Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Εμπορικό Ναυτικό: Γενικές πληροφορίες

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 252627
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
Vasilis_Ch Δες τη Λίστα
Επιλοχίας
Επιλοχίας

Μέλος από: 06/Φεβρουαρίου/2016
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση Vasilis_Ch Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: Εμπορικό Ναυτικό: Γενικές πληροφορίες
    Αποστολή: 18/Μαρτίου/2017 ώρα 10:30
Επειδή δεν κάνετε το κόπο να γυρίσετε στις πίσω σελίδες θα το γράψω για ακόμα μια φορά.
Δόκιμους παίρνουν παντού αρκεί να είστε καλοί, να έχετε αγγλικά και βοηθάει να έχετε κάποιον γνωστό.

Από τώρα για το τί θα γίνει του χρόνου που θα είσαι εσύ στη σχολή ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ κανένας τι θα γίνει.
Αν δεις το παρών νήμα όλοι πλοίαρχοι θέτε να γίνετε...
Δεν θέλει κανένας να λερώσει τη φόρμα.
Όπως καταλαβαίνεις είστε πολλοί αλλά δεν θα μπείτε όλοι.
Επιστροφή στην κορυφή
TZMΛ Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση TZMΛ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 18/Μαρτίου/2017 ώρα 20:49
Πολλα τα φραγκα και δε θελω να φορτωσω τη μανα μου (χωρισμενη) ... Οποτε προχωραω για μηχανικος ^^ και βλεπουμε παντως ευχαριστώ για τις πληροφοριες σας.
Επιστροφή στην κορυφή
dennnisgr@gmail.com Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 07/Απριλίου/2017
  Παράθεση dennnisgr@gmail.com Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 07/Απριλίου/2017 ώρα 00:59
Μου ζητήθηκε να δουλέψω να δουλέψω σε ένα μικρό πλοίο περίπου 60 ατόμων.
Δεν έχω ξανά ασχοληθεί με αυτά.

Για το ναυτικό φυλλάδιο πρέπει λέει να κάνω σωστικα μαθήματα και να περάσω από γιατρούς.

1ον. Πόσο μυωπια πρέπει να έχει κάποιος για να μπορεί να δουλέψει γέφυρα;

2ρον με αυτό το χαρτί έχω κάποια επαγγελματική εξέλιξη.

3ον που αλλού θα μπορούσα να δουλέψω με αυτό το χαρτί;
Επιστροφή στην κορυφή
mattypocket Δες τη Λίστα
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Μέλος από: 15/Φεβρουαρίου/2017
  Παράθεση mattypocket Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 07/Απριλίου/2017 ώρα 14:30
Καλησπερα παιδια. Ηθελα να ρωτησω, το μηχανοστασιο κλιματιζεται; Γιατι εχω ακουσει οτι ειδικα το καλοκαιρι οταν εχει 35-40 βαθμους στο μηχανοστασιο εχει 50 και ειναι ανηποφορο.
Επιστροφή στην κορυφή
Vasilis_Ch Δες τη Λίστα
Επιλοχίας
Επιλοχίας

Παράθεση Vasilis_Ch Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 07/Απριλίου/2017 ώρα 14:34
Αρχικά αποστάλθηκε από dennnisgr@gmail.com

Μου ζητήθηκε να δουλέψω να δουλέψω σε ένα μικρό πλοίο περίπου 60 ατόμων.
Δεν έχω ξανά ασχοληθεί με αυτά.

Για το ναυτικό φυλλάδιο πρέπει λέει να κάνω σωστικα μαθήματα και να περάσω από γιατρούς.

1ον. Πόσο μυωπια πρέπει να έχει κάποιος για να μπορεί να δουλέψει γέφυρα;

2ρον με αυτό το χαρτί έχω κάποια επαγγελματική εξέλιξη.

