Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Συνυπηρέτηση στρατιωτικών/δημοσίων υπαλλήλων

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  123 5>
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: Συνυπηρέτηση στρατιωτικών/δημοσίων υπαλλήλων
    Αποστολή: 18/Αυγούστου/2008 ώρα 12:42
Καλημερα,
ηθελα να ρωτησω αν εγω που ειμαι εκπαιδευτικος, θα μπορουσα οταν διοριστω κάπου, να "τραβίξω" μαζι μου τον αντρα μου που θα ειναι εποπ.
η μηπως θα τραβαει αναγκαστικα αυτος εμένα εκει που θα τον στελνουν μεταθεσεις;
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 18/Αυγούστου/2008 ώρα 12:45
Δυστυχως ο αντρα σου σε τραβαει που ειναι στρατιωτικός. Το ιδιο γινεται και με την αστυνομία. Ο στρατιωτικός ''τραβάει΄΄ τον αστυνομικό.
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 18/Αυγούστου/2008 ώρα 12:45
Καλημερα,
ηθελα να ρωτησω ειμαι εκπαιδευτικος και ο ανδρας μου σκεφτεται να παει ΕΠΟΠ. Τι θα γινεται με τις μεταθέσεις;
θα τραβαει αυτός εμενα οπου θα τον στελνουν;
η εγω οπου διοριζομαι θα ερχεται αυτός;
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 17/Ιουνίου/2009 ώρα 17:22

Καλησπερα σε ολοus. Ειμαι εποπ στη ροδο και εχω κλεισει 7 χρονια στο στρατο. Φετος μονιμοποιηθηκα. Η γυναικα μου διοριστικε στο Γ. Ν. Χαλκιδας και θα ηθελα να ρωτησω το εξης. Αντι να ερθει εκεινη με αποσπαση λογω συνυπηρετησης στη ροδο, μπορω εγω με εκτακτη-κατεξαιρεση μεταθεση να παω στη φρουρα Αυλωνας; Εχουμε 2 παιδια το 1 νεογεννητο και χρειαζομαστε βοηθεια για την ανατροφη τους απο τους γονεις της γυναικας μου λογω εργασιας και των δυο μας. Παρακαλω οποιος γνωριζει να μας ενημερωσει αμμεσα. Ευχαριστω.

Επιστροφή στην κορυφή
Ε.Π.Σ. Δες τη Λίστα
Λοχίας
Λοχίας

Μέλος από: 24/Ιανουαρίου/2009
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση Ε.Π.Σ. Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 21/Ιουνίου/2009 ώρα 16:43
Ρε παιδια να ρωτησω κατι; Μονο αν εχει μονιμοποιηθει ενας εποπ, εχει δικαιωμα συνυπηρετησης με τη γυναικα του;(αν κ η ιδια φυσικα ειναι μονιμη στο δημοσιο τομεα) ας μου απαντησει οποιος ξερει
Επιστροφή στην κορυφή
annoulini19 Δες τη Λίστα
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος

Μέλος από: 15/Ιουνίου/2009
  Παράθεση annoulini19 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 21/Ιουνίου/2009 ώρα 23:42
Απο οτι ξερω Ε. Π. Σ οχι... Φτανει να ειναι παντρεμενος καποιος κ δεν ειναι απαραιτητο να εχει συμπληρωσει 7χρονια υπηρεσιας...
Επιστροφή στην κορυφή
Ε.Π.Σ. Δες τη Λίστα
Λοχίας
Λοχίας

Μέλος από: 24/Ιανουαρίου/2009
  Παράθεση Ε.Π.Σ. Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 23/Ιουνίου/2009 ώρα 15:22
Οκ... Σ΄ευχαριστω πολυ αννουλινι!
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 03/Αυγούστου/2009 ώρα 18:57
Καλησπερα σε όλους,
θα ήθελα να ρωτήσει αν νεοδιοριζόμενη υπάλληλος στην Αγροτική Τράπεζα της Αθήνας, μπορεί να συνυπηρετήσει με εποπ που δεν έχει μονιμοποιηθεί και βρίσκεται σε παραμεθόριο.
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 31/Αυγούστου/2009 ώρα 17:37
Απαντάω σε όσες/όσοι είναι ΔΥ και είναι παντρεμένες/νοι, με πολιτικό ή θρησκευτικό γάμο, με ΕΠΟΠ ή γενικότερα με στρατιωτικό και το αντίστροφο: Ουσιαστικά, επειδή το ΥΠΕΘΑ είναι υψηλότερης σημασίας σε σχέση με άλλα υπουργεία, γι' αυτό το λόγο και η/ο ΔΥ ακολουθεί την/τον στρατιωτικό. Υπάρχουν φυσικά τα ΦΕΚ για τον ΕΣ και τα σώματα ασφαλείας.
Επιστροφή στην κορυφή
nikki183 Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 22/Σεπτεμβρίου/2009
  Παράθεση nikki183 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 22/Σεπτεμβρίου/2009 ώρα 14:30

