Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Σωματική ικανότητα στις Ειδικές Δυνάμεις

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1234 26>
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
frouros Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση frouros Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: Σωματική ικανότητα στις Ειδικές Δυνάμεις
    Αποστολή: 29/Απριλίου/2008 ώρα 14:24
Ευχαριστω πολυ παιδια... Κοιταξα στο φεκ και βρηκα κατι σχετικο με υποθυρεοειδισμο και λεει για Ι2-Ι3 αλλα δεν ειμαι σιγουρος αν ειναι το ιδιο με αυτο που εχω... Παντως παιζει να ειναι τοσο σοβαρο; Ισχυουν ολα οσα λεει στο φεκ κατα γραμμα;
Επιστροφή στην κορυφή
yandr Δες τη Λίστα
Στρατάρχης
Στρατάρχης

Μέλος από: 02/Οκτωβρίου/2003
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση yandr Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 29/Απριλίου/2008 ώρα 16:01
ΦΕΚ = Φύλλο Εφημερίδας Κυβερνήσεως

Το μόνο πιο επίσημο από ένα ΦΕΚ είναι ένα νεότερο ΦΕΚ που συμπληρώνει ή καταργεί το προηγούμενο.
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 30/Απριλίου/2008 ώρα 00:15
ναι το γνωριζω... απλως εννοω αν τηρουνται ολα στην πραξη. γιατι στην Ελλαδα η θεωρια απεχει αρκετα απο την πραξη.
ευχαριστω
Επιστροφή στην κορυφή
yandr Δες τη Λίστα
Στρατάρχης
Στρατάρχης

Παράθεση yandr Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 30/Απριλίου/2008 ώρα 12:19
Δε νομίζω ότι μπορούν να πάνε κόντρα σε ΦΕΚ.

Λογικά θα πρέπει να περάσεις από υγειονομική επιτροπή για να διαπιστωθεί η σωματική ικανότητα.

Επιστροφή στην κορυφή
giannaras4 Δες τη Λίστα
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος

Μέλος από: 03/Μαΐου/2008
  Παράθεση giannaras4 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 07/Μαΐου/2008 ώρα 22:44
θα ηθελα να παρακαλεσω τους μη εχοντες ιδεα απο ΛΟΚ και ειδικεσ δυναμεισ να μην το παιζουν ξερολες. μαγκεσ η πλατιποδια δεν κοβεται. καρατσεκαρισμενο. και μην μασατε μια απο οτι εμαθα θελει ψυχη...
Επιστροφή στην κορυφή
Green Berets Δες τη Λίστα
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός

Μέλος από: 30/Απριλίου/2008
  Παράθεση Green Berets Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 21/Μαΐου/2008 ώρα 19:09

ΔΜ μια χαρα ειναι το βαρος σου ειναι θεμα γυμναστικης. Εαν εχεις περιττο
λιπος προσεχε λιγο την διατροφη σου χωρις να υποσιτιζεσαι ομως, απλα να
ειναι λιγο πιο καθαρη(εφ'οσον μπορεις).
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 26/Ιουνίου/2008 ώρα 00:41

Δήλωσα καταδρομέας πριν ένα χρόνο περίπου οταν πέρναγα περιοδεύον και τώρα είναι η σειρά μου αλλά ανησυχώ μήπως δεν με πάρουν λόγο υποθυροειδισμού , ξέρει κανένας για σίγουρα ;

Επιστροφή στην κορυφή
Γιάννης Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Γιάννης Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 26/Ιουνίου/2008 ώρα 02:33

Βασικά όλοι έχουν θυροειδή , αλλα ο δικός μου δεν παράγει μια συγκεκειμέννη ορμόνη ενώ σε άλλους την παραγει κανονικά και χρειάζεται να την παίρνω σε μορφή χαπακιού. ’μα μπεις google και γράψεις ''Θυροειδής" θα σου βγάλει αρκετά ωστε να καταλάβεις.

