προβλήματα Κλπ κλπ...
Επιστροφή στην κορυφή
Καταδρομέας Δες τη Λίστα
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος

Μέλος από: 20/Ιανουαρίου/2015
  Παράθεση Καταδρομέας Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 17/Οκτωβρίου/2016 ώρα 18:31
Αδερφέ δεν υπηρετούν έφεδροι στο ΕΤΑ. Όσο αναφορά τα προβλήματα υγείας προφανώς μπορεί σε κάποια στελέχη λίγο-πολύ να τους "μένουν" κάποια κουσούρια. Τι να κάνεις μες στο πρόγραμμα είναι όλα.
Η κούραση είναι προσωρινή, η τιμή όμως... παντοτινή.
Επιστροφή στην κορυφή
Triton3 Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 13/Οκτωβρίου/2016
  Παράθεση Triton3 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 17/Οκτωβρίου/2016 ώρα 22:31
Αρχικά αποστάλθηκε από Καταδρομέας

Αδερφέ δεν υπηρετούν έφεδροι στο ΕΤΑ. Όσο αναφορά τα προβλήματα υγείας προφανώς μπορεί σε κάποια στελέχη λίγο-πολύ να τους "μένουν" κάποια κουσούρια. Τι να κάνεις μες στο πρόγραμμα είναι όλα.

Εχεις δίκιο...
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 141516
Τα Greeklish απαγορεύονται και τα μηνύματα διαγράφονται αμέσως και χωρίς προειδοποίηση (βλέπε Σωστά ελληνικά ή διαγραφή)

Γρήγορη Απάντηση
Όνομα:

Μήνυμα:
Κωδικός Ασφαλείας:
Code Image - Please contact webmaster if you have problems seeing this image code Φόρτωση νέου Κώδικα
Παρακαλώ εισάγετε τον Κωδικό Ασφαλείας που φαίνεται παραπάνω σαν γραφικό.
Θα πρέπει να ενεργοποιήσετε τα Cookies στον browser.