Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Κούρεμα στο στρατό

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  123 11>
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: Κούρεμα στο στρατό
    Αποστολή: 12/Απριλίου/2008 ώρα 00:31
Γεια σας μάγκες. Έιμαι μαλλιάς και είρθε η ώρα για να υπηρετήσω και΄γώ την μαμά πατρίδα. Παρουσιάζουμε τον Μαϊο και αναρωτιέμαι πόσο κοντό πρέπει να είναι το μαλλί μου, γιατί θέλω να το αφήσω όσο μακρί γίνεται. Διλαδή θα προτιμούσα να το άφηνα 15 πόντους παρά να το ξυρίσω €8* Ποιος γνωρίζει και μπορεί να μου δώσει περισσότερες πληροφορίες;

Σας ευχαριστώ πολύ.
Επιστροφή στην κορυφή
νοσηλευτής τ.ε Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση νοσηλευτής τ.ε Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 12/Απριλίου/2008 ώρα 00:42
φίλε μου Σάκη απ' ότι γνωρίζω θα πρέπει να κουρέψεις τα μαλλιά σου αφήνοντας 3 - 4 πόντους μαλλί, δυστηχώς θα το υποστείς αν και θα ξανά βγούνε. σου εύχομαι καλή θητεία και φύλαξε αν θες τη κοτσίδα σου για ενθίμιον. που παρουσιάζεσαι; εγώ ΚΕΥΓ ΑΡΤΑΣ τον Μάϊο.
Επιστροφή στην κορυφή
yandr Δες τη Λίστα
Στρατάρχης
Στρατάρχης

Μέλος από: 02/Οκτωβρίου/2003
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση yandr Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 12/Απριλίου/2008 ώρα 13:59
Φίλε μου και εγώ είχα μαλλιά όταν μπήκα στο στρατό, αλλά όπως και εγώ θα πρέπει να κουρευτείς. Ξέχνα τα καρεδάκια και λοιπά, το μαλλί θα πρέπει να είναι πολύ κοντό.

Δες το ως μία περίοδο υγείας για τα μαλλιά σου, καθώς θα δυναμώσουν οι ρίζες και θα απαλλαγείς από την ψαλίδα
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 12/Απριλίου/2008 ώρα 15:51
Ευχαριστώ πολύ. Διλαδή θα τα κόψω 4 πόντους, ελπίζω νά΄ναι εντάξι.

Νοσηλεύτη: Παρουσιάζουμε στο 165 (Παρανέστη/Δράμας) Πυροβολικό στις 12. Μαϊου.
Επιστροφή στην κορυφή
Nassos Δες τη Λίστα
Γενικός Επιθεωρητής Στρατού

Μέλος από: 12/Νοεμβρίου/2005
  Παράθεση Nassos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 13/Απριλίου/2008 ώρα 02:43
Απλά πες στο κουρέα ότι θές φανταρικό κούρεμα.4 πόντοι είναι. Και απέφυγε το γουλί γιατί θα φας καμπάνα.

Να ξέρεις επίσης ότι κάθε 20 ημέρες πρέπει να κουρεύεσαι. Ο κανονισμός λέει 15, αλλά κανένας δεν τον τηρεί.
Επιστροφή στην κορυφή
ΚωνσταντίνοςCY Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 07/Ιουλίου/2008
  Παράθεση ΚωνσταντίνοςCY Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 07/Ιουλίου/2008 ώρα 19:47
το κούρεμα 4 πόντους δεν ειναι λίγο μακρια τα μαλλιά. με την μηχανή σου τα πέρνει. τι αριθμό;
Επιστροφή στην κορυφή
Nassos Δες τη Λίστα

Παράθεση Nassos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 07/Ιουλίου/2008 ώρα 20:13
Πες στον κουρέα "φανταρικό". Θα το καταλάβει.

Ναι, με μηχανή στα κόβει.
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 26/Ιανουαρίου/2009 ώρα 15:46
Καλησπέρα,
τα τελευταία 4 χρόνια ξυρίζω το κεφάλι μου και θ ήθελα να το διατηρώ έτσι και στον στρατό.
ξέρετε τί προβλέπετε;
επίσης ξέρετε αν επιτρέπετε ηλεκτρική ξυριστική μηχανή;
ευχαριστώ
Επιστροφή στην κορυφή
Nassos Δες τη Λίστα

Παράθεση Nassos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 26/Ιανουαρίου/2009 ώρα 15:50
Απαγορεύεται το γουλί, εκτός και αν έχεις ιατρικό πρόβλημα.

