Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Στρατός και σχέση

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 232425
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
Adiamondia Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 16/Ιανουαρίου/2018
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση Adiamondia Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: Στρατός και σχέση
    Αποστολή: 17/Ιανουαρίου/2018 ώρα 20:14
Rinaki πραγματικά σου εύχομαι ο, τι καλύτερο ολόψυχα και αν δεν είναι αυτός το τυχερό σου να βρεις κάποιον που να σε εκτιμάει και να σε αγαπάει (όπως και εσύ αυτόν) και να χεις μια ισορροπημένη και χαρούμενη σχέση!
Φιλιά πολλά 😘
Επιστροφή στην κορυφή
Adiamondia Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Παράθεση Adiamondia Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 19/Ιανουαρίου/2018 ώρα 18:38
Καλησπέρα παιδιά, κάτι άλλο ήθελα να ρωτήσω σε όσους έχουν ήδη πάει φαντάροι, για την μεταβολή του "χαρακτήρα" του δικού μου.

είναι μέσα περίπου μία εβδομάδα (τώρα πλησιάζει και το επισκεπτήριο θα πάω να τον δω) αλλά είναι σαν να μιλάω σε άλλον άνθρωπο, τα συναισθήματα είναι μικτα γιατί από τη μια χαίρομαι γτ ακούγεται πολύ χαρούμενος, (έχει τύχει σε πολύ καλό θάλαμο) αλλά έπαθα την πλάκα μου με το ποσό αθυρωστομος και απότομος ή να το πω αλλιώς "μάγκας" ακούγεται, δλδ τόσες βρισιές σε μια πρόταση μας τον Θεό δεν έχω ξανακουσει!
Είναι του στρατού αυτό;
Δλδ τον άφησα γλυκούλη ευαίσθητο και αγαθό και θα μου βγει ο νταης της γειτονιάς;
Υ. Γ: αν και δεν ξέρω αν παίζει ρόλο είναι 26
Επιστροφή στην κορυφή
giannismar Δες τη Λίστα
Επιλοχίας
Επιλοχίας

Μέλος από: 28/Οκτωβρίου/2015
  Παράθεση giannismar Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 19/Ιανουαρίου/2018 ώρα 19:06
Ειναι παροδικο και ειναι του στρατου. Βασικα δεν ειναι του στρατου, αλλα με ποιους συναναστρεφεται στο στρατο (καθε καρυδιας καρυδι δηλαδη). Θα του περασει. Δεν εχει καμια σχεση με το αν ειναι νταης κ δε προκειται να βγει ετσι. Απλα τα ακουει ολη μερα και το εχει κολλησει (μπορει να κολλησει και τιποτα σε και με απο θεσσαλονικιους, κρητικα κλπ)
Επιστροφή στην κορυφή
Adiamondia Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Παράθεση Adiamondia Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 19/Ιανουαρίου/2018 ώρα 19:20
Καταρχάς σε ευχαριστώ για την άμεση απάντηση, απλά νταξει ο μόνος του κατάλαβε ότι ήμουν σε κατάσταση σοκ και μ κάτι του στυλ αυτός είναι συγνωμη αλλά θα συνηθίσεις και εντάξει δεν είπα τπτ γτ όπως και να χει χαίρομαι που τουλάχιστον περνάει καλάμι δεν τα χει βάψει μαύρα, αλλά αυτό είναι και στο άλλο λεβελ! Γενικά μου λέει πράγματα που δεν είναι τόσο του χαρακτήρα του που δεν τα πολύ περιμένω και δεν ξέρω πως να απαντήσω αλλά νταξ άμα είναι παροδικό υποθέτω πως το μόνο που μένει είναι η υπομονή!
Έχει νόημα μήπως να του συζητήσω τις αμφιβολίες μου; Τουλάχιστον για όταν μιλάει σε μένα, γιατί νταξει η αλήθεια είναι ότι με έπιασε απροετοίμαστη, η πιστεύεις θα έχει καμία περιέργη αντίδραση και θα τρέχω και δε θα φτάνω μετά;
(Από κοντά βεβαίως αν δεν τον βλέπω και δε με βλέπει δεν το επιχειρώ καν)
Απλά μου κάνε εντύπωση γιατί αυτή η αλλαγή έγινε σε τόσο λίγες μέρες και είναι πραγματικά τεράστια :/
Επιστροφή στην κορυφή
giannismar Δες τη Λίστα
Επιλοχίας
Επιλοχίας

Μέλος από: 28/Οκτωβρίου/2015
  Παράθεση giannismar Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 19/Ιανουαρίου/2018 ώρα 20:18
Μαλλον επηρεαστηκε απο τα ατομα που βρηκε εκει περα. Δεν αλλαζουν οι χαρακτηρες τοσο ευκολα, ποσο μαλλον σε τοσο μικρο διαστημα. Ουτε γινεται τιποτα τρομερο εκει μεσα πιστεψε με. Καντου κουβεντα και πες του τους προβληματισμους σου, χωρις ομως να τον θιξεις η να του κανεις επιθεση, θα καταλαβει πσιτευω! Και οταν βγει απο εκει μεσα στην αδεια θα συνελθει.

