Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Δεν θέλω να μπω στις Ειδικές Δυνάμεις

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1234 11>
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
Δημήτρης Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 17/Ιανουαρίου/2009
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση Δημήτρης Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: Δεν θέλω να μπω στις Ειδικές Δυνάμεις
    Αποστολή: 19/Ιανουαρίου/2009 ώρα 19:50
Πηγαινε στο στρατολογικο γραφειο που δηλωθηκες και πες οτι σε καλεσαν εκει ενω δεν εχεις δηλωσει ΕΔ... Δεν μπορει, κατι θα κανουν...
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 21/Ιουνίου/2009 ώρα 22:21
Μπήκα και ορκίστηκα πεζικό (Μπηκα 19/5/09) , αλλα μετα απο 1 μηνα (19/6/09) μου ηρθε χαρτι για Μεταταξη στις δυναμεις πεζοναυτων χωρις καν να θελω η να εχω δηλωσει οτι θελω να υπηρετησω εκει.

τωρα προσπαθω να φυγω απο εκει και να συνεχισω την θυτεια μου στο στρατο ξηρας (πεζικο).

εχω καποια προβληματα με την μεση μου, εχω σπασει τα ποδια μου πριν απο αρκετο καιρο, αλλα ακομα και σημερα εχω ενοχλησεις απο κραμπες κτλπ.

θα ηθελα αν μπορει καποιος να μου πει λιγο γρηγορα τι θα επρεπε να κανω, αυριο εχουμε συνεντευξη και θα ηθελα να ξερω τι θα ητανε καλο να πω για να γυρισω στο πεζικο.

ευχαριστω.
Δημητρης
Επιστροφή στην κορυφή
D.Y.K Δες τη Λίστα
Γενικός Επιθεωρητής Στρατού

Μέλος από: 03/Φεβρουαρίου/2009
  Παράθεση D.Y.K Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 21/Ιουνίου/2009 ώρα 22:26
Φιλαρακι μην πανικοβαλλεσαι! Εαν τους αναφερεις τα προβληματα που ειχες με τα ποδια σου και την μεση σου και τα επαληθευσουν και αυτοι δεν νομιζω να σε κρατησουν στους Πεζοναυτες! Υποτιθεται οτι θα πρεπει να εισαι αρτιος για να συμμετασχεις χωρις να αντιμετωπισεις προβλημα στην εκπαιδευση, ασε που και αυτοι θελουν να εχουν το κεφαλι τους ησυχο οποτε... Ολα cool!
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 21/Ιουνίου/2009 ώρα 22:40
Αρχικά αποστάλθηκε από Δ. Υ. Κ

Φιλαρακι μην πανικοβαλλεσαι! Εαν τους αναφερεις τα προβληματα που ειχες με τα ποδια σου και την μεση σου και τα επαληθευσουν και αυτοι δεν νομιζω να σε κρατησουν στους Πεζοναυτες! Υποτιθεται οτι θα πρεπει να εισαι αρτιος για να συμμετασχεις χωρις να αντιμετωπισεις προβλημα στην εκπαιδευση, ασε που και αυτοι θελουν να εχουν το κεφαλι τους ησυχο οποτε... Ολα cool!

Αυτο με αγχωνει περισσοτερο.
Το αν θα φαινεται το προβλημα ή οχι.
Αν δλδ τωρα δεν φαινεται πως θα τους αποδειξω εγω οτι οντως εχω προβλημα;

Επιστροφή στην κορυφή
D.Y.K Δες τη Λίστα

Μέλος από: 03/Φεβρουαρίου/2009
  Παράθεση D.Y.K Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 21/Ιουνίου/2009 ώρα 23:36
Φιλε μου πιστεψε με εαν υπαρχει προβλημα θα φανει!

Γιατροι ειναι και αντιμετωπιζουν καθημερινα παρομοιες καταστασεις!

Εγω προτεινω να ηρεμησεις και να μην αγχωνεσαι!
Επιστροφή στην κορυφή
Nassos Δες τη Λίστα

Μέλος από: 12/Νοεμβρίου/2005
  Παράθεση Nassos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 22/Ιουνίου/2009 ώρα 00:21
Φιλέ μου, στις Ειδικές Δυνάμεις δεν υπάρχει περίπτωση να μη σε "σαρώσουν" στα θέματα Υγείας.

