Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Στρατός και σχέση

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  123 25>
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
giannaras4 Δες τη Λίστα
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος

Μέλος από: 03/Μαΐου/2008
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση giannaras4 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: Στρατός και σχέση
    Αποστολή: 07/Ιουλίου/2008 ώρα 04:48
ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙ ΤΗΝ ΣΧΕΣΗ ΤΟΥ ΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΠΟΥ ΥΠΗΡΕΤΕΙ ΤΗΝ ΠΑΤΡΙΔΑ; Η ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΣΑΣ ΤΙ ΛΕΕΙ;
Επιστροφή στην κορυφή
yandr Δες τη Λίστα
Στρατάρχης
Στρατάρχης

Μέλος από: 02/Οκτωβρίου/2003
  Παράθεση yandr Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 07/Ιουλίου/2008 ώρα 12:08
Η προσωπική εμπειρία μου λέει ότι είναι δυνατόν, αλλά είναι πολύ δύσκολο και μόνο όταν μιλάμε για σοβαρή σχέση.

Επειδή υπηρέτησα στο υγειονομικό, το 90%+ των στρατιωτιών που καταφθάνουν στο 401 με κρίση Υ (= Υστερίας) είναι επειδή τους παράτησε η κοπέλα τους. Το ίδιο συνέβη και σε έναν πολύ καλό μου φύλο κατά την διάρκεια της θητείας του.

Και κάτι τελευταίο, οι κρίσεις υστερίας μπορεί να ακούγονται αδελφίστικες σε μερικούς, αλλά συμβαίνουν κατά δεκάδες ή και εκατοντάδες σε κάθε ΕΣΣΟ.

Επιστροφή στην κορυφή
Nassos Δες τη Λίστα
Γενικός Επιθεωρητής Στρατού
Γενικός Επιθεωρητής Στρατού

Μέλος από: 12/Νοεμβρίου/2005
  Παράθεση Nassos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 07/Ιουλίου/2008 ώρα 13:53
Πολύ δύσκολο. Το έβλεπα από τους άλλους φαντάρους. Και όταν υπάρχει εμπλοκή (πολλές ημέρες μέσα), ουδέν σχόλιον...
Επιστροφή στην κορυφή
giannaras4 Δες τη Λίστα
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος

Μέλος από: 03/Μαΐου/2008
  Παράθεση giannaras4 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 07/Ιουλίου/2008 ώρα 17:34
αληθεια yandr; μπορεισ λιγο να αναλυσεις τις κρισεισ υστεριας; και τι επιπτωσεις στην μετεπειτα ζωη εχει(στρατιωτικη αλλα και γενικοτερα);
συγγνωμη για τα κεφαλαια...
Επιστροφή στην κορυφή
yandr Δες τη Λίστα
Στρατάρχης
Στρατάρχης

Μέλος από: 02/Οκτωβρίου/2003
  Παράθεση yandr Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 07/Ιουλίου/2008 ώρα 19:23
Δεν είμαι ψυχίατρος, ούτε και ψυχολόγος.

Οι κρίσις υστερίας στις οποίες ανέφερα είναι καθαρά παροδικές, δηλαδή χωρισμός δια τηλεφώνου από την κοπέλα του φαντάρου.

Δεν μένει κανένα κουσούρι στην συντριπτική πλειονότητα των περιπτώσεων, αλλά δεν μπορώ να επεκταθώ καθώς δεν είμαι γιατρός. Τώρα ως προς τον τρόπο που εκδηλώνεται θα περιλάμβανα λιποθυμικά επεισόδια, κατάθλιψη κ. λπ.

