Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

575 Τάγμα Πεζοναυτών (ΚΕΤΘ Αυλώνα)

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  123 19>
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
Γιωργος2 Δες τη Λίστα
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος

Μέλος από: 28/Αυγούστου/2007
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση Γιωργος2 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: 575 Τάγμα Πεζοναυτών (ΚΕΤΘ Αυλώνα)
    Αποστολή: 18/Οκτωβρίου/2007 ώρα 15:34
Γνωριζουμε κατι παραπανω; Μου ηρθε το χαρτι για εκει και μπαινω οπου νανε.. καμια γνωμη για αυτο το κεντρο; Θα παρουσιατη καποιος απο εδω.. εκει;
Επιστροφή στην κορυφή
susbky Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 08/Απριλίου/2008
  Παράθεση susbky Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 08/Απριλίου/2008 ώρα 23:43
Γεια χαρά παιδιά! Χθες μου ήρθε το χαρτί για να παρουσιαστώ 13 Μαϊου στο 505 ΤΠ/Ν/ΕΟΔ ΒΟΛΟΥ ως Πεζοναύτης ΥΕΑ. Μάλλον θα πάω σαν έφεδρος.
  1. Ήθελα να σας ρωτήσω αφού κάνω και την εκπαίδευση(αν με το καλό γίνω ΔΕΑ) που είναι κάπου 4 μήνες αν γνωρίζω καλά μετά με στέλνουν πάλι πίσω στον Βόλο ή σε οποιαδήποτε άλλη μονάδα;

2. Την ειδικότητα πότε την παίρνουμε; Αφού τελειώσουμε την βασική εκπαίδευση ή όταν και αν με το καλό πάω για Έφεδρος Αξιωματικός;
Απαντήστε μου σας παρακαλώ σ'αυτές τις 2 ερωτήσεις
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 11/Απριλίου/2008 ώρα 15:10
Αρχικά αποστάλθηκε από susbky

Γεια χαρά παιδιά! Χθες μου ήρθε το χαρτί για να παρουσιαστώ 13 Μαϊου στο 505 ΤΠ/Ν/ΕΟΔ ΒΟΛΟΥ ως Πεζοναύτης ΥΕΑ. Μάλλον θα πάω σαν έφεδρος.
  1. Ήθελα να σας ρωτήσω αφού κάνω και την εκπαίδευση(αν με το καλό γίνω ΔΕΑ) που είναι κάπου 4 μήνες αν γνωρίζω καλά μετά με στέλνουν πάλι πίσω στον Βόλο ή σε οποιαδήποτε άλλη μονάδα;
  2. Την ειδικότητα πότε την παίρνουμε; Αφού τελειώσουμε την βασική εκπαίδευση ή όταν και αν με το καλό πάω για Έφεδρος Αξιωματικός;
ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΦΙΛΕ, ΑΠΟ ΟΤΙ ΞΕΡΩ ΑΠΟ ΦΙΛΟ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΠΗΓΕ ΤΟΝ ΑΥΓΟΥΣΤΟ ΠΕΖΟΝΑΥΤΗΣ, ΤΟΝ ΠΗΓΑΝΕ ΣΤΗΝ ΧΑΛΚΙΔΑ (ΟΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ). ΤΩΡΑ ΑΝ ΣΕ ΣΤΕΙΛΟΥΝ ΑΛΛΟΥ ΕΣΕΝΑ ΔΕΝ ΤΟ ΞΕΡΩ. ΟΣΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΕΡΩΤΗΣΗ ΣΟΥ, ΑΥΤΟΣ Ο ΦΙΛΟΣ ΜΟΥ ΠΗΡΕ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ ΜΟΛΙΣ ΤΕΛΕΙΩΣΕ ΚΑΙ ΕΓΙΝΕ ΔΕΑ.
ΕΠΕΙΔΗ ΚΙ ΕΓΩ ΔΗΛΩΣΑ ΠΕΖΟΝΑΥΤΗΣ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΟ ΧΑΡΤΙ, ΕΣΥ ΕΙΧΕΣ ΔΗΛΩΣΕΙ ΠΕΖΟΝΑΥΤΗΣ; ΓΙΑΤΙ ΑΠΟ ΟΣΟ ΞΕΡΩ ΠΡΩΤΑ ΣΕ ΠΑΝΕ ΣΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΠΕΥΚΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΣΤΕΛΝΟΥΝ ΣΤΟ ΒΟΛΟ. ΔΗΛΑΔΗ ΚΙ ΕΜΕΝΑ ΛΕΣ ΝΑ ΜΕ ΠΑΜΕ ΒΟΛΟ; (ΤΟ ΕΥΧΟΜΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ)
Επιστροφή στην κορυφή
TASOS Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση TASOS Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 11/Απριλίου/2008 ώρα 15:13
Αρχικά αποστάλθηκε από susbky

ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΚΟΜΑ ΠΟΥ ΞΕΧΑΣΑ ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ: ΑΠΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΕΙΣΑΙ Ή ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟ ΑΛΛΟ ΜΕΡΟΣ;
ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ
Επιστροφή στην κορυφή
susbky Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 08/Απριλίου/2008
  Παράθεση susbky Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 11/Απριλίου/2008 ώρα 20:06
Από Λάρισα είμαι και γι'αυτό ρωτάω για να δω αν θα είμαι κάπου κοντά στην πόλη μου
Ναι το είχα δηλώσει απο πρίν για πεζοναύτες και το ΚΕΝ για πεζοναύτες είναι στο Βόλο απ'ότι τουλάχιστον ξέρω.
Τέλοσπαντων σ'ένα μήνα θα δούμε...

Επιστροφή στην κορυφή
Krateros15 Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 19/Μαρτίου/2008
  Παράθεση Krateros15 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 12/Απριλίου/2008 ώρα 13:43
Γειά σας,
Θα ήθελα να ρωτήσω, άκουσα σχετικά πως από ΟΥΚ, ΛΟΚ και ΜΑΚ δεν γίνεται να γίνω ΥΕΑ, αληθεύει;
Και από Πεζοναύτες σαν ΥΕΑ μπορώ να πάω;
Επιστροφή στην κορυφή
yandr Δες τη Λίστα
Στρατάρχης
Στρατάρχης

Μέλος από: 02/Οκτωβρίου/2003
  Παράθεση yandr Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 12/Απριλίου/2008 ώρα 14:17
Αρχικά αποστάλθηκε από Krateros15

Γειά σας,
Θα ήθελα να ρωτήσω, άκουσα σχετικά πως από ΟΥΚ, ΛΟΚ και ΜΑΚ δεν γίνεται να γίνω ΥΕΑ, αληθεύει;
Και από Πεζοναύτες σαν ΥΕΑ μπορώ να πάω;

Το θέμα της συζήτησης είναι οι Πεζοναύτες, οπότε δεν είναι ο καλύτερος τόπος για τις ερωτήσεις αυτές.

Ωστόσο θα σου πω ότι ΟΥΚ και ΜΑΚ δεν μπορείς να πας έτσι και αλλιώς ως απλός στρατεύσιμος.

Για τα ΛΟΚ υπάρχει ξεχωριστό θέμα συζήτησης που μπορείς να ρωτήσεις ή να βρεις την απάντηση στο ερώτημά σου.

Επιστροφή στην κορυφή
Krateros15 Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 19/Μαρτίου/2008
  Παράθεση Krateros15 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 12/Απριλίου/2008 ώρα 15:41

Με συγχωρείτε, η ερώτηση μου βασικά είναι για το άν μπορώ να πάω πεζοναύτης ΥΕΑ;