’παξ και φέρεις χαρτιά που αναφέρουν τυχόν εγχειρήσεις, μετεγχειρητικούς πόνους κλπ. σε κόβουν.
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 23/Σεπτεμβρίου/2009 ώρα 06:11
Γεια σας παιδιά καταρχάς να σας πω ότι είμαι άσχετος από στρατολογικά θέματα. Έχω την εξής ερώτηση, λοιπόν πέρασα περιοδεύων όταν ήμουν 18 χρόνον και δήλωσα Ειδικές δύναμεις... Τώρα στα 21 μου αφού τελειωσα τις σπουδές μου, στο χαρτί για την διακοπή της αναβολής μου δήλωσα Λοκατζής, ενώ θέλω να πάω κανονικό στρατό ξηράς. Όχι ειδικές δύναμης κλπ... Με συγχωρείτε αν είπα κάποια χαζομάρα... Ευχαριστώ πολύ!
Επιστροφή στην κορυφή
Tεο24 Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 02/Σεπτεμβρίου/2009
  Παράθεση Tεο24 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 23/Σεπτεμβρίου/2009 ώρα 19:14
Χωρις να ειμαι ειδικος απλα απ οσα εχω διαβασει εδω μεσα μπορω να σου πω πως λιγη σημασια παιζει τι θα δηλωσεις στα χαρτια σου αλλα και περαν τουτου ακομα και να σε παρουν ειδικες δυναμεις απλα θα κοπεις εφοσων το επιθυμεις οπως και τοσοι που δεν θελουν να συνεχισουν εκει και θα μεταφερθεις αλλου στον απλο στρατο ξηρας.
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 23/Σεπτεμβρίου/2009 ώρα 19:33
Ευχαριστω για την πληροφορια φιλε μου! Ελπιζω να μη γινει καμια στραβη και βρω τσαμπα μπελα και ταλαιπορια
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 15/Οκτωβρίου/2009 ώρα 02:46
Αν επιλεγεί κάποιος να υπηρετησει στις ειδικές δυνάμεις κ δεν έχει τη σωματική διάπλαση κτλ
νομιζω μπορεί να αρνηθεί εφοσον παρουσιαστει...
Από τη στιγμή που θα αρνηθεί ποια διαδικασία ακολουθειται για μετάταξη κ μετα από ποσες ημέρες;
Επιστροφή στην κορυφή
Marina2 Δες τη Λίστα
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης

Μέλος από: 16/Φεβρουαρίου/2009
  Παράθεση Marina2 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 15/Οκτωβρίου/2009 ώρα 21:54
Wink  Κάποιοι που ηταν μαζι με τον αδερφο μου στο πευκο (οι περισσοτεροι) φυγανε μετα την ορκομωσια! Αλλα και πάλι μεχρι να ορκιστούν με τα καψωνια που τους εκαναν και αυτα που τους λέγανε... Τους ρωτούσαν κιολας "ποιος δεν αντεχει να φυγει αυριο; " ετσι ψαρωναν πολλοι και εφευγαν... ! Τωρα πως γινονταν η διαδικασια δεν ξερω, αυτο που ξερω ειναι οτι απο την μερα που παρουσιαστηκαν και για καθε μερα μεχρι την ορκομωσια φευγανε παιδια, βεβαια   Μετα την ορκομωσια φυγανε τα περισσοτερα
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 16/Οκτωβρίου/2009 ώρα 00:11
Εχει πολύ καψώνι δλδ;
Θεωρείτε σωστο να δέχεται κάποιος ατομικο καψώνι, και τι γινεται σε αυτη την περιπτωση;
Επιστροφή στην κορυφή
Nicolas_mk2 Δες τη Λίστα
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης

Μέλος από: 26/Φεβρουαρίου/2009
  Παράθεση Nicolas_mk2 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 16/Οκτωβρίου/2009 ώρα 00:19
Αρχικά αποστάλθηκε από Neosylektos

