Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Σωματική ικανότητα στις Ειδικές Δυνάμεις

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  123 26>
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: Σωματική ικανότητα στις Ειδικές Δυνάμεις
    Αποστολή: 19/Ιανουαρίου/2007 ώρα 00:21

Θα ηθελα να μαθω αν σε αποριπτουν απο τις ειδικες δυναμεις με ιατρικο ιστορικο: σπασμενο χερι πριν 8 χρονια, πλατιποδια, και μια ενχειρηση χιαστου στο γονατο πριν 4 χρονια; αν σε αποριπτουν που σε στελνουν; και τελος αν σε στειλουν πεζικο σε ποια κατηγορια απο τις ι 2-3-4 σε κατασουν με αυτο το ιατρικο ιστορικο;

Επιστροφή στην κορυφή
yandr Δες τη Λίστα
Στρατάρχης
Στρατάρχης

Μέλος από: 02/Οκτωβρίου/2003
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση yandr Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 19/Ιανουαρίου/2007 ώρα 15:53
Αν δεν σε απορρίπτουν με όλα αυτά, τότε όλοι κομμάντο θα γινόμασταν.

Δεν γνωρίζω σε ποια κατηγορία Ι σε κατατάσσουν, αλλά οι εγχειρήσεις που αναφέρεις δεν έχουν καμία σημασία αν σήμερα δεν παρουσιάζεις πρόβλημα σε αυτά τα σημεία.

Με την πλατυποδία δεν ξέρω τι γίνεται.
Επιστροφή στην κορυφή
finix Δες τη Λίστα
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος

Μέλος από: 26/Ιουλίου/2007
  Παράθεση finix Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 26/Ιουλίου/2007 ώρα 02:39
απο αθλήματα και εξετάσεις υγείας απλά δεν θέλουν να έχεις πρόβλημα.
αν είσαι ι1 μπορείς να μπεις.
Επιστροφή στην κορυφή
Ελληνας Δες τη Λίστα
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος

Μέλος από: 23/Δεκεμβρίου/2007
  Παράθεση Ελληνας Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 23/Δεκεμβρίου/2007 ώρα 22:47

ti somatikes eikanotites xriazonte gia na me dextoyne stis idikes dinamis;

Επιστροφή στην κορυφή
yandr Δες τη Λίστα
Στρατάρχης
Στρατάρχης

Παράθεση yandr Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 27/Δεκεμβρίου/2007 ώρα 20:42
Αρχικά αποστάλθηκε από Ελληνας

ti somatikes eikanotites xriazonte gia na me dextoyne stis idikes dinamis;

Πρέπει να είσαι απλά Ι1.
Επιστροφή στην κορυφή
302 amaliada Δες τη Λίστα
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος

Μέλος από: 16/Ιανουαρίου/2008
  Παράθεση 302 amaliada Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 24/Φεβρουαρίου/2008 ώρα 13:08
γεια σας μετα απο καιρο... εχτες ορκιστηκα στο μεγαλο πευκο.. απο οτι καταλαβα για μεινεις ειδικες δυναμεις χρειαζεται να μην εισαι γιωτας η να μην εχεις καποιο σοβαρο προβλημα υγειας..
Επιστροφή στην κορυφή
yandr Δες τη Λίστα
Στρατάρχης
Στρατάρχης

Παράθεση yandr Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 24/Φεβρουαρίου/2008 ώρα 13:42
Αρχικά αποστάλθηκε από 302 amaliada

γεια σας μετα απο καιρο... εχτες ορκιστηκα στο μεγαλο πευκο.. απο οτι καταλαβα για μεινεις ειδικες δυναμεις χρειαζεται να μην εισαι γιωτας η να μην εχεις καποιο σοβαρο προβλημα υγειας..

’ντε, καλή θητεία να έχεις.

’μα βρεις χρόνο ρίξε και καμιά πληροφορία για το Μεγάλο Πεύκο
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 01/Μαρτίου/2008 ώρα 21:08
ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΕΓΧΕΙΡΗΣΗ ΣΤΟ ΧΕΡΙ ΜΕ ΡΕΡΝΟΥ ΠΕΖΟΝΑΥΤΕΣ;
Επιστροφή στην κορυφή
Θεόδωρος Θωμάς Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Θεόδωρος Θωμάς Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 07/Απριλίου/2008 ώρα 21:17
Καλησπέρα παίδες... Ειμαι 18 1/2 και περιμενω το χαρτακι μου... εχω δηλωσει στρατό ξηρας... Αλλα τελικα θελω να παω ειδικες δυναμεις... κατι εχω ακουσει οτι ερχονται και σε περνουν απο το στρατοπεδο κατι πρασινοσκουφιδες... Εχω ενα βασικο ερωτιμα... Εχω άσθμα.. θα με παρουν; Ειμαι 1.75 και 82 κιλα... Αθλουμαι... και πιστευω θα αντεξω... αλλα με το ασθμα τι γίνεται;
Επιστροφή στην κορυφή
eleni sti Δες τη Λίστα
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας

