Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Μισθός Επαγγελματία Οπλίτη (ΕΠΟΠ)

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 26272829>
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
maria30 Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 18/Δεκεμβρίου/2010
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση maria30 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: Μισθός Επαγγελματία Οπλίτη (ΕΠΟΠ)
    Αποστολή: 15/Ιουνίου/2011 ώρα 17:20
Παιδια φετος θα παρουμε επιδομα αδειας;
Επιστροφή στην κορυφή
106pyrgos Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 18/Ιουνίου/2011
  Παράθεση 106pyrgos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 18/Ιουνίου/2011 ώρα 03:10
Γεια σας αδερφια κ απο εμενα, βλεποντας τις πρωτες σελιδες με τα ποσα που περναμε οπως πανε τα πραγματα ουτε τα 1000 δεν θα φτανουμε σε λιγο καιρο. Αλλα αφου εχουμε δουλεια παλι καλα να λεμε, υπαρχουν χειροτερα.
Επιστροφή στην κορυφή
ALEX Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση ALEX Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 17/Ιουλίου/2011 ώρα 19:58
Παιδια ο μισθος μας θα παισει 37 ευρω απο τη παρακρατηση φορου + 90 ευρω απο τη μειωση του επιδοματος απασχολησησ+25 ευρω απο την εισφορα αλληλεγγυης δηλαδη 150 ευρω το μηνα. επισης σταματανε της παραμεθοριου... αρα δηλαδη θα τη περναμε με 800 ευρω το μηνα περιπου... αν βαλεις τα ενοικια και τα κοινοχρηστα ε ρε πεινα που θα πεσει...
Επιστροφή στην κορυφή
faoust21 Δες τη Λίστα
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ

Απενεργοποιημένο Μέλος

Μέλος από: 04/Ιουλίου/2011
  Παράθεση faoust21 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 28/Ιουλίου/2011 ώρα 20:42
Αρχικά αποστάλθηκε από ALEX

Παιδια ο μισθος μας θα παισει 37 ευρω απο τη παρακρατηση φορου + 90 ευρω απο τη μειωση του επιδοματος απασχολησησ+25 ευρω απο την εισφορα αλληλεγγυης δηλαδη 150 ευρω το μηνα. Επισης σταματανε της παραμεθοριου... Αρα δηλαδη θα τη περναμε με 800 ευρω το μηνα περιπου... Αν βαλεις τα ενοικια και τα κοινοχρηστα ε ρε πεινα που θα πεσει...

και παλι καλα εισαι. Σκεψου οτι παιδια απο πανεπιστημια με μεταπτυχιακα ειναι ανεργα, κανουν "πρακτικες", δλδ δουλευουν απληρωτοι ή δουλευουν απο το πρωι μεχρι το βραδυ για 500-600ε.
Επιστροφή στην κορυφή
Γιαννης Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Γιαννης Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 09/Σεπτεμβρίου/2011 ώρα 17:44
Διαβάζω διάφορα εδώ μέσα στο πλοκ κοιταξτε να δείτε εγω έχω περίπου 8 χρόνια και με το επίδομα του γάμου αλλα και του μωρού φτάνω τα 1180 ποιος είναι ο μάγκας που λέει ότι φτάνει στα 2 χρόνια να αγγίζει μισθό 1200 είναι ψεύτης όσο για τα παραμεθωρια κάνουμε και 2 με 3 μήνες να τα δούμε άρα δεν τα υπολογίζεις πάνω στον μήνα που καθορισμένα τα επαρνα τα λεφτά είναι λίγα και ναι επέλεξα να είμαι στο στράτευμα αλλα ποιος μπορεί να μου πει ποσά μου μένουν για να ζήσω καθαρά εγω και η οικογένεια μου
Επιστροφή στην κορυφή
ΕΠΟΠ 2011 Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση ΕΠΟΠ 2011 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 13/Οκτωβρίου/2011 ώρα 01:48
Τωρα ρε παιδια ποσα θα παιρνουμε; Εγω με 2 χρονια προυπερησιας, παντρεμενος, περνω περιπου 1050 ευρω. Πόσα θα χάσω?
Επιστροφή στην κορυφή
Annie Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Annie Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 13/Οκτωβρίου/2011 ώρα 05:52
Γνωριζει καποιος περιπου ποσο κυμαινεται πλεον ο μισθος των εποπ καταδρομεων;
Επιστροφή στην κορυφή
otieimai Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση otieimai Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 13/Οκτωβρίου/2011 ώρα 05:56
Τι μειωσεις εκαναν; Οποιος ξερει ας μου απαντησει. Εποπ2011 ποσο ειναι το επιδομα του γαμου;
Επιστροφή στην κορυφή
ΓΕΩΡΓΙΑ Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση ΓΕΩΡΓΙΑ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 12/Φεβρουαρίου/2012 ώρα 21:50
Αληθεια οτι θα πληρωνονται οι εποπ στη πτωχευση?
Επιστροφή στην κορυφή
Greek_Army Δες τη Λίστα
Γενικός Επιθεωρητής Στρατού

