Συχνές ερωτήσεις Συχνές ερωτήσεις       Εγγραφή Εγγραφή   Σύνδεση Σύνδεση

Σωματική ικανότητα για επαγγελματίες οπλίτες

Το κανάλι του ελληνικού στρατού στο Google+  Facebook  Twitter  Youtube 
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 91011
Συγγραφέας
  Θέμα  Αναζήτηση Θέμα Αναζήτηση  Επιλογές θέματος Επιλογές θέματος
gr_ar Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση gr_ar Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Θέμα: Σωματική ικανότητα για επαγγελματίες οπλίτες
    Αποστολή: 31/Ιανουαρίου/2017 ώρα 13:52
Αρχικά αποστάλθηκε από osfp7

Ναι οκ το ρώτησα γιατί σε κάποιες προκηρύξεις πχ ειδικών φρουρών και γενικά τις αστυνομίας, συνοριακους, σωφρονιστικους αν δεν κάνω λάθος ζητάνε i1
Για εποπ θέλουν και i1 και i2
Δεν θα ζητήσουν στρατολογική κατάσταση και αν είναι i3 η και I4 θα πάρουν;

Καλά τώρα συζητάμε υποθετικά γιατί προκηρύξεις δεν πρόκειται να βγούνε Και να ζητήσουν στρατολογική κατάσταση. Περνάς από υγειονομικές/ιατρικές εξετάσεις. Δεν παίζει ρόλο τι υπηρέτησες στο στρατό.
Επιστροφή στην κορυφή
osfp7 Δες τη Λίστα
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας

Μέλος από: 30/Ιανουαρίου/2017
Κατάσταση: Αποσυνδεδεμένος/η
  Παράθεση osfp7 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 31/Ιανουαρίου/2017 ώρα 20:50
Και αφού δεν παίζει ρόλο τη γιώτα ήμουν γιατί ζητάνε στρατολογική κατάσταση;
Για να δουν άμα έχω φάει φυλακές, θητεία σαν δόκιμος, ευζωνας και ειδικές δυνάμεις για τα μόρια;
’μα είναι έτσι σε ευχαριστώ μου έφυγε ένα άγχος
Επιστροφή στην κορυφή
Gr_Ar Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση Gr_Ar Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 31/Ιανουαρίου/2017 ώρα 21:53
’γχος για κάτι που δεν θα σου επηρεασει τη ζωή πως γίνεται να εχεις;
Επιστροφή στην κορυφή
osfp7 Δες τη Λίστα
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας

Παράθεση osfp7 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 01/Φεβρουαρίου/2017 ώρα 10:59
Αρχικά αποστάλθηκε από Gr_Ar

Δεν το ήξερα μου την έλυσες εσύ την απορία μήπως με επεκλειαν από τις προκήρυξης για αυτό στο είπα
Υποθέτω για να θέλουν να ζητάνε στρατολογική κατάσταση θα θέλουν να δουν το γιώτα που έχω και το ιστορικό μου στο στρατό
Αυτά τα I που αναφέρει η προκήρυξη πχ των εποπ διπλα απο τις ειδικότητες στα βγάζουν αυτη στην επιτροπή μόλις κάνεις τα χαρτιά και όχι αυτό που είχα θητεία σωστά;
Και όταν λένε πως το γιώτα επηρεάζει στο εύρη δημοσιο και ειδικά στα σώματα ασφάλεια και στρατιωτικά σώματα δεν ισχύει;
Πχ ο άλλος μπορεί να βγήκε ι4 με ι5 ψυχολογικό και να πάρει μέρος στην προκυρηξη?
Επιστροφή στην κορυφή
gr_ar Δες τη Λίστα
Πολίτης
Πολίτης
  Παράθεση gr_ar Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 01/Φεβρουαρίου/2017 ώρα 11:09
Αρχικά αποστάλθηκε από osfp7

Αρχικά αποστάλθηκε από Gr_Ar

Δεν το ήξερα μου την έλυσες εσύ την απορία μήπως με επεκλειαν από τις προκήρυξης για αυτό στο είπα
Υποθέτω για να θέλουν να ζητάνε στρατολογική κατάσταση θα θέλουν να δουν το γιώτα που έχω και το ιστορικό μου στο στρατό
Αυτά τα I που αναφέρει η προκήρυξη πχ των εποπ διπλα απο τις ειδικότητες στα βγάζουν αυτη στην επιτροπή μόλις κάνεις τα χαρτιά και όχι αυτό που είχα θητεία σωστά;
Και όταν λένε πως το γιώτα επηρεάζει στο εύρη δημοσιο και ειδικά στα σώματα ασφάλεια και στρατιωτικά σώματα δεν ισχύει;
Πχ ο άλλος μπορεί να βγήκε ι4 με ι5 ψυχολογικό και να πάρει μέρος στην προκυρηξη;

’μα έχει πάρει απαλλαγή ο άλλος από την θητεία δεν μπορεί να συμμετέχει σε προκηρύξεις του Δημοσίου.

Τα υπόλοιπα που ρωτάς τα αναφέρει αναλυτικά η κάθε προκήρυξη όταν βγαίνει, αν έχεις χρόνο για χάσιμο. Κάτσε ψάξε και διάβασε μια προκήρυξη, εγώ μέχρι εδώ μπορώ να σε βοηθήσω... Σου ήρθε ξαφνικά το ενδιαφέρον για προκηρύξεις που δεν πρόκειται να βγουν.
Επιστροφή στην κορυφή
osfp7 Δες τη Λίστα
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας

Παράθεση osfp7 Παράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση ’μεσος Σύνδεσμος Σε Αυτό Το Μήνυμα Αποστολή: 01/Φεβρουαρίου/2017 ώρα 21:40
Εντάξει είπα υποθετικά όταν βγει να ξέρω
Επιστροφή στην κορυφή
 Απάντηση Απάντηση Σελ.  1 91011
Τα Greeklish απαγορεύονται και τα μηνύματα διαγράφονται αμέσως και χωρίς προειδοποίηση (βλέπε Σωστά ελληνικά ή διαγραφή)

Γρήγορη Απάντηση
Όνομα:

Μήνυμα:
Κωδικός Ασφαλείας:
Code Image - Please contact webmaster if you have problems seeing this image code Φόρτωση νέου Κώδικα
Παρακαλώ εισάγετε τον Κωδικό Ασφαλείας που φαίνεται παραπάνω σαν γραφικό.
Θα πρέπει να ενεργοποιήσετε τα Cookies στον browser.