Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Συνυπηρέτηση στρατιωτικών/δημοσίων υπαλλήλων

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1234 5>
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
ΟΑΑΕΕ02 Δες τη Λίστα
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης

Μέλος από: 06/Φεβρουαρίου/2010
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση ΟΑΑΕΕ02 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: Συνυπηρέτηση στρατιωτικών/δημοσίων υπαλλήλων
    Αποστολή: 07/Φεβρουαρίου/2010 ώρα 00:22

Ο αρχαιοτερος τραβαει τον νεοτερο εφοσον βεβαια υπαρχει θεση για τον δευτερο

Επιστροφή στην κορυφή
Rafale Δες τη Λίστα
Στρατηγός
Στρατηγός

Διαγραμμένο Μέλος

Μέλος από: 05/Οκτωβρίου/2009
  Παράθεση Rafale Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 07/Φεβρουαρίου/2010 ώρα 00:24
Αρχαιοτερος που δηλ ; Στρατιωτικο με δημοσιο υπαλληλο;
Επιστροφή στην κορυφή
ΟΑΑΕΕ02 Δες τη Λίστα
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης

Παράθεση ΟΑΑΕΕ02 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 07/Φεβρουαρίου/2010 ώρα 00:27
Ναι και Οι δημοσιοι εχουν βαθμους ΠΕ, ΤΕ, ΔΕ
Επιστροφή στην κορυφή
Rafale Δες τη Λίστα
Στρατηγός
Στρατηγός

Διαγραμμένο Μέλος

Παράθεση Rafale Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 07/Φεβρουαρίου/2010 ώρα 00:29
Αυτος ειναι αρχαιοτητα δηλ; Μηπως λιγο τα μπερδευεις; Αυτο δεν ειναι εκπαιδευτικο επιπεδο; Δηλ αν ειναι υε η κοπελα και ο αντρας λχιας ποιος ειναι ο αρχαιοτερος;
Επιστροφή στην κορυφή
ΟΑΑΕΕ02 Δες τη Λίστα
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης

Παράθεση ΟΑΑΕΕ02 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 07/Φεβρουαρίου/2010 ώρα 00:31
Οποιος εχει προσληφθει πρωτος
Επιστροφή στην κορυφή
Rafale Δες τη Λίστα
Στρατηγός
Στρατηγός

Διαγραμμένο Μέλος

Παράθεση Rafale Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 07/Φεβρουαρίου/2010 ώρα 00:43
Αυτο δεν ειναι αρχαιοτητα καλε. Ειναι οποιος προλαβε τον κυριον ειδε. Εγω γνωριζω οτι ο στρατιωτικος "τραβαει" δημοσιο υπαλληλο Βαση μια πδ που δεν θυμαμαι τωρα ποια και ειναι η Ιδια και στα σωματα ασφαλειας.
Επιστροφή στην κορυφή
γιωργοσ Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση γιωργοσ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Φεβρουαρίου/2010 ώρα 17:03

Με συνφωνο συμβιωσης εχει το δικαιωμα να τραβηξει ενας στρατιωτικος την κοπελα του αν ειναι δημοσιος υπαλληλος

Επιστροφή στην κορυφή
spirosgiapros Δες τη Λίστα
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός

Μέλος από: 07/Νοεμβρίου/2009
  Παράθεση spirosgiapros Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 19/Φεβρουαρίου/2010 ώρα 18:40
Συναδελφοι τα προεδρικα διαταγματα των μεταθεσεων τα εχετε διαβασει;
Επιστροφή στην κορυφή
ΧΡΗΣΤΟΣ Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση ΧΡΗΣΤΟΣ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 23/Μαρτίου/2010 ώρα 03:03

Καησπερα σε ολους. μηπως μπορει καποιος να μου δωσει μια απαντηση στην ερωτηση μου; η γυναικα μου διοριστηκε τωρα στην αγροτικη τραπεζα, εγω ειμαι μονιμος στην αεροπορια, ισχυει για εμας η συνηπηρετηση;

Επιστροφή στην κορυφή
mary Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση mary Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 06/Απριλίου/2010 ώρα 14:58
Παρακαλω οποιον ξερει να μου απαντησει αν Μπορει να αρνηθει η υπηρεσια την συνυπηρετηση.
δηλ εγω περασα εποπ, ο αντρας μου ειναι δ. Υ. Μπορουν να αρνηθουν να τον αφησουν να ερθει οπου στειλουν εμενα και να καταληξει ο καθενας σε διαφορετικο σημειο της ελλαδας;
οσοι ειναι παντρεμενοι και εχουν και παιδι μπορουν να με καταλαβουν ποσο σημαντικο ειναι αυτο το ζητημα
ευχαριστω εκ των προτερων
Επιστροφή στην κορυφή
JOHN Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση JOHN Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 22/Απριλίου/2010 ώρα 01:00
Ξερεις καποιος τι ισχυει με ατε ;sos
Επιστροφή στην κορυφή
JOHN Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση JOHN Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 22/Απριλίου/2010 ώρα 01:03

Στην δικη μου λενε οχι για συνηπηρετηση. δεν υπαρχουν θεσεις της λενε. ξερει κανεις κατι;