Γεια σας. Πριν απο τρια χρονια ειχα δυσκολευτει παρα παρα πολυ να παρω αποσπαση απο τις σερρες στην ξανθη οπου υπηρετει ο συζυγος μου. Εγω ειμαι μαια τε. Κανεις δεν εφαρμοζε κανενα νομο,(νοσοκομειο, δυπε, υπουργειο) και τολμω να πω οτι ειχαν και μαυρα μεσανυχτα για το θεμα της αποσπασης σε παραμεθωριο. Τελος παντων. Τωρα τρεμω την ωρα και τη στιγμη που ο συζυγος μου θα παρει μεταθεση και θα πρεπει να επαναλαβω τη διαδικασια. Εχει αλλαξει τιποτα προς το καλυτερο; Τι θα πρεπει να κανει μια μητερα; Να παραμενει εγκλωβισμενη στην ξανθη με το μωρο ενω ο συζυγος θα τρεχει μονος του στον τοπο μεταθεσης του; Γιατι υπαρχει τετοια δυστοκια στο συγκεκριμενο ζητημα; Δεν ειναι ξεκαθαροι οι νομοι;

Επιστροφή στην κορυφή
cofter Δες τη Λίστα
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος

Μέλος από: 27/Σεπτεμβρίου/2009
  Παράθεση cofter Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 27/Σεπτεμβρίου/2009 ώρα 23:23
Ειμαι εποπ δνεας 2003 εχω μετατεθει στη λημνο και η γυναικα δουλευει με stage στον οαεδ δυστηχως στο νησι δεν υπαρχει οαεδ παρα μονο ανταποκριτησ

γνωριζει κανεις κατι για το πως θα φερω την γυναικα μου στο νησι;
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 09/Νοεμβρίου/2009 ώρα 23:53
Η κοπελα μου σπουδαζει τοπικη αυτοδιοικηση (δημαρχια-νομαρχια) και οταν τελειωσει, αυτο εχει πρωτευον στο μυαλο της. ποιες ειναι οι πιθανοτητες φιλε μου, την τραβαω; με τραβαει; η' θα εχουμε προβλημα...
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 10/Νοεμβρίου/2009 ώρα 00:00
Αρχικά αποστάλθηκε από ΜΑΡΙΟΣ ΧΙΟΣ

Η κοπελα μου σπουδαζει τοπικη αυτοδιοικηση (δημαρχια-νομαρχια) και οταν τελειωσει, αυτο εχει πρωτευον στο μυαλο της. Ποιες ειναι οι πιθανοτητες φιλε μου, την τραβαω; Με τραβαει; Η' θα εχουμε προβλημα...

Σπουδαζει, κατσε πρωτα να διοριστει στο δημοσιο κ μετα δεν υπαρχει προβλημα. Οταν τελειωσει την σχολη πρεπει να δωσει ΑΣΕΠ για να διοριστει
Επιστροφή στην κορυφή
Guests Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Guests Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 10/Νοεμβρίου/2009 ώρα 00:22
Επειδη ομως το παμε για πιο σοβαρα, πρεπει να ξερω ποιες ειναι οι προοπτικεσ... αν οντως παει σε αυτη την δουλεια (νομαρχια-δημαρχειο) τι γινεται; με τραβαει στον τοπο μας (παραμεθωριοσ); εγω θα την τραβαω οπου πηγαινω; η' θα υπαρχει προβλημα;
Επιστροφή στην κορυφή
vagelis7 Δες τη Λίστα
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας

Μέλος από: 21/Ιανουαρίου/2010
  Παράθεση vagelis7 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 25/Ιανουαρίου/2010 ώρα 23:55
Είμαι στρατιωτικός και η γυναίκα μου πέρασε μέσο ΑΣΕΠ στο δημόσιο σε νοσοκομείο.
Μπορώ να την φέρω αμέσως κοντά μου, η πρέπει πρώτα να πάει για κάποιο χρονικό διάστημα στην περιοχή που πέρασε;
Επιστροφή στην κορυφή
popiz Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση popiz Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 27/Ιανουαρίου/2010 ώρα 19:57

Καλησπέρα έχω διοριστεί τον Απρίλιο στην Αγροτική στην Αρκαδία και ο συζυγός μου είναι στρατιωτικός που μετατέθηκε τον Ιούνιο στη Θεσσαλονίκη. Ίσχύει η συνυπηρέτηση για εμάς της Αγροτικής; Έχουμε και δύο παιδιά (4χρονών και 4 μηνών).

Επιστροφή στην κορυφή
GL28 Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση GL28 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 07/Φεβρουαρίου/2010 ώρα 00:17
Καλησπέρα.
Είμαι στρατιωτικός και η σύζυγος μου πέρασε στο Δημόσιο στην Κατερίνη με τους Παλλινοστούντες. Είναι υποχρεωμένη να παραμείνει 10 χρόνια.
Ισχύει κάποιου είδους συνηπηρέτηση; Αν δεν μπορώ να την "τραβήξω" εγώ, μπορεί αυτή εμένα;
Επιστροφή στην κορυφή
Rafale Δες τη Λίστα
Στρατηγός
Στρατηγός

Διαγραμμένο Μέλος

Μέλος από: 05/Οκτωβρίου/2009
  Παράθεση Rafale Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 07/Φεβρουαρίου/2010 ώρα 00:21
Αρχικά αποστάλθηκε από GL28

Καλησπέρα.
Είμαι στρατιωτικός και η σύζυγος μου πέρασε στο Δημόσιο στην Κατερίνη με τους Παλλινοστούντες. Είναι υποχρεωμένη να παραμείνει 10 χρόνια.
Ισχύει κάποιου είδους συνηπηρέτηση; Αν δεν μπορώ να την "τραβήξω" εγώ, μπορεί αυτή εμένα;
εσυ θα τραβηξεις τη συζυγο. Μα τι κανουν ωρε τα 1α γραφεια σας; Δεν υπαρχει ενημερωση; Δεν λαμβανεται γνωση καθε διαταγης που ερχεται στη μοναδα σας;
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  123 5>