3ον που αλλού θα μπορούσα να δουλέψω με αυτό το χαρτί;

Το θέμα είναι τι δουλειά θα κάνεις στη γέφυρα; Χαρτί πλοιάρχου δεν έχεις. Ναύτης δεν είσαι άρα τι θα κάνεις; Τα όρια μυωπίας καθορίζονται για αξιωματικούς και τους εκτελώντες βάρδια... Για πλοίαρχους τα όρια είναι 2 ή 3 λάθη στα 10.

2 Με τα σωστικά τι εξέλιξη; Απλό δικαιολογητικό για χορήγηση ναυτικού φυλλαδίου είναι

Το χαρτί αν εννοείς τα σωστικά δεν κάνει τίποτα... Απλώς ναυτικό φυλλάδιο θα έχεις... Τώρα που θα μπορούσες... Με τι ειδικότητα σκέφτεσαι;
Γενικώς στη ναυτιλία μπορείς.
Επιστροφή στην κορυφή
Vasilis_Ch Δες τη Λίστα
Επιλοχίας
Επιλοχίας

Παράθεση Vasilis_Ch Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 07/Απριλίου/2017 ώρα 14:36
Αρχικά αποστάλθηκε από mattypocket

Καλησπερα παιδια. Ηθελα να ρωτησω, το μηχανοστασιο κλιματιζεται; Γιατι εχω ακουσει οτι ειδικα το καλοκαιρι οταν εχει 35-40 βαθμους στο μηχανοστασιο εχει 50 και ειναι ανηποφορο.

Που τις βρίσκεται τέτοιες ερωτήσεις; Σιγά μην κλιματίζεται 1000 τετραγωνικά και πλέον χώρος...
Έχει ανεμοδόχους αλλά μέχρι εκεί...
Και παραπάνω από 50 πάει...
Η μηχανή θέλει κουράγιο παλικάρια.
Επιστροφή στην κορυφή
Νικος Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Νικος Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 18/Απριλίου/2017 ώρα 22:48
Καλησπερα παιδια ηθελα να ρωτησω αν καποιος θελει να γυρισει και δεν αντεχει να κανει την δουλεια αυτη (μιλαμε για δοκιμο μηχανης) εχω ακουσει οτι στους 3 μηνες αναλαμβανει η εταιρια τα εξοδα για να γυρισεις η στους 4ης μηνες; Ευχαριαστω.
Επιστροφή στην κορυφή
ZAFOS123 Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 26/Ιουλίου/2015
  Παράθεση ZAFOS123 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 18/Απριλίου/2017 ώρα 23:31
Γεια σας παιδια ηθελα να ρωτησω... κατι εχω ακουσει οτι αν καποιος για οποιοδηποτε λογο δεν θελει να συνεχισει το εκπαιδευτικο του μπαρκο μεχρι τους 3ς μηνες αναλαμβανει αυτος τν επιστροφη του και απο τους 4ρις και μετα η εταιρια?; Γνωριζεται κατι; Ευχαριστω
Επιστροφή στην κορυφή
Kostas_17 Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Kostas_17 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 19/Απριλίου/2017 ώρα 01:11
Γεια σας , ειμαι καινούργιος εδώ και θα ήθελα την βοήθεια σας ειμαι Γ λυκειου και σε λιγο τελειώνουμε και θα ήθελα να περάσω στην σχολή εμποροπλοιαρχων οίνουσσες με το απολυτήριο λυκειου ακόμα μήπως ξέρετε αν βοηθάει οτι εχω αλλα δυο αδέρφια ( ως τρίτεκνοι ) και εχω στην οικογένεια άτομο με αναπηρία 67% και άνω ; δεύτερον δεν εχω καλή γνώση αγγλικών αυτο ειναι απαραίτητο για να τελείωσω την σχολή η θα εχω πρόβλημα ; τρίτον μήπως ξέρετε αν η σχολή ειναι καλή ; τέταρτον θέλω να πάω πλοιάρχων γιατι το αγαπαω εχω δει την όλη ζωη ξερω εχει δυσκολίες αλλα τα δύσκολα τα παλεύουμε. Δεν θα ήθελα να το βάλω κάτω απλός φοβάμαι μόνο το γεγονός οτι δεν εχω γνώση αγγλικών. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Επιστροφή στην κορυφή
mattypocket Δες τη Λίστα
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Μέλος από: 15/Φεβρουαρίου/2017
  Παράθεση mattypocket Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 19/Απριλίου/2017 ώρα 17:38
Αρχικά αποστάλθηκε από Kostas_17

