Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Συνυπηρέτηση στρατιωτικών/δημοσίων υπαλλήλων

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 2345>
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
ΕΥΗ 3καλα Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 21/Μαΐου/2014
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση ΕΥΗ 3καλα Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: Συνυπηρέτηση στρατιωτικών/δημοσίων υπαλλήλων
    Αποστολή: 23/Μαΐου/2014 ώρα 18:04
Γινεται με τυχον διαφορες ενεργειες ο αστυνομικος να τραβηξει στρατιωτικο ΄,
Επιστροφή στην κορυφή
Terminator Δες τη Λίστα
Στρατοπεδάρχης
Στρατοπεδάρχης

Μέλος από: 11/Ιουλίου/2011
  Παράθεση Terminator Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 23/Μαΐου/2014 ώρα 18:13
Οχι ο στρατιωτικος πάντα τραβά τον αστυνομικο
Επιστροφή στην κορυφή
ΕΥΗ 3καλα Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 21/Μαΐου/2014
  Παράθεση ΕΥΗ 3καλα Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 23/Μαΐου/2014 ώρα 21:10
Δεν υπαρχει καμια εξαιρεση στον κανονα αυτο?
Επιστροφή στην κορυφή
Greek_Army Δες τη Λίστα
Γενικός Επιθεωρητής Στρατού

Μέλος από: 12/Οκτωβρίου/2009
  Παράθεση Greek_Army Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 23/Μαΐου/2014 ώρα 22:54
Επιστροφή στην κορυφή
Ελεν Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Ελεν Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 13/Οκτωβρίου/2014 ώρα 21:19
Καλησπερα! Ειμαι μονιμη εκπαιδευτικος απο το 2008. Ο αντρας μου Εποπ απο το 2009. Ειμαστε παραμεθωριο απο τοτε. Παιρνω εγω αποσπασεις καθε χρονο, αφου η θεση μου ειναι στη Κρητη. Ο αντρας μου δεν εχει μονιμοποιηθει ακομα (νομιζω τον Αυγουστο του 2015 κλεινει 7ετια). Μπορω αφου μονιμοποιηθει να τον τραβηξω εγω στη Κρητη;
Επιστροφή στην κορυφή
D.Y.K Δες τη Λίστα

Μέλος από: 03/Φεβρουαρίου/2009
  Παράθεση D.Y.K Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 13/Οκτωβρίου/2014 ώρα 22:58
Αρχικά αποστάλθηκε από Ελεν

Καλησπερα! Ειμαι μονιμη εκπαιδευτικος απο το 2008. Ο αντρας μου Εποπ απο το 2009. Ειμαστε παραμεθωριο απο τοτε. Παιρνω εγω αποσπασεις καθε χρονο, αφου η θεση μου ειναι στη Κρητη. Ο αντρας μου δεν εχει μονιμοποιηθει ακομα (νομιζω τον Αυγουστο του 2015 κλεινει 7ετια). Μπορω αφου μονιμοποιηθει να τον τραβηξω εγω στη Κρητη;

Είναι εξαιρετικά δύσκολο.
Και για να μην μακρηγορώ έτσι όπως έχουν κάνει την νομοθεσία ο σύζυγος σας θα σας τραβάει σχεδόν πάντα σε όσες μεταθέσεις παίρνει.
Επιστροφή στην κορυφή
Ελεν Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Ελεν Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 14/Οκτωβρίου/2014 ώρα 13:17
Καταλαβα. Ευχαριστω για την αμεση απαντηση.
Επιστροφή στην κορυφή
Ρένα Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Ρένα Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 17/Νοεμβρίου/2014 ώρα 19:35
Καλησπέρα σας! Διοριστηκα ως μόνιμη υπάλληλος του ΙΚΑ-ΕΤΑΜ Αγρινίου από 29/10/14 και ο σύζυγός μου είναι στρατιωτικός ΕΠΟΠ στη Κάλυμνο. Τι μπορούμε να κάνουμε για συνυπηρετηση; Μόνο ο στρατιωτικός μπορεί να με τραβάει εκεί που υπηρετεί ή μπορώ να τον φέρω στο Μεσολόγγι;
Επιστροφή στην κορυφή
D.Y.K Δες τη Λίστα

Μέλος από: 03/Φεβρουαρίου/2009
  Παράθεση D.Y.K Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 17/Νοεμβρίου/2014 ώρα 23:24
Αρχικά αποστάλθηκε από Ρένα