Επιστροφή στην κορυφή
Ιφικράτης Δες τη Λίστα
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ

Μέλος από: 14/Μαΐου/2008
  Παράθεση Ιφικράτης Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 13/Ιουλίου/2008 ώρα 20:16
Αρχικά αποστάλθηκε από yandr

Η προσωπική εμπειρία μου λέει ότι είναι δυνατόν, αλλά είναι πολύ δύσκολο και μόνο όταν μιλάμε για σοβαρή σχέση.
Ίσα-ίσα, που αν είναι σοβαρή η σχέση ισχύει περισσότερο αυτό.
Αυτό είναι λογικότατο αν σκεφτούμε λίγο η εφήμερη σχέση τί σημαίνει έναντι της... σοβαρής.
Επιστροφή στην κορυφή
Markos_Hdi Δες τη Λίστα
Κυανόκρανος
Κυανόκρανος

Μέλος από: 11/Απριλίου/2008
  Παράθεση Markos_Hdi Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 15/Αυγούστου/2008 ώρα 16:39
Δεν μπορώ να καταλάβω τι τις πιάνει τις γυναίκες με τον στρατό. Δεν πρέπει να είναι μόνο το ζήτημα ότι θα κάνουνε να τον δούνε πολύ καιρό. Έχει τύχει σε διάφορες περιπτώσεις που έχω ακούσει, να χωρίζουνε ζευγάρια που ούτως ή άλλως και προ θητείας δεν ήτανε μαζί όλο το χρόνο. Ήτανε από διαφορετική πόλη πχ. Αλλά και πάλι εν μέσω της θητείας αποφάσιζε η κα@$#% να χωρίσουνε. Μπορεί κάποιος να το εξηγήσει;
Μήπως αποδεικνύει την σαδιστική γυναικεία φύση;
Επιστροφή στην κορυφή
Apap Δες τη Λίστα
Λοχίας
Λοχίας

Μέλος από: 05/Αυγούστου/2008
  Παράθεση Apap Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 15/Αυγούστου/2008 ώρα 17:01
Αρχικά αποστάλθηκε από Markos_Hdi

Δεν μπορώ να καταλάβω τι τις πιάνει τις γυναίκες με τον στρατό. Δεν πρέπει να είναι μόνο το ζήτημα ότι θα κάνουνε να τον δούνε πολύ καιρό. Έχει τύχει σε διάφορες περιπτώσεις που έχω ακούσει, να χωρίζουνε ζευγάρια που ούτως ή άλλως και προ θητείας δεν ήτανε μαζί όλο το χρόνο. Ήτανε από διαφορετική πόλη πχ. Αλλά και πάλι εν μέσω της θητείας αποφάσιζε η κα@$#% να χωρίσουνε. Μπορεί κάποιος να το εξηγήσει;
Μήπως αποδεικνύει την σαδιστική γυναικεία φύση;

To Hollywood φταίει για όλα που τα δείχνει ρόδινα...

Επιστροφή στην κορυφή
ikaros Δες τη Λίστα
Επιλοχίας
Επιλοχίας

Μέλος από: 24/Αυγούστου/2008
  Παράθεση ikaros Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 22/Σεπτεμβρίου/2008 ώρα 17:59
Εμπειρια προσωπικη δεν εχω ακομα, απο Μαιο και μετα, ομως ο κολλητος μου που χωρισε 2 μηνες πριν μπει φανταρος(για ασχετο με τον στρατο λογο)μου ειπε οτι ειναι καλυτερα που ειναι φανταρος χωρις να εχει σχεση! Κατα βαση για ψυχολογικους λογους!
Επιστροφή στην κορυφή
eleni sti Δες τη Λίστα
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας

Μέλος από: 31/Μαΐου/2007
  Παράθεση eleni sti Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 24/Σεπτεμβρίου/2008 ώρα 17:34
Απο προσωπικη εμπειρια λεω οτι αν η σχεση με το αλλο φυλλο ειναι δυνατη και υπαρχει εμπιστοσυνη κρατει και μεσα στο στρατο. Αν αγαπας τον αλλον δεν καταλαβαινεις ποτε περναει ο χρονος
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 25/Σεπτεμβρίου/2008 ώρα 01:30
Ποτε δεν θα ξεχασω τις μερες που εκανα γραφεας της ξανθιας Λοχαγινας... Μακαρι να ξαναπηγαινα στρατο
Επιστροφή στην κορυφή
ikaros Δες τη Λίστα
Επιλοχίας
Επιλοχίας