Επιστροφή στην κορυφή
Ικαρια Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 17/Ιουλίου/2008
  Παράθεση Ικαρια Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 17/Ιουλίου/2008 ώρα 05:28
Παιδια εκοψα την αναβολη μου και δηλωσα ΛΟΚΑΤΖΗΣ. Μπαινω πιθανοτατα τον Νοεμβριο. Ειμαι 1,85 υψος και 90κ βαρος. Εχω ενα προβλημα που λεγεται ελλειψη ενζυμου και απλα δεν μπορω να φαω καποια φαγητα και να πιω ασπυρινη. Να το αναφερω η λετε να με κοψουν; Και θα ηθελα ακομα να μου πειτε, μετα την εκπαιδευση, μπορουν να σε κοψουν ευκολα και για μικροπραγματα, γιατι εχω ακουσει οτι ειναι καπως Ελαστικοι. Δεν θελω να κοπω με τιποτα. Ειμαι πορρομενος Απο μικρος με τις ΕΔ. Οποιος μπορει ας με βοηθησει. Ευχαριστω εκ τον προτερων.
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 21/Ιουλίου/2008 ώρα 18:36
Με έλλειψη ενζύμου νομίζω ότι βγαίνεις Ι2 οπότε σε κόβουν. Ρώτα κανα γιατρό για σίγουρα
Επιστροφή στην κορυφή
ntinoscrypton Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 21/Ιουλίου/2008
  Παράθεση ntinoscrypton Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 22/Ιουλίου/2008 ώρα 15:28
αμα εισαι Ι2 μπορεις να πας ειδικες δυναμεις η μονο οι Ι1 μπορουν να πανε;
Επιστροφή στην κορυφή
ικαρια Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση ικαρια Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 22/Ιουλίου/2008 ώρα 15:36
μονο Ι1 πανε ΕΔ. οταν περασεις απο περιοδευων δεν προκειται να σου πουν τιποτα. απλα για το δικο σου καλο χασε μερικα κιλα για να αντεξεις στις συνθηκες. εγω ημουν 110 κιλα και 1,85 υψος και επειδη παρουσιαζομαι τον νοεμβριο ΕΔ εκανα διατροφη και εφτασα τα 90κ μεσα σε 5 μηνες. μια ιδεα ειναι ολα φιλε μου.
Επιστροφή στην κορυφή
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Παράθεση ntinoscrypton Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 25/Ιουλίου/2008 ώρα 03:56
Ευχαριστω πολυ για τις απαντησης!! τα Ι πως πανε. δλδ Ι1 Ι2 κτλ. Ι1 ειναι φυσιολογικος. Ι2,3,4,5
Επιστροφή στην κορυφή
yandr Δες τη Λίστα
Στρατάρχης
Στρατάρχης

Παράθεση yandr Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 25/Ιουλίου/2008 ώρα 11:57
Έτσι πάνε και υπάρχει και άρθρο για την σωματική ικανότητα στο site.
Επιστροφή στην κορυφή
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Παράθεση ntinoscrypton Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 25/Ιουλίου/2008 ώρα 13:12
Ευχαριστω!!
Επιστροφή στην κορυφή
guest Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση guest Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 06/Αυγούστου/2008 ώρα 06:43
Αρχικά αποστάλθηκε από ικαρια

ρε παιδια εχω ενα προβλημα... λεγεται΄''ελλειψη ενζυμου'' και απλα δεν μπορω να φαω καποια φαγητα και να πιω ασπυρινη. να το αναφερω η λετε να με κοψουν; οποιος μπορει ας με βοηθησει. ευχαριστω εκ των προτερων.

ρε φιλε εκτος απο τα φαρμακα δεν κανει να πας κοντα και σε αλλες ουσιες, ΤΝΤ κτλ... πες το μη βρεθεις σε κανενα νοσοκομειο
Επιστροφή στην κορυφή
tagalakisdd Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 31/Οκτωβρίου/2008
  Παράθεση tagalakisdd Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 31/Οκτωβρίου/2008 ώρα 19:58
Εκανα εγχιρηση πριν 3 μινες βουβονοκιλι και 11/11/2008 παρουσιάζομαι ρεντινα ειδικες δυνάμεις υπάρχει περίπτωση να με κόψου;
Επιστροφή στην κορυφή
yandr Δες τη Λίστα
Στρατάρχης
Στρατάρχης

Παράθεση yandr Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 31/Οκτωβρίου/2008 ώρα 20:47
Αντιμετωπίζεις προβλήματα;
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1234 26>