Καλησπέρα σας! Διοριστηκα ως μόνιμη υπάλληλος του ΙΚΑ-ΕΤΑΜ Αγρινίου από 29/10/14 και ο σύζυγός μου είναι στρατιωτικός ΕΠΟΠ στη Κάλυμνο. Τι μπορούμε να κάνουμε για συνυπηρετηση; Μόνο ο στρατιωτικός μπορεί να με τραβάει εκεί που υπηρετεί ή μπορώ να τον φέρω στο Μεσολόγγι;

Μόνο ο σύζυγος σας μπορεί να σας τραβήξει στην Κάλυμνο.
Επιστροφή στην κορυφή
Ρένα Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Ρένα Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 18/Νοεμβρίου/2014 ώρα 18:05
Ευχαριστώ για την απάντηση σας!
Επιστροφή στην κορυφή
Όλγα Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Όλγα Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 10/Ιανουαρίου/2015 ώρα 11:57
Είμαι διοικητικός υπάλληλος 3 1/2 χρόνια στο Νοσοκομείο της Φλώρινας και ο συζυγός μου υπηρετεί ως Μόνιμος ΕΠ. ΟΠ. Σε πλοίο του Πολεμικού Ναυτικού με βάση την Αμφιάλη. Γίνεται να με φέρει με απόσπαση σε κάποιο Νοσοκομείο της Αθήνας; Παρακαλώ αν ξέρει κάποιος ας μου απαντήσει.
Επιστροφή στην κορυφή
mmmm Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Μέλος από: 03/Μαρτίου/2015
  Παράθεση mmmm Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 04/Μαρτίου/2015 ώρα 22:21
Γεια σας. Ειμαι νοσηλευτρια με οργανικη θεση στην αθηνα. Τα τελευταια 3χρονια ημουν με συνυπηρετηση με τον ενστολο συζυγο μου στην ορεστιαδα. Το καλοκαιρι πηρε μεταθεση για Θεσσαλονικη. Εχω κανει αιτηση για συνυπηρετηση απο το καλοκαιρι και ακομα τιποτα. Δεν με περναει απο το υπηρεσιακο ο φορεας υποδοχης, δηλ. Η θεσσολονικη και μου λεν ολο στο επομενο και στο επομενο (και εχω και 3 παιδια), συν οτι εχει ακομα αρκετο δρομο μεχρι να τελειωσει (υπε, υπουργεια κλπ) εχουν περασει 6μηνες και εγω εχω γυρισει στην οργανικη θεση στην αθηνα. Αυτο Που οριζει ο νομος μπορει καποιος να μου το μεταφρασει; Μπορω να κινηθω δικαστικα;

Επιστροφή στην κορυφή
mmmm Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Παράθεση mmmm Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 04/Μαρτίου/2015 ώρα 22:24
Τι σημαινει ευλογο χρονικο διαστημα?
Επιστροφή στην κορυφή
cuervo Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση cuervo Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 04/Μαρτίου/2015 ώρα 23:10
Εύλογο χρονικό διάστημα ονομάζεται ο χρόνος που έχει δρομολογηθεί να γίνει κάτι εντός 12 μηνών.
Επιστροφή στην κορυφή
mmmm Δες τη Λίστα
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Παράθεση mmmm Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 05/Μαρτίου/2015 ώρα 19:25
12 μηνων; Μα οι μεταθεσεις στο στρατο ξηρας μπορει να ειναι για 2 χρονια. Στο κιλκις ο συζυγος ηταν για 2 χρονια. Ισχυει τιποτα διαφορετικο για τη συνυπηρετηση οταν ο ενστολος μετατιθεται καθε 2 με 3 χρονια?
Επιστροφή στην κορυφή
cuervo Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση cuervo Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 06/Μαρτίου/2015 ώρα 16:13
Δεν γνωρίζω τι γίνεται στο στρατό καθώς δεν είμαι μόνιμος, εγώ σου απάντησα σε ένα κομμάτι του μηνύματος.
Επιστροφή στην κορυφή
mmmm Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση mmmm Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 06/Μαρτίου/2015 ώρα 17:13
Σας ευχαριστω για την απαντηση.

Επιστροφή στην κορυφή
Δημητρης Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Δημητρης Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 28/Απριλίου/2015 ώρα 13:09
Έπεσα τυχαία πάνω στο θέμα και η απάντηση μου είναι ότι μπορείς να τον τραβήξεις εσύ. Εξαρτάται από την θέση την οποία κατέχεις. Είναι λίγο περίπλοκο το θέμα αλλά γίνεται. Πχ μία Διευθύντρια τον τραβάει έναν στρατιωτικό - αστυφύλακα κλπ γιατί είναι ανώτερη η θέση που κατέχει.
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 2345>