3-4 πόντους τρίχα θα αφήνεις πάντα.

Ναι επιτρέπεται, αλλά καλό θα ήταν να πάρεις και απλό ξυράφι. Για αφρό ξυρίσματος πάρε gel για να μην ερεθιστεί το δέρμα.
Επιστροφή στην κορυφή
πειραιωτης Δες τη Λίστα
Λοχαγός
Λοχαγός

Μέλος από: 28/Ιουλίου/2008
  Παράθεση πειραιωτης Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 27/Ιανουαρίου/2009 ώρα 23:55
Νασο να σου κανω μια ερωτηση! Δεν ειναι πολυ 3-4 ποντοι; Αν πας κουρεμενος με την 1 θα σου πουν τιποτα; Σιγα μαλλι ειναι ξαναβγαινει!
Επιστροφή στην κορυφή
Velerefontis Δες τη Λίστα
Κυανόκρανος
Κυανόκρανος

Μέλος από: 26/Ιανουαρίου/2009
  Παράθεση Velerefontis Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 28/Ιανουαρίου/2009 ώρα 00:00
Απαγορευεται το μαλλι να ειναι τελειως ξυρισμενο. Επιτρεπεται και επιβαλεται θα ελεγα μονο στους εκπαιδευομενους της ΜΥΚ
Επιστροφή στην κορυφή
Nassos Δες τη Λίστα

Παράθεση Nassos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 28/Ιανουαρίου/2009 ώρα 00:01
4 πόντοι είναι το προβλεπόμενο. Είχα πολλούς που κουρευόντουσαν στον 1 πόντο και έτρωγαν καμπάνα.

Δεν ξέρω τι ισχύει στις Ειδικές Δυνάμεις.
Επιστροφή στην κορυφή
πειραιωτης Δες τη Λίστα
Λοχαγός
Λοχαγός

Παράθεση πειραιωτης Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 28/Ιανουαρίου/2009 ώρα 00:01
Δηλαδη στους καταδρομεις πως πρεπει αν εισαι;
Επιστροφή στην κορυφή
Nassos Δες τη Λίστα

Παράθεση Nassos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 28/Ιανουαρίου/2009 ώρα 00:03
Μη με ρωτάς. Εγώ απλά λέω ποίο είναι το προβλεπόμενο. ’λλωστε θα το διαβάσεις και στους κανονισμούς υγιεινής. Όπως και ότι κάθε 15-20 ημέρες πρέπει να καθαρίζεις το σβέρκο.
Επιστροφή στην κορυφή
πειραιωτης Δες τη Λίστα
Λοχαγός
Λοχαγός

Παράθεση πειραιωτης Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 28/Ιανουαρίου/2009 ώρα 00:04

ε, αυτο το κανεις μεσα στο στρατοπεδο! Δε χρειαζεται να βγεις εξω!

Επιστροφή στην κορυφή
Nassos Δες τη Λίστα

Παράθεση Nassos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 28/Ιανουαρίου/2009 ώρα 00:08
Προϋπόθεση να υπάρχει φαντάρος-κουρέας.

Εγώ αναγκαζόμουν να βγαίνω έξω για να κουρευτώ.
Επιστροφή στην κορυφή
geomav Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 27/Ιανουαρίου/2009
  Παράθεση geomav Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 04/Φεβρουαρίου/2009 ώρα 07:19
Παρουσιαζομαι αυλωνα την αλλη εβδομαδα και θα κουρευτς τελευταια μερα αλλα θελω να τα κοψω πολυ κοντα, σχεδον ξυρισμενα, ξερει κανεις εαν αυτο επιτρέπεται γιατι ειχα ακούσει οτι απαγορεύεται!
Επιστροφή στην κορυφή
Nassos Δες τη Λίστα

Παράθεση Nassos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 04/Φεβρουαρίου/2009 ώρα 14:01
Δεν επιτρέπεται. Είπαμε 4 πόντους, εκτός και αν θες να σου τη πούν.
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  123 11>