Επιστροφή στην κορυφή
NIKOS Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση NIKOS Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 17/Απριλίου/2008 ώρα 17:09
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ, ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ, ΕΠΕΙΔΗ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΟΜΑΙ ΤΟΝ ΜΑΙΟ ΠΕΖΟΝΑΥΤΗΣ ΣΤΟΝ ΒΟΛΟ, ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΝΕΝΑΣ ΠΟΥ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΙΝΑΙ; ΜΕΣΑ ΣΤΟΝ ΒΟΛΟ Ή ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΟΝ ΒΟΛΟ; ΚΑΝΕΝΑ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΤΟΥ ΣΤΡΑΤΟΠΕΔΟΥ ΓΝΩΡΙΖΕΤΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΠΑΡΩ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ;
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
Επιστροφή στην κορυφή
Ηλυσιακός-Ι ΜΑΚ Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Ηλυσιακός-Ι ΜΑΚ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 17/Απριλίου/2008 ώρα 19:21
Εκεί που θα παρουσιαστείς μετά από 2 μέρες περίπου και αν έχεις ένδειξη ΥΕΑ θα περάσεις κάποια αθλήματα και αν πετύχεις πας κατά πάσα πιθανότητα Ηράκλειο Κρήτης για 4 μήνες για να γίνεις ΔΕΑ. Αν τώρα παρουσιαστείς σε κέντρο εκπαίδευσης εδ(ΚΕΕΔ,1η ΜΑΛ, Δ μοίρα) έχεις μεγάλη πιθανότητα να επιλεγείς για ΔΕΑ ειδικών δυνάμεων(αμφίβιος ή ορεινός). Οι πεζοναύτες πλέον ανήκουν στο πεζικό. Ακολούθως θα πας για λίγες βδομάδες σε μία μοίρα καταδρομών-Β ΜΚ(Νάουσα), Ε ΜΚ(Δράμα), Η ΜΑΚ(Λέσβος), Γ ΜΑΚ(Χίος), Θ ΜΑΚ(Σάμος), Ι ΜΑΚ(κως), Α ΜΑΚ(Ρόδος) και μετά θα πας ΚΕΑΠ Ρεντίνα για εκπαίδευση σε αντικείμενα καταδρομών για 1 μήνα. Αν τα καταφέρεις πας πίσω στην μοίρα εδ αλλιώς σε τάγμα πεζικού. Η Η ΜΑΚ και η Γ ΜΑΚ υπολειτουργούν και μάλλον πάνε για κλέισιμο. Ελπίζω να σε κατατόπισα.
Σκόπια, Τούρκοι θα πεθάνετε! Μπρός στη γαλανόλευκη θα γονατίσετε! Ι ΜΑΚ
Επιστροφή στην κορυφή
nikos Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση nikos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 18/Απριλίου/2008 ώρα 16:26
Αρχικά αποστάλθηκε από Ηλυσιακός-Ι ΜΑΚ