Μέλος από: 31/Μαΐου/2007
  Παράθεση eleni sti Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 07/Απριλίου/2008 ώρα 22:31
Για να πας Ειδικες Δυναμεις απο οσο ξερω πρεπει να εισαι Ι1 και λογω του ασθματος λογικα θα σε βγαλουν Ι2. Αλλα για περισσοτερα ριξε μια ματια στο αθρο Σωματική Ικανότητα
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 08/Απριλίου/2008 ώρα 16:13
ΕΓΩ ΠΑΙΔΙΑ ΔΗΛΩΣΑ ΝΑ ΚΑΤΑΤΑΧΘΩ ΩΣ ΠΕΖΟΝΑΥΤΗΣ.
ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ ΕΓΧΕΙΡΗΣΗ ΣΤΑ 15 ΚΑΙ ΕΒΑΛΑ ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΛΑΜΑ. ΤΗΝ ΕΒΓΑΛΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ. ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΕΙΜΑΙ. ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ. ΠΑΙΖΩ ΚΑΙ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΣΕ ΜΙΑ ΟΜΑΔΑ.
ΘΑ ΜΕ ΠΑΡΟΥΝ Η ΘΑ ΚΟΠΩ;
ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΠΟΛΛΑ ΓΙΑ ΑΥΤΟ
ΑΛΛΟΙ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΝΑΙ ΚΑΙ ΑΛΛΟΙ ΟΧΙ
Επιστροφή στην κορυφή
yandr Δες τη Λίστα
Στρατάρχης
Στρατάρχης

Παράθεση yandr Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 09/Απριλίου/2008 ώρα 12:33
Έάν δεν το αναφέρεις λογικά δεν θα το μάθουν ποτέ.

’λλωστε δεν βγάζεις ακτινογραφία στο πόδι, αλλά και να βγάζεις αν έχει δέσει σωστά δεν θα εντοπίσουν τίποτα.

Μόνο πρόσεχε μην ξεκινήσουν τίποτα ενοχλήσεις μετά.
Επιστροφή στην κορυφή
288 MARINE Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση 288 MARINE Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 09/Απριλίου/2008 ώρα 16:34
δεν υπαρχει προβλημα.
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 12/Απριλίου/2008 ώρα 00:49
Ευχαριστω για την απαντηση. Απλά ρωτάω επειδή απ οσο εχω δει ειναι ολοι ανω του μετρίου αναστηματος... συμπτωση; (για να μην αναφερθώ στα ΟΥΚ που ριχνουν μισο κεφαλι σε ολους τους υπολοιπους, αν και ειναι αλλη περιπτωση αυτη )
Επιστροφή στην κορυφή
yandr Δες τη Λίστα
Στρατάρχης
Στρατάρχης

Παράθεση yandr Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 12/Απριλίου/2008 ώρα 14:20
Στα ΟΥΚ δεν παίρνουν πλέον κληρωτούς έτσι και αλλιώς.
Επιστροφή στην κορυφή
frouros Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση frouros Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 29/Απριλίου/2008 ώρα 01:25
γεια σας παιδεια... δεν θελω να σας κουρασω με ερωτησεις που εχουν απαντηθει πχ προσοντα γενκα για ειδ δυν. ΘΕΛΩ ΑΠΛΩΣ ΝΑ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟς ΥΠΕΥΘΥΝΑ. ΚΑΤΑ ΟΛΑ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΕΙΜΑΙ Ι1. ΕΧΩ ΟΜΩΣ ΕΛΑΦΡΙΑΣ ΜΟΡΦΗς ΥΠΟΘΥΡΩΙΔΙΣΜΟ. ΔΗΛΑΔΗ ΜΟΝΟ ΠΑΙΡΝΩ ΚΑΘΕ ΠΡΩΙ 1 ΧΑΠΑΚΙ. ΑΥΤΟ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΠΑΡΩ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟ ΚΑΙΡΟ (δεν ξερω ακριβως. υποθετω 2-3 βδομαδες). ΔΕΝ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ ΚΙΟΛΑΣ ΠΟΥ ΛΕΕΙ Ο ΛΟΓΟΣ... ΑΠΛΩΣ, ΑΜΑ ΤΟ ΣΤΑΜΑΤΗΣΩ, ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΙΣΩΣ ΝΑ ΑΡΧΙΣΟΥΝ ΝΑ ΜΕΙΩΝΟΝΤΑΙ ΟΙ ΑΝΤΟΧΕΣ ΜΟΥ.

ΜΕ ΑΥΤΟ ΓΙΝΟΜΑΙ ΔΕΚΤΟΣ ΓΙΑ ΛΟΚ;
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 29/Απριλίου/2008 ώρα 02:40
Αυτό είναι θέμα των γιατρών φίλε. Υπάρχει ένα καταστατικό που αναφέρει ποιές περιπτώσεις ελαφριές σαν την δική σου κρίνονται σαν Ι1 ή Ι2. Δεν νομίζω όμως να υπάρχει πρόβλημα. Ανέφερέ το στους γιατρούς του κέντρου που θα παρουσιαστείς και θα σου πουν αυτοί.
Ι ΜΑΚ
Επιστροφή στην κορυφή
yandr Δες τη Λίστα
Στρατάρχης
Στρατάρχης

Παράθεση yandr Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 29/Απριλίου/2008 ώρα 12:09
Δες αν μπορείς να βρεις κάτι στο σχετικό ΦΕΚ για την σωματική ικανότητα.
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  123 26>