Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

4ο ΕΤΕΘ (Θ' ΜΑΚ) - Σάμος

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1234>
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
κατουνα Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση κατουνα Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: 4ο ΕΤΕΘ (Θ' ΜΑΚ) - Σάμος
    Αποστολή: 10/Απριλίου/2011 ώρα 03:27
Παιδια εγω που εκατσα 14 μηνες εκει κατω ηταν δραμα απο εξοδους. Δυσκολα μεν αλλα μαθαινες πολλα πραγματα και ειχε πολλες ασκησεις. Έγω ημουν 2002-2003.
Επιστροφή στην κορυφή
GoriLLakoS Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση GoriLLakoS Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 23/Μαΐου/2011 ώρα 13:30
Καλημέρα πάιδες,

Δευτέρα μάλλον θα έιμαι Σάμο 4ο ΕΤΕΘ.
Τι λέει εκεί; Πώς είναι;
Ένας εκπαιδευτής μου είπε πώς ο διοικητής έιναι πολύ καλό και γενικά έιναι ήρεμα τα πράγματα.
Ισχύει;
Επιστροφή στην κορυφή
Κατσέλης Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Κατσέλης Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 05/Ιουνίου/2011 ώρα 21:11
''Παιδια εγω που εκατσα 14 μηνες εκει κατω ηταν δραμα απο εξοδους. Δυσκολα μεν αλλα μαθαινες πολλα πραγματα και ειχε πολλες ασκησεις. Έγω ημουν 2002-2003.''

κλασσικός Αγρινιώτης! Σιγά ρε αδερφέ μην έκατσες εκεί κανά αιώνα! Δώσε χαιρετίσματα στη σειρά μου τον Κασ____ το Νώντα, ήταν δ/β εκεί και θα σου πει! Από το χωριό σου είναι, ευχαριστώ!
Επιστροφή στην κορυφή
Τ. ΧΑΧΙ Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Τ. ΧΑΧΙ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 22/Ιουνίου/2011 ώρα 20:56
1984-85 14 μηνες απο τους 21
αρταβ. λοχ. συναδ. υπολ.
Επιστροφή στην κορυφή
PITI Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση PITI Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 22/Ιουλίου/2011 ώρα 03:19
Ηλιοπουλε εςυ ειςαι ρε;
Επιστροφή στην κορυφή
ΤΣΟΛΑΚΙΔΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση ΤΣΟΛΑΚΙΔΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 22/Ιουλίου/2011 ώρα 18:09
250 97e eσσο 14 μηνες στο νησι!
Επιστροφή στην κορυφή
Exiled Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Exiled Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 28/Ιουλίου/2011 ώρα 07:54
Αμα ειναι να υπηρετησεις εκει το καλοκαιρι κοιτα να πας στο φυλακιο στους φουρνους οπως κ δηποτε 'η στην κανονιοφορο για να κανεις τουρνε ολο το αιγαιο τσαμπα (αμα στελνουν κανονιοφορο ακομα βεβαια) ...

περασα 2 αξεχαστα χρονια στο ετεθ (σαν ΔΕΑ) ... !
Επιστροφή στην κορυφή
dugger Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 13/Σεπτεμβρίου/2011
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση dugger Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 13/Σεπτεμβρίου/2011 ώρα 21:43
Ειχες βαθμο λοχια το 99 στους πλωτους γιατι θυμαμαι εναν διονυση λοχια που πηγε μαζι με την δικη μας σειρα στα πεν στην χιο τον φεβρουαριο του 2000 τοτε που ειχε ριξει το χιονι της αρκουδας! Ημουν λοχο διοικησεως στο μοναστηρι στο κεπυκ!
Επιστροφή στην κορυφή
ΓΙΩΡΓΟΣ ΧΑΝΙΑ Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση ΓΙΩΡΓΟΣ ΧΑΝΙΑ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 04/Δεκεμβρίου/2011 ώρα 12:49
290' χρονια 05-06. Η ζουγκλα οπως την λεγαμε βγαζει καλα κομαντοσ... Συνεχη εκπαιδευση πλοτων μεσων + ασκησεων ξηρασ... Διαβασα πριν αρνητικα σχολια απο καποιον... Φιλε μου δεν σου φταει η μοναδα... Ειναι με ποιον θα πεσεις σε αυτην... Εγω με διοικητη πουλ******* περασα μια ωραια στρατιωτικη δυνατη εμπειρια... Σε οποιον λοιπον τις ''κοβει'' ισως δεν επρεπε καν να δηλωσει να παει ειδικες δυναμεισ... Αυτη ειναι και η ουσια... Ολοι θελουν να πουλανε μουρη και κανεις να κουραστει... Τα κομαντος δεν παραπονιουντε ποτε... Καλη θητεια λοιπον σε οποιους πανε απο εδω και περα... Οσο για τους παλιους κομαντος που περασαν απο εκει... Ευχομαι καλες αναμνησεις για μια ζωη...
Επιστροφή στην κορυφή
kallinikos Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 08/Φεβρουαρίου/2012
  Παράθεση kallinikos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 12/Φεβρουαρίου/2012 ώρα 13:18
Παιδια σαν εφεδρος λοχιας μπορω να παω μετα Ε. Τ. ΕΘ θα δηλωσω ΜΑΚ... (για θητεια)
Επιστροφή στην κορυφή
D.Y.K Δες τη Λίστα
Γενικός Επιθεωρητής Στρατού

