Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Φυσική κατάσταση και σωματικές προϋποθέσεις

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 333435
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
vo96 Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση vo96 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: Φυσική κατάσταση και σωματικές προϋποθέσεις
    Αποστολή: 10/Δεκεμβρίου/2018 ώρα 18:06
Ειμαι 1.75 και 76 κιλα αυτη την στιγμη. Εκανα περσι γυμναστικη συχνα. Ιουλιο μεχρι και Νοεμβριο δεν εκανα τιποτα. Εχω απογοητευτει απο την αποψη οτι θελω να υπηρετησω στις ειδικες δυναμεις και δεν ξερω αν θα τα καταφερω
Επιστροφή στην κορυφή
Νεοσυλλεκτος Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Νεοσυλλεκτος Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 30/Δεκεμβρίου/2018 ώρα 05:29
Γεια σας θα ηθελα μια βοηθεια σχετικα με μια απορια που εχω. Θελω να μπω ΛΟΚ αλλα εχω διαφραγμα μυτης και παρουσιαζομαι τον Ιανουαριο 2019 Α' ΕΣΣΟ
αν περασω απο εξετασεις στο 401 και χειρουργειθω μετα θα μπορω να μπω η θα με βαλουν πεζικο; Και επισης ειμαι Στρατος Ξηρας αφου ορκιστω μου ειπαν οτι περνουν απο τις ειδικες δυναμεις και ρωτουν τους στρατιωτες αν θελουν να μπουν Ειδικες Δυναμεις υσχει αυτο; Ευχαριστω για οποια βοηθεια δωθει.
Επιστροφή στην κορυφή
Νιτσόλας Βασίλειος Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Νιτσόλας Βασίλειος Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 20/Ιανουαρίου/2019 ώρα 17:30
Έχω τρέλα με τα λοκ είμαι υποψήφιος ιερέας περιμένω να τελειώσω το σχολείο πριν 2 χρόνια ετρεχα καθημερινά 16 χλμ ειμουν 65 κιλά έχω γνώση πολεμικών τεχνών απλα έχω πάρει κιλά είμαι 90 δουλεύω οικοδομή σκαρφαλώνω παντού κάθε απόγευμα πηγαίνω βουνό περπάτημα και προσπαθώ να βρω και παλι την φόρμα μου και προ παντός να ανοίξουν τα πνευμονία μου... απο καμσεις και έλξεις εεεμ τα βρίσκω λίγο σκούρα αλλά βλέπω βελτίωση μερα με την μερα... τι μου προτείνεται να κανω ακόμη για να ανταπεξελθω...
Επιστροφή στην κορυφή
Mike Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Mike Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 07/Μαΐου/2019 ώρα 21:04
Γεια σας, θέλω να ρωτήσω για την επιλογή των ΛΟΚ.
Μεθαύριο 9 Μαΐου παρουσιάζομαι Α. Καλινσκη
Όταν δήλωσα για ΛΟΚ ήμουν αρκετά κιλα ελαφρύτερος και σε σχετικά καλή φυσική κατάσταση δεν έκανα γυμναστική καθόλου αλλά ήμουν όλη μέρα στα χωράφια και στα μεροκάματα και πίστευα πως θα μπορούσα να ανταπεξελθω. Τώρα όμως είμαι στα 24 τελείωσε η αναβολή και στις 3 του μήνα ήρθε το χαρτί, δεν έχω την φυσικη κατασταση που είχα πριν 1μισι-2 χρόνια, λόγω σπουδών, του τύπου δουλείας που έκανα και άλλων καταστάσεων.
Πλέον είμαι 1.86 στα 112 κιλά, δεν μπορώ πλέον να κάνω καμψεις ή ελξεις λόγω βαρους και π παραμέλησης αλλά μπορώ να τρέχω και να περπατάω πορείες χωρίς ιδιαίτερη δυσκολία κατά τα άλλα η υγεία μου είναι κομπλέ, αλλεργίες, σωματικά προβλήματα, θέματα με την όραση δεν έχω.
Τι πιθανότητες έχω να με δεχτούν με τα παραπάνω κιλά που έχω, επίσης θα με απορρίψουν απευθείας; Γιατί άμα θα ειμαι στο κέντρο 3-4 εβδομάδες τα κιλά θα τα χάσω και θα ξαναμπώ σε μια σχετική φόρμα, γιατί εύκολα βάζω και χάνω κιλα από μικρός, γι'αυτό και παχυνα τόσο σε 1μισι χρονο.
Θέλω πραγματικά και από μικρός ήθελα να υπηρετήσω στα ΛΟΚ
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 333435
Τα Greeklish απαγορεύονται και τα μηνύματα διαγράφονται αμέσως και χωρίς προειδοποίηση (βλέπε Σωστά ελληνικά ή διαγραφή)

Γρήγορη Απάντηση
Όνομα:

Μήνυμα:
Κωδικός Ασφαλείας:
Code Image - Please contact webmaster if you have problems seeing this image code Φόρτωση νέου Κώδικα
Παρακαλώ εισάγετε τον Κωδικό Ασφαλείας που φαίνεται παραπάνω σαν γραφικό.
Θα πρέπει να ενεργοποιήσετε τα Cookies στον browser.