Μέλος από: 24/Αυγούστου/2008
  Παράθεση ikaros Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 25/Σεπτεμβρίου/2008 ώρα 15:09
Αρχικά αποστάλθηκε από ΛΥΚΟΣ

Ποτε δεν θα ξεχασω τις μερες που εκανα γραφεας της ξανθιας Λοχαγινας... Μακαρι να ξαναπηγαινα στρατο
Τυχερε...
Επιστροφή στην κορυφή
Markos_Hdi Δες τη Λίστα
Κυανόκρανος
Κυανόκρανος

Μέλος από: 11/Απριλίου/2008
  Παράθεση Markos_Hdi Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 03/Οκτωβρίου/2008 ώρα 03:36
Καλή η λοχαγίνα;
Επιστροφή στην κορυφή
πειραιωτης Δες τη Λίστα
Λοχαγός
Λοχαγός

Μέλος από: 28/Ιουλίου/2008
  Παράθεση πειραιωτης Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 13/Οκτωβρίου/2008 ώρα 02:07

δε ξερω γενικα σε τι κατασταση βρισκονται οι φανταροι που ενω κανουν την θητεια τους η πολυ αγαπημενη τους κοπελα τους παραταει αλλα αν λαβω σοβαρα υποψην την σειρα big bang(με τον αντωνιου και την σκυλαρπακτρα του) θα ειναι πολυ τραγικο!

Επιστροφή στην κορυφή
ydroxoos2 Δες τη Λίστα
Επιλοχίας
Επιλοχίας

Μέλος από: 11/Σεπτεμβρίου/2008
  Παράθεση ydroxoos2 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 13/Οκτωβρίου/2008 ώρα 04:01
εγω πιστευω πως η σχεση καθε στρατευσιμου στιριζεται στο πριν!!! Αν οντως ι σχεση τους ειναι δυνατη θα κρατησει αν εχουν μια σχεση για τιν πλακα σιγουρο ειναι πωσ δεν θα κρατησει!
Επιστροφή στην κορυφή
illy Δες τη Λίστα
Στρατηγός
Στρατηγός

Μέλος από: 13/Σεπτεμβρίου/2008
  Παράθεση illy Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 13/Οκτωβρίου/2008 ώρα 04:09
Ακριβώς όπως τα λες υδροχοε... Αν η σχέση είναι δυνατή η απόσταση μηδενίζεται!!!
Επιστροφή στην κορυφή
πειραιωτης Δες τη Λίστα
Λοχαγός
Λοχαγός

Μέλος από: 28/Ιουλίου/2008
  Παράθεση πειραιωτης Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 13/Οκτωβρίου/2008 ώρα 18:31
παιδια ειναι σχετικο αυτο! και εγω οταν μπω μπορει να εχω μια δυνατη σχεση! δε ξερω πως θα μου την δωσει αν εχω να την δω την κοπελα μου 2-3 μηνες πως θα φερθω! οποτε αυτο ειναι στον ανθρωπο και οχι στην σχεση! εγω δε γουσταρω να εχω μια σχεση σταθερη και οταν θα μπω φανταρος και κανω 2 μηνες να την δω με την πρωτη εξοδου που θα παρω να ψαχνομαι για να βρω καμια αλλη!
Επιστροφή στην κορυφή
illy Δες τη Λίστα
Στρατηγός
Στρατηγός

Μέλος από: 13/Σεπτεμβρίου/2008
  Παράθεση illy Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 13/Οκτωβρίου/2008 ώρα 18:35
Εννοείται ότι έιναι στον άνθρωπο κατά πόσο μπορεί να κρατήσει μία σχέση εξ'αποστάσεως... Κ φυσικά είναι κ θέμα χαρακτήρος κ συναισθημάτων
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  123 25>