Εχει πολύ καψώνι δλδ;
Θεωρείτε σωστο να δέχεται κάποιος ατομικο καψώνι, και τι γινεται σε αυτη την περιπτωση;

Το καψώνι που υπήρχε κάποτε δεν υπάρχει σε καμιά περίπτωση πλέον... Στη χειρότερη να σε ρίξουν πουθενά για κάμψεις (το ατομικό καψώνι εχει απαγορευθεί πλέον), τίποτα χειρότερο...
Επιστροφή στην κορυφή
Rafale Δες τη Λίστα
Στρατηγός
Στρατηγός

Διαγραμμένο Μέλος

Μέλος από: 05/Οκτωβρίου/2009
  Παράθεση Rafale Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 16/Οκτωβρίου/2009 ώρα 00:28

Εχει πολύ καψώνι δλδ;
συμφωνα με το αρθρο 73 του σπκ που ειναι και η μοναδικη ασπιδα προστασιας απεναντι σε αυθαιρετες δγες ανωτερων προβλπει ποινη φυλακισης 2 ετων αλλα ουδεποτε εφαρμοστηκε. Ακομη και αν ασκητε διωξη σε αξκο που ειχε δεσει φανταρο με αλυσιδα αθωωθηκε.  Δεν ειναι ομως πολλες μοναδες που  Επιβιωνουν κατω απο την ομπρελα της "σκληρης εκπσης" προσωπικα δεν το βρισκω σωστο.
Επιστροφή στην κορυφή
Rafale Δες τη Λίστα
Στρατηγός
Στρατηγός

Διαγραμμένο Μέλος

Μέλος από: 05/Οκτωβρίου/2009
  Παράθεση Rafale Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 16/Οκτωβρίου/2009 ώρα 00:30

Εχει πολύ καψώνι δλδ;
εκτος αν με τον ορο "καψωνι" εννοεις το να πηγαινεις να καθαριζεις τουαλετες και μαγειρια 
Επιστροφή στην κορυφή
ΓΙΩΡΓΟΣ Δες τη Λίστα
Λοχαγός
Λοχαγός

Μέλος από: 27/Ιουλίου/2009
  Παράθεση ΓΙΩΡΓΟΣ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 16/Οκτωβρίου/2009 ώρα 05:56

Εχει πολύ καψώνι δλδ;
ατομικο δεν εχει... Εχει μονο ομαδικο... Φταιει ενας και την πληρωνουν ολοι...
Επιστροφή στην κορυφή
Marina2 Δες τη Λίστα
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης

Μέλος από: 16/Φεβρουαρίου/2009
  Παράθεση Marina2 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 16/Οκτωβρίου/2009 ώρα 12:46

Εχει πολύ καψώνι δλδ;
Δεν ειναι καψωνι μωρε... ! Σου φωνάζουνε λιγο εκει να σε ψαρώσουνε, αν κανει καμια βλακεια κανενας το πολύ πολύ να παρετε κάμψεις... Τετοια πραγματα. Απλα αυτοι με τις φωνες και την πειθαρχια που προσπαθούν να σας επιβάλουν, προσπαθούν να σας φοβήσουν κιόλας και πετάνε και μεσα μεσα "ποιος θελει να φυγει αυριο γιατι θα σας σκισουμε τα κορμια! Ε εκει λες τωρα την εβαψα και το σκεπτεσαι. Πολλοι ψαρωνουν και φευγουν πάντως.  Στο Πευκο για εμενα το ειναι λίγο δυσκολα,  Μετα  Στην μονάδα που θα πας, μετα την εκπαιδευση, θα χαλαρώσεις λίγο.
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 17/Οκτωβρίου/2009 ώρα 03:01
Οκ καταλαβα. Αντε κ ο θεος βοηθος! Και να πειτε ρε παιδιά οτι το επέλεξα, πάει κ έρχεται αλλά ηταν το μονο που δ ηθελα! Τέλος πάντων... Αν και ειναι η χειροτερη μοναδ. Θα το παλεψω... Τουλάχιστον μεχρι την ορκομωσια!
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1234 11>