Γεια σας, ειμαι καινούργιος εδώ και θα ήθελα την βοήθεια σας ειμαι Γ λυκειου και σε λιγο τελειώνουμε και θα ήθελα να περάσω στην σχολή εμποροπλοιαρχων οίνουσσες με το απολυτήριο λυκειου ακόμα μήπως ξέρετε αν βοηθάει οτι εχω αλλα δυο αδέρφια (ως τρίτεκνοι) και εχω στην οικογένεια άτομο με αναπηρία 67% και άνω ; Δεύτερον δεν εχω καλή γνώση αγγλικών αυτο ειναι απαραίτητο για να τελείωσω την σχολή η θα εχω πρόβλημα ; Τρίτον μήπως ξέρετε αν η σχολή ειναι καλή ; Τέταρτον θέλω να πάω πλοιάρχων γιατι το αγαπαω εχω δει την όλη ζωη ξερω εχει δυσκολίες αλλα τα δύσκολα τα παλεύουμε. Δεν θα ήθελα να το βάλω κάτω απλός φοβάμαι μόνο το γεγονός οτι δεν εχω γνώση αγγλικών. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Ναι ως τριτεκνος μπαινεις πιο ευκολα. Τα αγγλικα νομιζω θα σου χρειαστουν στα καραβια για να συνεννοεισαι με τους φιλιπινεζους κλπ αλλα δεν νομιζω οτι απαιτουνται για να παρεις το διπλωμα και με τα αγγλικα μαθηματα της σχολης λογικα θα εισαι οκ.
Επιστροφή στην κορυφή
ZAFOS123 Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 26/Ιουλίου/2015
  Παράθεση ZAFOS123 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 19/Απριλίου/2017 ώρα 18:14
Παιδια ξερει κανενας να μου απαντησει?
Επιστροφή στην κορυφή
εφη Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση εφη Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 19/Απριλίου/2017 ώρα 18:26
Καλησπερα.. ενδιαφερομαι για την σχολη πλοιαρχων.. και δινω πανελληνιες... περσι τα μορια ανεβηκαν σχεδον 1000 μοναδες μηπως εχει καποιος εμπειρος μια πιθανη ιδεα για τα φετινα μορια;
Επιστροφή στην κορυφή
teooyk Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 01/Οκτωβρίου/2016
  Παράθεση teooyk Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 22/Απριλίου/2017 ώρα 23:28
Αρχικά αποστάλθηκε από εφη

Καλησπερα. Ενδιαφερομαι για την σχολη πλοιαρχων. Και δινω πανελληνιες... Περσι τα μορια ανεβηκαν σχεδον 1000 μοναδες μηπως εχει καποιος εμπειρος μια πιθανη ιδεα για τα φετινα μορια;

Καλησπέρα έφη. Πάντα παίζει ρόλο η ζήτηση που θα έχει. Μπορεί να μείνει στάσιμη, μπορεί να ανέβει. Λογικά όμως θα ανέβει λίγο γιατί κάθε χρόνο όλο και περισσότεροι δηλώνουν τις συγκεκριμένες σχολές!
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 252627
Τα Greeklish απαγορεύονται και τα μηνύματα διαγράφονται αμέσως και χωρίς προειδοποίηση (βλέπε Σωστά ελληνικά ή διαγραφή)

Γρήγορη Απάντηση
Όνομα:

Μήνυμα:
Κωδικός Ασφαλείας:
Code Image - Please contact webmaster if you have problems seeing this image code Φόρτωση νέου Κώδικα
Παρακαλώ εισάγετε τον Κωδικό Ασφαλείας που φαίνεται παραπάνω σαν γραφικό.
Θα πρέπει να ενεργοποιήσετε τα Cookies στον browser.