Θελω να πω επισης απο προσωπικη εμπειρια οτι συμπεριφορα ενος ανθρωπου μπορει να αλλαξει οταν δυσκολευτει πολυ (δηλ να νιωθει εντελως σκπουπιδι σωματικα και ψυχολογικα) αλλα αυτο επισης παρερχεται οταν περασουν οι δυσκολιες, και επισης κατι τετοιο δε συμβαινει στη βασικη εκπαιδευση αλλα σε δυσκολες μοναδες.

Επιστροφή στην κορυφή
Adiamondia Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Παράθεση Adiamondia Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 19/Ιανουαρίου/2018 ώρα 23:10
Σε ευχαριστώ και πάλι για την απάντηση σου, έχεις δίκιο, έτσι θα έγινε!
Αυτό θα κάνω θα του μιλήσω και ξέρω πως θα με καταλάβει, δεν θα τανε αλλιώς ο άνθρωπός μου. Ο πραγματικός του χαρακτήρας δεν αλλάζει τόσο εύκολ. Εξάλλου χαίρομαι γιατί πριν Μπει φοβόμουν πολυ πως ήταν στα πρόθυρα κατάθλιψης οποτέ ο στρατός ισως του φερε τα πάνω κάτω αλλα για καλό...

Όπως και να χει ελπίζω να μη βρεθεί στο σημείο να αλλάξει αρνητικά από την πίεση και την κούραση των επόμενων μηνών οπότε προτιμάω και χαίρομαι που η αλλαγή του είναι τουλάχιστον λόγο χαράς και όχι λύπης.

Να σαι καλά πάντως, το σχόλιο σου με βοήθησε να ηρεμήσω και να δω την κατάσταση με ψυχραιμία (γτ αν δεν έχω εγώ την κάτσαμε...)
Καλό βραδυ 🌃
Επιστροφή στην κορυφή
Eleni98 Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Eleni98 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 05/Ιουλίου/2018 ώρα 19:50
Καλησπέρα παιδιά εμένα το αγόρι μου φεύγει για στρατό σε λίγους μήνες είμαστε ήδη μαζί 5 μήνες αλλά περάσαμε πολλά μέχρι να καταφέρουμε να είμαστε μαζί. Με ήθελε πολύ από τη πρώτη στιγμή, εκείνος έκανε άπειρες προσπάθειες μέχρι να ανταποκριθώ και στη συνέχεια στη σχέση μας ήταν πιεστικός και ζηλιάρης μετά ξαφνικά αυτά έφτιαξαν αλλά έφτιαξαν σε σημείο να φαίνομαι σαν αόρατη σαν να μην τον νοιάζω πια συν ότι περνούσε και κάποιες φάσεις όλο αυτό το διάστημα και δικαιολογώ το να δείχνει έτσι απέναντι μου.

Κάναμε ωστόσο μία συζήτηση στην οποία καταφέραμε να τα βρούμε γιατί θέλουμε πολύ ο ένας τον άλλον και δεν θέλουμε να πετάξουμε αυτό που έχουμε. Μόλις έγινε αυτό την ακριβώς επόμενη μέρα έμαθε ότι μπαίνει στρατό και ειδικές δυνάμεις και απο τη μία θέλει να το προσπαθήσουμε αυτό που έχουμε δεν θέλει σε καμία περίπτωση να χωρίσουμε αλλά απο την άλλη ξέρω ότι θα περνάει δύσκολα στον στρατό.

H επικοινωνία μας θα είναι δύσκολη και φοβάμαι μην με ξεχάσει ή μην βαρεθεί την όλη κατάσταση και με αφήσει γιατί εγώ δεν θέλω να τον αφήσω και είμαι διατεθειμένη να τον περιμένω μέχρι και να γυρίσει οριστικά ακόμη κι αν δεν μιλήσουμε ποτέ από όταν μπει στρατό.

Εκείνος έχει πολλά σοβαρά προβλήματα και σε συνδυασμό με τον στρατό που έμαθε ότι μπαίνει τα έχει χάσει αλλά θέλω να ελπίζω ότι όλο αυτό μεταξύ μας είναι λόγω της φάσης που περνάει κι ότι όλο αυτό θα αλλάξει. Μπορείτε να μου δώσετε κάποια συμβουλή;
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 232425
Τα Greeklish απαγορεύονται και τα μηνύματα διαγράφονται αμέσως και χωρίς προειδοποίηση (βλέπε Σωστά ελληνικά ή διαγραφή)

Γρήγορη Απάντηση
Όνομα:

Μήνυμα:
Κωδικός Ασφαλείας:
Code Image - Please contact webmaster if you have problems seeing this image code Φόρτωση νέου Κώδικα
Παρακαλώ εισάγετε τον Κωδικό Ασφαλείας που φαίνεται παραπάνω σαν γραφικό.
Θα πρέπει να ενεργοποιήσετε τα Cookies στον browser.