Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Ιατρικές εξετάσεις στις Ειδικές Δυνάμεις

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 181920
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
Μηνάς Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Μηνάς Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: Ιατρικές εξετάσεις στις Ειδικές Δυνάμεις
    Αποστολή: 21/Φεβρουαρίου/2019 ώρα 01:35
Έχει ξαναερωτηθει αλλά δεν απαντήθηκε, πόσο μπορεί ένα μικρό φύσημα στην καρδιά να επηρεάσει τις ιατρικές εξετάσεις για ειδικές δυνάμεις; Αν μπορεί, πώς γίνεται να μην γίνει αισθητό εφόσον στη μέχρι τώρα ζωή δεν έχει επηρεάσει ΠΟΥΘΕΝΑ τη συμμετοχή ακόμα και σε απαιτητικά αθλήματα πχ. άρση βαρών;

Ευχαριστώ

Μπαίνω με τη 2019 Γ ΕΣΣΟ
Επιστροφή στην κορυφή
Μηνάς Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Μηνάς Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 21/Φεβρουαρίου/2019 ώρα 01:42
Φίλε τελικά τι συνέβη τότε καθώς έχω το ίδιο θέμα; Εμένα απλώς μου το αναφέρει αραιά και που ο γιατρός με το ακουστικό. Δεν με έχει εμποδίσει πουθενά σε κανένα άθλημα ακόμα και με βάρη. ’δικο αν κοπω για αυτό σαν λόγο.
Επιστροφή στην κορυφή
Jimis742 Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 21/Φεβρουαρίου/2019
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση Jimis742 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 21/Φεβρουαρίου/2019 ώρα 13:08
Καλησπέρα εχω να κάνω 2 ερωτήσεις
1ον ειμαι 16 χρονών και θέλω σαν τρελός να παω στα ο. Υ. Κ είναι το όνειρό μου. Απο ποιες στρατιωτικες σχολες μπορω να περάσω
Και 2ο και κυριότερο. μου έχει βγει η επιγονατίδα 2 φορές και μου είπε ο γιατρός ότι άμα ξαναβγει θα κάνω χειρουργείο. Αλλα εχω σκοπό να γυμνάσω τα ποδια μου παρα πολυ. Οσο δεν παει. Υπάρχει περίπτωση να με κόψουν στις ιατρικες εξετάσεις; επισης αν δεν μου ξαναβγει δεν θα κανω χειρουργείο αυτο σημαινει οτι μπορει να είναι λιγο ευάλωτο αλλα θα το γυμνάσω παρα μα παρα πολυ. Λετε να υπάρχει κάποιο προβλημα;
Ευχαριστώ
Επιστροφή στην κορυφή
TheloNaPaoSnd Δες τη Λίστα
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης

Μέλος από: 24/Νοεμβρίου/2018
  Παράθεση TheloNaPaoSnd Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 21/Φεβρουαρίου/2019 ώρα 15:12
Jimis742 Για να είσαι μόνιμο στέλεχος στους ΟΥΚ ή θα πας από ΣΜΥΝ ή ΣΝΔ, ή σαν ΕΠΟΠ ή ΟΒΑ αλλά θα είσαι για πολύ λιγότερο, καλύτερα από ΣΝΔ ή έστω ΣΜΥΝ. Αν θες απλά να τελειώσεις το 7μηνο σχολείο μπορείς να πας και σε σχολή του στρατού, όπως ΣΣΕ ή ΣΜΥ (και από τις αντίστοιχες της αεροποριας) ή ακόμα και ως ΕΠΟΠ, ΟΒΑ, επίσης μπορείς να το τελειώσεις εαν είσαι στέλεχος των Σωμάτων Ασφαλείας (πχ Λιμενικό).
Για τις εξετάσεις δεν σε βλέπω και τόσο καλά, μπορεί και να σε αφήσουν, κοίτα και άλλες απαντήσεις εδώ http://www.ellinikos-stratos.com/forum/forum_posts.asp?TID=2743 (αντέγραψε το)
Οὐ καταισχυνῶ τὰ ὅ πλα τὰ ἱ ερὰ
Επιστροφή στην κορυφή
ΜΗΝΑΣ Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση ΜΗΝΑΣ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 22/Φεβρουαρίου/2019 ώρα 00:09
Έχουμε καμιά απάντηση για την ερώτηση με το πολύ μικρό φύσημα; Έχει κανείς παρόμοια εμπειρία;

Ευχαριστώ
Επιστροφή στην κορυφή
Ανδρέας Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Ανδρέας Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 15/Μαρτίου/2019 ώρα 23:56
Γεια σας παιδιά. Εγώ θέλω να πάω ΟΥΚ ένα παιδί ότι έχει τελειώσει ΟΥΚ μου είπε ότι για να μπεις δεν πρέπει να έχεις σπάσει κόκαλο να μην έχεις μυωπία και να μην έχεις κάνει χειρουργείο.
Εγώ έχω μυωπία και σκέφτομαι να κάνω λέιζερ αν δεν το αναφέρω ότι εχω κάνει λέιζερ θα το δουν ; Επίσης έχω σπάσει το χέρι μ στην έκτη δημοτικού αν και πλέον δεν με ενοχλεί λέτε να μου πουν τίποτα; Εχω κάνει και ένα χειρουργείο αλλά όταν ήμουν ακόμα μηνών (Δεν μ πρόσθεσαν κάτι ούτε μου αφαίρεσαν). Με όλα αυτά θα έχω πιθανότητες να μπω στο σχολείο ΟΥΚ ;
Επιστροφή στην κορυφή
Nassos Δες τη Λίστα
Γενικός Επιθεωρητής Στρατού
Γενικός Επιθεωρητής Στρατού

Μέλος από: 12/Νοεμβρίου/2005
  Παράθεση Nassos Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 16/Μαρτίου/2019 ώρα 10:48
Απορρίπτεσαι επιτόπου.
Επιστροφή στην κορυφή
Μιχάλης Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Μιχάλης Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 10/Ιουλίου/2019 ώρα 20:49
Καλησπέρα παρουσιαζομαι κεεδ σε μια βδομάδα. Εκανα ακτινογραφία θώρακος στο 401 και γράφει φυσιολογικα ευρήματα αλλά από κάτω γράφει βαθμός σκαφοειδους θώρακα και έχω διαβάσει ότι είναι δυσμορφία στο σχήμα του θώρακα. Γνωριζει κάποιος αν σε απορρίπτουν από τις ειδικές Δυνάμεις για τέτοιο λόγο;
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 181920
Τα Greeklish απαγορεύονται και τα μηνύματα διαγράφονται αμέσως και χωρίς προειδοποίηση (βλέπε Σωστά ελληνικά ή διαγραφή)

Γρήγορη Απάντηση
Όνομα:

Μήνυμα:
Κωδικός Ασφαλείας:
Code Image - Please contact webmaster if you have problems seeing this image code Φόρτωση νέου Κώδικα
Παρακαλώ εισάγετε τον Κωδικό Ασφαλείας που φαίνεται παραπάνω σαν γραφικό.
Θα πρέπει να ενεργοποιήσετε τα Cookies στον browser.