Μέλος από: 03/Φεβρουαρίου/2009
  Παράθεση D.Y.K Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 12/Φεβρουαρίου/2012 ώρα 13:26
Αρχικά αποστάλθηκε από kallinikos

Παιδια σαν εφεδρος λοχιας μπορω να παω μετα Ε. Τ. ΕΘ θα δηλωσω ΜΑΚ... (για θητεια)

Τα έχεις πολύ μπερδεμένα / συγκεχυμένα τα πράγματα στο μυαλό σου. Μπορείς να δηλώσεις ότι επιθυμείς να κάνεις την θητεία σου στο ΕΤΕΘ της Σάμου ναι. Το τι βαθμό θα φέρεις δεν θα το αποφασίσεις εσύ, αλλά η υπηρεσία (το πολύ να φέρεις μέχρι και το βαθμό του Δεκανέα πλέον) και φυσικά δεν παίζει κανέναν απολύτως ρόλο το που θα τοποθετηθείς με τον βαθμό.(ειδικά ώς έφεδρος)
Επιστροφή στην κορυφή
Κωστας Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Κωστας Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 18/Μαΐου/2012 ώρα 02:41
Ναι και τώρα από Σαμο θα στείλουν και αστροναύτη.
Επιστροφή στην κορυφή
ΜΑΝΩΛΑΚΟΣ Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση ΜΑΝΩΛΑΚΟΣ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 18/Μαΐου/2012 ώρα 02:48
Χαχι ποιος εισαι ρε;
173 σειρα ουγκαντα
Επιστροφή στην κορυφή
Κωστας Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Κωστας Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 30/Μαΐου/2012 ώρα 23:10
Αρχικά αποστάλθηκε από Τ. ΧΑΧΙ

1984-85 14 μηνες απο τους 21
αρταβ. Λοχ. Συναδ. Υπολ.
Επιστροφή στην κορυφή
πολιτης ν Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση πολιτης ν Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 02/Σεπτεμβρίου/2012 ώρα 04:08
Μαγκες ημουν κι εγω σε αυτο το 4ο ΕΤΕΘ και ετυχα να ειχαμε προσωπικο μονο για της σκοπιες αντε και κανα 2 για γυμναστικη τοτε εκανα και σκοπια απο της 6 το πρωι μεχρι της 12 το βραδυ και κινητει σκοπια...
Επιστροφή στην κορυφή
dugger Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση dugger Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 02/Απριλίου/2013 ώρα 03:56
Αρχικά αποστάλθηκε από Διονυσης

Τα πλωτά είχαν 12 άτομα το 99-01, ήμουν κι εγω εκεί. Οσοι υπηρετήσατε εκεί ελάτε στην ομάδα μας στο fb http://www.facebook.com/groups/HellenicArmy/ Να τα πούμε πιο αναλυτικά και να θυμηθούμε...

Διονυση ησουν λοχιας στα πλωτα και συνοδευσες την 261 στα πεν στην χιο τον φεβρουαριο του 2000;
Επιστροφή στην κορυφή
Ορεινός Καταδρομέας Δες τη Λίστα
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Μέλος από: 31/Αυγούστου/2012
  Παράθεση Ορεινός Καταδρομέας Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 02/Μαΐου/2013 ώρα 01:21
Καλές γιορτές σε όλους
Μια απορία :)
Από βίντεο σχετικά με την Θ' Μ. Α. Κ. Και γενικότερα με τις Μοίρες Αμφίβιων Καταδρομών, έχω παρατηρήσει ότι το αντικείμενο τους δεν είναι μόνο οι αμφίβιες επιχειρήσεις αλλά και "ορεινές" κτλ... Ισχύει κάτι τέτοιο;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Επιστροφή στην κορυφή
D.Y.K Δες τη Λίστα

Μέλος από: 03/Φεβρουαρίου/2009
  Παράθεση D.Y.K Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 02/Μαΐου/2013 ώρα 11:53
Σαφώς και ισχύει.
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1234>