Εκεί που θα παρουσιαστείς μετά από 2 μέρες περίπου και αν έχεις ένδειξη ΥΕΑ θα περάσεις κάποια αθλήματα και αν πετύχεις πας κατά πάσα πιθανότητα Ηράκλειο Κρήτης για 4 μήνες για να γίνεις ΔΕΑ. Αν τώρα παρουσιαστείς σε κέντρο εκπαίδευσης εδ(ΚΕΕΔ,1η ΜΑΛ, Δ μοίρα) έχεις μεγάλη πιθανότητα να επιλεγείς για ΔΕΑ ειδικών δυνάμεων(αμφίβιος ή ορεινός). Οι πεζοναύτες πλέον ανήκουν στο πεζικό. Ακολούθως θα πας για λίγες βδομάδες σε μία μοίρα καταδρομών-Β ΜΚ(Νάουσα), Ε ΜΚ(Δράμα), Η ΜΑΚ(Λέσβος), Γ ΜΑΚ(Χίος), Θ ΜΑΚ(Σάμος), Ι ΜΑΚ(κως), Α ΜΑΚ(Ρόδος) και μετά θα πας ΚΕΑΠ Ρεντίνα για εκπαίδευση σε αντικείμενα καταδρομών για 1 μήνα. Αν τα καταφέρεις πας πίσω στην μοίρα εδ αλλιώς σε τάγμα πεζικού. Η Η ΜΑΚ και η Γ ΜΑΚ υπολειτουργούν και μάλλον πάνε για κλέισιμο. Ελπίζω να σε κατατόπισα.
Σκόπια, Τούρκοι θα πεθάνετε! Μπρός στη γαλανόλευκη θα γονατίσετε! Ι ΜΑΚ
ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΑΛΛΑ ΓΙΑΤΙ ΛΕΣ ΦΙΛΕ ΟΤΙ ΟΙ ΠΕΖΟΝΑΥΤΕΣ ΔΕΝ ΑΝΗΚΟΥΝ ΣΤΙΣ ΕΙΔ ΔΥΝΑΜΕΙΣ ΚΑΙ ΟΤΙ ΑΝΗΚΟΥΝ ΣΤΟ ΠΕΖΙΚΟ; ΤΟΤΕ ΓΙΑΤΙ ΦΟΡΟΥΝ ΠΡΑΣΙΝΑ ΜΠΕΡΕ; ΓΙΑΤΙ ΟΤΑΝ ΠΑΣ ΣΤΟ ΣΤΡΑΤΟΛΟΓΙΚΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΝΑ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΠΟΥ ΘΕΣ ΝΑ ΠΑΣ ΤΟΥΣ ΠΕΖΟΝΑΥΤΕΣ ΤΟΥΣ ΕΧΕΙ ΣΤΙΣ ΕΙΔΙΚΕΣ ΔΥΝΑΜΕΙΣ; ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΕ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ Σ΄ΑΥΤΑ ΤΑ ΕΡΩΤΗΜΑΤΑ; ΕΓΩ ΔΗΛΩΣΑ ΠΕΖΟΝΑΥΤΗΣ ΚΑΙ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΟΜΑΙ ΣΤΟΝ ΒΟΛΟ, ΟΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ, ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΡΩΤΗΣΑ ΑΤΟΜΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΒΑΘΜΟΦΟΡΟΣ ΣΤΟΥΣ ΠΕΖΟΝΑΥΤΕΣ ΚΑΙ ΜΕ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΑΝΗΚΟΥΝ ΑΚΟΜΑ ΣΤΙΣ ΕΙΔΙΚΕΣ ΔΥΝΑΜΕΙΣ. ΘΑ ΣΑΣ ΠΡΑΚΑΛΕΣΩ ΑΝ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΕΤΑΙ ΚΑΛΑ ΟΡΙΣΜΕΝΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΠΙΜΕΝΕΤΕ ΚΑΙ ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙΤΑΙ ΛΑΘΟΣ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
Επιστροφή στην κορυφή
yandr Δες τη Λίστα
Στρατάρχης
Στρατάρχης

Μέλος από: 02/Οκτωβρίου/2003
  Παράθεση yandr Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 18/Απριλίου/2008 ώρα 17:21
Εδώ και αρκετούς μήνες συζητείται η μετάπτωση των Πεζοναυτών στο πεζικό.

Προφανώς δεν έχει πραγματοποιηθεί ακόμη, αλλά επίκειται η αλλαγή αυτή σύντομα.

Φυσικά τα πάντα είναι ρευστά στον ελληνικό στρατό και κανείς δεν μπορεί να γνωρίζει, αλλά το θέμα αυτό είναι αρκετά γνωστό.