Επιστροφή στην κορυφή
σοφια Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση σοφια Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 12/Ιουνίου/2010 ώρα 00:15
[QUOTE=]καλησπερα. Ειμαι εποπ με τοποθετηση στην παραμεθωριο και εχω παντρευτει με πολιτικο. Ο συζυγος δουλευει στην εαβ στην χαλκιδα. Τι γινεται σε αυτη την περιπτωση; ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ Η ΕΑΒ. ΤΙ γινεται με τραβαει αυτος¨; Δεν υπαρχει κατι αντιστοιχο στην παραμεθωριο για τον συζυγο.
Επιστροφή στην κορυφή
ΧΑΡΑ Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση ΧΑΡΑ Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 09/Ιουλίου/2010 ώρα 17:03
Γεια σας. να ρωτησω κατι; Ειμαι δασκαλα πρωτοβαθμιας εκπαιδευσης και ο συζυγος μου ειναι αστυνομικος με οργανικη θεση σε νησι νομου. εγω εχω οργανικη θεση σε σχολειο στην ευβοια και καθε χρονο αιτουμαι αποσπασης με κριτηριο την συνηπηρετηση, η οποια και εως τωρα ικανοποιηται και ετσι υπηρετουμε μαζι στο νησι. οταν ο συζυγος μου παρει μεταθεση στην πρωτευουσα του νομου εγω θα αποσπαστω-εργαστω σε σχολειο στην ιδια περιοχη με το συζυγο (πρωτευουσα του νομου) η' βασει μοριων που εχω στην ευρυτερη περιοχη-νομο, τουτεστιν σε απομακρυσμενη περιοχη, περαν την περιοχης που θα ειναι ο συζυγος; Γιατι η πρωτοβαθμια εκπαιδευση του νομου ισχυριζεται αυτο που ανεφερα, ενω το υπουργειο ισχυριζεται οτι ακολουθω κανονικα το συζυγο οπου και αν μετατεθει, στη "στενη" περιοχη και οχι στο νομο. ευχαριστω πολυ εκ των προτερων
Επιστροφή στην κορυφή
Κρυσταλλία Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Κρυσταλλία Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 30/Ιουλίου/2010 ώρα 22:18
Γεια σας. Είμαι εκπαιδευτικός αναπληρώτρια και σε ένα μήνα θα γίνω μόνιμη. Ο σύζυγός μου ανήκει στην Πυροσβεστική. Η συνυπηρέτησή μας θα ισχύει από τον πρώτο χρόνο του διορισμού μου ή θα τον ακολουθήσω αφού ολοκληρώσω Τρία χρόνια;
Επιστροφή στην κορυφή
Δεσποινα Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Δεσποινα Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 24/Αυγούστου/2010 ώρα 02:57
Αν υπάρχει κάποια συγκεκριμένη απάντηση στο μήνυμα της Χαράς θα χαιρόμουν πολύ μια κι εγώ είμαι σύζυγος στρατιωτικού κι εκπαιδευτικός στη δευτεροβάθμια. Πήρα βέβαια αποσπαση όμως δεν ξέρω αν η τοποθέτηση θα γίνει στην ευρύτερη περιοχή του νομού ή πρέπει να είναι κοντά στην εργασία του συγκεκριμένα πρωτεύουσα του νομού; Ξέρει κανεις αν υπάρχει οδηγία που να το διευκρινίζει;
Επιστροφή στην κορυφή
Dimitris Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Dimitris Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 04/Νοεμβρίου/2010 ώρα 00:14
Καταρχήν ΠΑΝΤΑ ο Στρατιωτικός τραβάει τον άλλο ΔΥ, ΠΑΝΤΑ η συνυπηρετηση στην παραμεθόριο είναι ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΗ!
Αν δηλώσει κάποιος παραμονή για 10 χρόνια στον ΑΣΕΠ για μια θέση τότε ΒΥΕ ΒΥΕ η συνυπηρέτηση.
Για ΑΤΕ που ρώτησε κάποιος ξέρω συνάδελφο που το κατάφερε με κάποια γνωμάτευση θετική απο τα κεντρικά της τράπεζας (δεν είναι Δημόσιο προσοχή με την ένοια που συζητάμε εδώ). Η γυναίκα μου διάλεξε το ΙΚΑ και οχι ΑΤΕ (Περασε και στα 2 μέσο ΑΣΕΠ) γι'αυτό το λόγο.
Οσο για το Νομό δεν είμαι σίγουρος αλλά θυμάμε οτι μπορούν να σε μεταθέσουν στον ίδιο Νομό σε άλλο μέρος αρκεί να έχει απ'ευθειας σύνδεση οδικού μέσου... Επαναλαμβάνω δεν είμαι σίγουρος.
Επιστροφή στην κορυφή
guest Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση guest Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 11/Ιανουαρίου/2011 ώρα 04:03
Να ρωτησω κατι επειδη και εγω εχω διοριστει στο ΙΚΑ και ο αντρας μου ειναι ΕΠΟΠ, εψαξες αν ισχυει η υποχρεωτικη παραμονη για μια διετια στο ΙΚΑ που διοριστηκε καποιος, πριν την συνυπηρετηση;
Ευχαριστω εκ των προτερων
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1234 5>