Μέλος από: 12/Οκτωβρίου/2009
  Παράθεση Greek_Army Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 12/Φεβρουαρίου/2012 ώρα 22:43

Αρχικά αποστάλθηκε από ΓΕΩΡΓΙΑ

Αληθεια οτι θα πληρωνονται οι εποπ στη πτωχευση;

Επιστροφή στην κορυφή
doragli Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 13/Φεβρουαρίου/2012
  Παράθεση doragli Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 13/Φεβρουαρίου/2012 ώρα 02:10
Απ ότι Λενε ναι. Ειναι ενα επιδομα γυρω στα 300 ευρω που Δίδεται Ακομα κ σε περιπτωση στασης πληρωμων.
Επιστροφή στην κορυφή
giannis pezonautis Δες τη Λίστα
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος

Μέλος από: 03/Ιουνίου/2011
  Παράθεση giannis pezonautis Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 09/Απριλίου/2012 ώρα 23:39
Σε ποιο σωμα εισαι αν επιτρεπετε?
Επιστροφή στην κορυφή
lionslaw Δες τη Λίστα
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Λοχίας - ΕΠΟΠ

Μέλος από: 07/Δεκεμβρίου/2014
  Παράθεση lionslaw Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 21/Απριλίου/2015 ώρα 10:20
Πόσο είναι ο μισθός ενός ΕΠΟΠ τώρα; Παίζει ρόλο και η ειδικότητα;
Επιστροφή στην κορυφή
Soldier395,02 Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 21/Ιανουαρίου/2016
  Παράθεση Soldier395,02 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 24/Ιανουαρίου/2016 ώρα 12:10
Ο μισθος των μονιμων απο ποσο ξεκιναει ;
Επιστροφή στην κορυφή
dn24 Δες τη Λίστα
Στρατηγός
Στρατηγός

Μέλος από: 15/Νοεμβρίου/2010
  Παράθεση dn24 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 24/Ιανουαρίου/2016 ώρα 13:33
Αρχικά αποστάλθηκε από Soldier395,02

Ο μισθος των μονιμων απο ποσο ξεκιναει ;

Επίσης, διάβασε το άρθρο μας.

Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επιστροφή στην κορυφή
Alex_90 Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 17/Μαρτίου/2016
  Παράθεση Alex_90 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 03/Απριλίου/2016 ώρα 21:07
Καλησπέρα, ενδιαφέρομαι όταν μπω φαντάρος (έχω δηλώσει ειδικές δυνάμεις πεζοναύτες) να γίνω ΕΠΟΠ, ξέρετε αν παίρνουν ακόμα; Και αν ναι είναι υποχρεωτική 5ετούς ή 7ετούς υπηρεσία; Ευχαριστώ,
Επιστροφή στην κορυφή
D.Y.K Δες τη Λίστα

Μέλος από: 03/Φεβρουαρίου/2009
  Παράθεση D.Y.K Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 04/Απριλίου/2016 ώρα 11:07
Έχει απαντηθεί πολλάκις (το πρώτο σου) ερώτημα στον παρακάτω σύνδεσμο.

Ως προς το δεύτερο ερώτημα σου οι ΕΠΟΠ είναι υπόχρεοι τριετούς θητείας (όσοι υπηρέτησαν ως φαντάροι) και τετραετούς για όσους δεν.
Επιστροφή στην κορυφή
Alex_90 Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 17/Μαρτίου/2016
  Παράθεση Alex_90 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 04/Απριλίου/2016 ώρα 13:16
Δεν το ήξερα ευχαριστώ.
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 26272829>