Επιστροφή στην κορυφή
Ηλυσιακός-Ι ΜΑΚ Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Ηλυσιακός-Ι ΜΑΚ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 19/Απριλίου/2008 ώρα 00:13
Όταν υπηρετούσα εκπαιδευτής στο Πεύκο οι νέοι μου (299) στα χαρτία τους δεν είχαν σαν επιλογή τους πεζοναύτες. Μετά έμαθα ότι πεζοναύτες παρουσιάζονται κατευθείαν Βόλο και ότι μετά από λίγες σειρές θα μπούν πεζικό. Μην κολλάτε σε όρους πεζοναύτης-αμφίβιος-ορεινός. Πάνω κάτω είναι η ίδια εκπαίδευση, τα ίδια στελέχη κλπ
Ψηλά, ψηλά τα πράσινα μπερέ... Ι ΜΑΚ
Επιστροφή στην κορυφή
vasilis Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση vasilis Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 19/Απριλίου/2008 ώρα 14:02
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ, ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΜΗΠΩΣ ΚΑΝΕΙΣ ΣΑΣ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΠΑΝΕ ΓΙΑ ΔΕΑ ΠΕΖΟΝΑΥΤΕΣ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΣΤΕΛΝΟΥΝ, ΣΕ ΠΟΙΟ ΜΕΡΟΣ ΔΗΛΑΔΗ (ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΔΕΑ ΕΝΝΟΩ); ΕΠΕΙΔΗ ΜΠΑΙΝΩ ΤΩΡΑ ΤΟΝ ΜΑΙΟ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΩ ΔΕΑ. ΑΚΟΥΣΑ ΟΤΙ ΤΟΥΣ ΚΑΤΑΔΡΟΜΕΙΣ ΤΟΥΣ ΣΤΕΛΝΟΥΝ ΣΤΗΝ ΚΡΗΤΗ. ΙΣΧΥΕΙ ΑΥΤΟ; ΔΗΛΑΔΗ ΚΑΙ ΟΙ ΠΕΖΟΝΑΥΤΕΣ ΠΑΝΕ ΕΚΕΙ;
Επιστροφή στην κορυφή
nikos Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση nikos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 19/Απριλίου/2008 ώρα 15:52
Αρχικά αποστάλθηκε από yandr

Εδώ και αρκετούς μήνες συζητείται η μετάπτωση των Πεζοναυτών στο πεζικό.

Προφανώς δεν έχει πραγματοποιηθεί ακόμη, αλλά επίκειται η αλλαγή αυτή σύντομα.

Φυσικά τα πάντα είναι ρευστά στον ελληνικό στρατό και κανείς δεν μπορεί να γνωρίζει, αλλά το θέμα αυτό είναι αρκετά γνωστό.

οχι εδω και αρκετους μηνες αλλα αρκετα χρονια θεσ να πεις. εγω ξερεις απο πότε το ακουω αυτο; απο το 2004!!! το οτι επικιται συντομα αλλαγη, μην εισαι απολυτα σιγουρος. εγω πιστευω οτι αν ηταν να τους βγαλουν απο ειδ δυν θα το ειχαν κανει.
πολλα λενε στην ελλαδα αλλα αν σκεφτεις τιποτα δεν γινεται.
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 19/Απριλίου/2008 ώρα 20:36
Αρχικά αποστάλθηκε από nikos

ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΑΛΛΑ ΓΙΑΤΙ ΛΕΣ ΦΙΛΕ ΟΤΙ ΟΙ ΠΕΖΟΝΑΥΤΕΣ ΔΕΝ ΑΝΗΚΟΥΝ ΣΤΙΣ ΕΙΔ ΔΥΝΑΜΕΙΣ ΚΑΙ ΟΤΙ ΑΝΗΚΟΥΝ ΣΤΟ ΠΕΖΙΚΟ; ΤΟΤΕ ΓΙΑΤΙ ΦΟΡΟΥΝ ΠΡΑΣΙΝΑ ΜΠΕΡΕ; ΓΙΑΤΙ ΟΤΑΝ ΠΑΣ ΣΤΟ ΣΤΡΑΤΟΛΟΓΙΚΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΝΑ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΠΟΥ ΘΕΣ ΝΑ ΠΑΣ ΤΟΥΣ ΠΕΖΟΝΑΥΤΕΣ ΤΟΥΣ ΕΧΕΙ ΣΤΙΣ ΕΙΔΙΚΕΣ ΔΥΝΑΜΕΙΣ; ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΕ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ Σ΄ΑΥΤΑ ΤΑ ΕΡΩΤΗΜΑΤΑ; ΕΓΩ ΔΗΛΩΣΑ ΠΕΖΟΝΑΥΤΗΣ ΚΑΙ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΟΜΑΙ ΣΤΟΝ ΒΟΛΟ, ΟΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ, ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΡΩΤΗΣΑ ΑΤΟΜΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΒΑΘΜΟΦΟΡΟΣ ΣΤΟΥΣ ΠΕΖΟΝΑΥΤΕΣ ΚΑΙ ΜΕ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΑΝΗΚΟΥΝ ΑΚΟΜΑ ΣΤΙΣ ΕΙΔΙΚΕΣ ΔΥΝΑΜΕΙΣ. ΘΑ ΣΑΣ ΠΡΑΚΑΛΕΣΩ ΑΝ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΕΤΑΙ ΚΑΛΑ ΟΡΙΣΜΕΝΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΠΙΜΕΝΕΤΕ ΚΑΙ ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙΤΑΙ ΛΑΘΟΣ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΦΙΛΕ ΝΙΚΟ ΚΑΙ ΘΑ ΠΩ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΚΟΜΑ: ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΛΑΣΗ ΤΗΣ 25ης ΜΑΡΤΙΟΥ ΟΙ ΠΕΖΟΝΑΥΤΕΣ ΦΟΡΟΥΣΑΝ ΠΡΑΣΙΝΟ ΜΠΕΡΕ ΠΟΥ ΑΠΟΔΙΚΝΥΕΙ ΟΤΙ ΑΝΗΚΟΥΝ ΑΚΟΜΑ ΣΤΙΣ ΕΙΔ ΔΥΝ. ΑΥΤΟ ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΕΧΟΥΝ ΒΑΛΘΕΙ ΝΑ ΒΓΑΛΟΥΝ ΤΟΥΣ ΠΕΖΟΝΑΥΤΕΣ ΑΠΟ ΤΙΣ ΕΙΔ ΔΥΝ!!!
Επιστροφή στην κορυφή
nekrothaftis Δες τη Λίστα
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος

Μέλος από: 19/Απριλίου/2008
  Παράθεση nekrothaftis Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 19/Απριλίου/2008 ώρα 20:43
Αρχικά αποστάλθηκε από totas

ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΦΙΛΕ ΝΙΚΟ ΚΑΙ ΘΑ ΠΩ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΚΟΜΑ: ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΛΑΣΗ ΤΗΣ 25ης ΜΑΡΤΙΟΥ ΟΙ ΠΕΖΟΝΑΥΤΕΣ ΦΟΡΟΥΣΑΝ ΠΡΑΣΙΝΟ ΜΠΕΡΕ ΠΟΥ ΑΠΟΔΙΚΝΥΕΙ ΟΤΙ ΑΝΗΚΟΥΝ ΑΚΟΜΑ ΣΤΙΣ ΕΙΔ ΔΥΝ. ΑΥΤΟ ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΕΧΟΥΝ ΒΑΛΘΕΙ ΝΑ ΒΓΑΛΟΥΝ ΤΟΥΣ ΠΕΖΟΝΑΥΤΕΣ ΑΠΟ ΤΙΣ ΕΙΔ ΔΥΝ!!!

ε τότε λογίκα είναι κατα κάποιο τρόπο " καταδρομείς" . ίσως να μήν θελήσουν να τους κάνουν απλούς πεζικάριους αλλα να τους ενσωματώσουν στους καταδρόμεις η να γίνουν κάτι σαν την 71η δηλαδή "32η πλωτομετακινούμενη ταξιαρχεία"
Επιστροφή στην κορυφή
ΚΩΣΤΑΣ Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση ΚΩΣΤΑΣ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 25/Απριλίου/2008 ώρα 04:38
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΓΚΑΡΝΤΑΣΙΑ ΜΕ ΗΡΘΕ ΚΑΙ ΜΕΝΑ ΧΑΡΤΙ ΣΤΙΣ 13/3 ΓΙΑ ΒΟΛΟ!! ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΘΕΣ/ΝΙΚΗ!! ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΗ Η ΠΡΟΣΒΑΣΗ ΣΤΟ ΣΤΡΑΤΟΠΕΔΟ ΚΑΙ ΤΙ ΛΕΕΙ ΓΕΝΙΚΑ ΣΑΝ ΚΕΝΤΡΟ;
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  123 19>